Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 87

Θέμα: Και κοίτα τα κομμάτια ,και κοίτα τα κομμάτια. :D

  1. #31
    Θεσσαλικό Κλιμάκιο ! Το avatar του/της Hell_Rider
    Εγγραφή
    14/01/2007
    Μηνύματα
    1.380
    Ρε Νικολα !!!!! περαστικα αδερφε !!! αφου δεν χτυπησες ολα καλα ! θα εχεις να λες την ιστορια !!

    https://www.youtube.com/watch?v=2m1B...l=Burzum-Topic

    Now people keep asking if we're going to change
    I look'em in the eye
    Tell'em no fucking way !!!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.237
    Φτάνει που εισαι καλά. Τυχερος στην ατυχια σου που συνεβη κοντα στο σπιτι σου και ειχες αμεση βοηθεια.

    Οι πονοι θέλω να πιστευω ότι δεν ειναι κατι σοβαρό αν και δεν χανεις και τιποτα να το εβλεπε και ενας γιατρός σε ενα εφημερευον.

    Για τη μηχανη δεν χρειαζεται να πουμε κάτι. Μπορει να ειναι το γαμωτο που εσπασε και τι θα γινει τωρα με μαζεματα κλπ κλπ..... αλλα γυρισες σπίτι ορθιος και αυτο μετράει.

  3. #33
    Νέο μέλος Το avatar του/της gabri
    Εγγραφή
    09/10/2023
    Μηνύματα
    27
    Αρκεί που είσαι εσύ καλά και δεν χτύπησες.
    Όλα τ' άλλα φτιάχνονται.

    ΥΓ. Χθες το απόγευμα έπεσε ένας φίλος μου απ' τη "γουρούνα" του,
    και τον καταπλάκωσε. Ήταν σε δάσος, κανένας κοντά του,
    με αποτέλεσμα να χάσει τη ζωή του. 56 ετών!!!
    Τελευταία τροποποίηση από gabri; 27/05/2024 στις 09:30. Αιτία: ορθογραφικό λάθος!

  4. #34
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Ευτυχως φτηνα την γλυτωσες νομιζω τελικα.
    Θα μπορουσε να ειναι πολυ χειροτερα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #35
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.756
    Ευτυχώς όλα καλά!!
    Αυτό μετράει και τίποτα άλλο!!!
    Ride(s) the wind of change...

  6. #36
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.494
    Περαστικά σύντομα κι αγύριστα!!!

    Το σημαντικό είναι να σηκωνόμαστε κάθε φορά που πέφτουμε!!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Το σημαντικό είναι ότι δεν χτύπησες, για την μηχανή θα την βρεις την άκρη. Περαστικά και πότε ξανά.

  8. #38
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.499
    Καλημέρα.
    Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Αρχικά ας ξεπεράσω πως όλο αυτό έγινε γιατί έτρεχα.
    Αν είχα μια μοτοσυκλέτα σύγχρονη τοπ επιπέδου σε ηλεκτρονικά-αναρτήσεις υπάρχει περίπτωση αυτό να μην γινόταν ;
    Έστω μικρή πιθανότητα ή δεν σε βοηθάει κάτι από την στιγμή που οδηγάς σε βρεγμένο σαν να ήταν στεγνό;
    Ξαναλέω δεν φρέναρα-άλλαξα πορεία απλά ο τροχός έχασε την πρόσφυση με κλίση .
    when life gets complicated... i ride.

  9. #39
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.265
    Όχι.
    Τα traction κλπ δεν βοηθάνε στη γλίτσα και ειδικά άμα χάσεις το μπροστινό.

  10. #40
    πρώτα απ'όλα περαστικά! μια χαρά αφού έχεις μόνο μικροτραυματισμούς.
    το γέρικο άτι χρειάζεται μια αλοιφούλα και μια ζάντα μάλλον? για να έσπασε η ζάντα ίσως χτύπησε σε σταθερό αντικείμενο. οπότε ελέγχεις και όλο το μπροστινό σύστημα.
    καταλαβαίνεις πόσο τυχερός (μέσα στην ατυχία σου) είσαι αφού συζητάμε για τη μηχανή σου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.
    Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Αρχικά ας ξεπεράσω πως όλο αυτό έγινε γιατί έτρεχα.
    Αν είχα μια μοτοσυκλέτα σύγχρονη τοπ επιπέδου σε ηλεκτρονικά-αναρτήσεις υπάρχει περίπτωση αυτό να μην γινόταν ;
    Έστω μικρή πιθανότητα ή δεν σε βοηθάει κάτι από την στιγμή που οδηγάς σε βρεγμένο σαν να ήταν στεγνό;
    Ξαναλέω δεν φρέναρα-άλλαξα πορεία απλά ο τροχός έχασε την πρόσφυση με κλίση .
    τα ηλεκτρονικά βοηθήματα είναι απλώς βοηθήματα. και πάλι θα πρέπει να είμαστε θεμελιωδώς σωστοί στους χειρισμούς μας. ίσως σου έδιναν ένα hint σε άλλα σημεία για το ότι πας πιο γρήγορα απ'ότι επιτρέπουν οι συνθήκες και να μαζευόσουν. θα σε "έσωζαν" εμμέσως,δηλαδή. ίσως ένα καινούριο ή καταλληλότερο για τις συνθήκες λάστιχο να σε είχε σώσει ,επίσης.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.469
    Περαστικά καλέ μου φίλε, χάρηκα τόσο πολύ που σε γνώρισα από κοντά και τώρα που το διάβασα στεναχωρήθηκα...

    Αφού είσαι είσαι εσύ καλά είναι ΟΛΑ καλά όμως και φτιάχνονται!

    Νομίζω ότι έχεις αγνό DNA μοτοσικλετιστή από την ιδιοσυγκρασία σου αλλά και αυτά που συζητήσαμε και ξέρεις ότι αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι και ξέρεις να τα ξεπερνάς.

    Καλή ανάρρωση λοιπόν και καλή επάνοδο που σίγουρα θα έρθει σύντομα

  12. #42
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    πρώτα απ'όλα περαστικά! μια χαρά αφού έχεις μόνο μικροτραυματισμούς.
    το γέρικο άτι χρειάζεται μια αλοιφούλα και μια ζάντα μάλλον? για να έσπασε η ζάντα ίσως χτύπησε σε σταθερό αντικείμενο. οπότε ελέγχεις και όλο το μπροστινό σύστημα.
    καταλαβαίνεις πόσο τυχερός (μέσα στην ατυχία σου) είσαι αφού συζητάμε για τη μηχανή σου.
    τα ηλεκτρονικά βοηθήματα είναι απλώς βοηθήματα. και πάλι θα πρέπει να είμαστε θεμελιωδώς σωστοί στους χειρισμούς μας. ίσως σου έδιναν ένα hint σε άλλα σημεία για το ότι πας πιο γρήγορα απ'ότι επιτρέπουν οι συνθήκες και να μαζευόσουν. θα σε "έσωζαν" εμμέσως,δηλαδή. ίσως ένα καινούριο ή καταλληλότερο για τις συνθήκες λάστιχο να σε είχε σώσει ,επίσης.
    Καλημέρα,τα ελαστικά μου είναι σε καλή κατάσταση,ποτέ δεν έκανα εκπτώσεις σε τέτοια θέματα ή συντήρησης !Όταν λες καταλληλότερα ;;
    Ακόμα δεν βρήκα το κουράγιο να κατέβω να δω τι έγινε,σίγουρα στην ζάντα είδα να λείπει ένα κομμάτι στο χείλος που συναντάει το ελαστικό,δεν έσπασε η ''ακτινα'' ας πούμε.
    Συμφωνώ με όσα λες και την πάτησα σαν αρχάριος !!
    when life gets complicated... i ride.

  13. #43
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    668
    Άουτς … περαστικά !

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.
    Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Αρχικά ας ξεπεράσω πως όλο αυτό έγινε γιατί έτρεχα.
    Αν είχα μια μοτοσυκλέτα σύγχρονη τοπ επιπέδου σε ηλεκτρονικά-αναρτήσεις υπάρχει περίπτωση αυτό να μην γινόταν ;
    Έστω μικρή πιθανότητα ή δεν σε βοηθάει κάτι από την στιγμή που οδηγάς σε βρεγμένο σαν να ήταν στεγνό;
    Ξαναλέω δεν φρέναρα-άλλαξα πορεία απλά ο τροχός έχασε την πρόσφυση με κλίση .
    Με τέτοιο ξαφνικό γλύστρημα που περιγράφεις, μια πολύ πιθανή και πολυ επεξηγηματική απάντηση είναι ότι με την βροχή, εβγαλε λάδι εκεί ο δρόμος, και έπεσες από γλύστρημα στα λάδια.

    Αν είναι ένας λεκές λαδιού στην άσφαλτο, στο στεγνό τον βλέπεις από μακριά, και τον αποφεύγεις, στο βρεγμένο όμως δεν φαίνεται καθόλου, μόνο αν τύχει και είναι μέρα, και κάτσει ο ήλιος στην σωστή γωνία και δεις τους ιριδισμούς δλδ πιθανότητα 3%

    Δεν νομίζω ότι θα σε έσωζε κάτι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.
    Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Αρχικά ας ξεπεράσω πως όλο αυτό έγινε γιατί έτρεχα.
    Αν είχα μια μοτοσυκλέτα σύγχρονη τοπ επιπέδου σε ηλεκτρονικά-αναρτήσεις υπάρχει περίπτωση αυτό να μην γινόταν ;
    Έστω μικρή πιθανότητα ή δεν σε βοηθάει κάτι από την στιγμή που οδηγάς σε βρεγμένο σαν να ήταν στεγνό;
    Ξαναλέω δεν φρέναρα-άλλαξα πορεία απλά ο τροχός έχασε την πρόσφυση με κλίση .
    Απ ότι έχω καταλάβει οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν esp οπότε δεν θα έκανε καμία διαφορά.
    Αν φρεναριζες τότε υποθετικά θα έμπαινε το abs να σωσει ότι σώζεται. Εσύ όμως δεν φρέναρες.

    Το traction control από την άλλη επεμβαινει στον κινητηριο τροχό.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:32
  2. Λιμανακια-Αυτα τα απαραδεκτα και θανατηφορα
    από AFTER στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 13:38
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52
  4. Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 15:35
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF