Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 87 από 87

Θέμα: 2007 Yamaha FZ6

  1. #76
    δε νομιζω να εχει ουσιαστικες διαφορες.
    για την νεα χαρτογραφηση που λεει πιστευω οτι ειναι εφε εντυπωσιασμου.
    μην ξεχναμε οτι τα ιδια λεγανε για τις διαφορες στη χαρτογραφηση του 06 απο το 05 μοντελου.
    (το αγγλικο σιτε της εταιριας).
    ουσιαστικη διαφορα, σε σχεση με το 05-06 μοντελο ,εχει αυτο με τα 78 αλογα που εχει δυναμη στις χαμηλομεσαιες στροφες.

  2. #77
    Honda Innova 125 Το avatar του/της yiagt
    Εγγραφή
    11/03/2006
    Μηνύματα
    100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The Great
    Γ

    Πριν απο μια εβδομαδα πηρα στα χερια μου το Fazer S2 (χωρις ΑΒS)
    Μαζι με μανηταρια και συναγερμο μου πηγε περιπου στις 8000.
    Δηλαδή χωρίς μανιτάρια και συναγερμό πόσο θα το έπαιρνες?
    Η τιμή του σκέτο είναι στα 8120!
    Από που το πήρες γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.
    Σε επίσιμη αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν 8120 με δώρο μανητάρια και συναγερμό.

    Α! και καλορίζικό κ πάντα όρθιος!
    Άνοιξε και κάνα καινούριο thread με φωτο από το Fazerάκι σου έτσι για να γουστάρουμε και εμείς οι απ'έξω!

  3. #78

    Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    FZ6 – 7.070 ?
    FZ6 ABS – 7.850 ?
    FZ6 S2 – 7.570 ?
    FZ6 S2 ABS – 8.360 ?
    FZ6 Fazer – 7.250 ?
    FZ6 Fazer ABS – 8.050 ?
    FZ6 Fazer S2 – 8.120 ?
    FZ6 Fazer S2 ABS – 8.920 ?
    FZ1 Fazer ABS – 12.480 ?
    Εγώ με αυτές τις τιμές, αν αγόραζα φέτος θα αγόραζα το FZ6 s2 7570ευρά και μάλιστα κατάμαυρο. Αν κι έχω το φερινγκάτο και λέω πως είναι μεγάλη υπόθεση το φέρινγκ και δεν ξέρω από ABS, πιστεύω πως είναι υπερβολικές οι τιμές.

    Το μοντέλο με τα 78 άλογα είναι.....κούραση........
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiagt
    Δηλαδή χωρίς μανιτάρια και συναγερμό πόσο θα το έπαιρνες?
    Η τιμή του σκέτο είναι στα 8120!
    Από που το πήρες γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ.
    Σε επίσιμη αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν 8120 με δώρο μανητάρια και συναγερμό.

    Α! και καλορίζικό κ πάντα όρθιος!
    Άνοιξε και κάνα καινούριο thread με φωτο από το Fazerάκι σου έτσι για να γουστάρουμε και εμείς οι απ'έξω!
    Η τιμη αντιπροσωπειας ειναι 8120, αλλα... αναλογως με τον πωλητη.... παιζει και η προσφορα... ;-)
    Επισης δεν το πηρα με δοσεις(αλλα cash..) και ισως για αυτο να ηταν καλυτερη η τιμη.....

    Οσο για φωτο...δεν εχω βγαλει ακομα...περιμενω να ανοιξει λιγο ο καιρος!

  5. #80
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150

    Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    FZ6 – 7.070 ?
    FZ6 ABS – 7.850 ?
    FZ6 S2 – 7.570 ?
    FZ6 S2 ABS – 8.360 ?
    FZ6 Fazer – 7.250 ?
    FZ6 Fazer ABS – 8.050 ?
    FZ6 Fazer S2 – 8.120 ?
    FZ6 Fazer S2 ABS – 8.920 ?
    FZ1 Fazer ABS – 12.480 ?
    Χασαμε τη μπαλλα με τοσα μοντελα....

    Η ερωτηση παραμενει, για καποιον που εχει οδηγησει FAzer 04-06 και το καινουργιο (98 αλογα)
    , εχει ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορα στην οδηγικη συμπεριφορα???

    Παντως, το 8920 ειναι παρα παρα πολλα για 600 σαρι....:hypnotize, και αν δεν εχουν και διαφορες ουσιας....... :hypnotize
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis

    Η ερωτηση παραμενει, για καποιον που εχει οδηγησει FAzer 04-06 και το καινουργιο (98 αλογα)
    , εχει ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορα στην οδηγικη συμπεριφορα???

    Όση διαφορά μπορούν να κάνουν ένα αλουμινένιο ψαλίδι και ένα καλύτερο σετ φρένων... άιντε και μια μικρή βελτίωση στις μεσαίες λόγω της νέας χαρτογράφησης... Βελτιώσεις ουσίας σε σημεία που όντως το χρειαζόντουσαν και που πράγματι κάνουν το FZ6 πιο "ώριμο" και ολοκληρωμένο, αλλά όχι ρε γαμώτο με τέτοιο κόστος...

    Χρώματα, πλαστικά και κοντέρ καλοδεχούμενα μεν, αλλά ως γνωστόν δεν συνεισφέρουν στην οδηγική συμπεριφορά..

    Στην προηγούμενη τιμή του θα ήταν πράγματι ένας νικητής και η καλύτερη δυνατή επιλογή στα στρητάδικα 600... Στα 8.920 όμως με πιάνει ένα σφίξιμο...





    Πάντως η Γιαμάχα είναι μέσα στο μυαλό μου... Βελτίωσε ΑΚΡΙΒΩΣ εκείνα τα αρνητικά σημεία που είχα επισημάνει κατά την χρονική περίοδο που κατείχα το μηχανάκι...
    Όποιος έχει όρεξη να διαβάσει ας δώσει προσοχή στα σημεία που αναφέρω για το πολυόργανο, την χαρτογράφηση του κινητήρα, τα φρένα και την σέλλα...

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=4456

    Ρε μπας και με διαβάζουν στην Ιαπωνία και πρέπει να ζητήσω ποσοστά ???

  7. #82

    Re: Re: Re: Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    το versys εχει 7190
    Δεν κατάλαβες, τώρα έχει 7190. Σύντομα, πολύ σύντομα η τιμή του χωρίς ABS θα φτάσει 8000. Έτσι με το ABS η τιμή του θα γίνει παραπλήσια με του FAZER 600 S2.:smilea:

  8. #83
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150

    Re: Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    .. Βελτίωσε ΑΚΡΙΒΩΣ εκείνα τα αρνητικά σημεία που είχα επισημάνει κατά την χρονική περίοδο που κατείχα το μηχανάκι...
    Όποιος έχει όρεξη να διαβάσει ας δώσει προσοχή στα σημεία που αναφέρω για το πολυόργανο, την χαρτογράφηση του κινητήρα, τα φρένα και την σέλλα...

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=4456

    Ρε μπας και με διαβάζουν στην Ιαπωνία και πρέπει να ζητήσω ποσοστά ???
    Πραγματι η Yamaha βελτιωσε αυτα που επρεπε σε ολους τους τομεις, και θα συμπληρωσω και αισθητικα το μηχανακι ειναι ακομα ποιο ομορφο πλεον...

    Αλλα....................8920!!!!!!!!!!!:hypnotize για 600 sport touring.....

    Ειναι πολλα τα λεφτα.....
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  9. #84

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
    Δεν κατάλαβες, τώρα έχει 7190. Σύντομα, πολύ σύντομα η τιμή του χωρίς ABS θα φτάσει 8000. Έτσι με το ABS η τιμή του θα γίνει παραπλήσια με του FAZER 600 S2.:smilea:
    ε?
    τι?
    πως?
    που?
    :hypnotize

  10. #85
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Πριν λίγο γύρισα απο έξω που είχαμε πάει για έρευνα αγοράς σχετικά με το Fazer S2 με ένα φίλο που ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΝ να το πάρει. Και λέω ενδιαφερόταν γιατι με αυτό που είδε - είδαμε δεν ενδιαφέρεται πια!!

    Η μηχανή ήταν κάτω απο κάθε προσδοκία μας. Τα πλαστικά του φέρινγκ φαίνοταν όχι πολύ καλης ποιότητας και "παίζανε " πολύ και δεν ξέρω πώς θα συμπεριφέρονταν σε μεγάλες ταχύτητες.
    Το ντεπόζιτο ήταν σχετικά μικρό, και όταν καθόσουνα πάνω μου φαινόταν απλά λίγο πιο ογκώδες απο το CBF 250 που είχα πρίν.
    Το πλαινό σταντ δεν είχε σιδεράκι να το κατεβάσεις κάτω(τι πρόσεξα τωρα ε) και έκλεινε πολύ εύκολα οπότε γινόταν πιο έυκολο να πέσει μόνο του(βέβαια έχει κεντρικό διπλό σταντ οπότε σώνει κάπως την κατάσταση).
    Το βάψιμο του κινητήρα ήταν κάτω της αναμενόμενης ποιότητας όπως και το βάψιμο στις ζάντες.
    Η ανάρτηση όσο και να την έψαξα δεν βρήκα μοχλικο αλλά εδραζόταν σε ένα πλατύ σίδερο στο ψαλίδι(μπορεί να εδράζεται διαφορετικά, δεν είμαι σίγουρος). Σε ερώτηση μου αν έχει μοχλικό γιατι εγώ δεν το βλέπω ο πωλητής σκύβει, δεν βλέπει και αυτός τίποτα και μου λέει " Το βγάλανε γιατί η ανάρτηση αυτή είναι καλύτερη απο την προηγούμενη"
    Μπροστά στο ψυγείο έχει πλαστικό καλλυμα που έπαιζε μπρος πίσω(μπορεί να μην ήταν καλά στημένη η μηχανή για πώληση το δεχομαι αλλά πλαστικό κάλλυμα???)
    Τα χειριστήρια στο τιμόνι είχαν μια γυαλίστερη όψη αμφιβόλου ποιότητας.
    Και σε όλα αυτά προστίθεται και η τσουχτερη τιμή για τέτοιας κατηγορίας μηχανή.

    Πολύ με απογοήτευσε το νέο Fazerάκι ρε γαμώτο. Και το φίλο κου βέβαια που τελικά θα ψάξει κάτι άλλο.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  11. #86
    Μπραβο πωληταρα μου εσυ!!!!!!!!!

    πες μου που ειναι να του στειλω λουλουδια

    ουτε το προηγουμενο fazer ειχε μοχλικο


  12. #87
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Μπραβο πωληταρα μου εσυ!!!!!!!!!

    πες μου που ειναι να του στειλω λουλουδια

    ουτε το προηγουμενο fazer ειχε μοχλικο

    Φοβερός πωλητής έ!! Κάπως έτσι χάνουν πελάτες όμως γιατί στο καπάκι πήγαμε πιο πάνω που είχε αντιπροσωπεία KAWASAKI και ρωτήσαμε αν έχει μείνει κανένα Ζ50S ακόμα(το προ-προτελευταίο το πήρα εγώ λέμε) και μας είπαν να πάρουμε τηλέφωνο δευτέρα την ΤΕΟΜΟΤΟ γιατί πρέπει να έχει μείνει ένα τελευταίο σαν το δικό σου το LAVA RED. Πάντως ο φίλος μου επειδή είχε δει την ποιότητα του δικού μου(η οποία είναι σαφώς ανώτερη πιστεύω) τα έπαιξε με το fazer και αν δεν βρει Ζ θα παει σε HONDA CBF600 γιατι δεν θέλει γυμνό και το ER6F του φαίνεται πολύ SS λέει(υπερβάλει βέβαια).
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF