Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: fz6 2005

  1. #16
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: fz6 2005

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman


    Είχα βάλει στις γενικές μια συζήτηση με θέμα hornet μοντ. 2000 vs fz6 μοντ. 2005 και επειδή οι περισσότερες απαντήσεις ήταν υπέρ του fz6,
    μπά μπά;;; εμείς δηλαδή τσάμπα γράφαμε τα υπέρ του hornet δηλαδή;; :a017: :a017: :a017: καλάαααααααααααααααααααααααα :a37: :a37:

    καλοτάξιδο το μοτόρι σου. πάντα όρθιοι κ οι 2 σας!!!


    Υ.Γ. ψίτ! από τη στιγμή που πήρες κάτι 5 χρόνια νεότερο μη το συζητάς κάν. καλά έκανες
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  2. #17
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kayak1

    Το θέμα είναι ότι το κάθε μηχανάκι έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά του και διαφορετική φιλοσοφία. Είναι στην εκτίμηση του κάθε αναβάτη τι του χρειάζεται και τι του αρέσει μετά να αγοράσει.

    Πολύ σωστός.

    Cartman πολύ όμορφο το μηχανάκι.Το καλύτερο χρώμα για μένα.Καλοτάξιδο!!
    Μα και για μένα φυσικά...μαυρίλλα σε όλο της το μεγαλείο!! Ευχαριστώ φίλε!!!


  3. #18
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318
    Λεβεντόπαιδο πήρες εργαλείο. Κι εγώ το ίδιο έχω σε ίδιο χρώμα αλλά είναι το S2 με ABS. Είμαι πανευτυχής, το έχω 1,5 μήνα και το κοντέρ ήδη γράφει 3.850 χλμ! Το έχω φτάσει μέχρι 220 αλλά έφαγα τέτοιο ξύλο από τον αέρα που "δάκρυσα"

    Για τον παραπάνω λόγο ψάχνω να βρώ μιά ζελατίνα που να προσθαφαιρείται χωρίς πολλά-πολλά(δέ θέλω βλέπεις να μου χαλάει το στυλάκι όταν είμαι στην πόλη ).


    Σου εύχομαι πολλά καλά χιλιόμετρα!

  4. #19
    συνονόματε μεγιά το μηχανάκι! εγώ εχω το s2 ντυμένο, και ειμαι τρομερα ευχαριστημένος. εχω 2100χλμ σε 25 μέρες
    Σε αυτό τον κόσμο δυο πράγματα είναι άπειρα: η ανθρώπινη ηλιθιότητα και το σύμπαν - άν και δεν είμαι σίγουρος για το δεύτερο. Albert Einstein

  5. #20
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Ευχαριστώ Μίτσο μαν να`σαι καλά. Κάτι ξέρουμε από ομορφιά εμείς που πήραμε τις μαύρες γυμνές
    Το μηχανάκι δεν περνάει απαρατήρητο χεχε...
    Το`χω 2 μέρες μόνο και δεν τολμώ ακόμα να του ανοίξω... μέχρι τις 9000 στροφές και το κλείνω... τί 220 μου λές ρε φίλε έχω ακόμα μέχρι να δώ τέτοια νούμερα στο κοντέρ χεχεχε
    Πάντως έχω μια ζελατινούλα της γιαμάχα η οποία για μένα δεν χαλά καθόλου την εμφάνιση, αλλά δεν μπορώ να σου πώ πόσο ξύλο γλυτώνω επειδή δεν το οδήγησα χωρίς αυτήν!

    @cartmanidis
    Συνονόματε να`σαι καλά. Το S2 είναι πυραυλάκι ε! Και με φερινγ κουκλί είναι! Μεγιά και σε σένα και καλοτάξιδο...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Φίλε μου καλορίζικο το FZ6 και πάντα όρθιος!

    Εγώ έχω το ντυμένο του 2004 και έχω κάνει 43.000 και σε καθημερινή χρήση και σε ταξίδια, αλλά τώρα το πουλάω για να αλλαξοπιστήσω. http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=45295
    Το μόνο πρόβλημα που πιθανόν να αντιμετωπίσεις είναι με τα ρουλεμάν τιμονιού.
    Εγώ έχω αλλάξει και το ΤPS αλλά πλέον αυτό έχει διορθωθεί.
    Για τα ρουλεμάν δε νομίζω να έχει κάνει κάτι η Yamaha οπότε φοβάμαι ότι μπορεί να χρειαστεί να τα ελέγχεις που και που.
    Κατά τα άλλα μετά από τόσα χιλιόμετρα δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα, βέβαια είμαι λίγο ψείρας και την φροντίζω με μανία, αλλά πραγματικά είναι αξιόπιστο.

    Όσο για την διάσημη τρύπα στις μεσαίες, αυτή είναι δυστυχώς παρούσα. Στην αρχή δεν σου πολυφαίνεται γιατί τραβάει καλά από χαμηλά και κυρίως γιατί είναι πολύ δυνατή μηχανή ούτως ή άλλως. Αλλά η διαφορά μετά τις 7.000 σαλ είναι τρομερή και θα το καταλάβεις όταν την στρώσεις.
    Από εκεί και πάνω πατάει και σε συνδυαμό με το κράτημά της θα κάνεις γρήγορες βόλτες.

    Θα το ευχαριστηθείς το μηχανάκι σίγουρα.

    Αν θες στείλε πμ να σου συστήσω και καλό μηχανικό.

  7. #22
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Φίλε μου καλορίζικο το FZ6 και πάντα όρθιος!

    Εγώ έχω το ντυμένο του 2004 και έχω κάνει 43.000 και σε καθημερινή χρήση και σε ταξίδια, αλλά τώρα το πουλάω για να αλλαξοπιστήσω. http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=45295
    Το μόνο πρόβλημα που πιθανόν να αντιμετωπίσεις είναι με τα ρουλεμάν τιμονιού.
    Εγώ έχω αλλάξει και το ΤPS αλλά πλέον αυτό έχει διορθωθεί.
    Για τα ρουλεμάν δε νομίζω να έχει κάνει κάτι η Yamaha οπότε φοβάμαι ότι μπορεί να χρειαστεί να τα ελέγχεις που και που.
    Κατά τα άλλα μετά από τόσα χιλιόμετρα δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα, βέβαια είμαι λίγο ψείρας και την φροντίζω με μανία, αλλά πραγματικά είναι αξιόπιστο.

    Όσο για την διάσημη τρύπα στις μεσαίες, αυτή είναι δυστυχώς παρούσα. Στην αρχή δεν σου πολυφαίνεται γιατί τραβάει καλά από χαμηλά και κυρίως γιατί είναι πολύ δυνατή μηχανή ούτως ή άλλως. Αλλά η διαφορά μετά τις 7.000 σαλ είναι τρομερή και θα το καταλάβεις όταν την στρώσεις.
    Από εκεί και πάνω πατάει και σε συνδυαμό με το κράτημά της θα κάνεις γρήγορες βόλτες.

    Θα το ευχαριστηθείς το μηχανάκι σίγουρα.

    Αν θες στείλε πμ να σου συστήσω και καλό μηχανικό.
    Ευχαριστώ φίλε!

    Αυτό το πρόβλημα με τα ρουλεμάν τιμονιού που λές είναι στο μοντέλο `05 (γιατί αυτό πήρα μεταχειρισμένο) ή σε όλα τα fz6? Είμαι και λίγο ψιλοάσχετος οπότε θα ρωτήσω και αυτό: είναι κάτι που μπορεί να καταστεί επικίνδυνο αν δεν το προσέξω?
    Επίσεις αν γνωρίζεις μπορώ να τα ελέγχω και μόνος μου ή μόνο σε μηχανικό?
    Ελπίζω να μην σε ταλαιπωρώ με ανόητες ερωτήσεις...
    Για την τρύπα φίλε μου ούτε που το σκέφτομαι. Την πρόσεξα φυσικά αλλά όπως είπες και εσύ είναι πολύ δυνατό μοτόρι (για μένα πάρα πολύ) για να το σκέφτομαι και να με χαλά.

    Όσο για μηχανικό έχω είδη από το προηγούμενο μου μηχανάκι που ήταν επίσεις γιαμάχα. Ευχαριστώ πάντως !!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Ευχαριστώ φίλε!

    Αυτό το πρόβλημα με τα ρουλεμάν τιμονιού που λές είναι στο μοντέλο `05 (γιατί αυτό πήρα μεταχειρισμένο) ή σε όλα τα fz6? Είμαι και λίγο ψιλοάσχετος οπότε θα ρωτήσω και αυτό: είναι κάτι που μπορεί να καταστεί επικίνδυνο αν δεν το προσέξω?
    Επίσεις αν γνωρίζεις μπορώ να τα ελέγχω και μόνος μου ή μόνο σε μηχανικό?
    Ελπίζω να μην σε ταλαιπωρώ με ανόητες ερωτήσεις...
    Για την τρύπα φίλε μου ούτε που το σκέφτομαι. Την πρόσεξα φυσικά αλλά όπως είπες και εσύ είναι πολύ δυνατό μοτόρι (για μένα πάρα πολύ) για να το σκέφτομαι και να με χαλά.

    Όσο για μηχανικό έχω είδη από το προηγούμενο μου μηχανάκι που ήταν επίσεις γιαμάχα. Ευχαριστώ πάντως !!!
    Μην ανησυχείς για τα ρουλεμάν.
    Δεν είναι επικίνδυνο. Από όσο ξέρω το πρόβλημα το έχουν όλα τα φέιζερ όλων των ετών. Δεν έχω ακούσει να έχει διορθωθεί κάτι ουτε στα S2. Νομίζω ότι το έχουν και τα TDM που φοράνε τα ίδια ρουλεμάν.
    Απλά αν κάποια στιγμή νιώσεις το τιμόνι να "παίζει" λίγο τότε θέλει σφίξιμο στα ρουλεμαν.
    Αν φτάσει να θέλει πολύ σφίξιμο τα αλλάζεις βάζεις κωνικά after market και είσαι οκ.

  9. #24
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Μην ανησυχείς για τα ρουλεμάν.
    Δεν είναι επικίνδυνο. Από όσο ξέρω το πρόβλημα το έχουν όλα τα φέιζερ όλων των ετών. Δεν έχω ακούσει να έχει διορθωθεί κάτι ουτε στα S2. Νομίζω ότι το έχουν και τα TDM που φοράνε τα ίδια ρουλεμάν.
    Απλά αν κάποια στιγμή νιώσεις το τιμόνι να "παίζει" λίγο τότε θέλει σφίξιμο στα ρουλεμαν.
    Αν φτάσει να θέλει πολύ σφίξιμο τα αλλάζεις βάζεις κωνικά after market και είσαι οκ.
    Ωραίος!!!
    Ευχαριστώ φίλε...Καλές βόλτες

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CARP
    Γυμνό FAZER 05' είχα εγω ( στο ξαναείπα νομίζω)

    Το μηχανάκι ήταν μαυρο με μαυρο κινητηρα
    Αν ο κινητηρας ειναι ασημί το μοτο δεν είναι 05'

    Κοίτας τον αριθμο πλαισίου παίρνεις τηλέφωνο στην ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ
    και σου λένε την χρονολογία.
    ετσι για την ιστορια

    lava red μοντελο 2005 ειναι ασημι το χρωμα του κινητηρα

    καρατσεκαρισμενο το ειχα και ξερω
    ''όσο απαξιωτικό είναι η μη συμπλήρωση αθλητών σε κατηγορίες ή τερματίζοντες στο βάθρο άλλο τόσο είναι το μοίρασμα κυπέλλων στην απονομή σε αθλητές που δεν έχουν τερματίσει τον αγώνα.
    Τώρα αν αυτό είναι στα πλαίσια διατήρησης καλών σχέσεων με τους αθλητές – πελάτες, πάω πάσο!''

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. lastixo gia fazer fz6 2005
    από GISMO_01 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2007, 19:13
  2. fazer 600 fz6 2005 titanio?h aplh?
    από ALSFA 30 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 03:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF