Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 146 από 146

Θέμα: 2 Απριλιου Μεγαρα.

  1. #136
    1971, παππούς;;;;

    Ε, όχι δα...

    Και εγώ του 71 είμαι αλλά για το παππούς... :rotflmao:

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140
    καλα αφου οπως αποδεικνυεται εγω ειμαι τελικα ο παππους (1963) αλλα εγγαμος χωρις παιδια ,παιρνω λοιπον την πρωτοβουλια και σας δινω τις εξης επιλογες οσο αφορα τουλαχιστον στις ημερες:δευτερα, τεταρτη απογεματα για μπυρες καπου κοντα ,(εντος Αττικης ,Δελεαρ ας πουμε)η καμμια κυριακη πρωι μακρυτερα και για βολτα .
    Αφηνω την δυσκολη δουλεια του συντονισμου και της επιλογης του προσωπικου στον nktR...
    Τα σεβη μου....
    fast & safe

  3. #138
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    παππούς θα γίνω σε λίγα χρονάκια σου λέω !!!
    Και εγώ έγγαμος με δύο αγόρια 8 και 3.
    Παιδιά σε τι περιοχές κινήστε για να συντονιστούμε για την Τετάρτη?
    Εγώ κινούμαι Άλιμο - Πειραιά αλλά όπου μου πείτε παίζω γιατί δεν έχω πρόβλημα να έρθω άλλωστε θα κάνω και χιλιόμετρα.
    Καλημέρα

  4. #139
    Είμαι λίγο από άλλο ανέκδοτο σε σχέση με εσάς, αλλά να έρθω και εγώ στην παρέα σας;

    Έχω χιλιάδες ερωτήσεις να σας κάνω, χε χε χε

    Α, μένω Μαρκόπουλο και δουλεύω Χαλάνδρι. Οπότε σχολώντας από δουλειά στις 19:00 κάθε μέρα, μπορούμε να τα πούμε όπου θέλετε.

    Ή ελάτε για καφέ (ή μπάνιο) Πόρτο Ράφτη το ΣΚ.


    Ε, ε, ε;

  5. #140
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
    Είμαι λίγο από άλλο ανέκδοτο σε σχέση με εσάς, αλλά να έρθω και εγώ στην παρέα σας;

    Έχω χιλιάδες ερωτήσεις να σας κάνω, χε χε χε

    Α, μένω Μαρκόπουλο και δουλεύω Χαλάνδρι. Οπότε σχολώντας από δουλειά στις 19:00 κάθε μέρα, μπορούμε να τα πούμε όπου θέλετε.

    Ή ελάτε για καφέ (ή μπάνιο) Πόρτο Ράφτη το ΣΚ.


    Ε, ε, ε;
    Το ρωτάς ? Εννοείτε γιατί θα έχουμε πολλά να πούμε και να γελάσουμε !!! Τέλεια περιμένω και τον Alexo να ποστάρει.
    SUPER !!!!

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140
    surer αμολυβδη λοιπον και βουρ για τεταρτη
    ειμαι ΟΚ προτεινετε μερη συναντησης για το απογεματακι κεντρο(θησειο ας πουμε η κατι αλλο) η και παραλιακα (μικρολιμανο ,φαληρο γλυφαδα).
    αν θελεις nktR το ανακοινωνεις και σε αλλους δικους σου ,εγω θα φερω και τον "δυδιμο" μου..
    fast & safe

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
    Είμαι λίγο από άλλο ανέκδοτο σε σχέση με εσάς, αλλά να έρθω και εγώ στην παρέα σας;

    Έχω χιλιάδες ερωτήσεις να σας κάνω, χε χε χε

    Α, μένω Μαρκόπουλο και δουλεύω Χαλάνδρι. Οπότε σχολώντας από δουλειά στις 19:00 κάθε μέρα, μπορούμε να τα πούμε όπου θέλετε.

    Ή ελάτε για καφέ (ή μπάνιο) Πόρτο Ράφτη το ΣΚ.


    Ε, ε, ε;
    ευχαριστουμε για την προσκληση Πολυμηχανε θα το κανονισουμε και αυτο συντομα...
    fast & safe

  8. #143
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
    Ή ελάτε για καφέ (ή μπάνιο) Πόρτο Ράφτη το ΣΚ.


    Ε, ε, ε;
    ή έλα εσύ Ρεμέτζο όποιο ΣΚ θες! (ξημερωβραδιαζομαστε)
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #144
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
    surer αμολυβδη λοιπον και βουρ για τεταρτη
    ειμαι ΟΚ προτεινετε μερη συναντησης για το απογεματακι κεντρο(θησειο ας πουμε η κατι αλλο) η και παραλιακα (μικρολιμανο ,φαληρο γλυφαδα).
    αν θελεις nktR το ανακοινωνεις και σε αλλους δικους σου ,εγω θα φερω και τον "δυδιμο" μου..
    έκλεισε οκ σου έχω στείλει κσι προσωπικό μήνυμα για τα υπόλοιπα
    Περιμένω νέα σου
    Νίκος

  10. #145

  11. #146
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
    Αncogsxr , αυτό που σου έχουν πει για το RVF δεν ισχύει μια και έχω και RVF.

    Το RVF έχει πιο φυσιολογική πρώτη και δεν βγάζει τα km που βγάζει το VFR. Στο VFR τα έχω μετρήσει με κοντέρ ακριβείας αλλά στο RVF δεν έχω ακόμη ασχοληθεί να το τοποθετήσω. Έτσι δεν έχω ακριβή μέτρηση για το πόσα βγάζει η πρώτη του RVF, πρέπει όμως να είναι καμιά 80άρα όπως τα ZXR.

    To να έχεις μια πρώτη που κατοσταρίζει με 13500 στροφές, σημαίνει ότι με 50 χιλιόμετρα στην έξοδο της Κ1 , θα έχεις 6750 στροφές. Δλδ θα είσαι μόλις στην περιοχή που αρχίζει η δύναμη. Από την άλλη όμως , θα μπορέσεις να κρατήσεις πιο πολύ την πρώτη, και έτσι θα γλυτώσεις μια αλλαγή στις Κ3/Κ4.

    Αν τώρα βάλεις πιο κοντό γρανάζωμα, θα βγαίνεις με 50 χιλιόμετρα πάλι στην Κ1 αλλά με 7500 στροφές , όπου πια θα είσαι πολύ περισσότερο μέσα στην δύναμη αλλά στις Κ3/Κ4 δεν θα σου φτάνουν οι στροφές, και θα χρειάζεσαι και ένα ανέβασμα.

    Τελικά συμφέρει να κάνεις μια αλλαγή παραπάνω αλλά να έχεις περισσότερη δύναμη στις εξόδους, ή ας είσαι λίγο κρεμασμένος στην έξοδο, αλλά να έχεις μεγαλύτερη διάρκεια και λιγότερες αλλαγές;;;

    Από την μία μόνο φορά που μπήκα με το VFR μέγαρα (και θυμίζω ότι αυτήν την φορά, δεν δούλευε και σωστά το μοτέρ στις χαμηλές-μεσσαίες, βλέπε παραπάνω) σχημάτισα την εντύπωση ότι με το στάνταρ γρανάζωμα, το VFR απλά ήταν εκτός τόπου και χρόνου στις στροφές των μεγάρων, κατάσταση που θα αλλάξει ΑΡΔΗΝ με μια αλλαγή γραναζώματος.

    Αλλά αν δεν το δοκιμάσει κανείς, όσο θεωρία και να έχει....Από την άλλη αν το συγκεριμένο VFR μου, δεν ήταν άρρωστο εκείνη την ημέρα σε μεσσαίες , ίσως να μην ήταν και τόσο έντονο το φαινόμενο του κρεμάσματος...

    Όσο για πρώτη με 120, εκεί πια θα ήταν τραγική η κατάσταση, για μέγαρα πάντα. Με 50 χιλόμετρα οι στροφές θα ήταν 5625, οπότε κλάφτα χαράλαμπε, μέχρι και συμπλέκτη θα ήθελε...

    Δεν ξέρω, θα το δοκιμάσω πάντως, σας ευχαριστώ για συμβουλές...
    Δεν ξερω αν ειναι ετσει η 1η απο το RVF αλλα με το ΖΧΡ στα 70 αλογα τροχο (και εχω δυναμογραφημα) η 1η στα 80 ειναι σχετικα καλη αλλα παντα βγαινω με πανω απο 10000. στην Κ1, ευτυχως που εχω σταμπιλιζατερ και κραταει τα κουνηματα του τιμονιου.

    Με κοντο γραναζι κανω αλλαγη λιγο μετα απο το apex, με pick-up την μοτο.

    Με close ratio σασμαν εχεις σωστη κλιμακωση.

    Και σου επιτρεπει ας πουμε στην αρχη της Κ6 να κατεβασεις σε 1η ενω με το στανταρ σασμαν πρεπει να μπαινω με 2α.

    Δεν νομιζω οτι 400αρι στα Μεγαρα δουλευει κατω απο τις 7000.....

    Αν ειναι ετσει πας λιγο αργα....

    Αν ειναι πολυ κοντο χανω σε αυτοσυγκενρωση στις εξοδους, ειδα λιγο διαφορα με αναποδο σασμαν 1η επανω,(βοηθαει στο να πατας το λεβιε πιο ευκολα) που βγαινω με καρφωτες 2ες απο τις εξοδους.


    Anyway ο καθενας οτι ρυθμιση θελει κανει, εμενα το κοντο μου αρεσε μονο στην μεγαλη ευθεια που επειανα τα 160 για πλακα.

    Τα 400αρια για να οδηγηθουν σε πιστα θελουν φορα μεσα στην στροφη αλλιως σε αδειαζει η ιπποδυναμη (στο CSS του Σεπτεμριου ειχα εξοδο διοτι με το κοντο γραναζι πηγα να μπω στην Κ6 με 4η γιατι ειναι τοσες πολλες οι αλλαγες που χανεις την μπαλα, ευτηχως δεν χτυπησα ασχημα και η μοτο δεν επαθε μεγαλη ζημια)

    Υ.Σ στην Κ6 που επεσα στις 2 Απριλιου ηταν με 2α στην εξοδο πανω απο 10000....


Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 08:07
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2012, 16:57
  3. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2009, 10:48
  4. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 11:59
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 12:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF