Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 167

Θέμα: Honda RCV-213S

  1. #136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον διάγραμμα...δύο V4 8ετίας που στοίχιζαν το 1/3 και 1/16 του τουμπανέιρο Honda, και έχουν τις ίδιες επιδόσεις πάνω κάτω...

    Δεν βάζεις και τα διαγράμματα των RSV4RF/ZX10/S1000RR/R1/Penigale του 2015...να γελάσουν και οι γλάροι;;!!!
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #137
    οκ αν γουσταρεις την μοτο σαν κατασκευη και οχι μονο για αυτο που σου προσφερει εγω ανοικω σε αυτους , εχω φιλο αγγλια που τρεχει σε αγωνες κλασσικ με RC30 και εχει 2!!! NR750 οπως και πολλα αλλα μηχανακια μηνμου πουλας την καραμενα αυτοι που εχουν τα λεφτα δεν ξερουν απο μηχανακια ισως να ειναι λιγα ατομα αλλα υπαρχουν πολλοι που το φησανε και ξερουν τι αγοραζουν και γιατι το αγοραζουν....

    το μηχανακι η χοντα δεν το εβγαλε για τον λαουτζικο που το θελει να παει δουλεια αλλα για την Ελιτ που μερικοι τα οδηγανε και αλλοι γουσταρουνε απλα να τα βλεπουν....
    ORGIA!!!!!

  3. #138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον διάγραμμα...δύο V4 8ετίας που στοίχιζαν το 1/3 και 1/16 του τουμπανέιρο Honda, και έχουν τις ίδιες επιδόσεις πάνω κάτω...

    Δεν βάζεις και τα διαγράμματα των RSV4RF/ZX10/S1000RR/R1/Penigale του 2015...να γελάσουν και οι γλάροι;;!!!
    καλα αυτο με το 1/3 δεν εκανε ανακληση ολλα τα μοτερ και το αλλο δεν πηγε πισω απο οτι ξερω..
    ORGIA!!!!!

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    καλα το ξεραμε οτι το desmosedici ειναι ταφος, σε σχεση με αυτα που "διαφημιζαν" οτι θα εχει....

    ισως σαν value for money να αξιζε να "χτυπησεις" ενα wsbk full facktory μετα απο σεζον...πρεπει βεβαια να ξερεις τα καταλληλα ατομα για να γινει αυτο...δεν νομιζω να μπορει να το κανει ο καθενας...

  5. #140
    με την ιδια λογικη Βυρων περνεις και ενα τσουλιετα και το κανεις τουμπανο αντι να τα χωσεις σε φερραρι ΛΟΛ!

    Apples & Oranges που λενε στο χωριο μου
    ORGIA!!!!!

  6. #141
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    με την ιδια λογικη Βυρων περνεις και ενα τσουλιετα και το κανεις τουμπανο αντι να τα χωσεις σε φερραρι ΛΟΛ!

    Apples & Oranges που λενε στο χωριο μου
    Δεν ξέρω τι λένε στο χωριό σου, αλλά δεν θυμάμαι καμμιά Ferrari να λέει σκάστε 1 μύριο, και άλλα 300 μετά γιατί σε στοκ μορφή παίζει να σας περάσει και σαξόραλλο. Λένε?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    το μηχανακι η χοντα δεν το εβγαλε για τον λαουτζικο που το θελει να παει δουλεια αλλα για την Ελιτ που μερικοι τα οδηγανε και αλλοι γουσταρουνε απλα να τα βλεπουν....
    Α, οκ επομένως σε τι διαφωνείς? Αυτό που λέω είναι απλό. Η αξία του δεν βρίσκεται ούτε στην τεχνολογία που κουβαλάει, ούτε στις επιδόσεις που έχει.

    Βρίσκεται στην δυσκολία απόκτησης του και μόνο. Σαν χρυσό limited edition i-phone6 ένα πράγμα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #143
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    με την ιδια λογικη Βυρων περνεις και ενα τσουλιετα και το κανεις τουμπανο αντι να τα χωσεις σε φερραρι ΛΟΛ!

    Apples & Oranges που λενε στο χωριο μου

    αμα βαλεις σε μια πιστα τη φερραρι και τη τζουλιετα...η φερραρι θα δειξει τι ειναι...αμα βαλεις αυτο στην πιστα με τα φετινα sbk θα κανει το εμποδιο στην ευθεια...ε στις στροφες οπως το παει ο καθενας δεν εχει και καμμια ουαου τεχνολογια πανω...οποτε στα 200κ περα απο το κουστουμι rcv τι πληρωνεις?

    το desmogg που ειχε βρει πριν 10 χρονια τουλαχιστον πληρωνες 20 αλογα πανω απ οτι εβγαινε στο δρομο τοτε και εναν ηχο πρωτογνωρο σε μοτο με πινακιδες...

  9. #144
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    αμα βαλεις σε μια πιστα τη φερραρι και τη τζουλιετα...η φερραρι θα δειξει τι ειναι...αμα βαλεις αυτο στην πιστα με τα φετινα sbk θα κανει το εμποδιο στην ευθεια...ε στις στροφες οπως το παει ο καθενας δεν εχει και καμμια ουαου τεχνολογια πανω...οποτε στα 200κ περα απο το κουστουμι rcv τι πληρωνεις?

    το desmogg που ειχε βρει πριν 10 χρονια τουλαχιστον πληρωνες 20 αλογα πανω απ οτι εβγαινε στο δρομο τοτε και εναν ηχο πρωτογνωρο σε μοτο με πινακιδες...
    το 1098R εβγαζε 178αλογα και αφηνε το DD16 μακρια το ξερω γιατι τα ειχαμε μαζι και τα δοκιμαζαμε στο δηναμομετρο οπως και πολλα χμ με το R στον δρομο για εμενα...

    μα και η NR750 εβγαζε 100 αλογα σε μια εποχη που τα 110-115 ητανε std αλλα κανεις δεν κολησε στην ιπποδηναμη αλλα στην τεχνολογια... ετσι και το RCV και μονο γυμνο που το βλεπεις δεν εχει να κανει τιποτα με τα μηχανακια παραγωγης.. το μηχανακι στο δηνει η χοντα ετσι αλλα το κιτ ειναι προερετικο... και η ducati εδηνε εξατμισεις για 10.000 αλλα κανεις δεν εκλεγε για την τιμη...


    κανετε λες και θελετε να το παρετε και δεν σας φτανουν τα 150 αλογα.. Ελεος!
    ORGIA!!!!!

  10. #145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    το 1098R εβγαζε 178αλογα και αφηνε το DD16 μακρια το ξερω γιατι τα ειχαμε μαζι και τα δοκιμαζαμε στο δηναμομετρο οπως και πολλα χμ με το R στον δρομο για εμενα...

    μα και η NR750 εβγαζε 100 αλογα σε μια εποχη που τα 110-115 ητανε std αλλα κανεις δεν κολησε στην ιπποδηναμη αλλα στην τεχνολογια... ετσι και το RCV και μονο γυμνο που το βλεπεις δεν εχει να κανει τιποτα με τα μηχανακια παραγωγης.. το μηχανακι στο δηνει η χοντα ετσι αλλα το κιτ ειναι προερετικο... και η ducati εδηνε εξατμισεις για 10.000 αλλα κανεις δεν εκλεγε για την τιμη...


    κανετε λες και θελετε να το παρετε και δεν σας φτανουν τα 150 αλογα.. Ελεος!
    Μωρέ κανείς δεν κάνει σαν υστέρω, αλλά εμένα μου κάνει εντύπωση που θεωρείς το λαμπαντέρ ως το τεχνολογικό απαυγασμα της τεχνολογίας και όχι ως αρπαχτή. Με 200 χιλιάρικα, αυτό που παίρνεις είναι 159hp, 170κιλά και μοναδικότητα. Αν θέλεις να πάς στο παραμύθι του MotoGP replica για να μην σε πατάνε από πάνω, πόσα πρέπει να δώσεις, οέο?
    Ασε που τα ΙΔΙΑ νούμερα και την μοναδικότητα, την είχε και η αρπαχτή της Ducati πριν από 8 χρόνια στο 1/3 της τιμής, οπότε μια εξέλιξη θα έπρεπε να την έχει σε stock μορφή για να μην νοιώθει ο κάτοχος μαλάκας που θα τον περνάνε και τα CBR...

    Τουλάχιστον h Ducati σου έδινε στην τιμή και την εξάτμιση (και δεν την πλήρωνες 10.000 όπως λες) και αγωνιστική ECU, και ήταν και ψιλοειλικρινής μιας και δεν το πούλησαν το μηχανάκι για να πατάει ότι κυκλοφορούσε στην πίστα. Οι ίδιοι έλεγαν πως αν ήθελε κάποιος full race bike, πήγαινε στο 1098R και όχι στο D16.

    Τεσπά, καλοτάξιδα να είναι και καλοπούλητα στο Bonhams.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #146
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    .... καλοτάξιδα να είναι
    κάνει λες για τις σιδερόκωλές μου?
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #147
    Άσε που δεν πιάνει μια μπροστά στο Kawasaki H2R....με το 1/3 των χρημάτων.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #148
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.172
    To RCV213S ειναι η συνέχεια των RC30 RC45 δεν εχει σχέση με NR.
    Επίσης το κιτ που του δίνει τα 210 αλογα και το παει 160 κιλά, περιλαμβάνει μόνο ECU, εξατμιση και το αντίστοιχο ram air. Δεν ειναι racing kit, αλλά sporting kit.
    Το μηχανακι ειναι τοπ σε όλα, απλά είναι πνιγμένο κι η εξατμιση εχει μεσα καταλύτη με οτι βαρυτερο μεταλλο υπαρχει για να περναει τους ρυπους για τον δρόμο και για οποιον θέλει να το αξιοποιήσει κι οχι μονο να το μοστραρει διατίθεται αυτό το κιτ.

    Ενα την ημερα θα φτιαχνεται στο χέρι όπως γινόταν και με το NR παλιότερα. Δεν νομίζω οτι σκοπός είναι να τα κονομήσει η Honda, ούτε θα βγαλει αλλη εκδοση μετα τα 300 που θα φτιάξει.
    Οχι οπως η Ducati που λέει οτι θα φτιάξει πχ 300 και ολο ξαναβγαζει κι αλλα κι αλλα πάντα.

    Εναλλακτικά βέβαια η Ducati συνεχώς πουλάει και αγωνιστικά GP σχετικά σύγχρονα, αλλά δεν σου επιτρέπει να τα κυκλοφορήσεις. Ειναι μονο για display.
    Εδω αναλυτικά η εμπειρία αγοράς μιας Ducati GP11:
    https://ultimatemotorcycling.com/201...ti-gp11-essay/

    Βυρωνα αν αυτό ειναι λαμπατερ, θελω κι εγω λαμπατερ ρε φίλε.
    Σχολιάζεις πάντα με τον ίδιο τρόπο τα special μηχανακια της Honda, oταν όμως περιεργαστηκες απο κοντα το RC30 και το RC45 και το NR σου τρεχανε σαλια, να τα λέμε κι αυτα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Βυρωνα αν αυτό ειναι λαμπατερ, θελω κι εγω λαμπατερ ρε φίλε.
    Σχολιάζεις πάντα με τον ίδιο τρόπο τα special μηχανακια της Honda, oταν όμως περιεργαστηκες απο κοντα το RC30 και το RC45 και το NR σου τρεχανε σαλια, να τα λέμε κι αυτα!
    To RC30 είναι ονειρικό μηχανάκι για μένα, το έχω πει πολλές φορές. Αν υπήρχε 1 μηχανάκι που θα ήθελα να έχω στο γκαράζ μου, μάλλον αυτό θα διάλεγα.
    Το RC-45 δεν έχει καμμία σχέση με το RC-30 ως ποιότητα κατασκευής, αλλά ούτε και ως φιλοσοφία. Κάτι σπαρτιάτικο ήταν, που ήθελε άλλα τόσα να πληρώσεις για να το τρέξεις σε αγώνα. Το NR, είναι εντυπωσιακό, είχε κάτι μοναδικό να επιδείξει...και μέχρι εκεί. Ούτε καμμιά επανάσταση έφερε, ούτε αποτελεί dream bike για εμένα.

    Με 200 χήνες περιμένεις κάτι περισσότερο. Κάτι που θα ταράξει τα νερά βάζοντας τον πήχη πολύ ψηλά. Αυτό, δεν ξέρω τι ακριβώς θέλει να πει πάντως...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    To RCV213S ειναι η συνέχεια των RC30 RC45 δεν εχει σχέση με NR.

    Σχολιάζεις πάντα με τον ίδιο τρόπο τα special μηχανακια της Honda, oταν όμως περιεργαστηκες απο κοντα το RC30 και το RC45 και το NR σου τρεχανε σαλια, να τα λέμε κι αυτα!


    RC45!!
    ΤΙ ΕΡΩΤΑΣ???:a07:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda_rc45hrc_99.jpg 
Προβολές:	148 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	337081

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda RCV 212 2008
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2007, 22:18
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 18:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 13:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF