Σελίδα 10 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 1187

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    sv 650 με βελτιωμένες αναρτήσεις-φρένα. θα καταλάβεις και γιατί το λένε "σβούρα"

    ΑΜΑ βρεις Raptor 1000 μην κοιτάς για τίποτα άλλο.
    Δεν είναι για παντρειές το βρέφος ρε, ποιο raptor τώρα.
    Αυτά είναι για μας τους ώριμους ...

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν είναι να πας σε τετρακύλινδρο, παίρνεις με δυο χιλιάρικα κάνα R6/636 με χτυπημένα πλαστικά και το κάνεις street fighter. Τέρμα κοντό γρανάζωμα να τελικιάζει στα 200-220 και έχεις μηχανάκι πανάλαφρο, που οδηγικά θα πυροβολάει και θα σηκώνεται και με τετάρτη.
    το έχω διαβάσει πολλές φορες αυτο αλλα όλοι το γράφουν σαν ευκολάκι ενω δεν ειναι έτσι. μιλάμε για πολλα λεφτα. ασε που δεν ειναι ευκολο σε ολα τα ss.

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αναλόγως αν σε νοιάζει η εμφάνιση ή η ουσία. Προσωπικά θα του γ@μουσα τα πρέκια πολύ ευχαρίστως. Δεν ξέρω αν με κάνει γυφτοχαζοέλληνα και δε με νοιάζει κιόλας.

    Συν ότι σου φεύγει το άγχος της πτώσης. Τα έχουμε ζήσει όλοι μας...


    edit: Αντε, αν σε νοιαζει τοσο πολυ η εικονα και τι θα λενε οι αλλοι, παιρνεις αυτο. Με δυο γραναζακια εισαι ετοιμος.
    Αυτό το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα στο Χαλάνδρι.Μ'αρέσει πάρα πολύ η φάση του.Και +1000 στο streetfighter,απλά εκτός από κάβλα για αυτές τις μηχανές θέλει και λίγο ψάξιμο και δουλίτσα να βγει ένα σωστό αποτέλεσμα και όχι ένα κλόουν μηχανάκι.

  4. #139
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Λοιπόν

    Βε2
    100+ άλογα
    114 Νμ ροπης
    77.5 εκατοστά σέλα
    179 κιλά στεγνό (καμία 200αρα γεμάτο μάλλον)

    Ενδιαφέρον ??
    Εδώ είσαι

    Πάγωσε τις μπύρες, έρχομαι

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.759
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το έχω διαβάσει πολλές φορες αυτο αλλα όλοι το γράφουν σαν ευκολάκι ενω δεν ειναι έτσι. μιλάμε για πολλα λεφτα. ασε που δεν ειναι ευκολο σε ολα τα ss.
    Βασιλη, εκτος κι αν εχεις κανει εσυ προσωπικα καποιο street fighter, μαλλον ξερουμε (τουλαχιστον) τα ιδια για το ποσο στοιχιζει να γινει ενα sf. Ειναι μια σκεψη που την εχω καιρο στο μυαλο μου και εχω διαβασει εκτενεστατα το αφθονο υλικο που υπαρχει online. Δεν ειναι και κατι δυσκολο νομιζω να βρεις συγκεκριμενο κοστολογιο απο τα αμετρητα builts που υπαρχουν ποσταρισμενα σε τοσα φορουμς. Εκτος κι αν δε μιλας αγγλικα βεβαια. Τεραστιο ρολο στο κοστολογιο παντως παιζει το ποσο σε ενδιαφερει αισθητικα το τελικο αποτελεσμα.

    Οπως και να'χει, θα ηθελα να μου δειξεις πού ακριβως στο σχολιο μου εννοησα οτι ειναι απλη υποθεση ή οτι γινεται με φραγκοδιφραγκα, ωστε να μπεις στη διαδικασια να με "διορθωσεις".


    @Sapadak

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν

    Βε2
    100+ άλογα
    114 Νμ ροπης
    77.5 εκατοστά σέλα
    179 κιλά στεγνό (καμία 200αρα γεμάτο μάλλον)

    Ενδιαφέρον ??
    Εδώ είσαι

    Πάγωσε τις μπύρες, έρχομαι
    Μπράβο και δεν σου φαινότανε ρε μόρτη...












































































    Πολύ προχώ ρε, για καλό το γράφω...

  7. #142
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Πάγωσε τις μπύρες, έρχομαι
    Είναι 11 ετών.

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είναι 11 ετών.
    Κοίτα ποιος μιλάει ...
    Έλα δε ξαναβάζω τη φωτό ρε

  9. #144
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Βασιλη, εκτος κι αν εχεις κανει εσυ προσωπικα καποιο street fighter, μαλλον ξερουμε (τουλαχιστον) τα ιδια για το ποσο στοιχιζει να γινει ενα sf. Ειναι μια σκεψη που την εχω καιρο στο μυαλο μου και εχω διαβασει εκτενεστατα το αφθονο υλικο που υπαρχει online. Δεν ειναι και κατι δυσκολο νομιζω να βρεις συγκεκριμενο κοστολογιο απο τα αμετρητα builts που υπαρχουν ποσταρισμενα σε τοσα φορουμς. Εκτος κι αν δε μιλας αγγλικα βεβαια. Τεραστιο ρολο στο κοστολογιο παντως παιζει το ποσο σε ενδιαφερει αισθητικα το τελικο αποτελεσμα.

    Οπως και να'χει, θα ηθελα να μου δειξεις πού ακριβως στο σχολιο μου εννοησα οτι ειναι απλη υποθεση ή οτι γινεται με φραγκοδιφραγκα, ωστε να μπεις στη διαδικασια να με "διορθωσεις".


    @Sapadak
    καλα μην παρεξηγησε κιολας δεν σου ζητησα να ερθεις με τον κηδεμονα σου
    Εβγαλα κοστολογιο στο κ6 και δεν αξιζε. γυρω στα 2000 βγαινει ενα σοβαρο προτζεκτ που να ειναι ομορφο. Δηλαδη με πλαστικα και ντεποζιτο μεταποιηση η καινουργιο. Πολλα sf βγαινουν χωρις φωτα-οργανα-πλαστικα. εκει παιζεις στο χιλιάρικο αλλα αυτο για μένα ειναι τσιρκο.

  10. #145
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.504
    Κατ' αρχάς σου εύχομαι να βρεις το μηχανάκι των ονείρων σου. Ή έστω του φετινού σου ονείρου και μετά να βρεις το επόμενο.


    Η δική μου απορία είναι πώς δε σας κουράζει η όλη διαδικασία των αγοραπωλησιών. Το πόσος χρόνος χρειάζεσαι για να δεις μοτοσυκλέτες, να φας ήττα όταν θα δεις ότι δεν είναι τόσο καλές όσο στις περιγραφές. Κατόπιν να πας να δεις άλλες μοτοσυκλέτες και να τις πηγαίνεις για έλεγχο, παίρνοντας όμως το ρίσκο να έχουν προβλήματα που δε φαίνεται σε τεχνικό έλεγχο λίγων λεπτών και φυσικά θα βγάλουν διάφορα στην πορεία λόγω της ηλικίας και της χρήσης τους.

    Μετά βέβαια έχεις το θέμα της πώλησης, που θα πρέπει πάλι αν χάσεις χρόνο για ενδιαφερόμενους που θα έχουν διάφορες παραξενιές, θα σε στήνουν στα ραντεβού, θα τους ενοχλεί μία γρατζουνιά, θα προσπαθούν να κάνουν παζάρι και "θα το σκέφτονται".

    Επισημαίνω ότι δεν προσπαθώ να απαξιώσω τη διαδικασία, ίσα-ίσα που ξέρω ότι για τους γνώστες σημαίνει πολύ μικρότερη οικονομική ζημία, σε σχέση με το να σκίζουν ζελατίνες μίας καινούριας μοτοσυκλέτας και φυσικά να γλιτώνουν τη διαδικασία του στρωσίματος. Προσπαθώ να μπω στη λογική, διότι ξέρω ότι κι εμένα θα μου χρειαστεί κάποια στιγμή, αν κι έχω την τάση να δένομαι με τον καιρό με τα αντικείμενα και να μη θέλω να τα αλλάξω, ακόμα κι αν αποκτούν ψεγάδια.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 16/11/2018 στις 21:17.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.759
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    καλα μην παρεξηγησε κιολας δεν σου ζητησα να ερθεις με τον κηδεμονα σου
    Εβγαλα κοστολογιο στο κ6 και δεν αξιζε. γυρω στα 2000 βγαινει ενα σοβαρο προτζεκτ που να ειναι ομορφο. Δηλαδη με πλαστικα και ντεποζιτο μεταποιηση η καινουργιο. Πολλα sf βγαινουν χωρις φωτα-οργανα-πλαστικα. εκει παιζεις στο χιλιάρικο αλλα αυτο για μένα ειναι τσιρκο.
    Δεν παρεξηγουμαι. Εκανες quote το δικο μου σχολιο οποτε υπεθεσα οτι αναφεροσουν σε μενα.

    Τα νουμερα που λες ειναι χονδρικα σωστα, τεινοντας προς το φουσκωμενα παντως. Υπαρχει και μπολικο πραμα σε ebay και forums απο ιδιωτες.


    @νεοσσός

    Προσωπικα, οχι απλα δε με κουραζει η διαδικασια, αλλα μου αρεσει κιολας. Το car.gr-ing ειναι χομπι απο μονο του.
    Και αν το κανεις σωστα μπορει να ειναι εως και επικερδες.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 16/11/2018 στις 21:00.

  12. #147
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το έχω διαβάσει πολλές φορες αυτο αλλα όλοι το γράφουν σαν ευκολάκι ενω δεν ειναι έτσι. μιλάμε για πολλα λεφτα. ασε που δεν ειναι ευκολο σε ολα τα ss.
    πάντως θα μπορούσες να κρατήσεις και να καστομάρεις εύκολα το Κ6 ακόμα και μετά το ατύχημα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	122_0801_07_z+GSX_RADD+.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	44,0 KB 
ID:	401298
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #148
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είναι 11 ετών.
    Έβγαιναν μέχρι το 2009
    Beat that

  14. #149
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Εντάξει, θα ψάξω να βρω αυτό που πουλήθηκε το 2009.

  15. #150
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    πάντως θα μπορούσες να κρατήσεις και να καστομάρεις εύκολα το Κ6 ακόμα και μετά το ατύχημα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	122_0801_07_z+GSX_RADD+.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	44,0 KB 
ID:	401298
    στο κ6 χοντρικα ήθελες άλλο ψυγειο, κιτ να φυγει απο κατω να μπει στο πλαι το λαδιου, άλλο δοχειο συστολής και θέση για αυτο με κοψε-ραψε, βαση οργανων custom, πλαστικα πλαινα να κρυψεις τις τρυπες του πλαισιου custom + οτι και ολα τα υπολοιπα sf οπως πλακες κτλ. Σε κάποια ss ειναι πολύ πολύ πιο έυκολο.

Σελίδα 10 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  2. Cbf 250..ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ
    από DISEASER82 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 18:28
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF