Σελίδα 10 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 274

Θέμα: TT600R subforum

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    σου ειπαν κ ποιο πανω οτι δν παιζει αφτερ μαρκετ.

    εξ'αλλου τα πλαστικα τα μαμα ειναι acerbis. κοντα στο 100αρικο κανουν τα γνησια ΧΩΡΙΣ αυτοκολλητα. Τα αυτοκολλητα κανουν αλλο τοσο.



    Τωρα τι να κοιταξεις, γενικα κοιτα να ειναι σε καλη κατασταση, να το δει κ ο μηχανικος σου. Περα απο κατι θεματα στο σαζμαν δεν βγαζουν κατι αλλο, κι'αυτο αν το μαμας θα στο βγαλει.

  2. #137
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fxovios
    1)ναι αλλα απο οτι ακουσα μονο γνήσιο κουστούμι μπορώ να αγορασω απο τα καταστ'ηματα...χέρει κανείς πόσο κανει το κουστουμι? 100 ευρο εχει το γνισιο??? μετασιον υπαρχει?
    Πανω απο 100 ευρω θα σου παει γιατι το ΤΤ-Ε εχει περισσοτερα κομματια απο το ΤΤ-R , ειδικα αν χρειαστει να αλλαξεις και τους πλαινους αεραγωγους στο τεποζιτο.

  3. #138
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    4
    Σας ευχαριστώ όλους σας. 100 ευρο αμα ειναι να τα παρω.... τι ακριβως προβλημα βγαζει το μηχανακι αυτο?? επισκυάζετε εύκολα? βρίσκεις ανταλακτικα? μπροστινα φοράνε upsite-down? ποσο εχουνε καινουργια αυτα?? λεο να βαλω καινούργια
    YAMAHA SKULIA SKETA!!!!!!

  4. #139
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    4
    οκ! βρηκα μπροστινο. Θα ήθελα ενα στανταρ τηλέφωνο για να παρω και τα πλαστικα ρε πεδια! ειμαι θεσσαλονίκη. Ας είναι και από αθήνα. Αλλά θέλω ένα τηλέφωνο απο κάποιο μαγαζί για να πάρω τα πλαστικα και να τελειώνω σιγά-σιγά... Εστω κάντε ένας που ξέρει μία αναπαντητη σε μένα...6992869354 Δημοσθένης... Αν μπορείτε όσον το δυνατόν γρηγορότερα....θα σας παρω εγω τηλέφωνο...
    YAMAHA SKULIA SKETA!!!!!!

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    ψαξε εδω να βρεις εναν αντιπροσωπο κοντα σου κ παρε τηλεφωνο.

    http://www.yamaha-motor.gr/dealerlocator/search.jsp

  6. #141
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1
    Που μπορώ να βρω το Service Manual από TT600R 00-02 ?
    Ευχαριστώ.

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    Λιγο πριν την μοταρντ-οποιηση :rotflmao: :rotflmao:

    http://www.youtube.com/watch?v=2nh1GoEMraw


    Το φθινοπωρο ξανα θα χαρουμε τα χωματα τΣι Κρητης!!!

  8. #143

    Smile Καλησπέρα σε όλους τους TouTouRades

    Χαιρετώ τούς απανταχού ΤουΤουΡαδες και όχι μόνο.
    Καινούργιος στην παρέα σας εδώ στο moto.gr και κάτοχος ενός TTR600 2003 motard εδώ και σχεδόν 1 χρόνο. Έχω κάνει αρκετά χιλιόμετρα και μόνο ευχαριστημένος μπορώ να πω ότι είμαι μέχρι τώρα. Έχω το Service Manual για το TT600RE. Είναι το ίδιο και για κάποια μοντέλα πριν το 2004 όπως και για το δικό μου, με την διαφορά ότι το δικό μου δεν έχει μίζα. Όποιος το θέλει να στείλει pm.
    Θα ανεβάσω και photo σύντομα....
    Αυτά προς στιγμήν και δεν σας κρύβω ότι χάρηκα όταν σας βρήκα εδώ μαζεμένους...

  9. #144
    μια, και καλη!
    Εγγραφή
    08/10/2009
    Μηνύματα
    10
    καλως ηρθες dimitris_dtr ,
    ανεβασε φωτο και απτο μοτόρι να το δουμε.οτι προβλημα και απορια εχεις ριχτει εδω,ολο και καποιος θα γνωριζει

  10. #145
    μια, και καλη!
    Εγγραφή
    08/10/2009
    Μηνύματα
    10
    και τωρα θα σας πω τον πονο μου

    λοιπον,χθες το πρωι παω να βαλω μπροστα τον ΤαΤαΡο και ενω επαιρνε κανονικα μετα απο 1 δευτερολεπτο εσβηνε.ειχε κανονικα συμπιεση και τα λοιπα αλλα το ενιωθα μπουκομενο. τεσπα,μετα απο καμποσες μανιβελιες παρατηρησα οτι οταν γυριζα πιο πολυ το γκαζι τη στιγμη που την εβαζα μπρος κρατουσε παραπανω πριν σβησει και τελικα δινω μια τελευταια παραλληλα γυριζω το γκαζι τερμα και πηρε μπρος .τη στιγμη αυτη βγηκε λιγο μαυρος καπνος απτην εξατμιση. Απο κει και μετα,ολα λειτουργουσαν κανονικα.Γυριζα σε δουλειες και ανοιγα το γκαζι οσο μπορουσα να ξεμπουκωσει. (Γενικα τον τελευταιο καιρο η μηχανη δουλευει μεσ την πολη 1η-δευτερα συνεχεια στην κινηση ετσι ζοριζοταν).

    Ταπογευμα την αφηνω για κανα 3ωρο,παω να τη βαλω μπροστα,τα ιδια,μετα απο λιγο παιρνει παλι με αρκετο ανοιγμα του γκαζιου.
    Οσο δουλευε η μηχανη και ηταν ξεστη επαιρνε μπρος κανονικα,οταν την αφηνα για 1-2 ωρες μου το εκανε αυτο.

    Τελος το βραδυ την αφηνω για κανα 2ωρο,μετα παλι τα ιδια μου γυρισε και δυο φορες η μανιβελα πισω και τα παρατησα. Την πηγα τσουλωντας ως το λιμανι σαλονικης.

    Το καλυτερο απ'ολα ειναι οτι αυτην τη στιγμη ειναι στο πλοιο για πειραια και απο κει θα την μετεβιβασω σε πλοιο για Χανια,οπου θα παω διακοπες.(31 ευρα ΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΠΕΙΡΑΙΑ + 14 ευρα ΠΕΙΡΑΙΑ-ΧΑΝΙΑ =45 ευρα.Συμφαιρει οσο τιποτα αλλο,το εψαξα με μεταφορικες οδηκος)

    Λοιπον,ατομα που ρωτησα μου παν οτι μπορει να φταιει το μπουζι.φιλτρο βενζινης ή αερα, πολυ νοθευμενη βενζινη.
    βρηκε την καταλληλη στιγμη να μου κανει κολπα η μηχανη,τη μερα που την φορτωσα για διακοπες!

    ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?
    ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ?

    βοηθεια παιδες,εχω αγχωθει με την ολη φαση

  11. #146
    Από αυτά που περιγράφεις δεν αποκλείεται καθόλου να φταίει η βενζίνη.
    Σου προτείνω να κάνεις τα εξείς: Άδειασε το ρεζερβουάρ και αφού το βγάλεις από πάνω πλύνε το με βενζίνη για να φύγουν και τυχόν σκουπιδάκια. Βάλε καινούργια βενζίνη και άφησε να τρέξει λίγη από το βρυσάκι. Προτού βάλεις το σωληνάκι που πάει στα καρμπυρατέρ, ξέσφιξε μια σταυρόβιδα που βρίσκεται κάτω κάτω στο πλάι απ'το ποτηράκι του καρμπυρατέρ από την αριστερή πλευρά της μηχανής και άσε να τρέχει βενζίνη μέχρι να αδειάσουν. Πρίν σφίξεις τη βιδούλα, σύνδεσε το σωληνάκι που πάει στα καρμπυρατέρ και άφησε να τρέξει λίγη βενζίνη ακόμα.
    Καλόυ κακού ρίξε μια ματιά στο φίλτρο του αέρα, άλλαξε κι ένα μπουζάκι.
    Καλή τύχη.

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    589

    νεοςςςς

    Σας καλησπεριζω και εγω μολις πριν μια βδομαδα απεκτησα ενα ttr 600 του 98. Ειναι motard.
    Ακομα δεν εχω κανει παρα πολλα χιλιομετρα γυρω στα 800 μονο και ενα ταξιδακι 160 χιλιομετρων που μπορω να πω οτι ο συνεπιβατης κουραζεται αρκετα.Γιατι το εδωσα και στον φιλο για λιγο αφου ειχε πιαστει.
    Το μονο προβλημα που ειχε το μηχανακι ηταν η καμπανα οπου και την αλλαξα.Μαζι με ενα service λαδια φιλτρο μπουζι βαλβιδες.
    Αυτο που με ανυσηχει καπως ειναι οτι στα πολλα χιλιομετρα 150 κοντερ εχει πολυ ταλαντωση με αποτελεσμα να ειναι επικινδυνο.
    Φοραει ζαντες excell 17 με λαστιχα michelin pilot 12/60/17 και 16/63/17.
    Να εχει χτυπημα στα μπροστινα το αποκλειω αφου το οδηγησε και ο μηχανικος μου και μου ειπε οτι ειναι ενταξει.Το μονο που φοβαμαι ειναι τα λαστιχα αφου γραφουν και επανω not for highway use και καμια ζαντα στραβια.Απο σεπτεμβρη θ'αλλαξω αναγκαστικα λαστιχα οποτε και πιστευω θα βρω το προβλημα.
    Υπαρχει κανενας τροπος να φτιαξουμε το κοντερ ωστε να μην κλεβει;Λογω της αλλαγης σε motard.

    Βαζω και μια φωτο μετα το πρωτο πλυσιμο!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moto.jpg 
Προβολές:	578 
Μέγεθος:	32,5 KB 
ID:	206340
    LIVE FREEEEE!!!!!

  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    νομιζω οτι η ταλαντωση που σου κανει ειναι ψιλοφυσιολογικη!κοιταξε την πιεση των ελαστικων,κοιταξε τις μπουκαλες για τυχον διαροες και παιξε λιγο με τις αναρτησεις σου νομιζω οτι αν γυρισεις προς τα αριστερα τα ρυθμιστικα στις μπουκαλες σου θα ελατωθει το παιξιμο του τιμονιου
    οσο για τα λαστιχα σου πρεπει να ειναι μονο για πιστα κ δεν παιζει ρολο το παιξιμο του τιμονιου αν αυτα ειναι σε καλη κατασταση

  14. #149
    Καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε.
    Στην αρχή μου έκανε και μένα κάτι τέτοια κουνήματα στα πολλά αλλά με λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις των αναρτήσεων έγινε βράχος.
    Τι εξατμισούλα περίεργη είναι αυτή που φοράς;

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    589

    Ευχαριστω

    Παιδες να ειστε καλα.

    Λετε να ειναι αρυθμιστες??
    Κατεβασα το manual που ειχε βαλει ενα παιδι για το μοντελο με τη μιζα αλλα ειδα οτι οι ρυθμισεις ειναι ιδιες στα 2 μοντελα.
    Οπως λες εσυ για αριστερα ομως βλεπω οτι της μαλακωνει ενω νομιζω οτι ειναι αρκετα μαλακες ηδη (προηγουμενο xr 250) θα το δω καποια στιγμη που θα εχω ορεξη θα παιξω μιση στροφη αριστερα μιση δεξια.
    Για πιεση ψαχτικα και ειδα οτι μεγιστη ειναι 28 οποτε και εβαλα μεγιστη.Γιατι το χρησιμοποιω μονο δρομο και σχετικα ηρεμα θα ελεγα για αρχη.
    Διαρροες οι μπουκαλες δεν εχουν.Δεν φαινεται κατι τουλαχιστον.

    Η εξατμιση φιλε μου ειναι απο crf 450.Μονο το τελικο εχουν κολησει και την εχουν γυρισει προς τα επανω.Δεν ειναι και η καλυτερη δουλεια.Και οσο για αποδοση δεν ξερω αλλα νομιζω οτι μπορει και να χανω!!!.Ευτυχως δεν κανει τρομακτικο θορυβο σαν κατι remus γιατι δεν θα παλευοταν με τιποτα ασε που θα με σταματαγαν καθε πεντε μετρα!!!Ομορφη παντως ειναι.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 10 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r Ηλεκτρονικη
    από gmeles στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2017, 00:41
  2. TT600R Belgarda
    από motaba στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 00:32
  3. Ξενόγλωσσο subforum...
    από McGyver στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF