Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 230

Θέμα: cb 1300

  1. #136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είπαμε για μηχανάκια που κυκλοφορούν χειμώνα και κυρίως καλοκαίρι και στροφάρουν σαν μηχανές δρόμου κι όχι ατμόπλοιων..

    Πόσα χλμ έχει η μηχανή και σε τι συνθήκες έγινε η μέτρηση;
    31.000, γρηγορη οδηγηση με αρκετα χλμ στις 5-7.000 rpm σταθερα (κοφτης cb 8500) και πολη, acra full και Kn. στα 25-31.000 κατα την αλλαγη ελειπε κατι λιγοτερο απο 300 ml.

    Ξεχασα να πω οτι απο καινουρια δουλευε η μηχανη με 10w30, φετος ειναι το πρωτο καλοκαιρι που βαζω 10w40 για λογους δοκιμης κυριως..

  2. #137
    επισης, το σε μπε ετσι και αλλιως στροφαρει σε ρυθμους ατμοπλοιου

    εχει ροπη ατμοπλοιου ομως

  3. #138
    εχεις δικαιο για τα ελληνικα
    τωρα το Busa οντως στα 50 μετρα χανει ισως απο τι cb ...ισως και αυτο σε σκονισμενο δρομο της πολης.....σε ανοιχτο δρομο δεν χανει πουθενα....ενωω δρομο τυπου εγνατια...
    τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα ....
    το cb το εχω κανει 25000 χιλιομετρα ...δυστιχως και μια πτωση....ολα καλα.....πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα μηχανακια για τουρισμο αν επιλεγεις το επαρχειακο δυκτιο
    απο εμπειρια το λεω οτι τα αυστηρα τουρινγκ μηχανακια υποφερουνε στο επαρχειακο δυκτιο και το busa συμπεριλαμβανωμενου το cb εκει ακριβως λογω του πολυ χαλαρου και χαμηλορωπου κινητηρα του και τις καπως ον οφ αναρτησεις ειδικα πισω...(ειδατε το versys 1000?) τα καταφερνει πολυ τελεια ειδικα σε πολυ αργους ρυθμους αναβασεων σε νησια με αμαξια μπροστα σου...
    το παν ειναι να τα ταξιδευουμε τα μηχανακια μας και τα μυαλα μας....

  4. #139
    Σωστος ..πολυ σωστος

  5. #140
    εγω με ζελατινα Puig, Αθηνα -Μηχανιωνα το κανω με 180 κλειδωμενα εθνικη χωρις προβλημα αρκετα συχνα..

  6. #141
    Θανο σε πια ερωτηση ειναι η απαντηση σου??

  7. #142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από scotty Προβολή μηνύματος
    Θανο σε πια ερωτηση ειναι η απαντηση σου??
    Ειναι σχολιο πανω στο προηγουμενο ποστ
    πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα μηχανακια για τουρισμο αν επιλεγεις το επαρχειακο δυκτιο

    Νομιζω οτι δεν ειναι μονο για επαρχιακο το μηχανακι

  8. #143
    ααα οκ ...Οχι βεβαια , το μηχανακι τα κανει ολα και καλα .... εχεις απαντηση για εδω>> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129333

  9. #144
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    εγω με ζελατινα Puig, Αθηνα -Μηχανιωνα το κανω με 180 κλειδωμενα εθνικη χωρις προβλημα αρκετα συχνα..
    πιστευω οτι ....υποφερεις με αυτες τις ταχυτητες...δεν μου λες ?...τι κρανος εχεις ?
    μετα η καταναλωση ξεφευγει εντελως....αυτο που λειπει απο το μηχανακι ειναι ειναι μια μακρια ταχυτητα για οβερ ντραιβ....
    βεβαια μετα θα εχανε τον χαρακτηρα του.....
    αυτο που κανει κορυφαιο το cb ειναι ο τροπος που κανει τις κανγκουριες στην πολη....
    ποτε δεν μπορει να ταξιδεψει σαν το busa....4000 στροφες 150 χλμ καταναλωση ελαχιστη....
    γιαυτο ειπα οτι ειναι ιδανικο για επαρχειακο δυκτιο...δεν κουραζετε λογω κυβικων και δεν κουραζει λογω κινητιρα χαμηλες στροφες με πεμπτη στο κιβωτιο και απολαμβανω την φυση ....και την διαδρομη....
    και εγω ζαλατινα εχω τις kappa....αλλα μετα τα 140 εχω θεμα ...μικρο ...
    στα 200 + με κουναει το τιμονι και εχει μια ταλαντωση....δεν ξερω αν το κανουν ολα...
    ισως βαλω σταμπιλιζατερ....

  10. #145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hayasakis Προβολή μηνύματος
    πιστευω οτι ....υποφερεις με αυτες τις ταχυτητες...δεν μου λες ?...τι κρανος εχεις ?
    μετα η καταναλωση ξεφευγει εντελως....αυτο που λειπει απο το μηχανακι ειναι ειναι μια μακρια ταχυτητα για οβερ ντραιβ....
    βεβαια μετα θα εχανε τον χαρακτηρα του.....
    αυτο που κανει κορυφαιο το cb ειναι ο τροπος που κανει τις κανγκουριες στην πολη....
    ποτε δεν μπορει να ταξιδεψει σαν το busa....4000 στροφες 150 χλμ καταναλωση ελαχιστη....
    γιαυτο ειπα οτι ειναι ιδανικο για επαρχειακο δυκτιο...δεν κουραζετε λογω κυβικων και δεν κουραζει λογω κινητιρα χαμηλες στροφες με πεμπτη στο κιβωτιο και απολαμβανω την φυση ....και την διαδρομη....
    και εγω ζαλατινα εχω τις kappa....αλλα μετα τα 140 εχω θεμα ...μικρο ...
    στα 200 + με κουναει το τιμονι και εχει μια ταλαντωση....δεν ξερω αν το κανουν ολα...
    ισως βαλω σταμπιλιζατερ....
    Το τιμονι μπορει να κουναει απο λαστιχα, η λογω της ζελατινας (μου το εκανε με μια κινεζικη που ειχα βαλει, )
    κρανη εχω xr1100 και nolan n85, το νολαν πολυ πιο θορυβωδες λογω κυριως της αναμονης για το n-com.

    Σιγουρα δεν ταξιδευει σαν το busa, αλλα πηγαμε στο αλλο ακρο.
    οσο για την καταναλωση, μεχρι τα 180 ειναι στα 7 λιτρα (φιλτρο, ολοσωμη acra, χωρις προγραμμα), αλλα αν πας πιο αργα δεν μειωνεται ιδιαιτερα (εκτος αν πηγαινεις με 90) οποτε για μενα δεν αξιζει.
    σιγουρα δεν ειναι οτι πιο ανετο, αλλα για μενα ειναι οκ (χειροτερο μου φαινεται να βγω εθνικη με μονοκυλινδρο )

  11. #146
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    Το τιμονι μπορει να κουναει απο λαστιχα, η λογω της ζελατινας (μου το εκανε με μια κινεζικη που ειχα βαλει, )
    κρανη εχω xr1100 και nolan n85, το νολαν πολυ πιο θορυβωδες λογω κυριως της αναμονης για το n-com.

    Σιγουρα δεν ταξιδευει σαν το busa, αλλα πηγαμε στο αλλο ακρο.
    οσο για την καταναλωση, μεχρι τα 180 ειναι στα 7 λιτρα (φιλτρο, ολοσωμη acra, χωρις προγραμμα), αλλα αν πας πιο αργα δεν μειωνεται ιδιαιτερα (εκτος αν πηγαινεις με 90) οποτε για μενα δεν αξιζει.
    σιγουρα δεν ειναι οτι πιο ανετο, αλλα για μενα ειναι οκ (χειροτερο μου φαινεται να βγω εθνικη με μονοκυλινδρο )
    ok ...
    απλα ρωτησα για το κρανος γιατι κοντραρει πολυ το χελμετ σε αυτες τις ταχυτητες....και εγω εχω ενα εξλαιτ καλο ειναι....απο θορυβο ανεκτο....και με το αλλο που εχω στην μπουσα αν μπελλ κεβλαρ παλι εχει θορυβο...
    αυτο που κανει το σιμπι κορυφαιο στο στενο στροφηλικι ειναι ο απιστευτα ηρεμος τροπος τηα αποδοσης της ροπης.....φαντασου σε ορεινο δρομο πηγαινωντας στην σταυρουπολη στην ξανθη σε σνεπιβατισα ακολουθησα εναν αναβατη με εξ τι 660 μοταρντ και σε πολυ κλειστες στροφες με ανηφορα του εδειξα και τον δρομο...το πειρε πολυ πατριωτικα και οδηγουσε πολυ ακραια για να με φταση γιατι ειχαμε φτασει σε ανοιχτο δρομο με μικρες ευθειες οπου και ξεκολησα καλα.....τα φρενα μου λογω διπλου ατομου επανω κουραστικανε καπως και με τον εξ τι απο πισω ενα βημα πριν τον γκρεμο.....η συναιπιβατις μου δεν ειχε ευκερη μιλια εκηνη την στιγμη....εκανα κρατη και περασε ο εξ τι με ανακουφηση....
    απιστευτο μηχανακι....
    τεσπα

  12. #147
    όπου γης Το avatar του/της iosif
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    150
    τι να πω
    με 180 ποτε δεν μπορεσα να ταξιδεψω
    και με r1 και με cb1300 και με χορνετ μεχρι 150 το φχαριστιεμαι. μετα μου ειναι αγωνας οχι ταξιδι, βλεπετε κυκλοφορουν και αλλοι γυρω μας
    (ταξιδακια που εκανα με σεροου και παπι εξαιρουνται. οταν εισαι 20αρης κα με πατινι ταξιδευεις και τυο φχαριστιεσαι)
    καλά που βγήκα φρόνιμος, υπάκουος, σκυφτός

  13. #148
    Eγω με το φεριγκακι που εβαλα , μπορω να ταξιδευω μεταξυ 150-170 ανετα και οικονομικα .Και 220 που δοκιμασα δικαβαλος ..δεν υπαρχει θεμα με τον αερα ..ταξιδευεις αλλα θελεις και μια μικρη προσπαθεια ..

  14. #149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από scotty Προβολή μηνύματος
    Eγω με το φεριγκακι που εβαλα , μπορω να ταξιδευω μεταξυ 150-170 ανετα και οικονομικα .Και 220 που δοκιμασα δικαβαλος ..δεν υπαρχει θεμα με τον αερα ..ταξιδευεις αλλα θελεις και μια μικρη προσπαθεια ..
    ετσι ακριβως...φεριγκακι, το τιμονι στην μπροστα θεση και καλο κρανος..

  15. #150
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/07/2012
    Μηνύματα
    2
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΕΝΑ CB1300 ΤΟΥ 2006 ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝΕ ΠΙΠΙΝΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΡΡΥΘΜΙΑ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΗ,ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΛΑΔΙΑ,ΜΠΟΥΖΙΑ ,ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΦΙΛΤΡΟ.ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cb 1300..........!!!!!
    από itsabigworld στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2007, 07:14
  2. gsx1400 vs cb 1300
    από adam13 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2007, 08:04
  3. CB 1300 by MUGEN
    από freethan στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2005, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF