Σελίδα 100 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 50909596979899100101102103104105110150200600 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.486 έως 1.500 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1486
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    στο 1467 το μονο που λες ειναι οτι δεν θες να το κουβεντιασεις
    "Ανοίγεις ένα θέμα που άπτεται νομικών, πρακτικών και τεχνικών θεμάτων......"

    Τι έγινε διαβάζεις τα μισά ???

    Φτάνει ποια νομίζω αρκετά κράτησε αυτό....
    Mil. Spec.

  2. #1487
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Εγώ τα δικά μου τα έχω κλειδωμένα στο σκοπευτήριο.
    Τα γουστάρω να τα χρησιμοποιώ για το κέφι μου εντός του φυσικού τους περιβάλλοντος,μετά για ύπνο στον οπλοβαστο του σκοπευτηριου.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #1488
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εγώ τα δικά μου τα έχω κλειδωμένα στο σκοπευτήριο.
    Τα γουστάρω τα χρησιμοποιώ για το κέφι μου και μετά για ύπνο στον οπλοβαστο του σκοπευτηριου.
    Ερώτηση: Ο αθλητικός σύλλογος που ανήκεις έχει φυλάξει τα όπλα που ανήκουν σε εσένα? σύμφωνα με την άδεια οπλοκατοχής σου. Σε ποιον σύλλογο έχεις γραφτεί?
    Mil. Spec.

  4. #1489
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.303
    Παίδες στην πράξη πόσοι είναι έτοιμοι ψυχολογικά αλλά και γνωστικά να χρησιμοποιήσουν όπλο έναντι κάποιου κακοποιού;

    Πόσοι είναι έτοιμοι να αφαιρέσουν ζωή και ποιες οι συνέπειες αν το πράξουν;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #1490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    "Ανοίγεις ένα θέμα που άπτεται νομικών, πρακτικών και τεχνικών θεμάτων......"

    Τι έγινε διαβάζεις τα μισά ???

    Φτάνει ποια νομίζω αρκετά κράτησε αυτό....
    ενταξει...

    νομιζα οτι ενας "γνωστης" θα μπορουσε να απαντησει γιατι να εχουμε οπλο στο σπιτι.

    προφανως, καταλαβαινες ότι δεν μπορεί να υπάρξει θετική απάντηση σε αυτό και γι αυτό δεν θες να απαντήσεις .

    Άλλοι είναι οπλοφοβικοι , αλλοι γνωμοφοβικοι .

    Δε χρειάζεται να συνεχιστεί.

  6. #1491
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ενταξει...

    νομιζα οτι ενας "γνωστης" θα μπορουσε να απαντησει γιατι να εχουμε οπλο στο σπιτι.

    προφανως, καταλαβαινες ότι δεν μπορεί να υπάρξει θετική απάντηση σε αυτό και γι αυτό δεν θες να απαντήσεις .

    Άλλοι είναι οπλοφοβικοι , αλλοι γνωμοφοβικοι .

    Δε χρειάζεται να συνεχιστεί.
    Δυστυχώς είναι σαν να προσπαθείς να μάθεις την Α-Β σε βρέφος που δεν μιλάει ακόμα και που φοβάμαι δεν θέλει να μάθει. Άλλωστε φαίνεται ποιοι είναι οι "γνωμοφοβικοί" που δεν διστάζουν να πάνε κόντρα σε όλους τους "οπλοφοβικούς".
    The End....
    Mil. Spec.

  7. #1492
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς είναι σαν να προσπαθείς να μάθεις την Α-Β σε βρέφος που δεν μιλάει ακόμα και που φοβάμαι δεν θέλει να μάθει. Άλλωστε φαίνεται ποιοι είναι οι "γνωμοφοβικοί" που δεν διστάζουν να πάνε κόντρα σε όλους τους "οπλοφοβικούς".
    The End....
    Ελπίζω,να μην φοβάσαι τόσο εύκολα όταν κουβαλάς όπλο.

    Δυστυχώς, δεν βοήθησες να αλλάξει η άποψη μου για αυτούς που γουστάρουν να κουβαλάνε όπλο.

  8. #1493
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραία….
    Άρα , έτσι όπως τα λες , θα μπορούσαμε όλοι να έχουμε όπλο σπίτι μας (όπως έχουμε αυτοκίνητο) αν πληρούσαμε τα κριτήρια και είμασταν πολύ προσεκτικοί με τους κανόνες .

    Το ερώτημα μου , ΓΙΑΤΙ να έχουμε όπλο σπίτι μας ,δεν το απαντάει αυτό βέβαια..



    YΓ: η πραγματικότητα έχει δείξει ότι κάθε χρόνο υπάρχουν θύματα λόγω της οπλοκατοχης.
    Ουτοπικό είναι να πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν από την στιγμή που υπάρχουν όπλα στα σπίτια.
    Αυτό που λέμε είναι ότι ΟΤΑΝ τηρούνται οι προβλεπόμενοι κανόνες ασφαλείας στην φύλαξη των όπλων, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ατύχημα.

    Αν αφήσεις ένα γεμάτο όπλο στο τραπέζει ενώ κυκλοφορούν παιδιά στο σπίτι, είναι σαν να παίρνει τα κλειδιά της 954 ο 17χρονος γιος μου για μια βόλτα στο τετράγωνο.

    H σύγκριση άνετα μπορεί να γίνει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #1494
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση: Ο αθλητικός σύλλογος που ανήκεις έχει φυλάξει τα όπλα που ανήκουν σε εσένα? σύμφωνα με την άδεια οπλοκατοχής σου. Σε ποιον σύλλογο έχεις γραφτεί?
    Νο.
    Τα όπλα είναι στην άδεια του συλλόγου.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #1495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    ας μην συνεχιστεί το θέμα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Φτάνει ποια νομίζω αρκετά κράτησε αυτό....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    The End....
    Τρεις φορές πήγες να το τελειώσεις αλλά συνεχίζεις. Χαρακτηρίζοντας αρνητικά τους ανθρώπους που σου μιλάνε, το μόνο που κερδίζεις
    είναι να τους "τσιτώνεις" να σου απαντήσουν.

    Αν λοιπόν γνωρίζεις τόσο καλά τους ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΥΣ λόγους για τους οποίους είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να κατέχουμε ΟΛΟΙ μας από ένα
    όπλο, μπορείς να μας τους αναλύσεις και να μας πείσεις.
    Κάποιος που ΔΕΝ ξέρει αυτούς τους λόγους, αν τον λές βλάκα, πάλι δεν θα τους ξέρει αυτούς τους λόγους, αλλά θα ξέρει ότι τον
    λές βλάκα και θα αποκτήσεις έναν εχθρό. (*)




    (*) που ενδεχομένως θα βρει ένα από τα όπλα που κυκλοφορούν και θα σε κυνηγά με αυτό

  11. #1496
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αυτό που λέμε είναι ότι ΟΤΑΝ τηρούνται οι προβλεπόμενοι κανόνες ασφαλείας στην φύλαξη των όπλων, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ατύχημα.

    Αν αφήσεις ένα γεμάτο όπλο στο τραπέζει ενώ κυκλοφορούν παιδιά στο σπίτι, είναι σαν να παίρνει τα κλειδιά της 954 ο 17χρονος γιος μου για μια βόλτα στο τετράγωνο.

    H σύγκριση άνετα μπορεί να γίνει.
    Αυτά γίνονται στην ουτοπία. Στη πραγματικότητα και ένα όπλο στο τραπέζι θα βρεθεί και ένας 17χρονος θα πάρει τα κλειδιά
    της πόρσε και άλλα πολλά.

    Αυτό επειδή ΠΑΝΤΑ shit happens....

  12. #1497
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω,να μην φοβάσαι τόσο εύκολα όταν κουβαλάς όπλο.

    Δυστυχώς, δεν βοήθησες να αλλάξει η άποψη μου για αυτούς που γουστάρουν να κουβαλάνε όπλο.
    Πραγματικά λυπάμαι που δεν τα κατάφερα να σου αλλάξω άποψη, ήταν όμως κάτι αναμενόμενο. Πολλοί λίγοι μέχρι τώρα κατάφεραν να υπερπηδήσουν τον εγωισμό τους, πεποιθήσεις τους, εμπειρίες τους, φιλοσοφία και πολλά άλλα.
    Δεν πειράζει, απλά να εύχεσαι να μην χρειαστεί ΠΟΤΕ να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον που θα κατέχει όπλο. Όπως έχει συμβεί σε κάποιους. Ίσως τότε αναθεωρήσεις αλλά θα έχεις πληρώσει τότε το όποιο τίμημα, έστω και συνειδησιακό που θα είναι το ελάχιστο.
    Όσο για τον φόβο άσε να τον διαχειρίζονται αυτοί που μπορούν, οι υπόλοιποι μπορούν να λένε "no guns"...
    Mil. Spec.

  13. #1498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αυτό που λέμε είναι ότι ΟΤΑΝ τηρούνται οι προβλεπόμενοι κανόνες ασφαλείας στην φύλαξη των όπλων, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ατύχημα.

    Αν αφήσεις ένα γεμάτο όπλο στο τραπέζει ενώ κυκλοφορούν παιδιά στο σπίτι, είναι σαν να παίρνει τα κλειδιά της 954 ο 17χρονος γιος μου για μια βόλτα στο τετράγωνο.

    H σύγκριση άνετα μπορεί να γίνει.

    Ναι ρε νικο …

    και αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος κι ολόκληρη τη Γη μας. θ' αγκάλιαζε θαρρώ….




    Και ας υποθέσουμε ότι ΟΛΑ τηρούνται ευλαβικά και ότι δεν θα ξαναγίνει ΠΟΤΕ ατύχημα .

    Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος από τους γνωστες ΓΙΑΤΙ να έχουμε ένα όπλο στο σπίτι?

  14. #1499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε νικο …

    και αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος κι ολόκληρη τη Γη μας. θ' αγκάλιαζε θαρρώ….




    Και ας υποθέσουμε ότι ΟΛΑ τηρούνται ευλαβικά και ότι δεν θα ξαναγίνει ΠΟΤΕ ατύχημα .

    Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος από τους γνωστες ΓΙΑΤΙ να έχουμε ένα όπλο στο σπίτι?
    Γιατί μπορούμε

  15. #1500
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε νικο …

    και αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος κι ολόκληρη τη Γη μας. θ' αγκάλιαζε θαρρώ….




    Και ας υποθέσουμε ότι ΟΛΑ τηρούνται ευλαβικά και ότι δεν θα ξαναγίνει ΠΟΤΕ ατύχημα .

    Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος από τους γνωστες ΓΙΑΤΙ να έχουμε ένα όπλο στο σπίτι?
    Μα για να διακοσμήσεις το τζάκι.
    Και οι έχοντες κόρες να διώχνουν τους επίδοξους γαμπρούς.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF