Σελίδα 101 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 519196979899100101102103104105106111151201 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.501 έως 1.515 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1501
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Ο μονος λογος θα γραψω κατι παραπανω δεν απευθυνεται στους λοιμωξιολογους απο τα lidl που αναλυουν τα της '' αγελεας ανοσιας '' αλλα καποιοι σιωπηλοι εξω απο το θρεντ που ισως θελουν να πληροφορηθουν με δυο λογια το ιατρικο προβλημα που προκυπτει ,καθως το επικοινωνιακο κυβερνητικο αλαλουμ που εχει αποτυχει να συνειδητοποιησει τον κοσμακη.

    1)Στην Αττικη υπαρχουν 337 κρεβάτια ΜΕΘ σε κρατικά και στρατιωτικά Νοσοκομεία
    2)Από αυτά 107 έχουν διατεθεί για τις ανάγκες των ασθενών με COVID-19, ομως αυτη την στιγμη ειναι πιασμενα 200 στερωντας τα απο ασθενεις αλλων νοσηματων
    3)Μεσος ορος παραμονης με μηχανικη υποστηριξη αναπνοης στο ΜΕΘ κρεβατι ειναι 15 ημερες.
    4)Tο τελευταίο 24ωρο στην εφημερια στην Αττικη είχαμε 295 εισαγωγές ασθενών με Covid-19
    5)απο αυτους το 25% θα χρειαστει ΜΕΘ
    6) Αυριο οι εισαγωγες θα ειναι εκθετικα περισσοτερες και τα διαθεσιμα κρεβατια ΜΕΘ λιγοτερα
    7) Μεθαυριο οι εισαγωγες ακολουθωντας την προβλεπομενη εκθετικη αυξηση θα ειναι περισσοτερες με τελος στα διαθεσιμα κρεβατια MEΘ .Το συστημα κρασσαρει
    8)Αρχιζει επιλογη ασθενων για διασωληνωση.Αναμεσα τους καποιος συγγενης σας η και εσεις οι ιδιοι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DOC-20201106-4.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	81,5 KB 
ID:	422592



    Ακολουθηστε τις οδηγιες του ΕΟΔΥ
    κουκουρουκουκου

  2. #1502
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    675
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Θα μου πεις τι εκανε ολη η ανθρωποτητα στη πανδημια της γριπης των χοιρων? Καραντινα?Προσωπικα εγω κολλησα το περασα και δεν ειπα και κουβεντα... Απαντησεις ψαξε στην ιστορια της ανθρωποτητας οχι σε μενα.
    Πόσο είπαμε κρατάει η ανοσία? Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?
    Για την πανδημία της γρίπης των χοίρων δεν γνωρίζω δεν απαντώ.

    Δεν έχεις απαντήσει σε ούτε μία ερώτηση που σου έκαναν.
    Πετάς βιντεάκια, μεταφέρεις τη συζήτηση ακόμα και στην Κύπρο και αναφέρεις καινούργια ανακρίβεια για να αποπροσανατολίσεις.

    Ξαναρωτάω.

    Πόσο είπαμε κρατάει η ανοσία? Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?

  3. #1503
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    @faithless Συνομωσιολογοι υπαρχουν παντου,τι θες να πεις με αυτο?

    Η βασικη διενεξη σε αυτο το θρεντ ειναι εαν εχουν δικιο και ειναι συνομωσια ή εχουν αδικο και ειναι γραφικοι.Αυτο καταλαβαινω εγω και πανω σε αυτο επιχειρηματολογειτε για 17 σελιδες.

    Αυτο το βιντεο πως αποδεικνυει τον ισχυρισμο σου οτι ειναι μια παγκοσμια συνομωσια?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Βλεπεις που κολλας στις λεξεις? Εγω ποτε δε κολλησα. Αλλοι θελουνε να δινουνε ονοματα στους παντες. Αναρχοαπλυτοι , Συνομωσιολογοι, ψεκασμενοι, αγανακτισμενοι, δε φταιω εγω που ολες οι κοινωνικες ταξεις εντασσονται υπερ του ΝΑΙ και αλλα πολλα. Εγω τους λεω ελευθερους ανθρωπους που ελευθερα λενε τη γνωμη τους.Η βουλευτης της ιταλιας δηλαδη ειναι ψεκασμενη και μια μερα ξυπνησε να παει στη βουλη για να μιλησει για σκανδαλα και χουντες εξπρες.?
    Χανεις το νοημα της ερωτησης μου.Ξαναδιαβασε τα μπολντ
    Και ποιος σου ειπε οτι οι "ψεκασμενοι" ειναι ειδος που απανταται μονο στην Ελλαδα?
    Αλλου δημιουργηθηκε και διαδωθηκε και στον υπολοιπο κοσμο.

    Οποτε καταλαβαινεις και εσυ γιατι μια Ιταλιδα βουλευτρια ξυπνησε μια μερα και ειπε να παει στην Βουλη να μιλησει για σκανδαλα και χουντες εξπρες
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 09/11/2020 στις 19:19.

  4. #1504
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    675
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Α μαλιστα δε γνωριζεις και δεν απαντας. Εγινε...Δε γνωριζεις οτι το 2009 ειχαμε παλι πανδημια και μαλακειες αλλα πολυ απλα αφησαμε τον ιο να μπει στη κοινοτητα.Εφυγες εσυ παμε στο κομπογιαννιτη τωρα να μας δειξει τους χασικλιδες του στη τηλεοραση που εχουνε κρασαρει.Εσυ γιατρε τι λεει τοσο πολυ κρασαρατε και ειπες να μπεις λιγο φορουμ να ξαποστασεις??
    Πόσο είπαμε κρατάει η ανοσία? Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?

    Για να φύγω εγώ πρέπει να απαντήσεις
    Τελευταία τροποποίηση από karateo; 09/11/2020 στις 19:20.

  5. #1505
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Πόσο είπαμε κρατάει η ανοσία? Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?

    ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΜΩΡΕ ΑΥΤΟ????Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  6. #1506
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    675
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΜΩΡΕ ΑΥΤΟ????Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?
    για να προτείνεις ανοσία αγέλης χωρίς να βάζεις ανθρώπους σε κίνδυνο πρέπει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να γνωρίζεις πόσο κρατάει η ανοσία

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή προτείνεις ανοσία αγέλης... χωρίς να ξέρεις αν το μόνο που προκαλείς είναι μαζικούς θανάτους αφού κάλλιστα η ανοσία μπορεί να κρατάει 3μηνο οπότε ποτέ δε θα φτάσεις τον στόχο στο γενικό πληθυσμό!
    Οκ αυτό είναι για τρελοκομείο ή φυλακή?

    Ακόμα να απαντήσει.
    Πόσο είπαμε κρατάει η ανοσία? Ξέρεις ή μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?

  7. #1507
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    675
    Διαβάζοντας αυτό
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7536320/
    συνειδητοποιώ ότι η Ιταλία με την Σουηδία έχουν πολύ κοντινό αριθμό θανάτων ανα εκ. πλυθησμού
    Σουηδία 6.000/10.000.000 = 36.000/60.000000
    Ιταλία 42.000/60.000.000

  8. #1508
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Διαβάζοντας αυτό
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7536320/
    συνειδητοποιώ ότι η Ιταλία με την Σουηδία έχουν πολύ κοντινό αριθμό θανάτων ανα εκ. πλυθησμού
    Σουηδία 6.000/10.000.000 = 36.000/60.000000
    Ιταλία 42.000/60.000.000
    7 στα χιλια ιταλια,6 στα χιλια σουηδια στον γενικο πληθυσμο ομως ,οχι αναλογια θανατων/κρουσματα.
    εμεις μεχρι στιγμης 0,9 στα χιλια
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #1509
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Διαγράφηκε μήνυμα με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς και δόθηκε κίτρινη κάρτα στο μέλος faithless.
    Παρακαλώ και πάλι να είστε εγκρατείς με τους χαρακτηρισμούς. Είναι ξεκάθαρο μετά από τόσες σελίδες ότι καμία πλευρά δεν πρόκειται να πείσει την άλλη και το μόνο που συμβαίνει είναι να ανακυκλώνεται μια διαμάχη η οποία προκαλεί εντάσεις και δεν οδηγεί πουθενά.
    Σήμερα ανακοινώθηκε από τις Pfizer/BioNtech ότι το εμβόλιό τους θα έχει >90% αποτελεσματικότητα και ακολούθως οι Ρώσοι ανακοίνωσαν ότι και το δικό τους κάπου εκεί θα κινηθεί.

  10. #1510
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    675
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    7 στα χιλια ιταλια,6 στα χιλια σουηδια στον γενικο πληθυσμο ομως ,οχι αναλογια θανατων/κρουσματα.
    εμεις μεχρι στιγμης 0,9 στα χιλια
    Το θάνατοι ανα κρούσματα είναι μεγάλο μπέρδεμα.
    Διαφορετικά αν κάνεις πολλά/λίγα τεστ και διαφορετικά αν έχει κορεστεί το σύστημα υγείας σου κάνοντας και λίγα τεστ.

  11. #1511
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Το θάνατοι ανα κρούσματα είναι μεγάλο μπέρδεμα.
    Διαφορετικά αν κάνεις πολλά/λίγα τεστ και διαφορετικά αν έχει κορεστεί το σύστημα υγείας σου κάνοντας και λίγα τεστ.
    Οι θανατοι ανα κρουσματα ειναι αυτα που ξερουμε και που ανακοινωνονται.Μπορει να υπαρχουν εκατομμυρια ασυμπτωματικοι που δεν νοσησαν ποτε,δεν εκαναν ποτε τεστ και δεν τους ξερουμε,συνηθως νεοι ανθρωποι.Απο κει πηγαζει και η ανευθυνοτης των νεων.ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ,ΜΗΝ ΜΕ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #1512
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Μια σοβαρή απάντηση θα ήθελα για το ανεφερθεν ποσοστό επιτυχίας του εμβολίου.
    Αναφέρεται το 90% της επιτυχίας στο 2 τις χιλίοις που είναι τα ποσοστά θνητοτητας, ή αναφέρεται στο ποσοστό του συνόλου αυτών που θα εμβολιαστούν.
    Δεν ξέρω αν καταλάβει κάποιος τι ακριβώς ρωτάω, αλλά τέλος πάντων αν μπορεί κάποιος να δώσει κάποια τεκμηριωμένη απάντηση ας την δώσει

  13. #1513
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Μια σοβαρή απάντηση θα ήθελα για το ανεφερθεν ποσοστό επιτυχίας του εμβολίου.
    Αναφέρεται το 90% της επιτυχίας στο 2 τις χιλίοις που είναι τα ποσοστά θνητοτητας, ή αναφέρεται στο ποσοστό του συνόλου αυτών που θα εμβολιαστούν.
    Δεν ξέρω αν καταλάβει κάποιος τι ακριβώς ρωτάω, αλλά τέλος πάντων αν μπορεί κάποιος να δώσει κάποια τεκμηριωμένη απάντηση ας την δώσει
    Μαλλον αναφερεται στην ανοσια του δειγματος που εμβολιασθησαν μ αυτο.Εμβολιασθησαν 30000 δεν νοσησαν 27000 .
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #1514
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.243
    Αν θεωρείς τεκμηρίωση όσα γράφουν τα άρθρα που τα παρουσιάζουν, αναφέρονται στο δείγμα των ομάδων εθελοντών που δοκιμάστηκε.
    Αυτό που καταλαβαίνω είναι πως αναφέρεται στο ποσοστό επιτυχίας του στον κάθε έναν που θα εμβολιαστεί.

    θα περιμένω και εγώ τον Johnny the fox αν έχει λίγο χρόνο να το εξηγήσει.

  15. #1515
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Θα μου πεις τι εκανε ολη η ανθρωποτητα στη πανδημια της γριπης των χοιρων? Καραντινα?Προσωπικα εγω κολλησα το περασα και δεν ειπα και κουβεντα...
    Των χοιρων εσυ? Αφου οι μπατσοι ειναι γουρουνια...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF