Σελίδα 102 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 25292979899100101102103104105106107112152202 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.516 έως 1.530 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1516
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Των χοιρων εσυ? Αφου οι μπατσοι ειναι γουρουνια...
    Και δολοφόνοι
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #1517
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Μια σοβαρή απάντηση θα ήθελα για το ανεφερθεν ποσοστό επιτυχίας του εμβολίου.
    Αναφέρεται το 90% της επιτυχίας στο 2 τις χιλίοις που είναι τα ποσοστά θνητοτητας, ή αναφέρεται στο ποσοστό του συνόλου αυτών που θα εμβολιαστούν.
    Δεν ξέρω αν καταλάβει κάποιος τι ακριβώς ρωτάω, αλλά τέλος πάντων αν μπορεί κάποιος να δώσει κάποια τεκμηριωμένη απάντηση ας την δώσει
    Δυο λογια χωρις να θελω να γινω κουραστικος

    Εμβολιο ειναι ο τεχνητος τροπος να αποκτησεις ανοσια,αντιθετα απο την φυσικη ανοσια που την αποκτας με την νοσο.
    Ανοσια ειναι η ικανοτητα σου να αμυνθεις απεναντι σε ενα ιο,μικροβιο ,μυκητα κλπ και βασιζεται στο αμυντικο σου συστημα ( λευκα αιμοσφαιρια ) που παραγουν ειδικες ουσιες π.χ. τις ανοσοσφαιρινες που αδρανοποιουν/σκοτωνουν τον εξωτερικο εχθρο.
    Η δυνατοτητα να παραγεις ανοσοσφαιρινες ειναι μετρησιμη μετρωντας σε mmol/l , το ποσο των ανοσοσφαιρινων που παραγονται /χρονο που εξακολουθουν να παραγονται αυτες οι ανοσοσφαιρινες ,απο τα λευκα αιμοσφαιρια.
    Οσο περισσοτερες ανοσοσφαιρινες παραγεις απο ενα εμβολιο η μια νοσο ,τοσο δυνατοτερη ανοσια εχεις.Για οσο περισσοτερο χρονο τις παραγεις ,τοσο περισσοτερο χρονο πετυχαινεις ανοσια.Π.χ το εμβολιο της γριππης παραγει αντισωματα και κατα συνεπεια ανοσια για τους λιγους μονο μηνες (που ειναι η ετησια επιδημια της γριπης ).Το εμβολιο της φυματιωσης λογου χαριν αφηνει ανοσια για παντα.

    Στην ερωτηση σου: Αρα το εμβολιο εναντια στον covid 19 θα παραξει αντισωματα σε οσους το κανουν.
    Το προβλημα ειναι .Ποσο ανοσοδιεγερτικο θα ειναι και για ποσο καιρο..Δλδ ποσο αποτελεσματικο θα ειναι και εδω ειναι η τεραστιας σημασια συζητηση που ομως ειναι εξειδικευμενη και ακαταλληλη για συζητηση
    κουκουρουκουκου

  3. #1518
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    1ον να ευχαριστησω το λεωνιδα για την αξιοκρατια και το καλο ζυγισμα που κανει στα σχολια εις βαρος μου.2ον για να αποδομησω εντελως τα περι δε ξερουμε ποιος θα μπει στη μεθ και ποιος θα ζησει οποιος εχει ορεξη ας διαβασει μια εκθεση του ποεδυ του 2018 παρακαλω και να μου πει τι συνεβαινε μεχρι πριν 2 χρονια και τωρα μας φαινεται περιεργο λες και το ακουμε πρωτη φορα οτι ψαχναμε μεθ και δεν ειχαμε η οτι οι γιατροι επιλεγουνε παντα ποιος θα διασωληνωθει και ποιος οχι με βαση τα κριτηρια ηλικιας κλπ. δηλαδη ποιος θα ζησει και ποιος θα πεθανει.Απειρες ζωες εχουνε χαθει δε χαθηκανε φετος μονο.Πρωτη φορα ειναι που ειχαμε τοσες νοσηλειες σε μεθ?Δε σφαξαμε...Οσο για τις νοσηλειες μεθ απο κορωνοιο ειλικρινα γελαει ο κοσμος να ειμαστε μεσα στο σπιτι με 100 κοβιντ ασθενης διασωληνομενους και ολα αυτα στο καλυτερο σεναριο που η σαραφογλου και το σαπιο συστημα μας λεει την αληθεια για ολα αυτα τα γεγονοτα.Παρολα αυτα συνεχιζουμε και επιλεγουμε ασθενεις που θα ζησουνε αλλα οι ιδιωτικες κλινικες αραζουν γιατι τη ζωη την αγοραζεις δε τη δικαιουσε. https://www.poedhn.gr/deltia-typoy/i...-74-nosokomeia Και ολα αυτα οχι γιατι ειμαι λοιμοξιολογος απο τα λιντλ αλλα επειδη ειχα το πατερα με σκληρυνση κατα πλακας 13 χρονια στο κρεβατι και 6 μηνες στο νοσοκομειο πριν πεθανει. Γιατροι δε γιναμε αλλα τη κατασταση στα νοσοκομεια τη ξεραμε απο πρωτο χερι.Ειναι απλο να κοροιδευεις καποιον που η μεγαλυτερη νοσηλεια που εχει κανει ειναι 1 μερα για εγκαυμα απο πτωση μηχανης αλλα εμας γιατρε δε μας πειθεις.Ουτε εμενα ουτε τη μανα μου ουτε τους παππουδες μου. Κανεναν και τιποτα.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 09/11/2020 στις 23:23.

  4. #1519
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ωραια τοτε, δικαιωμα σου να αμφιβαλλεις, αλλα μην μας τα ζαλιζεις τοσο και το σημαντικοτερο ΜΗΝ προσπαθεις με χαζα επιχειρηματα να μας πεισεις για τις δικες σου πεποιθησεις.

    Να σου θυμισω παντως πως τα τελευταια 50 χρονια, επεσαν πολλαααααα κορμια στο βωμο του πετρελαιου.
    Ξαφνικα οι πετρελαϊκές αποφασισαν οτι δε γαμεις, αλλαζουμε καριερα... ας πεσουν και οι τιμες και η ζητηση στον πατο;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #1520
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ωραια τοτε, δικαιωμα σου να αμφιβαλλεις, αλλα μην μας τα ζαλιζεις τοσο και το σημαντικοτερο ΜΗΝ προσπαθεις με χαζα επιχειρηματα να μας πεισεις για τις δικες σου πεποιθησεις.

    Να σου θυμισω παντως πως τα τελευταια 50 χρονια, επεσαν πολλαααααα κορμια στο βωμο του πετρελαιου.
    Ξαφνικα οι πετρελαϊκές αποφασισαν οτι δε γαμεις, αλλαζουμε καριερα... ας πεσουν και οι τιμες και η ζητηση στον πατο;
    Εγινε φιλε αφηνω τα χαζα επιχειρηματα εδω. Θα τα πουμε στον υποχρεωτικο εμβολιασμο λοιπον που η ιατρικη χουντα περασε με νομο. Θα τα πουμε καλα και με σενα και με τους ομοιους σου... Μην αγχωνεσαι ο καιρος γαρ εγγυς...

  6. #1521
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.725
    Το βασικό είναι αλλού για να το κάνουμε κ πιο νιανια...όπως το περιέγραψε ο Johnny the Fox.
    Γεμίζοντας τις ΜΕΘ (δεν είμαστε κ Γερμανία) με ανθρώπους που δεν θα πεθάνουν (?) λέμε τώρα, για 15 μέρες στο ελάχιστο αν αύριο μεθαύριο ένας μας (φτου φτου σκόρδα) πέσει με την μοτοσυκλέτα του κ χρειάζεται να μπει στη ΜΕΘ θα είναι τίγκα κ μετά??? Θα βγαίνουμε στα κανάλια να λέμε δεν υπάρχει κρεβάτι κλπ κλπ...αλλά δεν θέλαμε lockdown γιατί αρρωσταίνουμε μεν αλλά δεν πεθαίνουμε δε (λέμε ξανά τώρα). Λες κ τους μεγαλύτερους να τους γράψουμε στ φρύδια μας αφού εμείς λόγω ηλικίας κούτσα στραβα την βγάζουμε η οποιοδήποτε άλλο μπορεί να χρειαστεί νοσηλεία σε ΜΕΘ.
    Στο παράδειγμα βάλτε οποίο άλλο σενάριο κατανοείτε περισσότερο.

    ΥΓ. Ρε συ faithless μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός ότι έχεις ψαχτει τόσο πολύ στη covidσυνομωσιολογια κ παραθέτεις τα πάντα από όλον τον κόσμο αλλά δεν ήξερες αν σου ρίχνει το Octavia σε κόντρα...
    Ride(s) the wind of change...

  7. #1522
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.588
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Εγινε φιλε αφηνω τα χαζα επιχειρηματα εδω. Θα τα πουμε στον υποχρεωτικο εμβολιασμο λοιπον που η ιατρικη χουντα περασε με νομο. Θα τα πουμε καλα και με σενα και με τους ομοιους σου... Μην αγχωνεσαι ο καιρος γαρ εγγυς...
    δεν εχω ορεξη να σχολιασω το θεμα ιδιαιτερα αλλα απο μωρο ξερεις ποσα εμβολια εχεις κανει?
    αν ηθελαν να περασουν κατι(ποιοι αραγε) θα το κανανε και δεν θα επερνε χαμπαρι ΚΑΝΕΙΣ.εδω μεχρι και η θειτσα στο χωριο εχει παρει χαμπαρι την παγκοσμια συνομοσια που καταστρωσανε τα παγκοσμια κακα μυαλα.δεν μου φαινονται και πολυ εξυπνοι αυτοι οι κακοι τελικα...
    πιστεψε με οταν αυτοι οι ανθρωποι θελουν να κινησουν τα νηματα το κανουν με τετοιο τροπο που ολα μοιαζουν φυσικα...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #1523
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    δεν εχω ορεξη να σχολιασω το θεμα ιδιαιτερα αλλα απο μωρο ξερεις ποσα εμβολια εχεις κανει?
    αν ηθελαν να περασουν κατι(ποιοι αραγε) θα το κανανε και δεν θα επερνε χαμπαρι ΚΑΝΕΙΣ.εδω μεχρι και η θειτσα στο χωριο εχει παρει χαμπαρι την παγκοσμια συνομοσια που καταστρωσανε τα παγκοσμια κακα μυαλα.δεν μου φαινονται και πολυ εξυπνοι αυτοι οι κακοι τελικα...
    πιστεψε με οταν αυτοι οι ανθρωποι θελουν να κινησουν τα νηματα το κανουν με τετοιο τροπο που ολα μοιαζουν φυσικα...
    Αφου ο κοσμος που θα το κανει θα εχει ανοσια γιατι να ειναι υποχρεωτικο? Δηλαδη αφου δε κινδυνευεις βρε αγορινα και εχεις κανει το εμβολιακι σου εγω τι φταιω που δε θελω να το κανω? Πρεπει να εισαι συνομωσιολογος για να το σκεφτεις αυτο η απλος ανθρωπος ?Τα υπολοιπα που λες αστα και απαντα μου σαυτο.Απο εκει ξεκινησανε ολα και μαλιστα με νομο στις 11/3/20.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 10/11/2020 στις 00:59.

  9. #1524
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.588
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Αφου ο κοσμος που θα το κανει θα εχει ανοσια γιατι να ειναι υποχρεωτικο? Δηλαδη αφου δε κινδυνευεις βρε αγορινα και εχεις κανει το εμβολιακι σου εγω τι φταιω που δε θελω να το κανω? Πρεπει να εισαι συνομωσιολογος για να το σκεφτεις αυτο η απλος ανθρωπος ?Τα υπολοιπα που λες αστα και απαντα μου σαυτο.Απο εκει ξεκινησανε ολα και μαλιστα με νομο στις 11/3/20.
    απαντα ομως στα αλλα που λεω και μην λες αστα.
    μην το κανεις το εμβολιο.αλλα αν χτυπα ξυλο χρειαστεις μεθ για κορωνοιο να μην εχεις.αντρικια και παντελονατα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #1525
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Πολυ ωραια απαντηση.Και να φανταστω οτι αν εχω περασει και κορωνοιο η ανοσια που εχω δεν ειναι αρκετη και υπαρχει περιπτωση να ξανακολλησω κατα τα λεγομενα των ειδικων φασιστογιατρων αρα παλι πρεπει να κανω το εμβολιο. Στο υπογραφω χτες αλλα και εσυ θα μου υπογραψεις οτι για καθε ανθρωπο που χανεται αυτη τη στιγμη απο αναστολη χειρουργιων θα πας τοσες μερες φυλακη. Αντρικια και ωραια.Για καθε ογκο που δε θα αφαιρειται εγκερα λογω της πανδημιας-παρωδιας θα πηγαινεις και τις αναλογες μερες μεσα. Και εσυ και ο αλλος γιατρος που σε αυτα δεν απανταει και λεει οτι τον συμφερει η τσεπη του.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 10/11/2020 στις 01:33.

  11. #1526
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    908
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Πολυ ωραια απαντηση.Και να φανταστω οτι αν εχω περασει και κορωνοιο η ανοσια που εχω δεν ειναι αρκετη και υπαρχει περιπτωση να ξανακολλησω κατα τα λεγομενα των ειδικων φασιστογιατρων αρα παλι πρεπει να κανω το εμβολιο. Στο υπογραφω χτες αλλα και εσυ θα μου υπογραψεις οτι για καθε ανθρωπο που χανεται αυτη τη στιγμη απο αναστολη χειρουργιων θα πας τοσες μερες φυλακη. Αντρικια και ωραια.Για καθε ογκο που δε θα αφαιρειται εγκερα λογω της πανδημιας-παρωδιας θα πηγαινεις και τις αναλογες μερες μεσα. Και εσυ και ο αλλος γιατρος που σε αυτα δεν απανταει και λεει οτι τον συμφερει η τσεπη του.

    https://www.megatv.com/2020/11/06/ko...rgithei-amesa/


    Την κυρια αυτη την ξερω προσωπικα ειναι στενη φιλη...Και βγηκε στο γυαλι μονο κα ιμονο γιατι ΜΙΑ δημοσιογραφος(η μελαχρινη) απαντησε στα email που εστειλε στα καναλια....


    Δεν ειναι μονο αυτοι που θα πεθανουν.

    Τα lockdown τα θεωρω εγκληματα κατα της ανθρωποτητας.Σκοτωνεις αλλους και καταδικαζεις μικρα παιδακια...για να ζησουν οι γεροι?Που ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ καταστρεφουν το οικονομικο συστημα με τις συνταξεις τους?Αυτους που θελουν να τους ξεφορτωθουν τοσες δεκαετιες και τους αφηνουν να μαζευουν φαγητο απο τα σκουπιδια....Ξαφνικα θελουν να τους σωσουν?

    Ειναι γελοια τα πραγματα

  12. #1527
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Γράφτηκε κάπου και το έχω χάσει?

    Τι κρύβεται λοιπόν πίσω απ' όλα αυτά?
    Sent from me using a computer.

  13. #1528
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    908
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γράφτηκε κάπου και το έχω χάσει?

    Τι κρύβεται λοιπόν πίσω απ' όλα αυτά?
    Α εγω δε πεφτω στην παγιδα.Βρειτε τα μονοι σας. Μη φυγω και απο αυτο το φορουμ. Εγω πια ειμαι με τους εξουσιαστες,θα δινω πονο και στους faithlesss και στους αντιfaithless. Εδω με τον φιλο μου τον David τους κ@τουραμε ολους
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων ggg.jpg‎  

  14. #1529
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γράφτηκε κάπου και το έχω χάσει?

    Τι κρύβεται λοιπόν πίσω απ' όλα αυτά?
    Όλοι όσοι είναι σε ευπαθείς ομάδες και ηλικίες από 60 και πάνω σε φούρνο σαπούνι κλπ.
    Και εγώ ένα μικρό μικροκυμάτων έχω. Δεν κάνει δουλειά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #1530
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.490
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    https://www.megatv.com/2020/11/06/ko...rgithei-amesa/


    Την κυρια αυτη την ξερω προσωπικα ειναι στενη φιλη...Και βγηκε στο γυαλι μονο κα ιμονο γιατι ΜΙΑ δημοσιογραφος(η μελαχρινη) απαντησε στα email που εστειλε στα καναλια....
    Επειδή έχω σχέση με τον χώρο, στα δημόσια νοσοκομεία και μονο εκει λόγω της εμπολκής όλων πια σε κοβιντ μονάδες, αναστάλθηκαν τα "προγραμματισμένα χειρουργεία" , είναι όλα αυτά που μπορείς να προγραμματίσεις σε βάθος χρόνου. Τα έκτακτα μπαίνουν κανονικά οπως έμπαιναν και τον μάρτιο-απρίλιο
    Αν το περιστατικό της είναι από αυτά που δεν αναβάλλεται-προγραμματίζεται θα μπει κανονικά, γιατί παίρνει αυτή την έκταση ενώ δεν είναι αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω(χμμ ή μήπως μπορώ)..
    you rise you fall you're down then you rise again

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF