Σελίδα 11 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 192

Θέμα: κρανος απο lidl...

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.966
    ΖΗΤΩ Η ΚΑΡΑΦΛΑ
    ανανήψαντας

  2. #152
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!!! :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    ο Λεμμυ ειναι θεος...εγω ειμαι αθεος...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ΖΗΤΩ Η ΚΑΡΑΦΛΑ
    να σου πω...για αυτο λες μετα να κουρευτηκαν ολοι στα motogp γουλι?

  3. #153
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    ο Λεμμυ ειναι θεος...εγω ειμαι αθεος...
    ας τα βρουμε σε αυτο λοιπον
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Χωρις να εχω επισημη ανακοινωση εχω πληροφορια απο αλλο φορουμ απο χρηστη που ειναι μηχανικος αλλουνου αναβατη οτι η ανεπισημη αιτια ηταν το μεγαλο νουμερο λογο μαλλιου.
    Και επειδη τυχαινει παλλιοτερα να ειχα παρει κρανος σε μεγαλυτερο μεγεθος λογο ραστα μαλλιου ,εχω και προσωπικη εμπειρια οτι το κρανος δεν καθοταν καλα (τοσο μαλλι δεν ειναι κρανιο)...ενυγουευ...για αυτο δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση...Αν θες δεχεσαι αυτο που λεω αν δεν θες οχι.

    Υ.Γ. ειπα κατι αντιθετο?
    χωρίς να έχω επίσημη ανακοίνωση, απλά αναφέρω αυτό που είδαν όλοι. Το λουρί στο κράνος ήταν ξεκάθαρα κομμένο και έκοβε βόλτες όπως στριφογύριζε.

    http://www.liveleak.com/view?i=108_1319472143
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #155
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    χωρίς να έχω επίσημη ανακοίνωση, απλά αναφέρω αυτό που είδαν όλοι. Το λουρί στο κράνος ήταν ξεκάθαρα κομμένο και έκοβε βόλτες όπως στριφογύριζε.

    http://www.liveleak.com/view?i=108_1319472143
    Κατι φαινεται οντως ,αλλα εγω αυτη την πληροφορια εχω και χωρις επισημη ανακοινωση ,μονο οτι συμφωνουμε οτι διαφωνουμε μπορω να πω.

  6. #156
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ΖΗΤΩ Η ΚΑΡΑΦΛΑ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Αν π.χ.ειναι κουριερ και πρεπει καθε τρεις και λιγο να σταματαει/μιλαει/κτλ το full-face θα του σπασει τα @@ και θα καταληξει να μην το φοραει...
    Και μην πεις π.χ. ''η ασφαλεια θελει θυσιες'' κτλ αν δεν εχεις χρειαστει ανοιγομενο κρανος...

    κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχει δικαιολογια ουτε για θεμα δουλειας...ισα,ισα που οι επαγγελματιες που δουλευουν με μηχανακια θα επρεπε κανονικα να φορουν full face γιατι αυξανονται οι πιθανοτητες για την στραβη απο την στιγμη που ειναι περισσοτερη ωρα στον δρομο, αρα περισσοτερη εκθεση στον κινδυνο...
    αρα τα γραφικα "θα του σπασει τα @@", τ'ακουω βερεσε...


    Η ασφαλεια ειναι η ιδια για να καλυπτει καποιες προδιαγραφες...απλα αν το ενα υλικο ειναι ελαφρυτερο,θα καταληξει το κρανος να ειναι ελαφρυτερο...
    Και τα πλαισια απο αλουμινιο ειναι ελαφρυτερα απο τα ατσαλινα αν και εχουν περισσοτερο υλικο ,αλλα εχουν ιδια αντοχη με αντιστοιχα ατσαλινα...με πιανεις?

    μα αυτο λεω...
    το οτι ειναι ελαφρυτερο αλλα το ιδιο ανθεκτικο βαση προδιαγραφων, ειναι λογω υλικου...αρα ειναι και απολυτως λογικο να κοστιζει περισσοτερο απο το αλλο που ειναι απο "μαντεμι"...


    Παλι μιλας για θεμα πρακτικοτητας...προσωπικα κρανος με ''κλικ'' δεν μου εχει ανοιξει...Αντιθετως θυμασαι πιανου αναβατη motogp με διπλους κρικους του εφυγε το κρανος λογο κακης εφαρμογης (μαλλι αφανα)???

    ποσες φορες εχεις πεσει με κρανος που ειχε "κλικ" και μπορεις να βγαλεις και ξεκαθαρα συμπερασματα?? οταν ολοι λενει οτι το D ring ειναι αγωνιστικων προδιαγραφων και βλεπεις ολους τους παγκοσμιους να φορανε D ring, ε..δεν μπορει?? κατι θα σημαινει αυτο...
    μπορει να ειναι και στους κανονισμους αλλα βαριεμαι να ψαχνω...
    εκτος παλι αν πιστευεις οτι αν σπονσοραρουν οι εταιρειες τα κρανη με "κλικ", θα φορανε αυτα οι παγκοσμιοι και ας ειναι λιγοτερο ασφαλη απο τα αλλα...


    αληθεια?
    η σκορπιον,η αιρο(χ) και η βεμαρ ''καποτε'' θεωρουνταν κρανη γτπκ...γιατι τοτε τα φορανε στους αγωνες?

    Και ποιος μιλησε για εταιρεια no-name χωρις προδιαγραφες και στανταρ? ξερεις τι ειναι το ECE 22.05?? μηπως εχεις μπερδευτει?


    σου ξαναγραφω...υπαρχουν πολλες εταιρειες...καποιες φτιαχνουν καλα κρανη, καποιες φτιαχνουν κακα κρανη, καποιες φτιαχνουν μετρια κρανη και καποιες φτιαχνουν κορυφαια κρανη...
    επισης η καθε εταιρεια εχει και απο (τουλαχιστον) ενα κορυφαιο μοντελο...
    οι παγκοσμιοι δεν προκειται να παρουν κρανος απο εταιρεια που φτιαχνει κακα κρανη...ακομα ομως και να επιλεξουν μια "μετρια" εταιρεια, θα επιλεξουν στανταρ το ΚΟΡΥΦΑΙΟ της κρανος, που ειναι ηλιου φαεινοτερο οτι θα πληρει ολες τις προδιαγραφες και το ECE...
    παρεπιπτοντως το κορυφαιο κρανος της εκαστοτε "μετριας" εταιρειας, θα κοστιζει πολυ περισσοτερο (στην λιανικη) απο το καλο μιας κορυφαιας εταιρειας...αρα το γ@μαουα airoh κοστιζει ακριβοτερα απο το μετριο/καλο arai...
    αυτα ειναι βασικα και δεν θα επρεπε καν, να τα συζηταμε...αλλα εδω ειμαστε ΛΟ-ΛΑ ΝΑ Ε-ΝΑ ΜΗ-ΛΟ...


    Χωρις απτα στοιχεια μετα απο ερευνα και για κριβιτ και για αραι δεν μπορω να φερω αποψη...
    Και εγω οπως ειπα εχω πεσει με αραι και δεν επαθα τιποτα...αλλα εχω πεσει και με σκορπιον και με νολαν δεκαετιας σχεδον και δεν επαθα τιποτα...(εννοειται σε ολες τις φασεις το κρανος ''βρηκε'')...αλλα αυτο παλι δεν λεει τιποτα...

    δεν υπαρχει λογος να κανεις ερευνα εσυ...
    κανουν αλλοι για σενα...
    εσυ θα επρεπε να ενημερωνεσαι απο αυτους (τους ειδικους)...και μπορεις να δεις βιντεο και στο youtube απο απλους χρηστες οι οποιοι δεν εχουν να κερδισουν κατι (εκτος αν υποστηριζεις οτι τους εχει βαλει η arai για διαφημιση)...
    επισης να ακουσεις απο φιλους και γνωστους και να βγαλεις ενα συμπερασμα...
    οπως προεγραψα...απο crivit δεν ξερω κανεναν που φοραγε για να μου πει...απο arai, αρκετους...


    Στο τελευταιο εννοειται +998

  8. #158
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    1. Προφανως δεν εχεις κανει αυτη τη δουλεια...και αν την εχεις κανει και φοραγες full-face δικαιωμα σου. Αλλους ομως δεν τους βολευει και τους δημιουργει προβλημα...και ενας οδηγος με σπασμενα @@ δεν οδηγαει σωστα...οποτε αυτοι ακουνε ο,τι λες βερεσε.

    2. Ειπες οτι ειναι ανθεκτικοτερο...δεν ειναι...τις ιδιες προδιαγραφες καλυπτει ,αλλα ειναι ελαφρυτερο γιατι πρεπει να καλυψει αλλες αναγκες. Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

    3. Εχω πεσει με κλικ οπως ειπα και δεν ανοιξε. Δεν λεω οτι ειναι ανθεκτικοτερο απο το D-ring (που το επιβαλουν οι κανονισμοι) αλλα δεν ειναι και επικινδυνο οπως το παρουσιαζεις.

    4.Οι εταιρειες που φτιαχνουν κακα κρανη δεν περνανε καν προδιαγραφες και δεν αναφερομαι καν σε αυτες.
    Οποτε για τα υπολοιπα...υπαρχουν κρανη που καλυπτουν διαφορετικες αναγκες!
    Οσο για τιμες...το σκορπιον-700 που φοραγανε καποιοι στους αγωνες κοστιζει λιγοτερο απο το ''μεσο'' αραι και σιγουρα λιγοτερο απο το ''κορυφαιο''...ενω το σκορπιον-1000 που ηταν το κορυφαιο της γκαμας της ηταν για αλλη χρηση και δεν φορεθηκε στους αγωνες (και παλι φθηνοτερο και του ''μεσου'' και του ''κορυφαιου'' αραι)...δεν ειναι τοσο απλα οπως τα λες...
    Παρεπιπτοντως...εχεις την εντυπωση οτι αυτοι διαλεγουν ποια εταιρεια θα τους σπονσοραρει?

    5.Οι ειδικοι ποιοι ειναι?
    Ο εκαστοτε αναβατης που θα μου πει για το κρανος που πληρωνεται να φοραει οτι ειναι το καλυτερο?
    Αυτοι που κανουν τεστ με σφυρια?
    Παλι τα ιδια θα λεμε?

    Υ.Γ. Τα κρανη ειναι οπως και τα μηχανακια...
    και ενα παπι και ενα 1000ςς θα σε πανε εκει που θες...απλα διαλεγεις τον τροπο που θα πας...ο καλυτερος για εσενα ειναι ο χειροτερος του αλλου και τουμπαλιν...

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    1. Προφανως δεν εχεις κανει αυτη τη δουλεια...και αν την εχεις κανει και φοραγες full-face δικαιωμα σου. Αλλους ομως δεν τους βολευει και τους δημιουργει προβλημα...και ενας οδηγος με σπασμενα @@ δεν οδηγαει σωστα...οποτε αυτοι ακουνε ο,τι λες βερεσε.

    οτι και να λεει ο οποιοσδηποτε...το σωστο ειναι ενα. το full face ειναι ασφαλεστερο απο το ανοιγομενο. το λενε ολοι..ασχετα αν δεν το φορανε επειδη τους εξυπηρετει...
    και το μεγαλυτερο προβλημα δεν θα ειναι τα σπασμενα τους @@ αλλα το σπασμενο τους σαγονι σε περιπτωση πτωσης...


    2. Ειπες οτι ειναι ανθεκτικοτερο...δεν ειναι...τις ιδιες προδιαγραφες καλυπτει ,αλλα ειναι ελαφρυτερο γιατι πρεπει να καλυψει αλλες αναγκες. Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

    ναι φυσικα και ειπα οτι υπαρχουν καποια τα οποια ειναι ανθεκτικοτερα καποιων αλλων γιατι το οτι καλυπτουν τις ιδιες προδιαγραφες δεν σημαινει οτι ειναι και ιδια...
    δεν μπορει το θερμοπλαστικο να ειναι ιδιο με το carbon ή το kevlar, ουτε σε βαρος ουτε σε ανθεκτικοτητα...


    3. Εχω πεσει με κλικ οπως ειπα και δεν ανοιξε. Δεν λεω οτι ειναι ανθεκτικοτερο απο το D-ring (που το επιβαλουν οι κανονισμοι) αλλα δεν ειναι και επικινδυνο οπως το παρουσιαζεις.


    δεν ειπα οτι ειναι επικινδυνο...ειπα οτι ειναι λιγοτερο ασφαλες σε σχεση με το αλλο...εχει μεγαλη διαφορα...


    4.Οι εταιρειες που φτιαχνουν κακα κρανη δεν περνανε καν προδιαγραφες και δεν αναφερομαι καν σε αυτες.
    Οποτε για τα υπολοιπα...υπαρχουν κρανη που καλυπτουν διαφορετικες αναγκες!
    Οσο για τιμες...το σκορπιον-700 που φοραγανε καποιοι στους αγωνες κοστιζει λιγοτερο απο το ''μεσο'' αραι και σιγουρα λιγοτερο απο το ''κορυφαιο''...ενω το σκορπιον-1000 που ηταν το κορυφαιο της γκαμας της ηταν για αλλη χρηση και δεν φορεθηκε στους αγωνες (και παλι φθηνοτερο και του ''μεσου'' και του ''κορυφαιου'' αραι)...δεν ειναι τοσο απλα οπως τα λες...
    Παρεπιπτοντως...εχεις την εντυπωση οτι αυτοι διαλεγουν ποια εταιρεια θα τους σπονσοραρει?


    οι εταιρειες που φτιαχνουν κακα κρανη, περνανε τις προδιαγραφες της χωρας τους οι οποιες μπορει να ειναι της πλακας και να μην συναδουν με της Ευρωπης ή και της Αμερικης...
    αν ομως ενας εισαγωγεας τα φερνει και τα πουλαει 20€ επειδη στην κινα εχουν κοστος κατασκευης 1€, αντε μετα να πεισεις το γερο Ελληνα οτι το κρανος ειναι για το μπεο...
    για scorpion δεν εχω ιδεα αλλα μπορει να παιζουν πολλα με εξαγορες εταιρειων απο αλλες και βαφτισματα κρανων...βλ. Νοlan και X-lite...αρα οι τιμες να ειναι σχετικες και φυσικα δεν μπορουμε να μιλαμε για τιμες Ελλαδας...
    αληθεια ποσοι ξερουν και φορανε τα ιαπωνικα OGK που τωρα εχουν γινει Kabuto??
    φυσικα και δεν αποφασιζουν αυτοι, αλλα οσον αφορα την ασφαλεια τους, ε, εναν λογο θα τον ειχαν ή αυτοι οι ιδιοι ή οι managers τους...


    5.Οι ειδικοι ποιοι ειναι?
    Ο εκαστοτε αναβατης που θα μου πει για το κρανος που πληρωνεται να φοραει οτι ειναι το καλυτερο?
    Αυτοι που κανουν τεστ με σφυρια?
    Παλι τα ιδια θα λεμε?

    οι ειδικοι πρωτιστως, ειναι αυτοι που δινουν τις πιστοποιησεις και μετα ερχονται οι καταναλωτες...δεν μπορει μια εταιρεια να εχει κανει ενα καλο ονομα σε ολες τις χωρες τους κοσμου τοσα χρονια και μια αλλη να μην εχει ακουστει απο κανεναν...οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια...και το αντιθετο...
    αντε κανε ενα γκαλοπ και βγες να ρωτησεις ποιος ξερει τα crivit και ποιος ξερει τα arai...



    Υ.Γ. Τα κρανη ειναι οπως και τα μηχανακια...
    και ενα παπι και ενα 1000ςς θα σε πανε εκει που θες...απλα διαλεγεις τον τροπο που θα πας...ο καλυτερος για εσενα ειναι ο χειροτερος του αλλου και τουμπαλιν...

    αρα υποστηριζεις οτι ενα 1000ss ειναι λιγοτερο ασφαλες ή αν θες το ιδιο, με ενα παπι...γιατι εν προκειμενω μιλαμε για ασφαλεια...ουτε για οικονομια ουτε για στυλ...
    τρομερη λογικη...


    .....

  10. #160
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    1. Αν δεν εχεις σπασμενα @@ εχεις λιγοτερες πιθανοτητες πτωσης...και οταν οδηγας μες την πολη ισως και 12 ωρες την ημερα παιζει πολυ ρολο αυτο οπως και το να ειναι ανοιγομενο και να εχει φιμε ζελατινα και να ειναι φθηνο γτ δεν εχεις να φας. Δεν φορανε ολοι το κρανακι τους μονο για να πανε για καφε ή κυριακατικη βολτα.Αν δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω κατι για αυτο...

    2. Σε διαφορετικες ''ποσοτητες'' το θερμοπλαστικο ΕΙΝΑΙ το ιδιο ανθεκτικο με το καρμπον και εχει και το πλεονεκτημα οτι δεν θρυματιζεται (τι υλικο ειναι το κελυφος των αραι?). Για αυτο και ειναι βαρυτερα σαν κρανη γτ χρειαζονται περισσοτερο υλικο ή ποιο σωστα τα καρμπον ποιο ελαφρια γιατι χρειαζονται λιγοτερο!
    Και για καποιον που δεν εχει να πληρωσει ενα κρανος που ειναι π.χ.200γρμ. ελαφρυτερο αλλα περναει τις ιδιες προδιαγραφες και θελει και ανοιγομενο και φιμε ζελατινα on-demand,το βαρος ειναι δευτερευουσης σημασιας...ποσο ποιο απλα να το πω?

    3. Απλα...πηγαινε πιασε δουλεια π.χ. ντιλιβερυ οπου θα πρεπει μες το κρυο με γαντια να βαζεις-βγαζεις το κρανος σου 30 φορες την ημερα σε χρονο dt...και ξαναελα...σορρυ αλλα κατανταει κουραστικο να εξηγει καποιος τοσο απλα θεματα...
    Υπαρχει λογος που υπαρχουν κρανη με δεσιμο με κλικ...αν δεν σου κανουν μην τα παρεις...
    Το D-ring ειναι πολυ απλο και ασφαλες σαν ιδεα ,αλλα μη πρακτικο για πολλους.Σιγουρα θα μπορουσε να γινει R&D και να υπαρξει ενα universal αποδοχης δεσιμο με κλικ ακομα και καλυτερο απο το D-ring αλλα θα κοστιζε πολυ γιατι οποιος ηθελε την πατεντα θα επρεπε να πληρωσει και κανεις δεν ειναι διατεθημενος να το κανει αυτο ,οποτε ο καθενας φτιαχνει την δικη του εκδοχη ή βαζει το απατενταριστο D-ring.

    4. Οπως?
    Και για να μην το πας αλλου...για κινεζικα χωρις προδιαγραφες σε μοτοσυκλετομαγαζα μιλησα σε πολλα σχολια...αλλα εσυ και αλλοι ειχατε προβλημα με το κριβιτ, το οποιο περναει ευρωπαικες προδιαγραφες.
    Οποτε?
    Που κολλαει ολη αυτη η προταση για σκορπιον και εξαγορες σε αυτο που σου απαντησα πριν δεν μπορω να αποκρυπτογραφησω...μηπως εχεις χασει το νοημα της συζητησης και ψαχνεις να βρεις τρυπα σε κατι που ειπα?οι τιμες των αραι και των σκορπιον ειναι αντιστοιχα χαμηλοτερες απο εδω στις ηπα οποτε δεν αλλαζει κατι στην συγκριση που εκανα.
    Ο Simon που ζει στο Kobe και του οποιου αγορασα την εξατμιση ειναι απο τις καλυτερες πηγες για να αγορασει κανεις OGK KABUTO (ολο μαζι ειναι το σωστο) κατ'ευθειαν απο Ιαπωνια...αμα θες πες μου...βρηκες μαρκα και συ να μου τη πεις... :P
    Κανεναν λογο...αν αυριο παει η LS2 ή Crivit ή Κranex (η ελληνικη...χαχαχα) με ενα κρανος που να καλυπτει τις προδιαγραφες (MFJ-FIM) και σκασει το καταλληλο ποσον θα εβλεπες και τον ροσσι να πεταει το agv...νομος της αγορας!

    5.Αχ...βαχ...
    Πιστοποιηση ECE 22.05 εχει το crivit...αμαν με την καραμελα των πιστοποιησεων...
    Διαφημιση στο εκαστοτε ταργκετ γκρουπ ,βλεπε ''αγωνες μοτοσυκλετων'' σου λεει κατι για το ''καλο ονομα''?
    Και περισσοτεροι ξερουν την Madonna απο τους Judas Priest...ε και?Τι σκ@τ@ επιχειρημα ειναι αυτο?

    6.Απορω που βρισκω τοση υπομονη...ειδικα οταν βλεπω ειρωνια σε κατι που και ενα 10χρονο θα καταλαβαινε...
    Το παπι κανει πολυ καλα καποια πραγματα...Αν για να τα κανεις παρεις 1000ςς δικαιωμα σου ,αλλα η λογικοτερη επιλογη θα ηταν το παπι.
    Το 1000ςς πολυ καλα καποια αλλα πραγματα...Αν για να τα κανεις παρεις παπι δικαιωμα σου ,αλλα η λογικοτερη επιλογη θα ηταν 1000ςς.
    Δεν μπορω να το πω αλλιως γτ θα χαθει το νοημα και θα αρχισεις να συγκρινεις π.χ.φρενα παπιας με 1000ςς για να αλλαξεις το νοημα.
    Και αν μελημα σου ειναι πανω απ'ολα η ασφαλεια...το βρισκω υποκριτικο να οδηγεις μηχανη με αραι και οχι Mercedes S-Class...αν κοστολογεις το κεφαλι σου 800 ευρω και οχι 100 χιλιαρικα βαλε και κατσαρολα στο κεφαλι σου (για να παραφρασω προηγουμενο ''επιχειρημα'')

    Υ.Γ. Το Σκορπιον-1000 που εχω ειναι προδιαγραφων Snell που για παρα πολλους ειναι ανωτερες της ECE...αρα το Σκορπιον που πηρα με 120 ευρω ειναι ασφαλεστερο του αραι-rx7 των 800+ ευρω...ν'αρχισω να κραζω και γω τωρα δλδ? :P :P :P
    Τελευταία τροποποίηση από IRA57; 24/02/2014 στις 04:26.

  11. #161
    Ρε ΄σεις, ήμαρτον. Χάθηκε η μπάλα και ούτε που μπορεί να διαβάσει κανείς την συζήτηση. Βάλτε οτι θέΤε και ας είναι και Kranex
    Βγείτε καμμιά βόλτα, αγκαλιάστε τον συνάνθρωπο σας, δώστε του ένα φιλί και πείτε του απλά "σ΄αγαπώ".

    Καλημέρες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ρε ΄σεις, ήμαρτον. Χάθηκε η μπάλα και ούτε που μπορεί να διαβάσει κανείς την συζήτηση. Βάλτε οτι θέΤε και ας είναι και Kranex
    Βγείτε καμμιά βόλτα, αγκαλιάστε τον συνάνθρωπο σας, δώστε του ένα φιλί και πείτε του απλά "σ΄αγαπώ".

    Καλημέρες.
    Σε ακουσα και το εκανα στον περιπτερα.

    Με κοιταξε γλυκα και μου ζητησε το τηλεφωνο μου.

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Βγείτε καμμιά βόλτα, αγκαλιάστε τον συνάνθρωπο σας, δώστε του ένα φιλί και πείτε του απλά "σ΄αγαπώ".
    (κοιτάτε μόνο να μην είναι Αυγούστης γιατί θα μπλέξετε άσΚημα και πιο καλά να σου βγει το μάτι κλπ κλπ)
    Καλημέρες.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΠΟΥΣΤΗΣ.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	31,3 KB 
ID:	310473
    ανανήψαντας

  14. #164
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Such an epic thread...

    only in moto.gr!


  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος

    Υ.Γ. Το Σκορπιον-1000 που εχω ειναι προδιαγραφων Snell που για παρα πολλους ειναι ανωτερες της ECE...αρα το Σκορπιον που πηρα με 120 ευρω ειναι ασφαλεστερο του αραι-rx7 των 800+ ευρω...ν'αρχισω να κραζω και γω τωρα δλδ? :P :P :P
    δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω...
    ειπαμε, εχουμε ελευθερο χρονο, αλλα απο ενα σημειο και μετα κατανταει κουραστικο...
    ουτως ή αλλιως, το συνεχισουμε ή δεν το συνεχισουμε, ο κοσμος θα εξακολουθει να αγοραζει αυτο που θελει απο οποιον θελει...

    δεν μπορουμε να παμε και αντιθετα στην φυσικη εξελιξη...και οπως και να το κανουμε στο τελος θα κριθουμε απο τις επιλογες μας...

    το δυστυχες που εχει αποδειχθει απο την ιστορια ειναι οτι επιβιωνουν αυτοι που εχουν τα λεφτα...ειτε γιατι εχουν να πληρωσουν τον γ@ματο γιατρο που θα τους κανει καλα, ειτε γιατι οδηγουσαν Mercedes S-Class και οχι yugo, ειτε γιατι τα εδωσαν σε μαθηματα css και δεν καρφωθηκαν στην κολωνα (οπως οι φιλοι τους τα μπατηρια), ειτε για πηραν το arai και οχι το kranex...


    καλα να ειμαστε και καλους δρομους...

Σελίδα 11 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απο Lidl!!!
    από GTZ750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 23:03
  2. κράνος από ευρώπη
    από firefox στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 15:29
  3. Κράνος από Lidl.
    από iziogas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:22
  4. Κρανος απο που???????
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 11:01
  5. help για κράνος από αμερική!!!
    από Alx 84 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 03:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF