Σελίδα 11 από 58 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 862

Θέμα: Πάντα κράνος

  1. #151
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Αν μπορεις κανε μου τη χαρη να δοκιμασεις το παρακατω,γιατι εγω δεν το εχω καθολου.Σκοτεινιασε τη μηχανη και κανε με εντονο χρωμα το κρανος,πχ κοκκινο φωτεινο.
    Απο πανω no fear και απο κατω helmet.

    ναι εγω που το εχω δηλαδη , μαλλον αυτο που λες γινεται με photoshop , εγω το εφτιαξα στην ζωγραφικη και μαλλον δεν γινεται ετσι , μεχρι εκει ξερω ο αμπαλος , το εριξα ετσι για να παιρνουμε ιδεες , σιγουρα χρειαζομαστε βοηθεια απο τα μελη που το εχουν καλυτερα
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  2. #152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Σπύρο το έχω κάνει πέρυσι και πρόπερσι
    Το ζήτησα πρώτα σαν γονιός μετά σαν αστυνομικός
    Μίλησα με τον διευθυντή, πήρα άδεια κανόνισα την ημέρα να μην έχω υπηρεσία,φορεσα την στολή, πήρα το ΤΑ και ανά μια διδακτική ώρα άλλαζα αίθουσα
    Ξεκίνησα πρώτα στα μικρά μιλώντας για τον κοκ, συμπεριφορά πεζών, ποδηλάτων, στάση στο Οχημα με γονείς κλπ χρήση ζωνών ασφαλείας, και στους ποιο μεγάλους και εκκολαπτόμενος κάγκουρες-παποβιους για την αναγκαιότητα της χρήσης κράνους
    Και θα πάω και φέτος τώρα στις αρχές προτού σφίξουν τα μαθήματα

    εσύ είσαι αστυνομικός, έχεις έστω μία "ιδιότητα"...

    εγώ, ως τι θα πάω? ως τραπεζικός υπάλληλος? ως μοτοσυκλετιστής? ως γονέας?

    θελω να πω οτι αν δεν εκπροσωπείς κάτι το οποίο έχει νομική υπόσταση (πχ επαγγελματίες του χώρου, λέσχη/σύλλογος κλπ κλπ) δεν ξέρω κατά πόσο ο όποιος δ/ντής σχολείου ή σύλλογος γονέων, θα δεχτούν να σε ακούσουν.... ειδικά για ένα τόσο ευαίσθητο θέμα...
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #153
    Παντως , μπορούμε να τα συνδυάσουμε όλα .
    Και το κρανος και το μακαβριο και τις «ΤΡΥΠΕΣ»

    Μοτοσυκλετιστης με την μορφη Αγγελου να ανέρχεται εις τους ουρανους με το κράνος στον αγκώνα και από κάτω να γράφει






    ΩΩΩ!!! ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ !!!!

  4. #154
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Σπύρο
    Εγώ πήρα την πρωτοβουλία σαν γονιός
    Και πήγα εκτός υπηρεσίας, ένστολος για να κερδίσω την προσοχή τους
    Τώρα αν θα μπούμε σε σχολείο σαν μέλη φόρουμ-συλλογου
    Είναι στο χέρι του διευθυντή
    Αν σκάσουν μέσα σε ένα σχολείο δύο δικοί μας με γυαλισμενα τα εργαλεία και τις στολαρες φουλ, τα πιτσιρίκια θα βαρεσουν πηρακια

  5. #155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Παντως , μπορούμε να τα συνδυάσουμε όλα .
    Και το κρανος και το μακαβριο και τις «ΤΡΥΠΕΣ»

    Μοτοσυκλετιστης με την μορφη Αγγελου να ανέρχεται εις τους ουρανους με το κράνος στον αγκώνα και από κάτω να γράφει






    ΩΩΩ!!! ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ !!!!
    Και μετά θα μπαίνει το "άσε με να κάνω λάθος, μην μου λες πως είν' ντροπή" του Βασιλάκη;

  6. #156
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εσύ είσαι αστυνομικός, έχεις έστω μία "ιδιότητα"...

    εγώ, ως τι θα πάω? ως τραπεζικός υπάλληλος? ως μοτοσυκλετιστής? ως γονέας?

    θελω να πω οτι αν δεν εκπροσωπείς κάτι το οποίο έχει νομική υπόσταση (πχ επαγγελματίες του χώρου, λέσχη/σύλλογος κλπ κλπ) δεν ξέρω κατά πόσο ο όποιος δ/ντής σχολείου ή σύλλογος γονέων, θα δεχτούν να σε ακούσουν.... ειδικά για ένα τόσο ευαίσθητο θέμα...
    +990
    Σε 1οβάθμια (δημοτικά) που γνωρίζω χρειάζεται έγκριση του γραφείου εκπαίδευσης της περιοχής, που προφανώς δεν θα δωθεί, και σωστά κατά τη γνώμη μου. Ασχετα με την καλή πρόθεση, δεν μπορεί ο καθένας να μπουκάρει σε μια τάξη και να αρχίζει τα δικά του.

    Σε Γυμνάσια-Λύκεια δεν γνωρίζω αν θέλει άδεια από τον προϊστάμενο τους.
    Εχετε υπ΄όψη σας, κάποιοι μπορεί να το θυμουνται, οτι πριν κάποια χρόνια με αφορμή τον θάνατο δύο πιτσιρικάδων σε ένα νησί του Σαρωνικού, είπαμε ως moto.gr να πάμε μια ομάδα με τις μηχανές μας στο σχολείο τους, με εξοπλισμό,video προβολή αν θυμάμαι καλά, και κάποια διαλυμένα κράνη μελών που είχαν σώσει τους κατόχους τους, ως demo.

    Παρόλο που υπήρχε όλη η καλή θέληση από εμάς, μιας και το νησί ήταν τίγκα στα ξεκράνωτα πιτσιρίκια...η πρωτοβουλία μας δεν είχε καμμία απήχηση, μιας και δεν (μας) ήθελαν ο Σύλλογος Γονέων, οι καθηγητές, η Αστυνομία και μπορεί να ξεχνάω και καποιον ακόμα.
    Sorry, αλλά όπως είχε γραφτεί κάπου, ο Ελληνας κάνει τον σταυρό του μπροστά στην εκκλησία, και στο καπάκι περνάει με κόκκινο και αρχίζει τις χριστοπαναγίες τους άλλους. Ελλάδα είμαστε και αυτήν την παιδεία έχουμε.

    Το μόνο που θα μπορούσε να αναγκάσει τον άλλον να φορέσει κράνος, είναι η αυστηρή αστυνόμευση και να πέφτουν οι κλήσεις βροχή. Αλλά όχι με τα γελοία 350€ που είναι τώρα. 10-15-20€ είναι αρκετά, με την προϋπόθεση οτι θα ξέρεις ότι ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να κάνεις 1 χλμ και να μην την φας.

    Καλή τύχη με την πρωτοβουλία που θέλετε να πάρετε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #157
    Ρε shooter πολύ μου άρεσε η ιδέα σου.... Μας ρωτήσαν στο νηπιαγωγείο τι κάνουμε καλά να το δείξουμε στα παιδάκια...... Αντι για κάτι άλλο που είχα στο μυαλό μου θα του πω :

    Αυτο που έκανα κάποτε καλά ειναι να τρέχω με τα μηχανάκια μου...... κλπ κλπ..... Τουλαχιστον απο τους 10 γονείς που τα φέρνουν στο σχολείο ξεκρανωτα κάποιος θα το ακούσει απο το παιδί του....
    Run, rabbit run


  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εσύ είσαι αστυνομικός, έχεις έστω μία "ιδιότητα"...

    εγώ, ως τι θα πάω? ως τραπεζικός υπάλληλος? ως μοτοσυκλετιστής? ως γονέας?

    θελω να πω οτι αν δεν εκπροσωπείς κάτι το οποίο έχει νομική υπόσταση (πχ επαγγελματίες του χώρου, λέσχη/σύλλογος κλπ κλπ) δεν ξέρω κατά πόσο ο όποιος δ/ντής σχολείου ή σύλλογος γονέων, θα δεχτούν να σε ακούσουν.... ειδικά για ένα τόσο ευαίσθητο θέμα...
    Ρε Σπυρο το εγραψα και πιο πριν.Σε συνεργασια με τις τοπικες λεσχες μπορει να γινει ευκολα.Επισης αν ενημερωσεις την τροχαια ,θα βοηθησουνε και με το παραπανω (τουλαχιστον στα μερη μου).
    Φυσικα και δεν μπορει ο καθενας απο εμας να χτυπησει την πορτα του σχολειου,να μπει μεσα και να αραδιαζει αρλουμπες,οι οποιες μπορει και να εχουνε και το αντιθετο αποτελεσμα.Θελει σοβαροτητα και οργανωσηγια να σε παρουνε στα σοβαρα

    Αν ολα πανε καλα και προχωρησει η φαση,θα πρεπει να γινει συγκεκριμενο πλανο.

  9. #159
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Άσχετο με το θέμα αλλά συνέπεσε χρονικά με το ότι φέτος με κάλεσαν αυτοί να παω
    Ενώ πέρυσι εγώ έκανα πρόταση στα σχολεία της περιοχής μου

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dromos.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	323177

  11. #161
    Πολύ εγωκεντρικό το αποπάνω ντε....

    Πες στο τυπάκο της φωτό οτι και αυτός της μανας του και του πατέρα του παιδί είναι ......
    Και η χαρά του και το αίμα του και ο τρόμος του ειναι και των δικών του ανθρώπων.
    Run, rabbit run


  12. #162
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    αυτο ειναι πολυ καλο σαν "στιχακι" φιλοσοφημενο,αλλα αν το δει ο αλλος θα σου πει αφου ειναι δικο μου το αιμα,δικια μου η κεφαλα,οτι γουσταρω κανω...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #163
    Μέλος Το avatar του/της zami
    Εγγραφή
    29/09/2013
    Μηνύματα
    83
    Κατι τετοιο δηλαδη...
    http://www.zougla.gr/Uploads/iliopulu/Af%20kranos.jpg

    Και κατι σε πιο μακαβριο
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...0_781679_n.jpg

  14. #164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dromos.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	323177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    αυτο ειναι πολυ καλο σαν "στιχακι" φιλοσοφημενο,αλλα αν το δει ο αλλος θα σου πει αφου ειναι δικο μου το αιμα,δικια μου η κεφαλα,οτι γουσταρω κανω...
    ναι ρε σεις τρολλαρισμα ηταν...

  15. #165
    Ναι βρε εννοείται.......

    Ολοι έτσι λένε....δικό μου το κεφάλι τι σε νοιάζει ??

    Επειδή δε σε νοιάζει απ ότι φαινεται και πολύ ρε φίλε σε πειράζει να στο σπάσω λίγο ???
    Run, rabbit run


Σελίδα 11 από 58 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παντα με κρανος?
    από S705 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2010, 10:30
  2. Κρανος παντα !
    από Dennis- στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2010, 21:30
  3. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! φοράτε κράνος πάντα, παράδειγμα πρόσκρουσης ->
    από Tropeas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 08:46
  4. Γειά σου φίλε Δημήτρη. Σε έζησα λίγο αλλά θα σε θυμάμαι πάντα.
    από Adventure-R στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF