Σελίδα 11 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 187

Θέμα: Ktm 690 Sm

  1. #151
    για τσεκαρεται εδω ενα πολυ ''κακο'' εξατμισακι

    http://i224.photobucket.com/albums/d...ajkoktm690.jpg






    η μαρκα ειναι ajko εχει και site αποτι εψαξα www.ajko.it

  2. #152
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Μάλλον εννοείς το Electric Power Throttle γιατί τα υπόλοιπα τα κάνει το καρμπυρατέρ που έχουν όλα τα 690.
    φίλε μου επειδή με ενδιαφέρει το μηχανάκι να το αγοράσω, νομίζω ότι δεν έχει καρμπυρατέρ.
    με μια γρήγορη ματιά όταν το είχα δει, περισσότερο μου φαίνεται για injection, παρά για καρμπυρατέρ μόνο και μόνο από τον όγκο. και από ότι θυμάμαι το ίδιο σύστημα είναι και στο smc.
    αν κάνω λάθος διορθώστε με.

    πάντως η τιμή είναι πολύ τσουχτερή για το μηχανάκι, όπως άλλωστε συνηθίζει η ktm.
    παρακαλώ ας μου πεί κάποιος ολοκληρωμένες εντυπώσεις.
    στήσιμο - απόδοση (με το παραμικρό άνοιγμα του γκαζιού έχεις κατευθείαν απόκριση; ) - κατανάλωση - κόστος service (ετήσιο) - καθώς και αξιοπιστία, γιατί διαβάζοντας το thread αυτό, μπορώ να πω ότι με δυσαρέστησε στο θέμα αυτό.
    ευχαριστώ εκ των προτέρων

  3. #153
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
    φίλε μου επειδή με ενδιαφέρει το μηχανάκι να το αγοράσω, νομίζω ότι δεν έχει καρμπυρατέρ.
    με μια γρήγορη ματιά όταν το είχα δει, περισσότερο μου φαίνεται για injection, παρά για καρμπυρατέρ μόνο και μόνο από τον όγκο. και από ότι θυμάμαι το ίδιο σύστημα είναι και στο smc.
    αν κάνω λάθος διορθώστε με.

    πάντως η τιμή είναι πολύ τσουχτερή για το μηχανάκι, όπως άλλωστε συνηθίζει η ktm.
    παρακαλώ ας μου πεί κάποιος ολοκληρωμένες εντυπώσεις.
    στήσιμο - απόδοση (με το παραμικρό άνοιγμα του γκαζιού έχεις κατευθείαν απόκριση; ) - κατανάλωση - κόστος service (ετήσιο) - καθώς και αξιοπιστία, γιατί διαβάζοντας το thread αυτό, μπορώ να πω ότι με δυσαρέστησε στο θέμα αυτό.
    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    το μηχανακι ειναι injection.τωρα για στησιμο,αποδοση εχω να σου πω τα καλυτερα ΠΟΛΥ δυνατο μοτερ!αλλα επειδη η μηχανη δεν ειναι μονο τα αλογα που βγαζει ροδα εχει κ παρα πολυ καλη συμπεριφορα στον δρομο κ ειδικα στις στροφες.το μεγαλο συν ειναι οτι επειδη ειναι πολυ ανετο με κραδασμους μηδεν(καμια σχεση με το παλιο lc4)μπορεις να πας ανετα κ ωραια οπουδηποτε κ αν σου κολλησει κανεις στον δρομο θα τον κανεις να βλεπει τα led σου!
    καταναλωση εξαρταται πως το δουλευεις.αν το σκιζεις διψαει,με νορμαλ ρυθμους θα εχεις γυρω στα 250 km.
    περι αξιοπιστιας μεχρι τωρα ολα μια χαρα εκτος απο μια καμμενη επαφη στο πισω φαναρι
    κοστος service κατω απο 150 δεν πεφτεις.το πρωτο (1500km)180 ευρω,μετα στα 5000km 160.το μεγαλο δεν το εχω κανει ακομα αλλα πιστευω οτι θα παιζει καπου στα 220-250.
    αυτα ελπιζω να βοηθησα.
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  4. #154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikostz9
    για τσεκαρεται εδω ενα πολυ ''κακο'' εξατμισακι

    http://i224.photobucket.com/albums/d...ajkoktm690.jpg







    η μαρκα ειναι ajko εχει και site αποτι εψαξα www.ajko.it

    εντυπωσιακο αλλα προτιμω τις akrapovic πως θα ακουγεται αραγε?
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  5. #155
    Αρχικά δημιουργήθηκε από okipouros
    μπορει να ειναι και η ιδέα μου, η νεκροψια θα δειξει
    εδειξε η νεκροψια?

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
    νομίζω ότι δεν έχει καρμπυρατέρ


    Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
    το μηχανακι ειναι injection


    Έχετε 1.000 δίκια! Κοιτούσα μόνο το ελληνικό site!

  7. #157
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
    λοιπον του φορεσα το προγραμμα που δινει η ΚΤΜ για Φ.Π.Ε
    μεχρι τωρα καμια τρελη διαφορα,στις ψηλες βοηθαει
    παντως εχω περιεργεια να το δυναμομετρησω να δω τι ψαρια πιανουμε...

    τεσπα ρε παιδια σε εσας στις χαμηλες σκορταρει?

    α κ μου καηκε το πισω φως πορειας,βασικα μια επαφη ειναι γιατι οταν παταω φρενο αναβει αλλα το εχουν κολλησει με σιλικονη κ δεν μπορω να το ανοιξω
    :a31:
    83 ευρω το δινει η ΚΤΜ!!

    Υ.Γ αντε ρε που ειναι οι υπολοιποι πελεκανοι?αποδημησατε?κανα update δεν εχετε?

    παίδες μόλις απόκτησα και εγώ ένα prestige 690. έχω κάνει μόνο μία βόλτα και έχω να πω πως σε αίσθηση και σε εμφάνιση είναι κορυφή.σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ ελαφρύ (όχι ότι είναι βαρυ) και φαίνεται ότι έχει πολύ καλό στήσιμο. γκάζι δεν το άνοιξα για να πω γνώμη. ίσα ίσα που το ακούμπαγα.
    αυτό που μου κίνησε την περιέργεια είναι όπως λέει και ο φίλος ο orangefactor πάντως είναι ότι πέρα από την γλίστρα στην αλυσίδα που σου σπάει τα νεύρα όταν πηγαίνεις χαλαρά, σκορτσάρει ο κινητήρας αρκετά χωρίς λόγο. και αναγκαζόμουν σε κίνηση να είμαι μονίμως με πρώτη. το κάνει και σε άλλους αυτό;;;;
    και μια παρατήρηση και για την θερμοκρασία, που σε κίνηση δείχνει να ανεβαίνει αρκετά. αν και αυτό το ήξερα πριν το πάρω.
    α, και μια ερώτηση, εσείς πόσο το αφήνεται να ζεσταθεί πριν το πάρετε βόλτα. μου είπαν μετά την δεύτερη γραμμούλα στον δείκτη θερμοκρασίας, ξεκινάς. και να προσέχω να μην το αφήνω να ζεσταθεί περισσότερο όταν είναι ακίνητο.

  8. #158
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
    πέρα από την γλίστρα στην αλυσίδα που σου σπάει τα νεύρα όταν πηγαίνεις χαλαρά
    για καντο λιγο λιανα αυτο...



    α, και καλοταξιδος

  9. #159
    thanks.
    για την γλύστρα λέω πως όταν έχει κίνηση, και πηγαίνεις πολύ αργά, χτυπάει η αλυσίδα πάνω στην γλύστρα.
    π.χ. κάτω από 20 χλμ σε φανάρι, όταν πήγαινα σιγά από αριστερά για να περάσω την αυρά των αυτοκινήτων.
    μήπως θα έπρεπε να είναι πιο σφιχτή η αλυσίδα;;;;;;
    από αύριο θα ποστάρω συνολικές εντυπώσεις, γιατί όλα αυτά τα διαπίστωσα όταν το πήρα και το πήγα σπίτι.
    για ρίξτε πληροφορίες.
    το μηχ. ήταν μεταχ. μοντέλο 2007 με πολύ λίγα χλμ

  10. #160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
    παίδες μόλις απόκτησα και εγώ ένα prestige 690. έχω κάνει μόνο μία βόλτα και έχω να πω πως σε αίσθηση και σε εμφάνιση είναι κορυφή.σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ ελαφρύ (όχι ότι είναι βαρυ) και φαίνεται ότι έχει πολύ καλό στήσιμο. γκάζι δεν το άνοιξα για να πω γνώμη. ίσα ίσα που το ακούμπαγα.
    αυτό που μου κίνησε την περιέργεια είναι όπως λέει και ο φίλος ο orangefactor πάντως είναι ότι πέρα από την γλίστρα στην αλυσίδα που σου σπάει τα νεύρα όταν πηγαίνεις χαλαρά, σκορτσάρει ο κινητήρας αρκετά χωρίς λόγο. και αναγκαζόμουν σε κίνηση να είμαι μονίμως με πρώτη. το κάνει και σε άλλους αυτό;;;;
    και μια παρατήρηση και για την θερμοκρασία, που σε κίνηση δείχνει να ανεβαίνει αρκετά. αν και αυτό το ήξερα πριν το πάρω.
    α, και μια ερώτηση, εσείς πόσο το αφήνεται να ζεσταθεί πριν το πάρετε βόλτα. μου είπαν μετά την δεύτερη γραμμούλα στον δείκτη θερμοκρασίας, ξεκινάς. και να προσέχω να μην το αφήνω να ζεσταθεί περισσότερο όταν είναι ακίνητο.
    καλως τον!με γεια το εργαλειο κ καλες βολτες.βαλε κ καμια φοτο
    σχετικα με τις αποριες σου τωρα.κ εμενα μου σκορτσαρει χαμηλα οπως ειπα,ρωτησα το κοιταξανε κ μου ειπαν οκ.κ οντως ζεστενεται πολυ γρηγορα στην κινηση..το μηχανακι δεν ειναι για να πηγαινει σιγα!μεχρι τις δυο γραμμες κ το αφηνω εγω παντως.δεν μου το ειπε καποιος παντως.
    οσο για το προβλημα με την γλιστρα ειναι οντως πολυ σπαστικο ασε που σου τρωει κ το λαστιχο απο την επαφη.εγω πηρα εναν κοφτη κ του εκοψα το κομματι που εβρησκε το λαστιχο κ τελος!
    μου ηρθε κ μια απορια τωρα.μεχρι ποσα εχετε δει τελικη?εγω 202
    αυτα,να χαιρεσαι τον πελεκανο σου
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  11. #161
    να σαι καλά φίλε μου.
    θα πρότεινα κιόλας να κανονίζαμε κανένα καφεδάκι με τους πελεκάνους μας , για να ανταλλάξουμε γώμες και εμπειρίες.
    α, και για να μην το ξεχάσω, έχουμε κανένα νεότερο σχετικά με το tail tidy?

  12. #162
    για το καφεδακι μεσα πλακα θα εχει θα αποδημισουμε

    οσο για το tail tidy υπαρχουν κ αλλες λυσεις.πολυ πιο προχειρες κ πιο απλες..με οτι αυτο συνεπαγεται


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p4210162svhsimo.jpg 
Προβολές:	717 
Μέγεθος:	49,1 KB 
ID:	132421
    despite my rage

    i'm still just a rat in a cage

  13. #163
    Νέο μέλος Το avatar του/της OdySV
    Εγγραφή
    27/03/2006
    Μηνύματα
    11

    Ενδεχόμενο καταστροφής των εξατμίσεων από πτώση???

    Καλησπέρα, παίδες.

    Συγχαρητήρια για την επιλογή σας!

    Σκεφτομαι για αγορά του 690 αλλά με προβληματίζει το εξής διότι θέλω να μπαίνω και πίστα:

    Σε ενδεχόμενη πτώση, το πρώτο που βρίσκει κατω δεν είναι οι εξατμίσεις???

    Το έχετε ψάξει? Υπαρχει καποια λύση?
    ..................................................................

  14. #164
    αφού μπαίνεις σε πίστα, χτύπα το 690 smc, και είναι ελαφρύτερο και με ένα τελικό.
    και αν δεν κάνω λάθος σε ενδεχόμενη πτώση, έχει και λιγότερα πλαστικά.

    orangefactor, σωστή η λύση που προτείνεις και η οικονομικότερη, αλλά δεν θέλω να χαλάσω την εργοστασιακή μορφή της μηχανής.

    θα με ενδιέφεραι πολύ η λύση από το αγγλικό φόρουμ, αλλά δεν βλέπω κάποιο νέο από τον okipouros, που είχε πάρει και τα μέτρα για να το φτιάξει.

    okipouros, αν έχεις κανά νέο στείλε π.μ. θα με ενδιέφερε πολύ η αγορά ενός τέτοιου tail tidy, σε λογική τιμή.

    υπάρχει και η επιλογή της r&p αλλά πανάκριβή κατά την γνώμη μου για ένα κομμάτι μέταλλο.

  15. #165
    απ οτι λεει εδω , υπαρχει ηλεκτρονικος κοφτης για τις πρωτες 2 ταχυτητες (βεβαια αρχικα λεει για τη 2α και την 3η) προς αποφυγη πολλων καπακιων . Κατι αντιστοιχο υπηρχε και στα προηγουμενα LC4 παντως. Απ οτι καταλαβα, απενεργοποιεις ενα αισθητηρα που εχει το 690 για να ξερει ποια ταχυτητα εχει στο κιβωτιο κι ετσι δεν ισχυει το throttle control πλεον. Βασικα, 2 καλωδια ειναι. Εχει λεπτομερη περιγραφη και photos. Οι τυποι στο Αγγλικο forum που το δοκιμασαν ειπαν οτι ειδαν αρκετη διαφορα!

Σελίδα 11 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 690 sm Αγορά καινούργιου.
    από NXCBR στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2010, 23:47
  2. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF