Σελίδα 11 από 76 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 1132

Θέμα: Πάμε σιγά σιγά για την αλλαγή.

  1. #151
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Σε 1000 μηνύματα περίπου, προσεγγίζουνε το αιωνόβιο νήμα του Blitzer ...που τελικά παντρεύτηκε.

    Δικηγόρε, πάρε Ducati όσο προλαβαίνεις. Αν μείνει έγκυος η κοπέλα σου, μετά θα πάρεις στα 53 ηλεκτρική, όταν πια θα σπουδάζουν στη Νομική τα παιδιά σου.
    Είσαι SPOT ON , στην βασική μου ανησυχία να δυσκολευτώ τώρα να την πάρω και να την χαρώ ή στο να μπω και εγώ στο Club των 53+ που πήραν αυτό που γούσταραν.
    Με την τρελή διαφοροποίηση , ότι μέχρι τότε θα έχουν απαγορευτεί και δεν θα το χαρώ ποτέ.
    The Dirty Harry.

  2. #152
    Αφου κανεις επαγγελμα που ακομη εχει διεξοδους σκεψου και μια υπερβαση Το εχω κανει περιπου στην ηλικια σου και φανταζομαι και στα οικονομικα σου.Δεν μετανοιωσα για τις υπερωριες και το αγχος αποπληρωμης καθως απολαυσα τετοιους μοτοοργασμους που δεν επαναλαμβανονται αφου μεγαλωσεις.
    https://ducatiathens.car.gr/bikes/view/326614852
    κουκουρουκουκου

  3. #153
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Αφου κανεις επαγγελμα που ακομη εχει διεξοδους σκεψου και μια υπερβαση Το εχω κανει περιπου στην ηλικια σου και φανταζομαι και στα οικονομικα σου.Δεν μετανοιωσα για τις υπερωριες και το αγχος αποπληρωμης καθως απολαυσα τετοιους μοτοοργασμους που δεν επαναλαμβανονται αφου μεγαλωσεις.
    https://ducatiathens.car.gr/bikes/view/326614852
    Για να μην γίνει το Post σαν του μπλίτσερ και καταλήξω να τις κοιτάω απλά , λέω να μείνω πιο ταπεινός και να στοχεύσω σε καινούρια V2 και ιδανικά στην S.
    The Dirty Harry.

  4. #154
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ κανέναν, φαντάζομαι σαν κουβέντα Καφενείου ο Μοντυ , εννοεί τα τσιτατα τύπου
    Honda δεν σπάει δεν χαλάει.
    ή αυτό που έχω πει εγώ παραπάνω KTM (κάθε τρίτη μάστορα)
    δλδ γενικολογίες .
    Αυτό που λες εσύ είναι πιο συγκεκριμένο και δεν θα μπορούσε κάποιος να το πει καφενειακή άποψη.
    ή αν πω εγώ για τα κακώς κείμενα της Transalp π.χ. Αντλία Βενζίνης/αισθητήρας στροφάλου/καρέ του άξονα.
    Ακριβώς. Και μονο αυτο ειναι συζήτηση καφενειου. Οι εμπειριες απο αδήγηση, όχι. Μαλιστα εγραψα τα Χ καλανε τα Υ ειναι ασπαστα, ο γερμανος και ο ιάπωνας..

    Rainmike, δεν προσβάλω κανενα. Αν το εκανα συγνώμη.

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς. Και μονο αυτο ειναι συζήτηση καφενειου. Οι εμπειριες απο αδήγηση, όχι. Μαλιστα εγραψα τα Χ καλανε τα Υ ειναι ασπαστα, ο γερμανος και ο ιάπωνας..

    Rainmike, δεν προσβάλω κανενα. Αν το εκανα συγνώμη.
    Νο προμπλεμ φιλαρακι απλα καλο ειναι να ακουγονται και τα καλα και τα κακα για να εχει και ο ανθρωπος
    που προκειται να αγορασει μια καλυτερη αποψη.

  6. #156
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Για να μην γίνει το Post σαν του μπλίτσερ και καταλήξω να τις κοιτάω απλά , λέω να μείνω πιο ταπεινός και να στοχεύσω σε καινούρια V2 και ιδανικά στην S.
    Οταν κανεις τεστ το V2 ανεβα στο καπακι στο V4 .Τοτε δωσε στον εαυτο σου την τελικη απαντηση.Η διαφορα τιμης στο προκειμενο ζητημα ειναι.

    20490-18900=1590
    κουκουρουκουκου

  7. #157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Σε 1000 μηνύματα περίπου, προσεγγίζουνε το αιωνόβιο νήμα του Blitzer ...που τελικά παντρεύτηκε.

    Δικηγόρε, πάρε Ducati όσο προλαβαίνεις. Αν μείνει έγκυος η κοπέλα σου, μετά θα πάρεις στα 53 ηλεκτρική, όταν πια θα σπουδάζουν στη Νομική τα παιδιά σου.
    Είσαι φίρμα ρε νεοσσουλη, πάντα εύστοχος to the point.γι αυτό σε πάω σαν τον Χριστόδουλο κι εγώ.

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    886
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ειναι συζήτηση καφενείου το να βγει να πει ένας κάτοχος την προσωπική του εμπειρία πάνω σε ένα μηχανάκι?
    Δηλαδή αν αυριο βγεις και θες να πάρεις 675 παλιο και βγω και σου πώ οτι το μηχανάκι ειναι απαιχτο αλλα εχώ αλλάξει 3 φορές ανορθωτή μια φορά πηνία και μια φορά το μάτι
    του στροφάλου θα είναι καφενείο?
    Αν σου πω οτι σε θερμοκρασίες κάτω απο 0 βαθμους θελει ταμα για να πάρει μπρος θα ειναι συζήτηση καφενείου?
    Αν ο καθένας επαιρνε μόνο με βάση την εξωτερική εμφάνιση δεν θα ανοιγονταν τα νήματα,θα επαιρνε ο καθένας οτι του γυάλιζε στο μάτι και τελειωσε.
    Προσωπικά δεν εχω άποψη για μηχανάκια που δεν έχω καβαλήσει για αυτο και δεν γράφω παρε εκεινο και παρε το αλλο ελαφρά τη καρδία.
    Αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το να βγω εγώ να πω, "triumph" τριμπούρδελα, σπάνε χαλάνε και πάνε κάθε Τετάρτη μάστορα γιατί η Τρίτη είναι πιασμένη, από κάτι άλλους.

    Επίσης αν δεν ξέρουμε και λίγο τι είδος μοτοσυκλετιστή είναι ο άλλος και πάλι δεν έχει και πολύ μεγάλη αξία ο λόγος του.
    Αν είναι κάφτης, σπάστης, καντηλανάφτης ή ντιπ άμπαλος, τις ίδιες βλάβες θα βγάλει;

    Ο άλλος μας έλεγα ότι νοιώθει το ένα κλικ της ανάρτησης και τον χαλάει το feedback του φρένου, αλλά δεν ένοιωθε το ρουλεμάν του τροχού που ήτανε κουδουνίστρα.
    Οπότε γενικά horses for courses.

    Ας πάει να καβαλήσει ο άνθρωπος τα 2-3 που του άρεσαν και ας αποφασίσει και στην τελική αν δεν του αρέσει το δίνει και πάει παρακάτω.
    Εδώ άλλοι παντρευτήκαν και κάναν και κάνα δυο παιδιά για να καταλάβουν μετά από 15 χρόνια ότι δεν ταιριάζουν, στα μοτόρια θα κολλήσουμε.

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.333
    Από τη στιγμή που μπήκε το ντουκατι στο παιχνίδι, τοσες σελίδες λένε οι περισσότεροι προχώρα. Είναι υπέρβαση ναι, αλλά αν δεν γίνει τώρα δεν θα γίνει ποτέ.
    Και αν έχεις τα 15 ετοιμα ζεστά ισως να ειναι πιο ευκολο να την κάνεις.

    Μετα θα προκυψουν άλλα έξοδα, νααα θέλει αντικατάσταση το αυτοκίνητο, νααα γαμος/παιδι πλήρωνε οικογενειακα βάρη, ε να μην κοιτάξουμε για κανα σπίτι; Πάντα κάτι προκύπτει.
    Οπότε πάρε βαθειά ανάσα και σκάστα. Νομίζω μετά θα φύγει κάθε σκέψη για νέα αντικατάσταση για αρκετά χρόνια.

    Το αν θα την παρεις σε 2 μηνες ή σε 6 για να καλύψεις τη διαφορά μικρή σημασία έχει. Μετά δεν θα το σκέφτεσαι.

  10. #160
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Οταν κανεις τεστ το V2 ανεβα στο καπακι στο V4 .Τοτε δωσε στον εαυτο σου την τελικη απαντηση.Η διαφορα τιμης στο προκειμενο ζητημα ειναι.

    20490-18900=1590
    Βεβαια με -2 χρονια (κοντα) εγγυηση...
    Αναλογως χιλιομετρων/χρησης τα πρωτα ετη μπορει να ειναι κ σωτηρια (για την τσεπη του) αυτα τα 2 χρονια...
    Ride(s) the wind of change...

  11. #161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Βεβαια με -2 χρονια (κοντα) εγγυηση...
    Αναλογως χιλιομετρων/χρησης τα πρωτα ετη μπορει να ειναι κ σωτηρια (για την τσεπη του) αυτα τα 2 χρονια...
    η εγγυηση του ληγει 2/25 με το V4 μεχρι στιγμης να μην εχει βγαλει κανενα προβλημα ,plus την εγγυηση καλης θελησεως της κοσμοκαρ.Απο την αλλη η διαφορα αναμεσα στα δυο μηχανακια ειναι τροφη για τετοια σκεψη .
    κουκουρουκουκου

  12. #162
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    η εγγυηση του ληγει 2/25 με το V4 μεχρι στιγμης να μην εχει βγαλει κανενα προβλημα ,plus την εγγυηση καλης θελησεως της κοσμοκαρ.Απο την αλλη η διαφορα αναμεσα στα δυο μηχανακια ειναι τροφη για τετοια σκεψη .
    Το V4 είναι τρικύλιδρο και στα ίδια κυβικά?
    The Dirty Harry.

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.161
    Τρικυλινδρο V3,τετρακυλινδρο V4.

  14. #164
    Τετρακύλινδρο 1150 κ.ε..
    κουκουρουκουκου

  15. #165
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τρικυλινδρο V3,τετρακυλινδρο V4.
    Δεν υπάρχει v3 μάστορα.
    The Dirty Harry.

Σελίδα 11 από 76 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2019, 23:44
  2. Για να ετοιμαζομαστε για Ιουλιο σιγα-σιγα!
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2010, 17:05
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 17:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 22:14
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF