Σελίδα 11 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 228

Θέμα: QJ motor svt 650

  1. #151
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ωραια
    Σε τρια χρονια εγω θα ειμαι 64 και το thunderace 27.
    και εγω θα χαρω να βρεθουμε καπου να δουμε τα μηχανακια μας
    Δεν μιλάς ομορφα
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ωραια
    Σε τρια χρονια εγω θα ειμαι 64 και το thunderace 27.
    και εγω θα χαρω να βρεθουμε καπου να δουμε τα μηχανακια μας
    Όχι έτσι αγαπητέ μου , γιατί γίνεται σύγκριση ανόμοιων πραγμάτων.Η σύγκριση θα γινόταν,με ένα γιαπωνέζικο, ευρωπαϊκό,ινδικό, ίδιου χαρακτήρα και κυβικών,και ίδιας χρονολογίας αγοράς.Τοτε να βλέπαμε την φθορά του χρόνου και να κρίναμε αναλόγως.

  3. #153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.479
    Ναι ,αλλά το δικό σου είναι τεκνο,και το δικό μου πουρο.

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ναι ,αλλά το δικό σου είναι τεκνο,και το δικό μου πουρο.
    Είσαι σχεδόν συνομήλικος μου ,άρα γνωρίζεις ότι τα γιαπωνέζικα πριν 30 χρόνια είναι άλλης κλάσεως.Αρα η σύγκριση φθοράς στον χρόνο θα ήταν άκαιρη και άδικη.Εκτος αν θες να φωτογραφηθεί λεπτομερώς το μηχανάκι σου,να μείνουν οι φωτό στο αρχείο και να περιμένουμε το voge μου μετά από 26 χρόνια.Εγω δεν θα ζω αλλά θα ενημερωθούν οι κληρονόμοι μου να σε ειδοποιήσουν.

  5. #155
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.508
    Έχουμε λοιπόν ομολογία ότι το "Πάρε καινούριο κινεζικό", είναι χειρότερη συμβουλή από το "Πάρε μεταχειρισμένο γιαπωνέζικο";
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχουμε λοιπόν ομολογία ότι το "Πάρε καινούριο κινεζικό", είναι χειρότερη συμβουλή από το "Πάρε μεταχειρισμένο γιαπωνέζικο";
    Όχι,δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.Διοτι επεισερχεται και ο παράγων χρήσης απ' τον παλαιό κάτοχο,και ο παράγων ευκολίες του καινούργιου εν σχέσει με το παληό (abs, ψεκασμός,οικονομία καυσίμου, καλύτερες αναρτήσεις,και οδική συμπεριφορά.)και τόσα άλλα.Η σύγκριση πρέπει να γίνει, πάρε σύγχρονο γιαπωνέζικο με σύγχρονο κινέζικο,στα ίδια κυβικά και χρήση,κράτα τα 10 χρόνια, βάλε όλα τα έξοδα κάτω,και βγάλε τελικό μετά από. 10 χρόνια συμπέρασμα.

  7. #157
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Καλά δεν έχετε βαρεθεί ακόμα;
    Ο καθένας ψωνίζει από το ράφι που φτάνει οικονομικά, και από αυτά διαλέγει το καλύτερο που νομίζει. Εγώ ψώνισα Κινέζο γιατί αυτό έφτανε η τσέπη μου και δεν τρέφω αυταπάτες.
    Λόγω τιμής έχω κάνει παραχωρήσεις, το προσέχω περισσότερο, και ελπίζω στο καλύτερο.
    Αν είχα λεφτά ξέρω τι θα ψώνιζα, μην κρυβόμαστε. Πάμε παρακάτω, σχολιάστε τα προιόντα και αφήστε τις ανούσιες (κατ' εμέ) αψιμαχίες.

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    923
    Εγω γενικα ειμαι υπερ της Κινα για διαφορους λογους.Οι βασικοτεροι ειναι οτι παραγουν απειρα προιοντα χαμηλου και μεσαιου κοστους,δινοντας την ευκαιρια σε μια χωρα να αποδεσμευτει απο την Δυση αν θελει.Φυσικα η Ελλαδα δεν ''θελει''/μπορει λογω μνημονιων.

    Παμε στα μηχανακια μην ξεφυγουμε με τα πολιτικα.

    Αυτη τη στιγμη αν ειχα 30.000 ευρω να διαθεσω για καινουργια μηχανακια θα επαιρνα ενα R1 καινουργιο με 22k ποσο εχει...και με τα ρεστα QJ650/800 για την πολη.Πριν απο λιγο ημουν για καφε εσκασε μυτη αυτο και το κοιταγα σα χανος. https://qjmotor.gr/model/srt-800sx/.Οποτε για κυριο μηχανακι επιμενω ακομα Japan για δευτερο ναι Κινα με κλειστα ματια.Να βρισκω ΚΤΜ να τα παταω με τον κινεζο αχαχα.

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω γιατι ειναι υποχρεωτικο τετοια θρεντ ,να παιρνουν τοσο μαλακια δρομο.Αντι να κρινονται και να συγκρινονται μηχανακια ,καποιοι βγαζουν αμυνα σαν να κρινονται οι ιδιοι οι κατοχοι,ξεχνωντας οτι μια αποψη που εκφραζεται για καποιο μοντελο ,ειναι πιθανο να συνοδευεται και απο την αναλογη εμπειρια για το μοντελο αυτο.Εχω ιδια αποψη και ξαναλεω απλουστατα οτι τα κινεζικα εν ετει 2023 ,ειναι μηχανακια low budget ,εχουν τιμολογηθει ακριβως οπως πρεπει ,προσωπικα δεν τα θεωρω φτηνα για τον νεοεργαζομενο κατοχο,καθως εχουν χαμηλη μεταπωλητικη αξια ,οδηγικα δεν εχουν να παρουσιασουν σχεδον τιποτα το μη αναμενομενο και χρησιμευουν πολυ σαν λυση απεναντι στον φευγατο ανταγωνισμο των μη κινεζικων brands.Αυτο ειναι ολο
    κουκουρουκουκου

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.860
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω γιατι ειναι υποχρεωτικο τετοια θρεντ ,να παιρνουν τοσο μαλακια δρομο.
    Είναι εντελώς φυσικό να συμβεί κάτι τέτοιο.
    QJ motor svt 650 V2 90 διάμετρος διαδρομή τάδε ΟΠΩΣ VSTROM.
    Προσωπικά μπαίνω στο τρυπάκι σύγκρισης τιμής- χαρακτηριστικών-περιφερειακών των 2.
    Και ανάλογα με την αντίληψη του καθενός διαμορφώνεται και μια θεωρητική άποψη που εδώ "συζητάμε".

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά μπαίνω στο τρυπάκι σύγκρισης τιμής- χαρακτηριστικών-περιφερειακών των 2.
    Βεβαια να προσθεσω οτι ξεχνας την οδηγικη αισθηση που ειναι το σπουδαιοτερο κριτηριο αγορας μοτοσυκλετας και που μεχρι στιγμης κινεζος που να βγαζει γουστα στην ασφαλτο ειναι συνταγη που δεν εχει καταφερει να κλωνοποιησει.
    κουκουρουκουκου

  12. #162
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    326
    Εγώ πάντως διστάζω να ανοίξω θέμα για το Voge DS525X γιατί θα γίνει ταναπού. Δεν έχει νόημα.

  13. #163
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Βεβαια να προσθεσω οτι ξεχνας την οδηγικη αισθηση που ειναι το σπουδαιοτερο κριτηριο αγορας μοτοσυκλετας και που μεχρι στιγμης κινεζος που να βγαζει γουστα στην ασφαλτο ειναι συνταγη που δεν εχει καταφερει να κλωνοποιησει.
    Και εγώ (που είμαι άπειρος δεν λέω), αλλά με το clx 700 της cfmoto καραγουστάρω να το οδηγώ και η οδηγική αίσθηση είναι γ@μώ...?
    δεν νομίζω ότι αποτελεί αντικείμενο κριτήριο αυτό που ανέφερες, καθώς την ίδια αίσθηση έχουν και άλλοι που το έχουν οδηγήσει.
    Η ποιότητα κατασκευής είναι και αυτή σε υψηλά επίπεδα (ή τουλάχιστον αυτό αφήνει ως αίσθηση στον κάτοχο), αυτό που μένει να αποδειχθεί είναι η αντοχή στο χρόνο.

    Πάντως για εμένα, θα έπρεπε όλες αυτές οι κουβέντες να μεταφερθούν σε ένα άλλο thread για να μείνει αυτό καθαρό, καθώς θα θέλει κανένας έρμος πιθανός αγοραστής να διαβάσει κάτι για το μοντέλο της gj και μόνο αυτό δεν θα κάνει.

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Και εγώ (που είμαι άπειρος δεν λέω), αλλά με το clx 700 της cfmoto καραγουστάρω να το οδηγώ και η οδηγική αίσθηση είναι γ@μώ...?
    δεν νομίζω ότι αποτελεί αντικείμενο κριτήριο αυτό που ανέφερες, καθώς την ίδια αίσθηση έχουν και άλλοι που το έχουν οδηγήσει.
    Η ποιότητα κατασκευής είναι και αυτή σε υψηλά επίπεδα (ή τουλάχιστον αυτό αφήνει ως αίσθηση στον κάτοχο), αυτό που μένει να αποδειχθεί είναι η αντοχή στο χρόνο.

    Πάντως για εμένα, θα έπρεπε όλες αυτές οι κουβέντες να μεταφερθούν σε ένα άλλο thread για να μείνει αυτό καθαρό, καθώς θα θέλει κανένας έρμος πιθανός αγοραστής να διαβάσει κάτι για το μοντέλο της gj και μόνο αυτό δεν θα κάνει.
    εδωθηκε ο ορος οδηγικη αισθηση σε συγκριση QJ με Vstrom
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    QJ motor svt 650 V2 90 διάμετρος διαδρομή τάδε ΟΠΩΣ VSTROM.
    Προσωπικά μπαίνω στο τρυπάκι σύγκρισης τιμής- χαρακτηριστικών-περιφερειακών των 2.
    :
    To cf εκτος απο το να αρεσει σε εσενα που το εχεις και γουσταρεις να οδηγας ,εναντι ποιανου συγκρινεις οτι εχει καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα και αισθηση στον δρομο ;
    κουκουρουκουκου

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως διστάζω να ανοίξω θέμα για το Voge DS525X γιατί θα γίνει ταναπού. Δεν έχει νόημα.
    Παρελαβες;;; Άνοιξε θέμα και μην φοβάσαι.

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη για QJ motor
    από Sachry στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2022, 20:19
  2. ti gnomi exete gia to vstrom 650???
    από vstrom650 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 11:56
  3. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  4. aprilia pegasus 650
    από greekshadow στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 09:38
  5. Χαμηλώνει το Transalp (650 '03)
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2004, 07:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF