Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 197

Θέμα: Νεότερα για το Modenas Kristar 125;

  1. #151
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    δεν το ακουσα εν κινησει, σταματημενος με νεκρα ανεβαζα στροφες για να δω τι συντονιζει και ποτε. Ετσι εντοπισα τo ενοχο σημειο της Kappa.

    με το καρμπυρατερ του τι παιζει? το ρελαντι του μου φαινεται χαμηλο και καμια φορα στο ζεσταμα σβηνει. χρειαζεται να ανεβει μετα απο καποια χιλιομετρα? ενας μαστορας σημερα που του ειπα το μικρο αυτο προβλημα μου προτεινε να ανεβασω μερικες στροφες και να του ριξω και ενα καθαρισμα. μαζι με ενα ρυθμισμα στις βαλβιδες στα 2500 ανεφερε οτι το "προβλημα" θα εξαλειφθει τελειως. Ο ιδιος ειπε οτι το συγκεκριμενο μηχανακι ερχεται με παραπανω κλειστο τον αερα επειδη στη χωρα που παραγεται το κλιμα ειναι υγρο.

    θα παω μια βολτα απο γκοργκολη να σιγουρεψω το θεμα, να δει λιγο και την μπαταρια και ολα οκ.
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  2. #152
    Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
    δεν το ακουσα εν κινησει, σταματημενος με νεκρα ανεβαζα στροφες για να δω τι συντονιζει και ποτε. Ετσι εντοπισα τo ενοχο σημειο της Kappa.

    με το καρμπυρατερ του τι παιζει? το ρελαντι του μου φαινεται χαμηλο και καμια φορα στο ζεσταμα σβηνει. χρειαζεται να ανεβει μετα απο καποια χιλιομετρα? ενας μαστορας σημερα που του ειπα το μικρο αυτο προβλημα μου προτεινε να ανεβασω μερικες στροφες και να του ριξω και ενα καθαρισμα. μαζι με ενα ρυθμισμα στις βαλβιδες στα 2500 ανεφερε οτι το "προβλημα" θα εξαλειφθει τελειως. Ο ιδιος ειπε οτι το συγκεκριμενο μηχανακι ερχεται με παραπανω κλειστο τον αερα επειδη στη χωρα που παραγεται το κλιμα ειναι υγρο.

    θα παω μια βολτα απο γκοργκολη να σιγουρεψω το θεμα, να δει λιγο και την μπαταρια και ολα οκ.
    Μολις κανεις μερικα χιλιομετρα 200-300, θα δεις οτι το ρελαντι κραταει μια χαρα!
    Ειναι σφιχτο ακομα το μοτερ και εχει πολλες τριβες

  3. #153
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Μολις κανεις μερικα χιλιομετρα 200-300, θα δεις οτι το ρελαντι κραταει μια χαρα!
    Ειναι σφιχτο ακομα το μοτερ και εχει πολλες τριβες

    Μα από ότι κατάλαβα ο n1k3man το πήρε μεταχειρισμένο με 1900 χλμ.

    Εχετε να προτείνετε (εστω με pm) κανένα συνεργείο αξιοπρεπές στην περιοχή Αμπελοκήπων για να κάνω το πρώτο service στα 1000 χλμ στο δικό μου Kristar?

  4. #154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dino809
    Μα από ότι κατάλαβα ο n1k3man το πήρε μεταχειρισμένο με 1900 χλμ.

    Εχετε να προτείνετε (εστω με pm) κανένα συνεργείο αξιοπρεπές στην περιοχή Αμπελοκήπων για να κάνω το πρώτο service στα 1000 χλμ στο δικό μου Kristar?

    Kαι εμενα θα με ενδιεφερε ενα συνεργειο στους Αμπελοκηπους για modenas(εξουσιοδoτημενο) αλλα δεν βρισκω
    Το πιο κοντινο ειναι στην Καλιροης στο moto japan

  5. #155
    Νομίζω το TIMES MOTO στην Μιχαλακοπούλου είναι εξουσιοδοτημένο αλλά δεν ξέρω τίποτα από την ποιότητα των εργασιών του.

  6. #156
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    Πηγα χτες απο γκοργκολη. Το παιδι εκει στο τεχνικό τμήμα ρυθμισε το μειγμα του carb στο ρελαντι και ολα οκ. κανενα προβλημα με σβησιματα στο ζεσταμα. διορθωσε το τριξιμο απο το σωληνακι του φρενου που στηριζεται πανω στο φτερο με spray σιλικονης και σκληρυνε μια σκαλα τις kayaba. Όλα αυτα αφου αφησε τη δουλεια που ειχε για να παρει μια βολτα το kristar μου και μετα να ασχοληθει μαζι του. Πραγματικα ΑΨΟΓΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ. Ηταν διαθεσιμος να απαντησει σε ολες τις ερωτησεις μου, πρεπει να κάθησα εκεί κοντα στα 45'! Αυτό σημαίνει αντιπροσωπεια. Μακαρι να ηταν ολοι ετσι οταν κοιτανε τη μοτο σου.. Μενει το τριξιμο της kappa και 2led για τα φώτα θέσεως. Σκεφτομαι να αλλαξω και την λαμπα του φαναριου εμπρος και να κρατησω τη μαμισια για backup. Την εχει αλλάξει κανεις? Αν ναι που, ποσο, υπήρξε βελτίωση?

    Τωρα για οσους ψάχνετε εξουσιοδοτημενο, μπορειτε να παρετε τηλ στην αντιπροσωπεια και να ζητησετε οδους και τηλεφωνα συνεργειων στην περιοχη που θελετε. Το θεμα ομως ειναι τι παιζει με το καθε εξουσιοδοτημενο.. πχ στην περιοχη μου επειδη λιγο πολυ τους ξερω δε θα το πηγαινα στα 2500κμ που ερχονται. Ετσι χτες ρώτησα το παιδι που ανεφερα ποιο πανω και μου προτεινε καποιον τον οποιο ο ίδιος θεωρεί καλό με τα δικα του κριτήρια. Ειναι λιγο μακρια απο μενα αλλα τι να κανουμε.. θα περασω μια βολτα πριν το αφήσω και βλεπουμε. Οποιος ενδιαφερεται μπορω να του στειλω λεπτομερειες με πμ.

    Και κατι τελευταιο. Με ποσα ασφαλιζετε τον αστεριξ!? εξαμηνο-ετος να 'ναι. Εγω μαλλον το βαζω απο αυριο εξαμηνο υδρογειο [τα βασικα, χωρις οδική, bm2] στα 35ευρω.

    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  7. #157
    Λάμπα δεν έχω αλλάξει. Οσο για την ασφάλεια, το ασφάλισα στην Ασπις Πρόνοια που έχω και το αυτοκίνητο με 110 ευρώ ετήσιο.

  8. #158
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ασχετο αλλα μιας το ρωτησε καποιος πριν απο μερικες σελιδες και μιας και το κοιταξα χθες η πισω λαμπες των φλας του dinamik ειναι 10w

    ετσι νομιζω οτι ειναι και το Kristar

  9. #159
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    ασχετο αλλα μιας το ρωτησε καποιος πριν απο μερικες σελιδες και μιας και το κοιταξα χθες η πισω λαμπες των φλας του dinamik ειναι 10w

    ετσι νομιζω οτι ειναι και το Kristar
    Kαποιος μου εσπασε το φλας με το μηχανακι κανονικα παρκαρισμενο
    Μαλλον καμια κυρατσα που θα γυρναγε απο την λαικη με τιγκα σακουλες
    Τεσπα, ενας λογος παραπανω για να βαλω τα λεντακια

    Παντως ρε παιδια πεισμα...ουτε με logo δεν ξανακολλαγε
    Τι την απλη(στιγμης) τι την GEL, δεν κολλαγε με τιποτα, λες και εβαζα νερο!!!
    Και οι επιφανειες να εφαπτουν τελεια :a37:

  10. #160
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2006
    Μηνύματα
    10

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΚΡΙΣΤΑΡ ΜΕ 1200ΧΛΜ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΨΟΓΟ.
    ΤΑ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΨΗΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΨΟΦΑΕΙ ΑΠΟ ΜΕΙΓΜΑ.
    ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ(ΖΙΓΚΛΕΡ,ΕΞΑΤΜΙΣΗ,ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ,
    ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ)?

  11. #161
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    after εχω ενα φλασακι περισσευμα (ιδιο εχουμε) ελα να το παρεις

  12. #162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    after εχω ενα φλασακι περισσευμα (ιδιο εχουμε) ελα να το παρεις

    Σε ευχαριστω, αλλα λεω να κανω την μοντιφα :rotflmao:
    Περισσοτερο θα μου παρει να βαλω καινουργιο φλας, ειδα οτι τα καλωδια ειναι τρεχα/γυρευε

    Σε ευχαριστω παντως

    Να σου πω....

    Κανα απ σαιντ νταουν χαριζει?

  13. #163
    Μην βγάλεις τα καλώδια. Ξεβίδωσε το στογγυλό (το τζαμάκι βασικά), βγάλε και άλλαξε μόνο το εσωτερικό του. Μην πειράξεις τα καλώδια, δε χρειάζεται.

  14. #164
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    με τα φλασακια ειναι λιγο μπέρδεway το θεμα! δοκιμασα να βγαλω τα ψευτικα που εχει πανω στο στοπ και να βαλω κανονικα αλλα το ενα δεν αναβει. θελει μαλλον να μπει η φισα του. βρισκεται κατω απο το αριστερο πλαινο απ οτι μου ειπαν και ειναι μανικι να βγει. ιδιαιτερα για οσους το εχουμε βαλιτσωσει. Δεν εχω δοκιμασει ακομα να το λυσω..

    φιλικη συμβουλη για τις ζαντες >> κοιτάζετε συχνα τις πιεσεις στις σαμπρέλες και βαλτε λιγο παραπανω.. ρωτηστε και τον λαστιχα σας. καλυτερα να παει η σαμπρέλα, παρα η ζαντα..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  15. #165
    γεια χαρα σε όλους.

    ξέρει μήπως κανείς κανένα καλό συνεργείο για τα κρισταρια μας???
    δοκιμασμένο δηλαδή

    δεν θέλω να διαφημίσω αλλά δεν είναι κακό να προτείνει καποιος και να βοηθήσει
    αλλήλους...

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φιλτρα λαδια για modenas kristar 125???
    από 4now στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2013, 22:56
  2. νεοτερα για το θεμα "εγγυηση"
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 14:08
  3. Αποφάσισα να πάρω το Modenas Kristar
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2006, 11:53
  4. MODENAS Kristar 125
    από trelovet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2006, 15:57
  5. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 01:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF