Σελίδα 11 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 509

Θέμα: Ανοιχτα την Κυριακη?

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    ρε παιδια να κάνω μια χαζη παρατήρηση....

    λέτε ορισμένοι πολύ σωστά, ποια η λογική του μέτρου αυτού όταν δεν υπάρχει ρευστοτητα στην αγορά και μετά λέτε καποιοι άλλοι ότι κερδισμενοι θα βγουν οι μεγάλοι με τα εμπορικά κέντρα.

    αφού λεφτά δεν υπάρχουν, πως θα βγουν κερδισμενοι οι μεγάλοι;
    κλείνοντας τους μικρούς...
    ανανήψαντας

  2. #152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    κλείνοντας τους μικρούς...
    +600

  3. #153
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβανω γιατι θα πρεπει να υπερασπιστω τα δικαιωματα του μαγαζατορα ο οποιος δεν βρισκει μια καινουργια ιδεα, ενα καινουργιο προιον, η ενα νεο τροπο επιχειρηματικοτητας...
    Έλα ντε?
    Άλλωστε όλοι πρέπει να είναι είτε πανέξυπνοι, είτε από οικογένειες Μαρινοπουλέων, είτε τσιμπουκλήδες για να τη βγάλουνε σε τούτη τη ζωή.
    Και με αυτό δεν έχουμε κανέεεεενα απολύτως πρόβλημα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Γιατι αυτος που δεν του κοφτει να βγαζει οσα αυτος που του κοφτει?
    Και πάλι έλα ντε?
    Βέβαια κάποιος μίλησε για αναπαραγωγή παλαιολιθικών φράσεων των παππούδων μας από νέους ανθρώπους.
    Νέβαμάιντ.....


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Οι αγροτες που ποτε τους δεν ανοιξαν ενα βιβλιο να δουνε τι και πως...
    Και να πεις ότι δεν είχαν τις υποδομές? Την παιδεία? Τη στήριξη και την κατάλληλη καθοδήγηση ώστε να το ρίξουν στο διάβασμα?
    Ντροπή ομολογουμένως...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεχομαι ολοι να εχουν τα βασικα σε παιδεια, θρησκεια, οικογενεια, περιθαλψη, συνταξη...
    Πάλι καλά. (αν και κομμουνίζεις λιγάκι)
    Πώς θα γίνει άραγε αυτό με μισθούς που δίνει ο Βασιλόπουλος κι ο Hondos (τις Κυριακές), είναι ένα ζήτημα φυσικά.
    Η αποδοχή και η καλή πρόθεση μετράνε σαφώς.
    Τον τρόπο ας τον βρούνε άλλοι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    ...αλλα οχι να εχουν παραπανω απο τα βασικα σε βαρος αυτων που εχουν κατι παραπανω να πουν και να κανουν.
    Νννναι..... Αυτή τη γραμμή που ξεχωρίζει τα βασικά από τα παραπάνω από τα βασικά την ψάχνουμε χρόνια τώρα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Φιλε μαγαζατωρα, αν σε εχει πνιξει το μολ, βρες κατι αλλο να κανεις!
    Μέχρι να το ανακαλύψει το μολ και να το κάνει κι εκείνο και φυσικά να σε σβήσει από το χάρτη λόγω της μεγαλύτερης δύναμής του να το κάνει φτηνότερα και ταχύτερα.
    (Το "καλύτερα" παίζεται. Αλλά who gives a fuck αν εσύ το προσφέρεις για 8 ευρώ και το μολ για 2,99 και δώρο τρία κουπόνια?)


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Αν δεν μπορεις σορρυ, δατ'ς λαιφ.
    No. That's death.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    ο καθεις πρεπει να κανει αυτο στο οποιο ειναι καλος.
    Ο καθείς πρέπει να κάνει αυτό που επιθυμεί να κάνει (αν επιθυμεί να κάνει κάτι).
    Και ουδείς έχει το δικαίωμα να του υποδείξει σε τί είναι καλός και σε τί όχι.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Και ποιο ειναι το κακο να εχει πλεονεκτημα το πολυκαταστημα? Εγω ως καταναλωτης επιλεγω αυτο που με εξυπηρετει. Αν ο κυρ βαγγελης με το κορνερ σοπ δεν με εξυπηρετει ας κλεισει, νεμα προμπλεμα.
    Κανένα κακό.
    Απλά στο τέλος θα μείνουν 3 πολυκαταστήματα.
    Και κανένα από αυτά δε θα έχει πλεονέκτημα έναντι του άλλου. (κάτσε να δείς.... α ναι... καρτέλ νομίζω το λένε)
    Και δυστυχώς κανένα δε θα σε βολεύει και κανένα δε θα σε εξυπηρετεί.
    Γιατί θα δουλεύεις σε ένα από αυτά κι ο μισθός σου δε θα φτάνει για να αγοράσεις 20 κιλά από τους Χ τόνους πατάτες που θα ξεφορτώνεις καθημερινά με το παλετοφόρο από το φορτηγό στην αποθήκη.

    Προμπλέμα?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    ειτε θα περνω πιπες απο τους πελατες για να με προτιμησουν. Μεχρι να ανοιξει διπλα ενας που κανει καλλιτερες πιπες απο μενα. Μη φοβασαι τον ανταγωνισμο, σε τετοιο συμπαν ζεις.
    Μετά θα βελτιώσεις τις ικανότητές σου (συ είπας) στις πίπες ή θα προσθέσεις και λωκο στο μενού?
    Στο μεταξύ ο Βασιλόπουλος θα συνεχίζει να κάνει τη δουλειά που έκανες εσύ, ενώ εσύ και ο διπλανός σου θα ξετρυπιέστε μέχρι να ματώσετε.

    (Το ότι μπλέξαμε το σύμπαν με τον ανταγωνισμό καλύτερα να το αφήσω ασχολίαστο)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Θα περιορισω τον βασιλοπουλο για χαρη του μπακαλικου? Αν το κανω θα την κανει απο τη μπανανια και τοτε να δεις απολυσεις, κλαματα και παπαρηγα.
    Γίνεται να τον περιορίσεις, χωρίς κλάματα απολύσεις και Παπαρήγα.
    Δε θες. Γιατί είσαι (όχι εσύ προσωπικά) ο Βασιλόπουλος. Κι Μαρινόπουλος. Κι άλλοι πολλοί.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Τελως παντων κουραστηκα να αυνανιζομαι πνευματικα σημερα, αυριο παλι!
    Αλλιώς το λένε στο χωριό μου αυτό

    ΥΓ. Ορισμένοι έχετε μπλέξει το "ζω" με το "επιβιώνω". Καλό θα ήταν να αρχίζατε να τα διαχωρίζετε.

  4. #154
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Φαντάζομαι το παράλογο του να μπορεί ένας ακρίτας να ψωνίσει στο μικρό άλλά αρκούντως εξολπισμένο μαγαζί παρόχου κινητής τηλεφωνίας Κυριακή απόγευμα και αν αρρωστήσει το παιδί του Τρίτη πρωί, να παίρνει τα καράβια εν μέσω κακοκαιρίας για το μεγάλο νησί... σημεία των καιρών... τέσπα στο θέμα μας. Αυτή την απλή συλλογιστική "το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό" καλό είναι μην την επικαλούμαστε με τόση ευκολία και να την υποστηρίζουμε έτσι αβίαστα, πόσο μάλλον όταν αφορά άλλους και όχι τον κ*λαράκο μας. Μου κάνει κάτι σαν συζήτηση - κριτική Ρωμαίων Συγκλητικών για το θέαμα στο κολοσσαίο και σαν τα παντεσπάνια της Μαρίας Αντουανέτας. Ο φουκαράς που άνοιξε ένα μαγαζί για να ζήσει την οικογένεια του, δεν έχει σε καμία περίπτωση το σημείο εκκίνησης και τις δυνατότητες των τεράστιων πολυεθνικών αλυσίδων που φύτρωσαν σαν τα μανιτάρια στη χώρα μας! Δεν έχει το budget τους για διαφήμιση, την ικανότητα τους για τεράστιες χονδρικές παραγγελίες που ρίχνουν το κόστος, την ικανότητα τους να επισκέπτονται όλες τις κλαδικές εκθέσεις παγκοσμίως κτλ-κτλ. Και αυτό που ισχυρίζεστε μερικοί είναι εν ολίγοις "στα @@δια μας, προσαρμογή ή αφανισμός"... δεκτόν, αλλά να είστε έτοιμοι να το βιώσετε και εσείς από πρώτο χέρι σε κάποια φάση γιατί το θέμα δεν σταματάει μόνο στην 24/7 λειτουργία των καταστημάτων αλλά έχει προεκτάσεις και εφαρμογές σ΄όλα τα πεδία, καθότι και η Ελλάδα μαγαζάκι είναι. Αυτά...

    υ.γ. Πόσο δύσκολο θα ήταν να εφαρμοστεί και να προσαρμοστεί αυτό το μέτρο μόνο για τους μικρομεσαίους ωστε να βοηθήσει έστω και λίγο αυτούς που το έχουν πραγματικά ανάγκη; Δηλάδη να πουν τις Κυριακές ή ορισμένες Κυριακές, θα είναι ανοιχτα μόνο τα μαγαζία μικρης δυναμικής, δεν θα ήταν έτσι πιο λογικό και δίκαιο;

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    πραγματικα το απολαμβανω......μας εχουν βαλει να σφαζομαστε μεταξυ μας,και οχι τιποτα αλλο, το εχουν καταφερει μια χαρα,για κατι τοσο αυτονοητο...

    Συνεχιστε το....
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.863
    Λέτε χαζομάρες.
    Οι "μεγάλοι" εξυπηρετούν με υπαλλήλους που ΔΕΝ σε=τους περισσότερους τομείς.
    Οι μικροί είναι προσωπικές επιχειρήσεις που χαρακτηρίζονται από την προσωπικότητα τις γνώσεις και τις ικανότητες του επιχειρηματία.

  7. #157
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    ΥΓ. Ορισμένοι έχετε μπλέξει το "ζω" με το "επιβιώνω". Καλό θα ήταν να αρχίζατε να τα διαχωρίζετε.
    όσα + θες σε όλα
    και ακόμα περισσότερα +++ στο τελευταίο...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #158
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Λέτε χαζομάρες.
    Οι "μεγάλοι" εξυπηρετούν με υπαλλήλους που ΔΕΝ σε=τους περισσότερους τομείς.
    Οι μικροί είναι προσωπικές επιχειρήσεις που χαρακτηρίζονται από την προσωπικότητα τις γνώσεις και τις ικανότητες του επιχειρηματία.
    Iσχύει σε ορισμένους τομείς όπου απαιτέιται εξειδίκευση ή το προίον είναι τέτοιο... αλλά ο μπακάλης της γειτονίας π.χ. πως θα με κερδίσει αν πάω να πάρω μεταξύ άλλων 1 λίτρο γάλα; Θα μου μιλήσει για την προσωπικότητα της αγελάδας ή θα μου δείξει την μοριακή δομή της λακτόζης;

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Iσχύει σε ορισμένους τομείς όπου απαιτέιται εξειδίκευση ή το προίον είναι τέτοιο... αλλά ο μπακάλης της γειτονίας π.χ. πως θα με κερδίσει αν πάω να πάρω μεταξύ άλλων 1 λίτρο γάλα; Θα μου μιλήσει για την προσωπικότητα της αγελάδας ή θα μου δείξει την μοριακή δομή της λακτόζης;
    Οχι θα φέρει μικρές παραγωγές και κατσικίσιο.
    Αλλιώς τι διαφορά έχει από ανειδίκευτο υπάλληλο του τελευταίου ΣΜ?

  10. #160
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Οχι θα φέρει μικρές παραγωγές και κατσικίσιο.
    το οποίο θα κάνει τα 3πλά λεφτά από το γερμανικό στα lidl, και άρα απευθύνεται σε πολύ μικρό κοινό...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #161
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Οχι θα φέρει μικρές παραγωγές και κατσικίσιο.
    Αλλιώς τι διαφορά έχει από ανειδίκευτο υπάλληλο του τελευταίου ΣΜ?

    Ναι πολύ ωραία όλα αυτά αλλά last year και ως εκ τούτου παντελώς ανεδαφικά. Δηλαδή στο Πέραμα εν καιρώ κρίσης (τυχαίο παράδειγμα) ο μπαρμπά τάδε, μπακάλης επί 30+ χρόνια, θα μετατρέψει το μαγαζί του σε delicatessen - βιολογικά προϊόντα, ανεβάζοντας αναπόφευκτα τις τιμές, ευελπιστόντας ότι ο 5ετής άνεργος της ναυπηγοεπισκευαστικής θα πάει σε αυτόν και όχι στην μεγαλη αλυσίδα sm που δίνει ληγμένα σε ειδικά ράφια μισοτιμής.Το ξέρω ότι βάζω δύσκολα, από την άλλη όμως δεν ζει όλος ο κόσμος στην Ν.Ερυθραία και στην Εκάλη, καλά τα επιχειρηματικά μοντέλα τέτοιου τύπου αλλά να λαμβάνουμε υπόψιν και την πραγματικότητα. Υπάρχει και αυτή η κατηγορία πολιτών και επιχειρήσεων και αυτό που τους λέμε ουσιαστικά είναι ψοφήστε σε καμία γωνία και αν μπορείτε σκεπαστείτε με καμία σακκούλα να μην μυρίζει.

  12. #162
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    @ πιποκαπνίζοντα και Χυμαδόρη



    Εγώ είμαι ακόμα από τους ρομαντικούς που παίρνω φέτα γάλα κλπ από τον μπακάλη, γνωρίζοντας ότι τα πληρώνω λίγο παραπάνω από τον Βασιλόπουλο. Ο μπακάλης όμως έχει μια κόρη (γιαμ γιαμ) που όταν χρειαστεί υπολογιστή σε μένα θα έρθει, ενώ ο Βασιλόπουλος όσες κόρες και να έχει , απλά δεν με γνωρίζουν. Επίσης σέβομαι και τον εργαζόμενο στην δικιά μου μικρή επιχείρηση αλλά και τον εαυτόν μου όπως επίσης και την οικογένειά μου, οπότε αποφασίζω να μην ανοίξω καμία από τις Κυριακές (ασχέτως με το τι θα κάνει ο ανταγωνισμός) και να περάσω καλά στον δικό μου μικρόκοσμο. Έτσι κι αλλιώς αν θα περάσουν 5-6 πελάτες την Κυριακή, δεν θα περάσουν την Δευτεροτρίτη που είχαν σκοπό.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #163
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    +1 σε χυμαδόρ και Pipesmoker.

    Και όσον αφορά την "καταπολέμηση ανεργίας" εδώ και χρόνια το κλαμπ του ΣΕΒ κάνει ότι μπορεί για να καταργήσει την κυριακάτικη ανάπαυση και να μην ορίζει ο νόμος ποιες επιχειρήσεις μπορούν και ποιες δε μπορούν να δουλέψουν Κυριακή. Πάντα ξεχείλωναν το νόμο όσα μέτρα τους έπαιρνε. Τώρα που με τις ευλογίες της Κυβέρνησης τους έχουν δώσει και ένα λάστιχο bungee jumping για να ξεχειλώνουν το νόμο όπως γουστάρουν κανείς δεν ξέρει που θα φτάσει η κατρακύλα...

    Και κόψτε τον πολύ τον Τζήμερο μερικοί εδώ μέσα... Γιατί το να έχετε νεοφιλελέ απόψεις αλλά σε λίγο καιρό που θα γκρινιάζετε ότι δεν έχετε λεφτά για τα τέλη κυκλοφορίας και την ασφάλεια που θα πρέπει να πληρώσετε αδρά δε συμβαδίζει...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  14. #164
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    @ πιποκαπνίζοντα και Χυμαδόρη



    Εγώ είμαι ακόμα από τους ρομαντικούς που παίρνω φέτα γάλα κλπ από τον μπακάλη, γνωρίζοντας ότι τα πληρώνω λίγο παραπάνω από τον Βασιλόπουλο. Ο μπακάλης όμως έχει μια κόρη (γιαμ γιαμ) που όταν χρειαστεί υπολογιστή σε μένα θα έρθει, ενώ ο Βασιλόπουλος όσες κόρες και να έχει , απλά δεν με γνωρίζουν. Επίσης σέβομαι και τον εργαζόμενο στην δικιά μου μικρή επιχείρηση αλλά και τον εαυτόν μου όπως επίσης και την οικογένειά μου, οπότε αποφασίζω να μην ανοίξω καμία από τις Κυριακές (ασχέτως με το τι θα κάνει ο ανταγωνισμός) και να περάσω καλά στον δικό μου μικρόκοσμο. Έτσι κι αλλιώς αν θα περάσουν 5-6 πελάτες την Κυριακή, δεν θα περάσουν την Δευτεροτρίτη που είχαν σκοπό.
    με καλυψες απολυτα

  15. #165
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει και αυτή η κατηγορία πολιτών και επιχειρήσεων και αυτό που τους λέμε ουσιαστικά είναι ψοφήστε σε καμία γωνία και αν μπορείτε σκεπαστείτε με καμία σακκούλα να μην μυρίζει.
    Και γιατί όχι?
    Ανέκαθεν ο ανθρωπισμός αποτελούσε επιλογή. Όχι υποχρέωση.


    Και μην ξεχνάμε και την ποικιλοχρωμία του.
    Εγώ για παράδειγμα, δεν ξέρω τί θα κάνω αύριο κι αν θα πάω για ψώνια στα ΓαΜαζιά που θα είναι ανοιχτά, αλλά ξέρω τί θα κάνω σήμερα.
    Ήρθε επροψέ που λες ένα μιλφάκι, γυναίκα του κυρ Βαγγέλη του πρώην μπακάλη που λέγαμε πριν. Τονε κλείσανε φυλακή αυτόνε γιατί χρωστούσε λέει κάτι ψιλά στο/ις κράτεζες. Πονεμένη ιστορία. Τί να σου λέω τώρα. Είχανε πάει να του ζητήσουν λάδι, αυτός κατάλαβε ελαιόλαδο και πήγε να τους δώσει ένα ντενεκέ ο άνθρωπος αλλά αυτοί δε χαμπάριασαν. Σπίτι δικό του να βάλει ενέχυρο δεν είχε. Ε με τούτα και με κείνα, έφαγε μερικά χρονάκια.
    Τί έλεγα? Α, ναι. Για το μιλφάκι.
    Τώρα που λες αυτή ψάχνει για δουλειά.
    Βάρεσε και τη δική μου πόρτα. Της είπα ότι έχουν ανοίξει μερικές θεσούλες στην εταιρεία και έχω βάλει αγγελία για να δω μερικά άτομα. Μόλις το άκουσε αυτό μούσκεψε. Ψάχνει και για την κόρη της. 18 χρονών είναι λέει. Κάτι άρχισε να μου λέει εκεί για νόμιμες ηλικίες συναίνεσης κι ότι λυπάται που δεν είναι 16. Ούτε που κατάλαβα.
    Δε ρώτησε για λεφτά (πώς φαίνεται η ανατροφή ε?). Μόνος μου της είπα ότι δεν μπορώ να δώσω πάνω από 300 ευρώ το μήνα. (Απασχολώ βλέπεις όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα μπορώ γιατί μάχομαι κατά τις ανεργίας, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δίνω περισσότερα.) Μόλις άκουσε το ποσό χάρηκε κιόλας μπορώ να πω. Δεν την πείραξε. Όχι. Ε αφού δεν την πείραξε λέμε? Εγώ φταίω?
    Και μόνη της μου πρότεινε να βρεθούμε σήμερα το βράδυ. Σπίτι μου. Για να μην παιδεύομαι με αγγελίες και συνεντέυξεις λέει. Θα με πείσει ότι είναι η καταλληλότερη για τη θέση λέει.
    Θέλει οπωσδήποτε να φέρει και την κόρη της. Για να με πείσει κι αυτή. Θα με πείσουνε παρέα λέει. Μιλάμε για πολλή πειθώ απ'όσο μου έδωσε να καταλάβω. Τώρα τί ακριβώς εννοούσε δεν το έπιασα. Θα το διαπιστώσω το βράδυ.

    Το καλό με τον ανθρωπισμό πάντως είναι ότι προσφέρει ικανοποίηση και στις δυο πλευρές.
    Θα μου δώσει μεγάλη χαρά βλέπεις να βοηθήσω την οικογένεια του κυρ Βαγγέλη.
    Όχι τίποτα άλλο, τον ήξερα κιόλας τον άνθρωπο.
    Στήριζα τις προσπάθειές του. Ψώνιζα από το μαγαζί του...... μετά τις 9 το βράδυ που έκλειναν τα μεγάλα. Το κρατούσε ανοιχτό μέχρι τις 12. Και πάλι δεν τα κατάφερε όμως.
    Κρίμα ρε γαμώτο.
    Αν είχαν έρθει να μου ζητήσουν ανθρωπισμό λίγο νωρίτερα μπορεί και να τη γλίτωνε τη φυλακή ο κυρ Βαγγέλης.
    Φυλακή? Ή πειθώ για λίγο ανθρωπισμό? Ε μα θέλει και ρώτημα στις μέρες μας.

Σελίδα 11 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θα παίξει τίποτα την Κυριακή???
    από petridist στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 14:21
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 09:08
  3. Την Κυριακη 21/3 κανονιζεται βολτα στην Αγια Αννα..
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 10:00
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 14:42
  5. την Κυριακή που λέτε...
    από NLS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 15:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF