Σελίδα 11 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 1055

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #151
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    όταν βάλεις τα υψηλής και τα κάνεις δοκιμές πόσταρε και εντυπώσεις

    επίσης πόσο σου είπαν τιμή με εγκατάσταση????

    άντε καλορίζικα!!!!

  2. #152
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    όταν βάλεις τα υψηλής και τα κάνεις δοκιμές πόσταρε και εντυπώσεις

    επίσης πόσο σου είπαν τιμή με εγκατάσταση????

    άντε καλορίζικα!!!!
    100 euro κανου τα σωληνακια της ΗΕL !! αντε και κανα 30 αρι η τοποθετηση!! πιστευω οτι αξιζει τον κοπο! και σιγουρα θα εχει διαφορα!! θα δειξει!!!
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  3. #153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    τελικά τις ταπίτσες του τιμονιού για να μπει αλλεν και να ρυθμιστεί κλίση, τις έχει βγάλει κανείς;
    Δοκίμασα με κατσαβιδάκι και δεν μπορώ να τις βγάλω...

  4. #154
    Το πήρα επιτέλους!!!! Μετά από τόσο καιρό, από χτες το έχω στα χέρια μου!!!!
    Η μηχανή είναι το κάτι άλλο..!!! Σκέτη απόλαυση στην οδήγηση!!!

  5. #155
    Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? Το σωληνωτό πλαίσιο και συγκεκριμένα οι δυο σωλήνες του πλαισίου που είναι δεξιά και αριστερά και περνάνε και κάτω από τη σελά, σας θερμαίνονται πολύ από τη μηχανή? Είναι φυσιολογικό αυτό?

  6. #156
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? Το σωληνωτό πλαίσιο και συγκεκριμένα οι δυο σωλήνες του πλαισίου που είναι δεξιά και αριστερά και περνάνε και κάτω από τη σελά, σας θερμαίνονται πολύ από τη μηχανή? Είναι φυσιολογικό αυτό?
    Χεχε ναι φίλε. Το αλουμινένιο να δεις πως ζεστένεται από τετρακύλινδρο!
    Chris

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Το πήρα επιτέλους!!!! Μετά από τόσο καιρό, από χτες το έχω στα χέρια μου!!!!
    Η μηχανή είναι το κάτι άλλο..!!! Σκέτη απόλαυση στην οδήγηση!!!
    Kαλορίζικο!

    Πάντα όρθιος!!!!

    Βάλε και καμιά φωτογραφία... Τι χρώμα το πήρες;
    (Δες και τις φωτογραφίες από το τιμόνι που έχω παραπάνω και πες μου αν και το δικό σου έχει παρόμοια κλίση!)

    Ασχετο λίγο αλλά μην κάνεις ούτε 1 χλμ χωρίς ασφάλεια, κράνος καλό, γάντια, μπουφαν με προστασίες. Εγώ την έχω μία εβδομάδα και απέφευγα να την κυκλοφορώ καθότι μόλις σήμερα κατέληξα στο τι θέλω και πήρα γάντια, μπουφάν και καινούριο κράνος διότι το παλιό έκλεισε 10τία!

  8. #158
    Ευχαριστώ Πολύ!!!

    Φίλε fonzareli το πήρα Άσπρο –Κρεμ...ABS!!! Φωτογραφίες θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες....

    Από τις φωτογραφίες σου μου φαίνεται ότι έχει την ίδια θέση και κλίση το τιμόνι...

    Το προστατευτικό εξοπλισμό το έχω πάρει από την προηγούμενη μηχανή.....

    Σχετικά με αυτό που αναφέρω πιο πάνω για τους σωλήνες του πλαισίου που περνάνε κάτω από τι σελά και εμένα προσωπικά στο ύψος μου, ακουμπάνε και τα ποδιά μου αγκαλιάζοντας την μηχανή δεξιά και αριστερά, ζεσταίνονται και σε σένα τόσο? Μπορεί να είναι όντως κάτι φυσιολογικό δεν ξέρω...είναι η πρώτη μου τετρακύλινδρη...

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Θα το κοιτάξω και εγώ αυτό με τους σωλήνες.
    Οδηγείς με σορτς ή με βερμούδα και σε ενοχλεί ή ακόμα και με μακρύ παντελόνι;

  10. #160
    Με μακρύ παντελόνι....γι’ αυτό μου έχει κάνει εντύπωση....ζεσταίνεται λίγο και η σέλα μπροστά μετά από λίγη ώρα....

  11. #161
    ΚΑι εγώ ζεσταίνομαι πολύ,άνοιξε λίγο τα πόδια,θα δείς διαφορά...αυτή η ζέστη θα δείς ότι είναι μόνο μέσα στην πόλη που ανεβάζει πολυ θερμοκρασία,εκτός δεν νοιώθεις τπτ.!καλορίζικη και πάντα όρθιος!

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Λοιπόν που λέτε μόλις γύρισα από δίωρη δικάβαλη βολτίτσα...
    7-9μμ για να καταλάβετε τις θερμοκρασίες.
    Μέσα στην πόλη και ελάχιστα χλμ έξω. Μέχρι 4000 στροφές

    Θερμοκρασία κινητήρα από 94 μέχρι 101.

    Τα σίδερα πράγματι καίνε. Κάτω από το εμπρός τμήμα της σέλας πολύ και όσο προχωράει προς τα πίσω κρυώνει. Μπροστά δηλαδή δεν το ανέχεται το χέρι να το κρατήσεις ενώ στα μισά του το κρατάς άνετα. Πίσω είναι απλά "χλιαρό".

    Το τιμόνι παρατηρώ ότι θέλει κάποια προσοχή στους επιτόπιους ελιγμούς διότι κόβει πολύ και μπορεί να σε γελάσει.

    Τα πόδια αν τα έχω κλειστά ζεσταίνονται πολύ (με τζιν).

    Α ρε yamaha... θα μας κάνεις να ανοίγουμε τα πόδια.....

    Να πω και κάτι περί εξοπλισμού: Απίθανο το καλοκαιρινό eolos colori. Γύρω στα 150 ευρώ πάει και τα αξίζει! Μπαίνει αέρας από παντού και δροσίζει.
    Το κλειστό κράνος που φορούσα στη βόλτα έκανε το κεφάλι να ιδρώνει παρότι υποτίθεται έχει καλό εξαερισμό (ακούγεται και ο αέρας πολύ με ανοικτούς αεραγωγούς). Ισως χρειάζεται ένα τύπου jet για τέτοια εποχή τελικά.

  13. #163
    Oreo to mixanaki pedia alla to psalidi einai tragiko opos kai i exatmisi,poly krima

  14. #164
    Μώλις γύρισα και εγώ απο μια παρατεταμένη βόλτα εντός της Αθήνας! Έβαλα σήμερα τα σωληνάκια υψηλής της HEL κόστος συνολικό 155 ευρώ! Δεν περίμενα να είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά αλλά είναι αρκετή τελικά, ποοοολύ καλύτερη αίσθηση απο πριν (δεν το λέω απο ενθουσιασμό) και ποοολύ καλύτερη απόδοση γενικά... σαν να πήρα άλλη μηχανη, καλύτερη

    To προτείνω ανεπιφύλακτα σε οποιον το σκέφτεται και είναι σίγουρο πως θα ενθουσιαστείτει απο την διαφορά! να θυμίσω οτι εγω έχω την έκδοση χωρις ABS.. γιατι κατι "παίζει" στην αντίθετη περιπτωση!!!

    θα βάλω και φωτογραφίες απο αύριο γιατι βγήκαν λιγο σκοτεινές τώρα!
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  15. #165
    Μέλος Το avatar του/της tsofras
    Εγγραφή
    05/05/2006
    Μηνύματα
    96
    ωραίος φίλε, καλοφόρετα
    http://tsofras.blogspot.com

Σελίδα 11 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF