Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 172

Θέμα: Βελιγράδι. 86 ώρες, 2800km

  1. #151
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Καταπληκτικό ταξίδι, όπως και η μεταφορά του στην οθόνη...


    Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας !


    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  2. #152
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    παναγιωτη δε θα πω τπτ εδω. θα σου τα πω απο κοντα.

    για την ωρα παντως.........
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #153
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Παιδιά ξέρω... Αγένεια. Τόσο καιρό δεν ευχαρίστησα...
    Όλοι έχουμε τις έγνοιες μας… (Αυτό άλλο thread)

    Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και ανταποδίδω.
    Μακάρι κάποια στιγμή το moto.gr να είναι σε θέση να οργανώνει και τέτοιου είδους εκδρομούλες και ταξιδιωτικά!

    Να είμαστε όλοι καλά να κάνουμε υγιή χιλιόμετρα!



  4. #154
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Ναι…??? Με ακούτε??? Εγώ πάλι… Πάει καιρός που σας έπρηξα με τους γειτόνους και την ιδεολογία μου ότι αποτελούν ενδιαφέρον και ασφαλή προορισμό…

    Για πάμε πάλι...

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Εκεί που βαριέσαι, λιώνεις από την ζέστη Σάββατο μεσημέρι με απόγευμα (9 Ιουνίου 2007), βλαστημάς την τύχη σου και την μαλακία που σε δέρνει, κάνεις ζάπινγκ ξέροντας ότι δεν θα βρείς τίποτα να ικανοποιήσει την μέγιστη ανάγκη φυγής που σε έχει βαρέσει κατακούτελα… Γιατί είμαι Αθήνα; Γιατί δεν είμαι για μπάνιο; Πως χάθηκε και αυτό το ΣΚ…;

    Για εξηκοστή φορά και εντελώς μηχανικά, περνάω πάλι από την αρχή όλα τα κανάλια…Αν δεν έχει μπομπ σφουγγαράκη… Τι να το κάνεις…
    0, eurosport… malakies… 1, ΕΤ1…μαλακίες… 2, ΝΕΤ!
    Ώπα.. Τον ξέρω αυτόν.
    Είναι ο Λεωνίδας Αντωνόπουλος.
    Γνωστός για την τρέλα του με την μουσική από όλο τον κόσμο…
    Κάτι θα έχει να πει… Μα.. Τι ώρα τον έβαλαν..; Τέλος πάντων…

    Ο Λεωνίδας Αντωνόπουλος με παραγωγό τον Χρόνη Πεχλιβανίδη και με την εκπομπή τους “Οι Μουσικοί του Κόσμου” συνδυάζουν δύο από τις μεγαλύτερες αγάπες μου, που νομίζω ότι είναι και αγάπες για τους περισσότερους από εσάς εδώ μέσα. Ταξίδι και Μουσική. Τι καλύτερο…

    Στην συγκεκριμένη εκπομπή έχει αφιέρωμα το φεστιβάλ της Γκόυτσα, που πραγματοποιείται στην ομώνυμη πόλη Γκούτσα της Σερβίας.
    Είχα ακούσει και διαβάσει πολλά για το συγκεκριμένο φεστιβάλ. Να τώρα και οπτικοποίηση από έναν εξαίρετο κατ’ εμέ δημοσιογράφο.

    Ορίστε μία γρήγορη περιγραφή της συγκεκριμένης εκπομπής από την ιστοσελίδα "World and Music"

    ////////////////////////////
    Α' Τηλεοπτική Προβολή: ΝΕΤ, Σάββατο 9 Ιουνίου 2007, 17:00

    Οι «Μουσικοί του Κόσμου» συνεχίζουν τα ταξίδια τους και βρίσκονται στην καρδιά της Σερβίας για το μεγαλύτερο πάρτι των Βαλκανίων, το φεστιβάλ χάλκινων στην Γκούτσα.
    Ο Λεωνίδας Αντωνόπουλος ξεκινάει το ταξίδι από την άλλη όψη της Σερβίας, το αστικό και φιλοδυτικό Βελιγράδι όπου οι νέοι θεωρούν αυτό το φεστιβάλ ως έκφραση οπισθοδρόμησης και δυσάρεστη ευκαιρία για εθνικιστικές κορώνες. Η Γκούτσα όμως είναι πρωτ’ απ’ όλα ένα λαϊκό παραλήρημα που όμοιό του δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμο. Τα τελευταία χρόνια, εκατοντάδες χιλιάδες επισκέπτες έρχονται από παντού σ’ αυτό το φεστιβάλ για να ξεδώσουν, να μεθύσουν, να χορέψουν, να ερωτευτούν. Δεκάδες μπάντες με χάλκινα, τσιγγάνικες και μη, μετατρέπουν τους δρόμους ενός μικρού χωριού σε ένα αληθινό “Underground” και το φάντασμα του Κουστουρίτσα και του Μπρέγκοβιτς πλανάται στον αέρα. Παρακολουθώντας τα όσα ηδονιστικά και εξωφρενικά συμβαίνουν στους δρόμους, αντιλαμβανόμαστε ότι αυτή η συνάντηση χάλκινων έχει γίνει η αφορμή για να διατυπωθεί μια σέρβικη εθνική ταυτότητα, η οποία κατασκευάστηκε, εν πολλοίς, μετά τον θάνατο του Τίτο. Και αυτή η συνάντηση που προσελκύει τις κάμερες, είναι μια ευκαιρία για νοσταλγούς του Μλάντιτς και του Κάραζιτς να εκφράσουν τις εθνικιστικές τους αντιλήψεις. Η πολιτική τελειώνει, όμως, εκεί που αρχίζει το αλκοόλ και η μουσική. Στην Γκούτσα συγκεντρώνεται η αφρόκρεμα των μουσικών, ένας όμως είναι ο ήρωας: ο σπουδαίος τσιγγάνος τρομπετίστας Μπόμπαν Μάρκοβιτς.
    Ο Λεωνίδας Αντωνόπουλος συνάντησε τον Μπόμπαν, που έγινε παγκοσμίως γνωστός παίζοντας το τσιγγάνικο ρεπερτόριο στο “Underground” και το “Arizona Dream” μαζί με τον ταλαντούχο 19χρονο γιό του, τον Μάρκο. Συνάντησε βέβαια και δεκάδες άλλους μουσικούς και μουσικόφιλους που, με τις ευλογίες της κυβέρνησης, έχουν μετατρέψει έναν ταπεινό διαγωνισμό χάλκινων σε ένα τρελό πανηγύρι που μοιάζει με Βαλκανική Βαβυλώνα.

    Δημοσιογραφική επιμέλεια-Παρουσίαση: Λεωνίδας Αντωνόπουλος
    Σκηνοθεσία: Χρήστος Μπάρμπας
    Φωτογραφία: Αγγελική Αριστομενοπούλου
    Μοντάζ: Κωνσταντίνος Αδρακτάς
    Εκτέλεση Παραγωγής: Χρόνης Πεχλιβανίδης (ONOS Productions)
    Διάρκεια: 43 λεπτά

    /////////////


    Να σημειώσω ότι η Γκούτσα βρίσκεται Νοτιοδυτικά του Βελιγραδίου και απέχει “μόλις” 350km από τα Ελληνικά σύνορα.
    Το φεστιβάλ πραγματοποιείται στις αρχές με μέσα Αυγούστου, φέτος 8-12/8/07.

    Πρόκειται για απίστευτη εμπειρία που όσοι την έχουν γευτεί μιλάνε για χρόνια. Κρουστά αλλά κυρίως πνευστά από όλη την χώρα, διαγωνίζονται παίζοντας ζωντανά και δωρεάν για όλους τους επισκέπτες της πόλης.
    Ελεύθερο κάμπινγκ στις γύρω περιοχές, άφθονο αλκοόλ και φαγητό, αλλά και βέβαια πολύ χορός μέχρι τελικής πτώσης.
    Την τελευταία μέρα του φεστιβάλ πραγματοποιείται μεγάλη συναυλία με κάποιο head line όνομα. Φέτος όπως και άλλες χρονιές, στις 10/8 θα παίξει ο Goran Bregovics.

    Ενδεικτικά να δώσω μια δυο φωτογραφίες, ενώ για περισσότερα στον επίσημο χώρο του φεστιβάλ .
    Θεωρώ ότι για καλοκαιρινές διακοπές, τα δάση των Βαλκανίων με τελικό προορισμό τα παράλια της Αδριατικής, είναι ένας ιδανικός προορισμός. Ορίστε άλλος ένας λόγος να το πραγματοποιήσετε…

    Καλά χιλιόμετρα και με προσοχή!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	g1.jpg 
Προβολές:	361 
Μέγεθος:	32,7 KB 
ID:	95330

  5. #155

  6. #156

  7. #157
    Τα πάντα ρει Το avatar του/της Sotirios
    Εγγραφή
    26/02/2007
    Μηνύματα
    668
    Άργησα λίγο να το δω το ταξίδι σου αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Το να οργανώσεις και να το εκτελέσεις είναι μια πρόκληση αλλά το να το εκτελέσεις όπως εσύ .... στεγνά ..... όλα τα λεφτά.... Συγχαρητήρια και από εμένα .

    Οι εμπειρίες του να ταξιδεύεις με ατομικό μέσο μεταφοράς και όχι μαζικό πιστεύω οτι έιναι ανεκτίμητες
    Ταξίδια με φωτογραφικές μηχανές ή με δίκυκλες μηχανές, όπως και να έχει
    μας χαλαρώνουν και μας χαρίζουν ξεχωριστές στιγμές http://www.lightrap.net

  8. #158
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2007
    Μηνύματα
    6
    Εξαιρετική περιγραφή! Μπράβο...!
    Σε ευχαριστώ για το ταξίδι!

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Είπαμε είμαι της αργοπορίας αλλά όταν το δω... γράφω.
    Φιλαράκι ΟΛΑ ήταν υπέροχα. Οι φωτό σου το ταξίδι σου το οποίο με έκανε και ζήλεψα αρκετά το ομολογώ και κυρίως ο υπέροχος τρόπος μεταφοράς του σε εμάς.
    Πάντα τέτοια πάντα με όμορφες εικόνες και εμπειρίες. Γερός και όρθιος.
    Σε ευχαριοστούμε για τις στιγμές που είδαμε.

    ΥΓ. Ωραίο το φαί ε;

  10. #160
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    πω πωωωωωω...............

    λογω ατυχηματος ενα ταξιδιωτικο που μου ξεφυγε κατω απο τα ματια μου και που λογω οταν μπηκα μετα το ατυχημα ειχα 1.000.000 νεα θρεντς να δω εν ριπη οφθαλμου.


    δυστυχως δεν το ειχα δει στο σωστο χρονικο σημειο.


    ....ή μηπως ευτυχως? γιατι ακομα και τωρα (προσπαθωντας μετα απο 100 μερες απο το ατυχημα να συγκρατιεμαι με τις βολτες και να μην με περνουν τα ζουμια) ΖΗΛΕΥΩ για τις διαδρομες, για τα μερη, για τους ανθρωπους που συναντησατε...









    παρ'ολα αυτα, ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ, ωστε να μας γεμιζετε με μπολικα χιλιομετρα τα κενα των εμπειριων μας που (για διαφορους λογους) δεν μπορουμε!





    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  11. #161
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas

    Το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό είναι αφιερωμένο στα τρία παιδιά που γνώρισα από το moto.gr και έτυχε μέσα σε λίγες μέρες να βγουν off από την μοτοσικλετιστική τους χαρά και ικανοποίηση.
    Το να καβαλάς ελεύθερος την μηχανή σου και να αφήνεις πίσω, βλέμματα, έννοιες και ότι άλλο δεν θες στην ζωή σου.
    Να καβαλάς ελεύθερος για να συναντάς και να γνωρίζεις τόπους και κόσμο άγνωστο σε σένα.

    Στέλιο, Νίκο και Γιώργο καλά χιλιόμετρα και πάντα γεροί!
    σε ευχαριστουμε!



    ΥΓ#1: ωστε εσυ ησουν ο μητσοτακης μας?

    ΥΓ#2: αναμενω απο κοντα περαιτερω λεπτομερειες του ταξιδιωτικου, κυριως απο Σερβια μερια!




    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  12. #162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal





    παρ'ολα αυτα, ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ, ωστε να μας γεμιζετε με μπολικα χιλιομετρα τα κενα των εμπειριων μας που (για διαφορους λογους) δεν μπορουμε!





    [/B]

    Aν θες.........................τα....................ΚΕΝΑ ΣΟΥ........................θα στα γεμισω εγω............

  13. #163
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Aν θες.........................τα....................ΚΕΝΑ ΣΟΥ........................θα στα γεμισω εγω............
    ετοιμασου και μου ερχεται ενα κενο που θα σε ζαλισει μεχρι τελικης πτωσης ετσι και πλησιασεις!






















    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  14. #164
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ετοιμασου και μου ερχεται ενα κενο που θα σε ζαλισει μεχρι τελικης πτωσης ετσι και πλησιασεις!























    Θα σου σφραγισω τοσο καλα την ''εξοδο'' που δεν ανησυχω......

    Και ρε μαλακα αν ειναι το κενο οπως λες.......μην καπνιζεις.......γιατι απο το μπαμ θα βρεθουμε στην Κινα......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #165
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Θα σου σφραγισω τοσο καλα την ''εξοδο'' που δεν ανησυχω......

    Και ρε μαλακα αν ειναι το κενο οπως λες.......μην καπνιζεις.......γιατι απο το μπαμ θα βρεθουμε στην Κινα......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    μαλλον το πας γυρευοντας να βρεθεις στην Κινα!







    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Χαριζω RD 350 F 86'
    από ppaylos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2006, 09:17
  2. Αττικό Trail Ride 2005-Λίγες ώρες μετά
    από superspy στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 10:57
  3. Ο γυρος της Β.Ευβοιας σε 350 ωρες!!!!!!!!!!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 19:53
  4. 24 ωρες
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 20:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF