Σελίδα 11 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 282

Θέμα: Casey.Stoner.The.Age.Of.27

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    καπου ειδα κ αναφερθηκαν κατι εξωτερικες κλπ κ επειδη ειναι κ ντροπιαστικες ειπα να το ξεκαθαρισω χαχα
    κατι διαβασα λοιπον για εξωτερικη του στονερ λιγο πριν ο ροσσι προσπερασει παρανομα γραψει ιστορια
    αυτο ειναι στην εξοδο boyz κ λεγεται κοντρα ξυρισμα στην ευθεια γιατι πολυ απλα δν ειναι στροφη εκει που περναει, αντε να το πεις σπασιμο ...... εξωτερικη λεγεται το 1.19 στο βιντεο
    https://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA
    το να πιστευει κανεις οτι ειχε προγραμματισμενη την εξοδο στα χορτα ..... νταξ, ουτε γω δν τον ειχα για τετοιο τιμονι..
    να μου πεις βεβαια κερδισε το στονερ που ειναι κ πιο γρηγορος οποτε .. (κ το λορεντσο δλδ)
    5 χρονια μετα ακομα για μια προσπεραση του ροσσι μιλαει ο κοσμος ....
    http://img.photobucket.com/albums/v6...nal/stoner.jpg
    http://i12.photobucket.com/albums/a2...s/caseycry.jpg
    http://www.ducati.ms/forums/attachme...tor2300279.jpg
    http://i235.photobucket.com/albums/e...er/rossi-1.jpg

  2. #152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    Αυτό που μου αρέσει είναι όταν ένας το ρίχνει στα χαλίκια γιατί το παλεύει...έχει θέμα ψυχολογίας.
    Μετά που έρχεται ο άλλος και κάνει τον τουρίστα...τι είναι, μάγκας;
    (τις χρονιές βέβαια που το αρχιπΟτανάκι καβάλησε το μπολντοζάκι και τον έκαναν πάρτι όλοι, no comments ε; )


    Νομίζω ο Emmet το είχε γράψει γλαφυρά για την Laguna.
    "(Stoner) brought a knife to a gun fight"

    @Ktinos
    μια στο καρφί και μια στο πέταλο
    κοιτα λιγο τα στατιστικα του 2008...οι αριθμοι τα λενε ολα...μετα απο μια ασχημη αρχη ο Stoner (με το ακομα ανωτερο σε τελικη DUCATI και εν ενεργεια πρωταθλητης ανετα την προηγουμενη χρονια) αρχιζε να ροκανιζει την διαφορα...μετα απο 3 συνεχομενες νικες του και με τον Rossi μπροστα με 20 βαθμους διαφορα κατα ενα μεγαλο ποσοστο το πoιος ειναι το αφεντικο θα παιζοταν στην Laguna...ο Stoner κατα ενα 90% οταν ξεκιναει απο την pole την νικη δεν την χανει γιατι απλα χανετε μπροστα...στα QP ηταν μπροστα με σχεδον μισο δευτερολεπτο διαφορα...δηλαδη αντε πιαστον αν σου φυγει...αν εξαιρεσουμε την στιγμη στην screw ολος ο αγωνας ηταν σωμα με σωμα...μια περναγε ο ενας στις ευθειες και μια ο αλλος στις στροφες...προσωπικα για εμενα η προσπεραση που εδειξε ποιος ειναι το αφεντικο ειναι αυτη απο την εξωτερικη...αν προσεξεις μετα απο αυτο, στους επομενους 2 αγωνες παλι ξεκιναγε απο την pole o Stoner και βρονταγε εχοντας τον γιατρο πισω του...

    μαγκια ειναι να χτυπας τον αντιπαλο σου οταν σε κοιταει στα ματια και οχι οταν ειναι γονατισμενος...ειμουνα απο τους λιγους που πιστευα οτι ο Rossi θα μπορεσει να φτιαξει το Ducati...επεσα εξω...δηλαδη να σχολιασω τι?οτι ειναι κουλος?οτι δεν ξερει να οδηγαει?οτι επιτελους βγηκε στην επιφανεια η αληθεια και οτι ειναι ενα δημιουργειμα των Media και επιτελους βλεπουμε την αληθεια?
    φετος που παιζουμε ολοι με τα ιδια παιχνιδακια θα φανει ποιος ειναι ο καλυτερος...
    εσυ εχεις καποιον συγκεκριμενο που γουσταρεις (εκτος απο το να βλεπεις τους αγωνες εννοουμε) η εισαι ο ουδετερος?δηλαδη να ξερουμε...

    υ.γ. ειχα παραδεχτει στον Stoner με την Ducati οταν το πηρε,γιατι και ενω ειχε το πρωταθλημα στο τσεπακι το πηγαινε ταπα τον καρσιλαμα του μεχρι τελευταιου αγωνα...και πιστευα οτι μπορει να ειναι καποιος που θα αφησει εποχη...
    κατι παρομοιο ειχα πει για τον Lorenzo...δηλαδη οταν ξεκαβλωσει (σταματησει τα hi) και αρχισει να οδηγαει με το μυαλο του θα γινει πρωταθλητης...
    για τον Looser ας το αφησουμε καλυτερα τι ελεγα...
    το θεμα ειναι οτι ολοι οι παραπανω οδηγοι ναι μεν ειναι γρηγοροι (ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ) αλλα δεν εχουν φαντασια...δεν εχουν τσαγανο...δεν θα σκεφτουν να κανουν ποτε το αδιανοητο που θα μας κανει ολους εμας να γουσταρουμε ακομα περισσοτερο τους αγωνες...ενας φαινοταν οτι το ειχε και μας αφησε νωρις...τωρα ο μικρος Marc δειχνει καλα στοιχεια...μακαρι...

  3. #153
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    1ον πρεπει να του αποδωσουμε τα ευσημα επειδη το τολμησε ή τελοσπαντων του εκατσε (ουτε εγω πιστευω btw οτι το ειχε "προγραμματισμενο") και δεν επεσε...
    Κάτσε μισό γιατί παρανοήσαμε. Ποιος δεν του δίνει τα εύσημα που προσπάθησε; Μήπως να τα σκαλίσουμε σε μάρμαρο τα εύσημα και να τα τοποθετήσουμε περίβλεπτα σε καμιά Ομόνοια να την μετονομάσουμε πλατεία ευσήμων βαλεντίνο ρόσι;
    Οι αγώνες φίλε Σταύρο δεν είναι θρησκεία και εμείς δεν είμαστε σταυροφόροι να παίζουμε το παιχνίδι του πιο πιστού ζαλίζοντας ''τους όρχεις'' του κάθε συνομιλητή μας ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ με το πόσο μαχητής είναι ο ρόσι λες και ο άλλος δεν βλέπει. Ή μήπως τελικά έτσι είναι και έχω δίκιο εγώ που λέω κάποιους σταυροφόρους

    αλλα δεν εχω καταλαβει ουσιαστικα ποιο ειναι το θεμα...
    αν οι αγωνοδικες ηταν by the book θα επρεπε να τον τιμωρησουν γιατι ευνοηθηκε...
    Ναι το θέμα ήταν αυτό και εμείς λέμε πως αφού δεν κατάφερε να μείνει στην πίστα και είχε έξοδο στο έμπα έπρεπε αντί να εμβολίσει τον άλλον να παραχωρήσει τη θέση του.
    Σε αντίθεση με αυτό που έγινε το οποίο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΝΟΜΙΜΟ ΟΥΤΕ ΗΘΙΚΌ

    τοτε το αθλημα θα ηταν υπερβολικα αποστειρωμενο και θα γινοταν σαν την F1 και θα ηταν ολα "νεροβραστα"..
    Τώρα αστειεύεσαι και συ που θα ήταν αποστειρωμένο τέτοιο άθλημα επειδή πρέπει κάπου τελικά να υπάρχουν όρια;
    Ωραία να βγούμε και εμεις οι 2 λοιπόν που γουστάρουμε το street racing να πούμε τους άλλους που κάνουν 27ρια στην πίστα πως δεν τόχουν το αντριλίκι γιατί εκεί έχει έχει υπερβολική ασφάλεια. Και να έρθουν μετά οι άλλοι και να μας πουν ΤΤ έχετε κάνει; Οχι; Τι να μας πειτε; Όπως καταλαβαίνεις αυτά τα πράγματα δεν ισχύουν και ειδικά όταν μιλάμε για 250 ρόδα.
    Τελευταία τροποποίηση από endopandou; 15/04/2013 στις 07:59. Αιτία: μια μικρή διορθωσούλα να γίιει πιο κατανοητό
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  4. #154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Κάτσε μισό γιατί παρανοήσαμε. Ποιος δεν του δίνει τα εύσημα που προσπάθησε; Μήπως να τα σκαλίσουμε σε μάρμαρο τα εύσημα και να τα τοποθετήσουμε περίβλεπτα σε καμιά Ομόνοια να την μετονομάσουμε πλατεία ευσήμων βαλεντίνο ρόσι;
    Οι αγώνες φίλε Σταύρο δεν είναι θρησκεία και εμείς δεν είμαστε σταυροφόροι να παίζουμε το παιχνίδι του πιο πιστού ζαλίζοντας ''τους όρχεις'' του κάθε συνομιλητή μας ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ με το πόσο μαχητής είναι ο ρόσι λες και ο άλλος δεν βλέπει. Ή μήπως τελικά έτσι είναι και έχω δίκιο εγώ που λέω κάποιους σταυροφόρους


    Ναι το θέμα ήταν αυτό και εμείς λέμε πως αφού δεν κατάφερε να μείνει στην πίστα και είχε έξοδο στο έμπα έπρεπε αντί να εμβολίσει τον άλλον να παραχωρήσει τη θέση του.
    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΝΟΜΙΜΟ ΟΥΤΕ ΗΘΙΚΌ


    Τώρα αστειεύεσαι και συ που θα ήταν αποστειρωμένο τέτοιο άθλημα επειδή πρέπει κάπου τελικά να υπάρχουν όρια;
    Ωραία να βγούμε και εμεις οι 2 λοιπόν που γουστάρουμε το street racing να πούμε τους άλλους που κάνουν 27ρια στην πίστα πως δεν τόχουν το αντριλίκι γιατί εκεί έχει έχει υπερβολική ασφάλεια. Και να έρθουν μετά οι άλλοι και να μας πουν ΤΤ έχετε κάνει; Οχι; Τι να μας πειτε; Όπως καταλαβαίνεις αυτά τα πράγματα δεν ισχύουν και ειδικά όταν μιλάμε για 250 ρόδα.
    Ακόμα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν ευνοήθηκε από την έξοδο, και πως καθόλη τη διάρκεια της συνέχιζε να είναι μπροστά. Αν έστω και στιγμιάια ο Στόνερ έβγαζε ρόδα μπροστά, το πράμα άλλαζε. Αλλά ο Βάλε ουδέποτε έχασε την πρωτοπορία, απλά διατήρησε την θέση του.

    ΥΓ Στην τελική αν ήταν τόσο καταφανώς ευνοημένος ο Ρόσσι από τους αγωνοδίκες, πιστεύεις ότι ο Στόνερ θα το άφηνε να καταλαγιάσει ή θα το ανέφερε όπου στεκόταν και όπου βρισκόταν για την υπόλοιπη ζωή του?

    ΥΓ και για να μην ξεχνιόμαστε, άλλο η εκτίμηση στις απόψεις και άλλο η εκτίμηση στο συνομιλητή
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  5. #155
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Ακόμα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν ευνοήθηκε από την έξοδο, και πως καθόλη τη διάρκεια της συνέχιζε να είναι μπροστά. Αν έστω και στιγμιάια ο Στόνερ έβγαζε ρόδα μπροστά, το πράμα άλλαζε. Αλλά ο Βάλε ουδέποτε έχασε την πρωτοπορία, απλά διατήρησε την θέση του.
    Σε παρακαλώ αν αρχίσουμε τα δεν καταλαβαίνεις μεταξύ μας την κάτσαμε τη βάρκα... ΟΚ με αυτό; Προχωράω. Εσείς οι βαλεντινικοί είπατε πως ευνοήθηκε και μόνο που του έκανε τα νεύρα κρόσσια και απο την ταραχή του έπεσε μετά. Μερικοί βαλεντινικοί δε, θριαμβολογούν γι αυτό.
    Επίσης... Ανάγκασε τον άλλον να κόψει για να μην γίνουν μπάλα. Αυτό έγινε αφού τον είδε να του βγαίνει απο τα χώματα. (δεν θα ξανααναφερθώ σε αυτό. Κουράστηκα)

    πιστεύεις ότι ο Στόνερ θα το άφηνε να καταλαγιάσει ή θα το ανέφερε όπου στεκόταν και όπου βρισκόταν για την υπόλοιπη ζωή του?
    ΆΙ γειά σου. Τώρα χτύπησες κέντρο. Ναι λοιπόν έκανε τεράστια μαλακία και αυτός και κυρίως η ομάδα του που δεν έκαναν κάτι επίσημα για το γεγονός (κάποια ένσταση ίσως; δεν ξέρω) και αντ' αυτού περίμεναν να λύσουν τις διαφορές σε επόμενους αγώνες στην πίστα. Τι περιμένατε ρε νούμερα; Να παίξετε το παιχνίδι του αρχηγού στο σπίτι του; Μα τόσο μαλάκες είστε; ΤΟΣΟ;
    Δεν είσαι ο καλύτερος ρε βλάκα κέισι σε αυτόν τον τομέα είσαι στο να ανοίγεις το γκάζι εκεί που οι άλλοι παίρνουν ανάσες. Ηλίθιε ρομαντικέ γραφικέ. Ρούφα τώρα μαζί με τους στόκους της τότε ομάδας σου. (Μαλάκα Σούπο ακούς; )
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  6. #156
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Ακόμα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν ευνοήθηκε από την έξοδο,
    αυτό που κάποιοι δεν βλέπετε ή το θεωρείτε οκ
    είναι ότι ξαναμπαίνοντας κάνει την κορίνα, οπότε ο άλλος που ακολουθεί σηκώνει το μηχανάκι. Αυτό ήταν και το επιχείρημα του CS.

    Πιέζει τόσο δυνατά για να ξαναμπεί, που βγαίνει υπο γωνία-νομίζω φαίνεται πεντακάθαρα. Εκεί είναι το όλο ζητούμενο και το αναφερθέν επι επικινδυνότητας.

    Corkscrew (Κ8), ονομάζεται το σετάκι της αριστερής στην δεξιά.


    @Endo
    τι "ποινή" είχε πάρει με τον Πουτανιέ;
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  7. #157
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    @Endo
    τι "ποινή" είχε πάρει με τον Πουτανιέ;
    5000 γιούρα φίλε μου. Αστείο.


    edit: Φυσικά το 5000 δεν λέει όλη την αλήθεια. Δείχνει και είναι μικρό σαν νούμερο γιατί αυτή τη φορά επενέβη η ομάδα και ζήτησε μικρή ποινή ως αντάλλαγμα για την μεγαλειώδη μαλακία που είχε κάνει ο Εζπελέτας να χώσει στον κέισι 50τόσες χιλιάδες γιούρα πρόστιμο επειδή δεν παρευρέθηκε στο γκαλά.
    Τελευταία τροποποίηση από endopandou; 15/04/2013 στις 08:54.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  8. #158
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    το αν το έκανε ...........
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    .......Ναι το θέμα ήταν αυτό και εμείς λέμε πως αφού δεν κατάφερε να μείνει στην πίστα και είχε έξοδο στο έμπα έπρεπε αντί να εμβολίσει τον άλλον να παραχωρήσει τη θέση του.
    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΝΟΜΙΜΟ ΟΥΤΕ ΗΘΙΚΌ...........
    βρε παιδια....για τελευταια φορα. το οτι παταει εκτος ασπρης ειναι για γελια σαν επιχειρημα. δεδομενου οτι η ασπρη ειναι μεσα απο τα βιραζ, οποιος παταει πανω στα βιραζ θετει εαυτον εκτος οριων πιστας αρα επρεπε ολοι να εχουνε τιμωρηθει. παει αυτο. παμε παρακαταω

    οι κανονες εχουνε βγει για να προστατεψουνε το αθλημα και κατ' επεκταση και τους αναβατες. αν λοιπον εχουμε εναν αναβατη που βγηκε εκτος οριων πιστας και αναγκαστηκε να κοψει την ταχυτητα της μοτοσυκλετας του για να μην πεσει και μετα προσπαθει να ξαναμπει εντος οριων για να συνεχισει τον αγωνα του, σαφως και πρεπει να ελεγξει για διερχομενους αναβατες. και αυτο πρεπει να γινει προκειμενου να μην κινδυνευσει ουτε ο ιδιος ουτε οι υπολοιποι αγωνιζομενοι.

    σε αυτην την περιπτωση λοιπον ο ροσσι εχει 2 επιλογες. η να κοψει με κινδυνο πτωσης, η να ανοιξει γκαζι προσπαθωντας να ξαναβρει προσφυση. επιλεγει το δευτερο και ολα αυτα ενω ειναι μπροστα και σαφως μη γνωριζοντας (γιατι ετσι γινεται με τα μηχανακια στις πιστες χωρις καθρεφτες) αν, και που βρισκεται ο αντιπαλος του (το ενδεχομενο επιχειρημα ''μα πως δεν γνωριζε αφου πριν λιγο τον ειχε περασει'' ειναι για γελια μια και θα μπορουσε ανετα να εχει πεσει ο στονερ με το που τον περασε).

    επισης δεν εμβολιζει κανεναν. για να εμβολισεις καποιον πρεπει να ειναι μπροστα σου. εδω αν εμβολιζε καποιος-καποιον θα ηταν ο κεισι τον βαλε αφου ο βαλε προλαβε και ξαναμπηκε μπροστα του και μαλιστα χωρις να τον αναγκασει να φρεναρει. και ξερουμε πολυ καλα οσοι εχουμε μπει σε πιστες οτι αυτος που ευθυνεται ειναι παντα ο πισω.

    τελος να ξαναναφερω οτι δεν ειμαι ουτε ροσσικος, ουτε στονερικος, ουτε λορενθικος, ουτε σιμοντσελικος ουτε τιποτα. οποιος ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ και αν ητανε στη θεση του ροσσι για μενα θα ητανε απλα μαχητης και μαγκας. και ναι ειμαι αυτος που πιστευει οτι το '91 στο ασσεν αν ο ρεινι καταφερνε νακρατησει την ταχυτητα του στο τελευταιο εσακι πριν τον τερματισμο, θα ητανε πρωτος σε εκεινο τον αγωνα και πολυ δικαια εναντι του σβαντζ. βρεθηκε 2ος οχι γιατι παραχωρησε την θεση του στον κεβιν αλλα γιατι εκοψε πολυ. ο ροσσι εκανε το ιδιο πραγμα σε αλλη πιστα και κρατηθηκε ορθιος και μπροστα. και ναι ειμαι αυτος που λεει ναι στην επιθετικη οδηγηση μεσα στην πιστα. ναι σε σιμοντσελι. ναι σε μαρκεζ. ναι σε ροσσι. ναι σε αγωνες που θα με πεταξουν απο την καρεκλα και οχι σε αποστειρωση και σε safe-νεροβραστα προσπερασματα.

    και επειδη ακουω ηδη τα σχολια: ''δλδ δε μας ενδιαφερει καθολου η αρτιμελεια των οδηγων?'' και ''δλδ ναι στην αρενα και ζηταμε αιμα για να γουσταρουμε?'' απανταω εκ των προτερων: και η αρτιμελεια μας ενδιαφερει και οχι σε αρενες με αιμα λεω. δεν θελω τραυματισμους και αδικοχαμενους ανθρωπους. αλλα αυτο ειναι το αθλημα και ετσι ειναι η ταχυτητα. επιλογη τους ειναι να ειναι επαγγελματιες μονομαχοι και επιλογη μας να τους βλεπουμε η οχι. αν λοιπον θελουμε να πουμε οχι στην αρενα πρεπει να βαζουμε εναν-εναν τους οδηγους και το καλυτερο γυρολογιο να παιρνει το καπακι. διαφορετικα θα εχουμε και σιμοντσελι και τομιζαβα και κατο και και και.....

    τα δυο τελευταια μου σεντς.

    over and out.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #159
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    παει αυτο.
    Οχι δεν πάει αυτό για εμάς και για τον έναν απο τους 2 αναβάτες που συζητάμε γιατί απλά η πρόταση που προηγήθηκε είναι λανθασμένη. Αυτό πάει για εσάς και μόνο λοιπόν.

    επισης δεν εμβολιζει κανεναν. για να εμβολισεις καποιον πρεπει να ειναι μπροστα σου
    Είδες που είσαι σε μόουντ αντιδικείας; Αν έμενε στο γκάζι ο κέισι δεν θα πέρναγε μπροστά; (Τι κάθομαι και εξηγώ θεέ μου; )


    Στα υπόλοιπα έχει θέμα κουβέντας αλλά αφού είσαι over & out την κάνουμε άλλη φορά
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  10. #160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Αν έμενε στο γκάζι
    https://www.youtube.com/watch?v=zpYzv0B6bTo

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Ρε παιδιά η υπόθεση αυτή κρίθηκε από την επιτροπή μαλακίας των μοτο τζι πι και δεν δικαίωσε το Στόνερ.
    Ένσταση είχαν κάνει φυσικά οι ντουκαταίοι (ποιος δεν θα έκανε?)
    Ούτε όμως και ο ίδιος είπε ποτέ τη φράση παράνομη προσπέραση.
    Αν για κάθε έξοδο έπεφτε και καμπάνα χαμοκελάηδα. Γενικά όμως οι μεγάλες ομάδες
    -ξαναλέω- ευνοούνται (αφού αυτές φέρνουν το χρήμα)
    Εδώ να πούμε ότι και ο Στόνερ ευνοήθηκε για τη Μπουνίτσα στο Ντε Πουνιέ και για τα τσαμπουκά στον Πετρούτσι (δεύτερη φορά)
    Τώρα η Λαγκούνα Σέκα ήταν η μάχη του αιώνα και κακώς μπαίνουμε σ όλη αυτή τη διαδικασία.
    Με λίγο κώλο παραπάνω ίσως την είχε κερδίσει ο Στόνερ, έχει όμως πραγματική σημασία αυτό?
    Τέλος πάντων για μένα ο Στόνερ ήταν πολύ γρήγορος ειδικά σε κάποιες πίστες
    -Λα γκούνα και κυρίως Αυστραλία (που γαμούσε κι έδερνε)
    Κούμπωναν οι πίστες αυτές στο στιλ του.
    Είχε αδυναμίες στην τακτική, και ?
    Για την εποχή που έτρεξε οι αδυναμίες αυτές ήταν σχεδόν ασήμαντες
    Εκεί που με χάλασε εμένα είναι στο χαρακτήρα. Φυσικά αυτός έχασε περισσότερα αφού έφυγε μην μπορώντας να λειτουργήσει μέσα σ αυτό το σύστημα –το οποίο ούτε σ εμένα αρέσει αλλά το ανέχομαι-
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ
    Θέλω να τον θυμάμαι ΜΟΝΟ στη πίστα.Το έξω δεν θέλω να το σκέφτομαι καν.
    Ώρα του καλή λοιπόν και σεβαστές οι επιλογές του.
    Εδώ νομίζω ότι τελειώνουν όσα είχα να πω.

  12. #162
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    τροοπερ, ποτε θα καταλαβεις οτι οταν αποκτας πλεονεκτημα χρησιμοποιοντας τμημα εκτος πιστας ειναι παράνομο;;; Ποσο μαλλον οταν αποτέλεσμα του λαθους αυτου (στη συγκεκριμενη) ακουμπας/μπλοκαρεις και τον συναθλητη σου!

    Δευτερον, παρομοια φαση με την μπουνια στο Ντεπουνιε εχει κανει ο Ροσσι το 98 με κλωτσια στα 250 στον Τακιγιαμα....

    Τα ανωτερω ειναι γεγονοτα οχι η αποψη/γνωμη μου!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων shot-2013-04-15_10-41-23.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Stabak; 15/04/2013 στις 09:47.
    Ban 'em all

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    για να τελειωνουμε με το συνταξιουχο
    οποιος δε θυμαται να ξαναδει μουτζελλο 12 να δει ποσο καθαρα προσπερασματα κανει
    που θελει κ καθαρες προσπερασεις χωρις επαφες .. το ειδαμε με το μπαουτιστα
    καπου το χε πει ο μπερτζες .. αν ετρεχε στα 90ς που τοσο θαυμαζει το ταλεντο μας θα ειχε παει για ψαρεμα απ τη ρουκι σΗζον ..

    ΕΝΤΙΤ
    το 98 ο ροσσης ηταν ............. χμμ καπου 19? πες 19 ...... παγκοσμιος στα 125
    το 2011/12 ο στονερ ηταν 26-27 ..........
    εχουμε τις ιδιες απαιτησεις σε συμπεριφορα απο ενα παιδι κ απ τον καθε μαντραχαλο
    δε λεω οτι ηταν σωστος ο ροσσι, αλλα αμα συνεχισεις να φερεσαι στα 25 οπως στα 19 τοτε καπου υπαρχει προβλημα
    Τελευταία τροποποίηση από vassilis88; 15/04/2013 στις 10:01.

  14. #164
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vassilis88 Προβολή μηνύματος
    ΕΝΤΙΤ
    το 98 ο ροσσης ηταν ............. χμμ καπου 19? πες 19 ...... παγκοσμιος στα 125
    το 2011/12 ο στονερ ηταν 26-27 ..........
    εχουμε τις ιδιες απαιτησεις σε συμπεριφορα απο ενα παιδι κ απ τον καθε μαντραχαλο
    δε λεω οτι ηταν σωστος ο ροσσι, αλλα αμα συνεχισεις να φερεσαι στα 25 οπως στα 19 τοτε καπου υπαρχει προβλημα
    χαχαχα ντεζαβού καταστάσεις. Πάλι θα πρέπει να ξαναλέμε τα ίδια. Βασίλη ο βάλες ήταν παρα τρεις μηνες 20 και ο κέισης ήταν 25. Τι με αυτό;
    Κάτσε να ψάξω να βρω το video απο το συμβάν αν δεν μου το έχουνε μπανάρει κι αυτό γιατί μου την έχει μια λύσσα η γαμωDorna με τα βιντεάκια που ανεβάζω
    Zήτω η ελευθερία του λόγου ρεεεε (για όποιον γνωρίζει το μέτρο ε...)
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  15. #165
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Δεν ηξερα οτι παιζει ρολο η ηλικια του ενηλικα στο δικαστηριο... υπαρχουν ελαφρυντικα στα 20? Στα 22 χοντραινει το παιγνιδι; Στα 25 εισαι φτασμενος εγκληματιας;
    2 μετρα και σταθμα
    Εισαι ωριμος να περνεις παγκοσμιο πρωταθλημα αλλα ανωριμος οταν σου μπαινει η κορινα στην αγωνιστική γραμμη ε; Πρωτοτυπη σκεψη...
    Ban 'em all

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Casey Stoner: The Final Lap
    από chr1s_86 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2013, 20:17
  2. 27 to 1 The Rise of Casey Stoner !!!
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2007, 16:45
  3. The Lord Of The..............GREEKS!Xα!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 11:45
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 15:59
  5. The Lord Of The Rings......The end...!
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 22:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF