Σελίδα 119 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 1969109114115116117118119120121122123124129169219619 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.771 έως 1.785 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1771
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Από τα 70 και μετά αρχικά ρωτάς ιατρικό ιστορικό και μετά κρίνεις αν πρέπει να συνεχίσεις να οδηγεί κάποιος.

  2. #1772
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν δούμε δύο παλικάρια να φιλιούνται μας γυρίζουν τα άντερα. Αν δούμε όμως δύο γυναίκες να κάνουν το ίδιο γενικά μας αρέσει - μην πει κανένας όχι γιατί θα πέσει φάπα ε;

    Τι λάθος έχει η εικόνα;



    Τα αποτελέσματα του άκρατου συντηρητισμού των 60ς-70ς κλπ στα πάντα οδηγεί τους "καταπιεσμένους" στην αντίπερα όχθη της επιβολής του δικού τους κόσμου σαν το σωστό. Όχι μόνο στο ομοφυλοφιλικό αλλά στα πάντα. Στο βετζετέριαν, στο τι φοράμε, στο πως μιλάμε κλπ.

    Με τη συμβολή των ΜΜΕ (που είναι γεμάτα από ανόητους αμόρφωτους), του διακικτύου, και της αμορφωσιάς/ηληθιότητας του 95% του πληθυσμού του πλανήτη (με μόνη πηγή πληροφόρησης το google - ό,τι κι αν σημαινει αυτό, άλλη μεγάλη κουβέντα) τότε το θέμα ξεφεύγει.
    Οταν δω μια τσοντα με 2 γυναικες να φυλιουνται...ναι.Μου αρεσει.οταν ομως το κανουν σε κοινη θεα μπρωστα στα παιδια μου θα αισθανθω οπος και με 2 αντρες.Παλι το παιδι μου θα μπερδευτει.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #1773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν δούμε δύο παλικάρια .... τότε το θέμα ξεφεύγει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    The world moves on με οτι και αν αυτο συνεπάγεται ... φιξντ..παντα τους μπερδευω για καποιο λογο
    Για αυτό κάθομαι σε αυτό το φόρουμ κι ας πάει όπου θέλει.

    Χίλια βρουμ στον καθένα.

  4. #1774
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    The world moves on με οτι και αν αυτο συνεπάγεται ακομα και αν ο βασιλης απο την ανω ραχουλα σερρων δε γουσταρει η αν ο τακης απ τα σφακια ξενερωνει...deal with it και απλα βρειτε τον καλυτερο τροπο να ανοίξετε τα μυαλα σας,κατι μου λεει συντομα οτι το λιγότερο θα ειναι οι γκει που φιλιούνται στους δρομους..οσο για το αν σας χαλαει η σας προκαλει ''κατι'' η επιδειξη στοργής σε δημόσιο χώρο επειδη εχω 2-3 φιλους που ειναι ομοφυλόφιλοι να ξέρατε μονο ποσο περίεργα νιώθουν οι ίδιοι η ποσο ''φοβούνται'' ακομα στο ελλαδισταν να το κανουν(δε μιλαω για κραγμενες περιπτωσεις που κανουν γελοιοτητες για να τραβηξουν την προσοχη και τα βλεμματα εε)...

    Οσο για το φοβο σου φιλε παπασουζα:

    εγω θα φοβομουν περισσοτερο να πω στο παιδι μου πως ο πατερας του και η γενια του και οι γενιες πριν απο αυτους αφησαν τα πραγματα να γινουν ως εχουν και οχι να του εξηγήσω κατι που σε λιγα χρονια στα ματια τους θα ειναι πολυ πιο φυσιολογικο απ οτι στην πουριτανή κοινωνία που μεγάλωσε ο πατερας τους...οβερ εντ αουτ,υπερβολικη σοβαροτης για μια μερα


    φιξντ..παντα τους μπερδευω για καποιο λογο
    Οχι φυλε.Δε θα φοβομουν να πω στο παιδι μου "βγες να ψαξεις για δουλεια"οπως βγηκα εγω και εψαξα.Ουτε θα στεναχωρηθω οταν θα του πουνε"αυτα ειναι 580 θα παιρνεις"οπος εμενα ειπανε.Και οταν θα γυρισει να μου πει το παιδι μου"μπαμπα γιατι εριξε η γενια σου την ελλαδα σε αυτα τα χαλια" τοτε ξερω εγω τι θα του πω.Κατι που δεν ενδοιαφερει κανεναν εδω.Τα πολιτικα και τα παιχνιδακια τους να μενουν απεξω.


    Οι ομοφιλοφηλοι ομως ειναι αλλο καπελο.Ξερω οτι οτι και να κανουμε αυτη η ταση (για να μη πω μαστιγα)δεν προκειτε να σταματησει.Δεν μπορουμε ομως να κατσουμε ολοι χωρις να κανουμε τπτ.Φαντασου να το αποδεχοταν η εκλησια και ολοι εμεις τι θα γινοταν?Ειναι σαν τα ναρκοτικα(με συνχωρειτε για την συγκριση)που αν τα αφηναν ελευθερα για ολους δε μπορω να φανταστω τι θα γινοταν.Αισθανομαι οτι καποιοι δεν πρεπει να παραδωσουμε τα οπλα αμαχητη.

    Τωρα.Μεγαλωνω 4 παιδια.Εγω πρωτα απο ολους δεν επρεπε να μιλαω ετσι.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #1775
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Οταν δω μια τσοντα με 2 γυναικες να φυλιουνται...ναι.Μου αρεσει.οταν ομως το κανουν σε κοινη θεα μπρωστα στα παιδια μου θα αισθανθω οπος και με 2 αντρες.Παλι το παιδι μου θα μπερδευτει.
    Θα ήθελα να ψάξεις λίγο βαθύτερα γιατί σε ενοχλεί το ένα και όχι το άλλο.

    Αν θες μπορώ να στο παίξω γνώστης και να σου πω τι παίζει, αλλά θα έλεγα να διαβάσεις,
    και να διαβάσεις πολύ, γιατί φαίνεται ότι πραγματικά δε γνωρίζεις τι παίζει με τη φυσιολογία
    του ανθρώπου.

  6. #1776
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.294
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Οχι φυλε.Δε θα φοβομουν να πω στο παιδι μου "βγες να ψαξεις για δουλεια"οπως βγηκα εγω και εψαξα.Ουτε θα στεναχωρηθω οταν θα του πουνε"αυτα ειναι 580 θα παιρνεις"οπος εμενα ειπανε.Και οταν θα γυρισει να μου πει το παιδι μου"μπαμπα γιατι εριξε η γενια σου την ελλαδα σε αυτα τα χαλια" τοτε ξερω εγω τι θα του πω.Κατι που δεν ενδοιαφερει κανεναν εδω.Τα πολιτικα και τα παιχνιδακια τους να μενουν απεξω.


    Οι ομοφιλοφηλοι ομως ειναι αλλο καπελο.Ξερω οτι οτι και να κανουμε αυτη η ταση (για να μη πω μαστιγα)δεν προκειτε να σταματησει.Δεν μπορουμε ομως να κατσουμε ολοι χωρις να κανουμε τπτ.Φαντασου να το αποδεχοταν η εκλησια και ολοι εμεις τι θα γινοταν?Ειναι σαν τα ναρκοτικα(με συνχωρειτε για την συγκριση)που αν τα αφηναν ελευθερα για ολους δε μπορω να φανταστω τι θα γινοταν.Αισθανομαι οτι καποιοι δεν πρεπει να παραδωσουμε τα οπλα αμαχητη.

    Τωρα.Μεγαλωνω 4 παιδια.Εγω πρωτα απο ολους δεν επρεπε να μιλαω ετσι.
    Ημουν ετοιμος να απαντήσω καπως αλλιως και άκομψα αλλα μετα καταλαβα οτι,οτι και να πω δε θα πιασει τοπο....θα πω μονο κριμα και οπως ειπε και μια μεγαλη μορφη και πατριωτάκι καποτε πριν πολλα πολλα χρονια η μόρφωση ειναι θεμα συμπεριφοράς και το πως συμπεριφερεσαι στο συγκεκριμένο θεμα(μαστιγα,αποδοχη απο εκκλησια-αλλη βρωμια εκει και φτανεις να το συγκρίνεις με τα ναρκωτικά) λεει πολλα..ας το αφησουμε εδω και περαστικα
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #1777
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ημουν ετοιμος να απαντήσω καπως αλλιως και άκομψα αλλα μετα καταλαβα οτι,οτι και να πω δε θα πιασει τοπο....θα πω μονο κριμα και οπως ειπε και μια μεγαλη μορφη και πατριωτάκι καποτε πριν πολλα πολλα χρονια η μόρφωση ειναι θεμα συμπεριφοράς και το πως συμπεριφερεσαι στο συγκεκριμένο θεμα(μαστιγα,αποδοχη απο εκκλησια-αλλη βρωμια εκει και φτανεις να το συγκρίνεις με τα ναρκωτικά) λεει πολλα..ας το αφησουμε εδω και περαστικα
    Συγκρατήθηκα και δεν ανέφερα ότι η "μάστιγα" και οι λοιποί χαρακτηρισμοί, προέρχονται από τις
    προσπάθειες των εκάστοτε θρησκειών, εκκλησιών και τους εκπροσώπους τους, αλλά επειδή
    είναι μια ανάλυση που θα πάρει σελίδες αντιπαραθέσεων, το απέφυγα.

    Επιμένω στις 2 επισημάνσεις που έκανα :
    1. Αμφισβήτηση όσων (νομίζουμε) ότι ξέρουμε (ότι είναι "φυσιολογικά")
    2. Πολύ διάβασμα, πάρα πολύ διάβασμα.

    Υ.Γ. Να συμπληρώσω ότι, όπως αναφέρθηκε, οι γελοιότητες που βλέπουμε σίγουρα
    δεν βοηθούν.
    Τελευταία τροποποίηση από nikos_abel; 11/09/2018 στις 14:43.

  8. #1778
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ημουν ετοιμος να απαντήσω καπως αλλιως και άκομψα αλλα μετα καταλαβα οτι,οτι και να πω δε θα πιασει τοπο....θα πω μονο κριμα και οπως ειπε και μια μεγαλη μορφη και πατριωτάκι καποτε πριν πολλα πολλα χρονια η μόρφωση ειναι θεμα συμπεριφοράς και το πως συμπεριφερεσαι στο συγκεκριμένο θεμα(μαστιγα,αποδοχη απο εκκλησια-αλλη βρωμια εκει και φτανεις να το συγκρίνεις με τα ναρκωτικά) λεει πολλα..ας το αφησουμε εδω και περαστικα
    Δε χρειαζομαι περαστικα φυλε τεο.Δεν ειμαι αρωστος.Συμφωνω απολυτα οτι η μορφωση ειναι θεμα συμπεριφορας.Γιαυτο αισθανομαι μορφομενος και ας μην ειμαι.Δεν ειπα ποτε οτι θα πολεμησω απεναντι των γκευ.Ειπα τι ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ απεναντι σε αυτο το θεμα.Οσο για τη συγκριση που εκανα ζητησα συγνωμη και τωρα που το ξανασκαιφτομαι δεν επρεπε να το ειχα γραψει.Ζζηταω ξανα συγνωμη.
    Αλλα ρε τεο.Εσενα δεν σε ενοχλει κατι στη σημερινη κοινωνια?Ολα για σενα ειναι ροδινα?Οταν εκατσες να το κουβεντιασεις με καποιον σου ειπε περαστικα?Στη τελικη ειναι ενα θεμα που με ενοχλει ΤΩΡΑ που εχω μικρα παιδια.Αργοτερα δε ξερω.
    Και κατι αλλο.Μηπος ειμαι αφυσικος??,
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #1779
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να ψάξεις λίγο βαθύτερα γιατί σε ενοχλεί το ένα και όχι το άλλο.

    Αν θες μπορώ να στο παίξω γνώστης και να σου πω τι παίζει, αλλά θα έλεγα να διαβάσεις,
    και να διαβάσεις πολύ, γιατί φαίνεται ότι πραγματικά δε γνωρίζεις τι παίζει με τη φυσιολογία
    του ανθρώπου.
    Εντάξει είπαμε να είμαστε πολιτισμένοι αλλά εσύ το πας πολύ παραπέρα. Σιγά μην κάτσω να διαβάσω για τους χόμο. Αφου τους αρέσει ας κάνουν ότι θέλουν χωρίς να προκαλούν (προκαλεί κι ένα κανονικό ζευγάρι όταν αρχίζουν τα γλωσσόφιλα δίπλα μου).

    Κι εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω την μαλαπέρδα του καθενός στην θάλασσα οπότε επιλέγω να μην πάω σε παραλίες γυμνιστών. Αν πάω όμως (λέμε τώρα) δεν θα αρχίσω να τους βρίζω.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #1780
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.294
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Και κατι αλλο.Μηπος ειμαι αφυσικος??,
    Μανιτσο μου ας μην πιάσουμε αυτη την κουβέντα εδω εε..αλλη φορα ισως αλλου ισως απο κοντα σε καμια βολτα...
    Οσο για την απορία σου εχεις λαβει απαντηση απο τον νικο απο πανω....

    1. Αμφισβήτηση όσων (νομίζουμε) ότι ξέρουμε (ότι είναι "φυσιολογικά")


    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #1781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Από τα 70 και μετά αρχικά ρωτάς ιατρικό ιστορικό και μετά κρίνεις αν πρέπει να συνεχίσεις να οδηγεί κάποιος.
    από τα 70 και μετά πρέπει να βοηθάς την κυβέρνηση να λύσει το ασφαλιστικό,όπως είπε κι ο Αλέξαρος
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #1782
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε χρειαζομαι περαστικα φυλε τεο.Δεν ειμαι αρωστος.Συμφωνω απολυτα οτι η μορφωση ειναι θεμα συμπεριφορας.Γιαυτο αισθανομαι μορφομενος και ας μην ειμαι.Δεν ειπα ποτε οτι θα πολεμησω απεναντι τον γκευ.Ειπα τι ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ απεναντι σε αυτο το θεμα.Οσο για τη συγκριση που εκανα ζητησα συγνωμη και τωρα που το ξανασκαιφτομαι δεν επρεπε να το ειχα γραψει.Ζζηταω ξανα συγνωμη.
    Αλλα ρε τεο.Εσενα δεν σε ενοχλει κατι στη σημερινη κοινωνια?Ολα για σενα ειναι ροδινα?Οταν εκατσες να το κουβεντιασεις με καποιον σου ειπε περαστικα?Στη τελικη ειναι ενα θεμα που με ενοχλει ΤΩΡΑ που εχω μικρα παιδια.Αργοτερα δε ξερω.
    Και κατι αλλο.Μηπος ειμαι αφυσικος??,
    Θα σου πω ένα παράδειγμα :

    Σου αρέσει να κάνεις σeχ;

    Είναι φυσιολογικό αυτό θεωρείς;

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    Το "φυσιολογικό" είναι να κάνεις σeχ για τη δημιουργία απογόνων.
    Οτιδήποτε άλλο δεν είναι "φυσιολογικό".

    Καλά μέχρι εδώ;

  13. #1783
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε χρειαζομαι περαστικα φυλε τεο.Δεν ειμαι αρωστος.Συμφωνω απολυτα οτι η μορφωση ειναι θεμα συμπεριφορας.Γιαυτο αισθανομαι μορφομενος και ας μην ειμαι.Δεν ειπα ποτε οτι θα πολεμησω απεναντι των γκευ.Ειπα τι ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ απεναντι σε αυτο το θεμα.Οσο για τη συγκριση που εκανα ζητησα συγνωμη και τωρα που το ξανασκαιφτομαι δεν επρεπε να το ειχα γραψει.Ζζηταω ξανα συγνωμη.
    Αλλα ρε τεο.Εσενα δεν σε ενοχλει κατι στη σημερινη κοινωνια?Ολα για σενα ειναι ροδινα?Οταν εκατσες να το κουβεντιασεις με καποιον σου ειπε περαστικα?Στη τελικη ειναι ενα θεμα που με ενοχλει ΤΩΡΑ που εχω μικρα παιδια.Αργοτερα δε ξερω.
    Και κατι αλλο.Μηπος ειμαι αφυσικος??,
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Μανιτσο μου ας μην πιάσουμε αυτη την κουβέντα εδω εε..αλλη φορα ισως αλλου ισως απο κοντα σε καμια βολτα...
    Οσο για την απορία σου εχεις λαβει απαντηση απο τον νικο απο πανω....

    1. Αμφισβήτηση όσων (νομίζουμε) ότι ξέρουμε (ότι είναι "φυσιολογικά")


    Να γιατί δεν πάω πουθενά μαζί σας.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #1784
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ. Να συμπληρώσω ότι, όπως αναφέρθηκε, οι γελοιότητες που βλέπουμε σίγουρα
    δεν βοηθούν.
    και φιξντ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #1785
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε χρειαζομαι περαστικα φυλε τεο.Δεν ειμαι αρωστος.Συμφωνω απολυτα οτι η μορφωση ειναι θεμα συμπεριφορας.Γιαυτο αισθανομαι μορφομενος και ας μην ειμαι.Δεν ειπα ποτε οτι θα πολεμησω απεναντι των γκευ.Ειπα τι ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ απεναντι σε αυτο το θεμα.Οσο για τη συγκριση που εκανα ζητησα συγνωμη και τωρα που το ξανασκαιφτομαι δεν επρεπε να το ειχα γραψει.Ζζηταω ξανα συγνωμη.
    Αλλα ρε τεο.Εσενα δεν σε ενοχλει κατι στη σημερινη κοινωνια?Ολα για σενα ειναι ροδινα?Οταν εκατσες να το κουβεντιασεις με καποιον σου ειπε περαστικα?Στη τελικη ειναι ενα θεμα που με ενοχλει ΤΩΡΑ που εχω μικρα παιδια.Αργοτερα δε ξερω.
    Και κατι αλλο.Μηπος ειμαι αφυσικος??,
    Που έχεις σουζούκι και σ' αρέσουν τα γιαπωνέζικα ? Σε άλλους αρέσουν τα ευρωπαικά πάντως

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF