Σελίδα 12 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #166
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Διάβασα την ιστορία σου. Προφανώς και στ αρχίδια σου.. (Γράφω κάτι στ αρχίδια μου= Δεν νοιάζομαι, μην παρεξηγείσαι, απ τις λίγες φορές που τα είπαν μια χαρά)

    https://www.youtube.com/watch?v=IWpUDI2Xf50

    Σταμάτησες παράνομα, πέρασες με κόκκινο.
    Δε μ ενδιαφέρει πώς σου μίλησαν. Ελπίζω να σ έγραψαν για ό,τι μπορούσαν να σε γράψουν.
    Περαστικά και μάθε να οδηγάς με κανόνες.

    ότι να ναι... αμ δε τη διαβασες καθολου την ιστορια μου φιλε...

  2. #167

  3. #168
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ο Mikes είναι μια χαρά παιδί και πάντα καλοπροαίρετος. Καταλαβαίνω το στυλ του μιας και τον γνωρίζω τον άνθρωπα. Δεν υπάρχει περίπτωση να ειρωνευτηκε ή να είχε ύφος. Με το φανάρι παίχτηκε μπινιά, το αποδεχτηκε. Πάει τελείωσε. Η ομάδα Δίας είναι χρήσιμη αλλά κάνα κλεμμένο αδυνατεί να το βρει. Άμα βρει τότε θα είναι χρησιμότατη από χρήσιμη. Αυτά.

  4. #169
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    να διευκρινησω ότι τη κληση μου τη χαρισαν αφου εγινε το σκηνικο... στην ιδιοτητα που εχω υποδειγματικος μπορει να μην είμαι, αλλα είμαι στη συμπεριφορα οποτε το ιδιο περιμενω και από τους γυρω μου.. και αυτό αχαριστια δεν το λες...

    Α! και όπως περιεγραψα τη παραβιαση του κοκκινου δεν την επελεξα, εγινε από παρανοηση και καθολου σκοπιμα..
    Υποδειγματικός στη συμπεριφορά δεν είναι εύκολο να το πεις...αν ήσουν δε θ'αρπαζόσουν και θα του έκανες έγγραφη αναφορά,ξεκάθαρα πράγματα.
    Δε θα σου γυρνούσε τ'άντερο(όπως είπες ο ίδιος) επειδή σε ρώτησε "στ'αρχίδια σου;"


    Επίσης απ'τη στιγμή που επέλεξες να σταματήσεις μπροστά απ'το φανάρι(άρα δεν το έβλεπες) φταίς ξεκάθαρα...ας σταματούσες πιο πίσω ώστε να μη χρειαστεί να κάνεις υποθέσεις πριν ξεκινήσεις, σωστά;

    Προσωπικά αν μου χάριζαν 700άρα πρόστιμο θα τους δικαιολογούσα μέχρι και μπινελίκι.

    Καλώς ή κακώς δεν είμαστε το κέντρο του κόσμου, ούτε μας ενοχλούν τα ίδια πράγματα στον ίδιο βαθμό.

    Δε στη λέω,ούτε σε ξέρω,απλά τα γράφω ως τροφή για σκέψη επειδή έχω ξαναδιαβάσει αντίστοιχα νήματα από μοτοσυκλετιστές που τους έκραξαν ή "έκραξαν" οι αστυνομικοί αλλά τελικά τους τη χάρισαν για μαλακία που όντως είχαν διαπράξει.

  5. #170
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    να διευκρινησω ότι τη κληση μου τη χαρισαν αφου εγινε το σκηνικο... στην ιδιοτητα που εχω υποδειγματικος μπορει να μην είμαι, αλλα είμαι στη συμπεριφορα οποτε το ιδιο περιμενω και από τους γυρω μου.. και αυτό αχαριστια δεν το λες...

    Α! και όπως περιεγραψα τη παραβιαση του κοκκινου δεν την επελεξα, εγινε από παρανοηση και καθολου σκοπιμα..
    Νομίζω ότι ο τίτλος του θέματος είναι άδικος και οφείλεις να τον διορθώσεις.

  6. #171
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mankam Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι ο τίτλος του θέματος είναι άδικος και οφείλεις να τον διορθώσεις.

    Διόρθωση θέλει σίγουρα γιατί λείπει ένα ρ στη λέξη διάρροια...

  7. #172
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.757
    Να πω κι εγω μια εκδοχη που δεν εχει περασει απο το μυαλο κανενος απ'ο,τι βλεπω.

    Οταν ο φιλος λεει στο οργανο την εκφραση "Μαλακια μου", η απαντηση "Δλδ ετσι, στ'αρχιδια σου" για μενα δεν ειναι και πολυ εκτος θεματος. Θελω να πω πως δεν εριξε το επιπεδο το οργανο, απλα του απαντησε με τον αναλογο τροπο. Αν πεις σε καποιον "Καλη σας μερα κυριε" και σου απαντησει "Που'σαι αρχοντα;" τοτε ναι, να στραβωσεις. Αλλα αν του πεις "Που'σαι ψηλε" μην περιμενεις να σου απαντησει με το σεις και με το σας.

    Απλα λεω πως ισως η ολη παρεξηγηση να ξεκινησε απο το πιο χαλαρο υφος (που προφανως καλοπροαιρετα ειχε ο φιλος). Δηλαδη ισως απλα σου μιλησαν οπως τους μιλησες (λαϊκα δλδ). Αλλα εσυ περιμενες απο το οργανο τυπικη αντιμετωπιση, κατι που δεν ειχες επιδειξει εσυ πρωτος ομως.

    Το πιο σημαντικο παντως για μενα ειναι πως ο,τι κι αν εγινε και οποιος κι αν ειχε δικιο, δεν υπαρχει λογος να βαζουμε ταμπελες και να κακοχαρακτηριζουμε ολοκληρες ομαδες απο τη συμπεριφορα καποιων ατομων. Και μιλαω για τον τιτλο του θεματος στη συγκεκριμενη περιπτωση που λογικο ειναι να προσβαλει πολλους, καποιοι απο τους οποιους ειναι και συμφορουμιτες.

  8. #173
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    667
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ότι να ναι... αμ δε τη διαβασες καθολου την ιστορια μου φιλε...
    Έχει κάποιο βαθύτερο νόημα? Νομίζω πραγματικά ότι πρέπει να ψαχτείς για το τι σε πείραξε/πειράζει πιο πολύ:

    -το γεγονός ότι ο τάδε μπάτσος ήταν αγενής (και δεν σε έγραψε)?

    ή

    -το γεγονός ότι ενώ ξέρεις τον ΚΟΚ αρνείσαι πεισματικά να τον εφαρμόσεις προφασιζόμενος ότι "έχεις συναίσθηση" ή ότι "ξέρεις τι κάνεις" ενώ κάποια φορά θα το πληρώσεις (εσύ ή κάποιος άλλος) ακόμα και με τη ζωή του? Ξέρω ξέρω, αυτά συμβαίνουν στους άλλους, όχι σ εμάς, εμείς προσέχουμε.

    Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και άσε τον μπάτσο να ναι αγενής. Όπως και να χει είναι λιγότερο φάουλ απ το να περνάς με κόκκινο.

  9. #174
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mankam Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι ο τίτλος του θέματος είναι άδικος και οφείλεις να τον διορθώσεις.
    χμμ ναι ισως εχεις ένα δικιο, καθως είναι πολύ γενικος.. αλλα πλεον δεν μπορω να τον αλλαξω εγω, μονο καποιος διαχειριστης..

  10. #175
    χμ, καταλαβαίνω τα νεύρα σου για την συμπεριφορά των ενστολων μιάς και δεν περίμενες κάτι τέτοιο, αλλά η όλη φάση είναι ατυχής. Το σωστό θα ήταν να μην αρχίσουν καν τα "λαϊκά" και τσαμπουκάδες ούτε απ την πλευρά σου ούτε απ την δικιά τους, γιατί είναι απαράδεκτα, και να σε γράψουν κανονικά. Οπότε τελικώς όλοι είστε λάθος, ολίγον ή περισσότερο και δεν βοηθάει πουθενά αυτό.
    done.

  11. #176
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να πω κι εγω μια εκδοχη που δεν εχει περασει απο το μυαλο κανενος απ'ο,τι βλεπω.

    Οταν ο φιλος λεει στο οργανο την εκφραση "Μαλακια μου", η απαντηση "Δλδ ετσι, στ'αρχιδια σου" για μενα δεν ειναι και πολυ εκτος θεματος. Θελω να πω πως δεν εριξε το επιπεδο το οργανο, απλα του απαντησε με τον αναλογο τροπο. Αν πεις σε καποιον "Καλη σας μερα κυριε" και σου απαντησει "Που'σαι αρχοντα;" τοτε ναι, να στραβωσεις. Αλλα αν του πεις "Που'σαι ψηλε" μην περιμενεις να σου απαντησει με το σεις και με το σας.

    Απλα λεω πως ισως η ολη παρεξηγηση να ξεκινησε απο το πιο χαλαρο υφος (που προφανως καλοπροαιρετα ειχε ο φιλος). Δηλαδη ισως απλα σου μιλησαν οπως τους μιλησες (λαϊκα δλδ). Αλλα εσυ περιμενες απο το οργανο τυπικη αντιμετωπιση, κατι που δεν ειχες επιδειξει εσυ πρωτος ομως.

    Το πιο σημαντικο παντως για μενα ειναι πως ο,τι κι αν εγινε και οποιος κι αν ειχε δικιο, δεν υπαρχει λογος να βαζουμε ταμπελες και να κακοχαρακτηριζουμε ολοκληρες ομαδες απο τη συμπεριφορα καποιων ατομων. Και μιλαω για τον τιτλο του θεματος στη συγκεκριμενη περιπτωση που λογικο ειναι να προσβαλει πολλους, καποιοι απο τους οποιους ειναι και συμφορουμιτες.
    δεν ενοχληθηκα καθολου από το "λαικο" υφος, μπορω να πω και ουτε καν από το "εστι? στ'αρχιδια σου?" ενοχληθηκα από το υφος.. ενώ εγω μιλησα ηρεμα και ευγενικα, αυτος μιλησε επιτακτικα με τσαμπουκα φωναζωντας και εχοντας απειλητικο υφακι σαν να του εβρισα τη μανα...

  12. #177
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Έχει κάποιο βαθύτερο νόημα? Νομίζω πραγματικά ότι πρέπει να ψαχτείς για το τι σε πείραξε/πειράζει πιο πολύ:

    -το γεγονός ότι ο τάδε μπάτσος ήταν αγενής (και δεν σε έγραψε)?

    ή

    -το γεγονός ότι ενώ ξέρεις τον ΚΟΚ αρνείσαι πεισματικά να τον εφαρμόσεις προφασιζόμενος ότι "έχεις συναίσθηση" ή ότι "ξέρεις τι κάνεις" ενώ κάποια φορά θα το πληρώσεις (εσύ ή κάποιος άλλος) ακόμα και με τη ζωή του? Ξέρω ξέρω, αυτά συμβαίνουν στους άλλους, όχι σ εμάς, εμείς προσέχουμε.

    Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και άσε τον μπάτσο να ναι αγενής. Όπως και να χει είναι λιγότερο φάουλ απ το να περνάς με κόκκινο.
    ενώ εσυ εισαι αγιος και πας στο δρομο με το ευαγγελιο στο χερι? δε νομιζω.. το οτι μια φορα από σποντα περασα ένα φαναρι ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΑΝΑΨΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ χωρις καμια σκοπιμοτητα δε με κανει και εγκληματια.. τωρα αν εσυ απ'ολοοολη την ιστορια κρατησες μονο αυτό ώστε να κανεις κι εσυ τον δικαστη, τοτε μαλλον εσυ το εχεις το πρόβλημα.. εγω μια χαρα είμαι!

  13. #178
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    τελικα αν βρεις ελληνα να παραδεχθει την μαλακια του παιξε στο καπακι και ενα τζοκεερ...

  14. #179
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Merikoi που αναρωτιέστε γιατί άνοιξε το thread μπάτσοι είστε ή την βρίσκετε όταν σας σταματάνε τα όργανα ? Οι γνωστοί και αγαπητοί μπάτσοι του φόρουμ κάνουν γαργάρα γιατί σε τέτοιες συμπεριφορές δεν υπάρχει δικαιολογία.

    τα λάθη των ΔΙΑΣ είναι και ότι δεν τον έγραψαν και ότι το παίξαν βλαχοσερίφηδες ως συνήθως. Ίσως κάποιοι να προτιμάτε να χουμε τέτοια αστυνομία και να μην γράφουν κλήσεις. Δυστυχώς όμως υπάρχουν και περιστατικά, ειδικά με Ζ παλαιότερα, που και σωστός να ήσουν και να μην προκαλείς αρχίζαν τις μαγκιές, ειδικά αν βρίσκαν πιτσιρίκι που ψάρωνε.

    Για κατακλείδα λοιπόν και επειδή άργησε το κατάλληλο άσμα. https://www.youtube.com/watch?v=AUrbDOhAHEE
    Ξεκιναω απο το τέλος και αφου αναφέρθηκες στην συνομοταξία των μπατσων του φόρουμ που κάνουνε γαργαρες τέτοιες συμπεριφορές,
    Σιγά μην αλλάξουν και pampers απο τον φόβο.
    Και το τραγουδάκι-αφιερωμα- Κλάιν
    Αυτο μπορείτε αυτο κάνετε,κατι άλλο?

    Στο κυρίως πιάτο μιας που ο mikes ειναι γευσιγνωστης και τιμάει το φαι τού.
    Μαλακία του που έκθεσε τον εαυτό του, που είπε για το κόκκινο κτλπ
    Αυτόματα έγιναν συνειρμοί στο σε ειδα με είδα οκ.
    Φαντάζομαι δεν το έκανε για αυτό.
    Αλλά για την στιχομυθία που ακολούθησε.
    Απαράδεκτες λέξεις και εκφράσεις και έλλειψη εμπειρίας και αποφασιστικότητας θα έλεγα εγώ.
    Έκανες την μαλακία κύριος?
    Οκ
    Δίπλωμα άδεια ασφάλεια.
    Τα υπόλοιπα να χαμε να λέγαμε.
    Ο ένας σήκωσε τόνο
    Ο άλλος φωναζε
    Ο άλλος πήγε να περάσει χειροπέδες..... Γιατί?
    Επικίνδυνος ο Μικές?
    Αντιστάθηκε?
    Έφερε κάποιο όπλο?
    Δεν ξέρω την αλλη πλευρά αλλά πιστεύω τον Μικέ.
    Εχουμε μιλήσει ουκ ολίγες φορές, και δεν νομίζω να πουλάει παραμύθια.
    Σίγουρα κατακριτέα συμπεριφορά και φρασεολογία,αλλά δεν ειναι όλοι οι ένστολοι τσοπάνηδες (σορυ tsompanis)ουτε συναντάνε τούς ίδιους κάθε μέρα.
    Η ευγένεια και η συμπεριφορά χαρακτηρίζει πρωτα το άτομο μετά την στολή.
    Ένας σκατας οτι στολη και να φοράει, σκατας θα είναι και το αντίθετο, δεν ειναι όλοι λουλούδια η άγιοι και επειδή λέχθηκε και αυτό, εχουν βγάλει ένα λύκειο τουλάχιστον, αμόρφωτοι δεν είναι,κατι άλλο ίσως.
    Τέλος πάντων νομίζω πως άκρη δεν θα βγεί

  15. #180
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Το παλικάρι το λέει ξεκάθαρα κ είναι εις γνώσιν του οτι έκανε λάθος.
    Δεν είδα πουθενά να ισχυρίζεται το αντίθετο.
    Τώρα φίλε μου τι να πω έπεσες σε περίπτωση...μπορεί να είχε νεύρα το όργανο γτ ήθελε πατάτες με κοτόπουλο κ ή δικιά του είχε μαγειρέψει φακές για μεσημέρι.
    Πάντως στην περιοχή που μένω οι Δίας είναι παλικάρια πολύ ευγενικά που οι περισσότεροι τουλάχιστον κάνουνε την δουλειά τους όπως πρεπει.
    Κ εμένα μου έχει τύχει κάτι ανάλογο κ τελικά κατέληξα στο τμήμα γτ ο μπουχεσας που με σταμάτησε είδε κοπέλα κ πήγε να το παίξει βαρύς.
    Που να ξερε....

Σελίδα 12 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF