Σελίδα 12 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 278910111213141516172262 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 1472

Θέμα: photo apo ta gsxrakia mas

  1. #166
    αν και δεν το περιμενα, τελικα η αγορα του κ7 αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα της......

    οσο και αν φαινεται υπερβολικο, πηγαινει διπλα-διπλα με κ6 με ολοσωμη-φιλτρο-αντικοφτη!
    ( το κ6 ξεκολλουσε ανεπαισθητα μετα τα 260...)

    ....και το δικο μου εχει μολις 1000 χλμ.....

    εχει πολυ καλυτερη θεση οδηγησης (για τα δικα μου δεδομενα), ειναι πιο καλοστημενο κατα γενικη παραδοχη, και

    αν και λενε οτι εχει ακριβως τα ιδια φρενα με το κ5-κ6, οσοι το εχουν οδηγησει ορκιζονται οτι το κ7 εχει αρκετα καλυτερα φρενα (αυτο αφορα κυριως την αισθηση)

    ευπροσδεκτο το μεγαλυτερο μεταξονιο, το οποιο κανει αισθητη διαφορα ( η μηχανη αντιδρα πολυ πιο ομαλα στα αποτομα ανοιγματα του γκαζιου).
    αυτο αφορα και την ευθεια, -οπου ο μπροστινος τροχος δεν σηκωνεται ανεξελεγκτα, αλλα και ο πισω βαζει την δυναμη κατω πιο ευκολα-, αφορα ομως και το στριψιμο, οπου η μηχανη πλεον δειχνει πιο στιβαρη και οταν γλιστραει, το κανει πιο προοδευτικα δινοντας περιθωρια αντιδρασης.

    μοναδικες ενστασεις, το σταμπιλιζατερ που δεν κανει την δουλεια που θα περιμενα απο τετοια καινοτομια και τα απαραδεκτα για ελληνικη ασφαλτο BT 015.....

    αυτα σαν πρωτες εντυπωσεις......θα επανελθω με νεοτερα!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  2. #167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    αν και δεν το περιμενα, τελικα η αγορα του κ7 αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα της......

    οσο και αν φαινεται υπερβολικο, πηγαινει διπλα-διπλα με κ6 με ολοσωμη-φιλτρο-αντικοφτη!
    ( το κ6 ξεκολλουσε ανεπαισθητα μετα τα 260...)

    ....και το δικο μου εχει μολις 1000 χλμ.....

    εχει πολυ καλυτερη θεση οδηγησης (για τα δικα μου δεδομενα), ειναι πιο καλοστημενο κατα γενικη παραδοχη, και

    αν και λενε οτι εχει ακριβως τα ιδια φρενα με το κ5-κ6, οσοι το εχουν οδηγησει ορκιζονται οτι το κ7 εχει αρκετα καλυτερα φρενα (αυτο αφορα κυριως την αισθηση)

    ευπροσδεκτο το μεγαλυτερο μεταξονιο, το οποιο κανει αισθητη διαφορα ( η μηχανη αντιδρα πολυ πιο ομαλα στα αποτομα ανοιγματα του γκαζιου).
    αυτο αφορα και την ευθεια, -οπου ο μπροστινος τροχος δεν σηκωνεται ανεξελεγκτα, αλλα και ο πισω βαζει την δυναμη κατω πιο ευκολα-, αφορα ομως και το στριψιμο, οπου η μηχανη πλεον δειχνει πιο στιβαρη και οταν γλιστραει, το κανει πιο προοδευτικα δινοντας περιθωρια αντιδρασης.

    μοναδικες ενστασεις, το σταμπιλιζατερ που δεν κανει την δουλεια που θα περιμενα απο τετοια καινοτομια και τα απαραδεκτα για ελληνικη ασφαλτο BT 015.....

    αυτα σαν πρωτες εντυπωσεις......θα επανελθω με νεοτερα!


    +1000


    Ακριβώς τις ίδιες παρατηρήσεις έκανε και το φιλαράκι μου που είχε το Κ5 με την ολόσωμη Yoshimura και πρόσφατα πήρε το Κ7,ειδικά όσο αφορά το γκάζι και την θέση οδήγησης είπε πως δεν έχουνε καμμία σχέση και περιμένει πως και πως να τοποθετήσει τα GP EVO 2 και το φίλτρο αλλά και να ανοίξει λίγο το μοτέρ για να δει πόσο ακόμα καλύτερο μπορεί να γίνει.Επίσης μου είπε πως στις στροφές το φοβάται λιγότερο από το κ5 και ότι του δίνει μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας παρά τα μέτρια μαμά λάστιχα.Για την καλύτερη συμπεριφορά ίσως "φταίει" εκτός από το μεταξόνιο και το ολοκαίνουργιο πλαίσιο που πιθανότατα να είναι πιο στιβαρό από το Κ5 Κ6...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  3. #168
    κατι περιεργο που αφορα στην αισθηση ασφαλειαας που σου δινει στο στριψιμο, ειναι οτι στριβοντας στον περιφερειακο του Υμηττου, και ενω νομιζα οτι ειχα οριακες -για δρομο- κλισεις, οταν σταματησα παρατηρησα, οτι τα λαστιχα ειχαν ακομη αρκετο πελμα αχρησιμοποιητο! δεν ξερω τι εχουν κανει με τη γεωμετρια, παντως τα περιθωρια κλισης, εχω την εντυπωση οτι εχουν αυξηθει ακομη περισσοτερο!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  4. #169
    ..απο την πρωτη της βολτα στην επιδαυρο.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00495_edited (medium) (small).jpg 
Προβολές:	1030 
Μέγεθος:	66,9 KB 
ID:	86341
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  5. #170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Καλοταξιδο φιλαρακι...





    Υ.Γ.1 Επιτελους και ενα ασπρο μπλε!!!!!
    Υ.Γ.2Που ειναι η πινακιδα οεο.....????:rotflmao:

  6. #171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    κατι περιεργο που αφορα στην αισθηση ασφαλειαας που σου δινει στο στριψιμο, ειναι οτι στριβοντας στον περιφερειακο του Υμηττου, και ενω νομιζα οτι ειχα οριακες -για δρομο- κλισεις, οταν σταματησα παρατηρησα, οτι τα λαστιχα ειχαν ακομη αρκετο πελμα αχρησιμοποιητο!



    Ναι ρε γαμώτο και εγώ τα ίδια παθαίνω με το KLE


















































    Y.Γ Άντε και του χρόνου τέτοιο καιρό,αν όλα πάνε καλά, θα είμαι και εγώ ευτυχής ιδιοκτήτης ενός Κ7 γιατί δεν την παλεύω άλλο,το GSXR 1000 έχει στοιχειώσει τα όνειρά μου από το 2001 που βγήκε και το πρωτοείδα στην Λάρισα με Ελβετικές πινακίδες...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HEATSEEKER750
    Καλοταξιδο φιλαρακι...





    Υ.Γ.1 Επιτελους και ενα ασπρο μπλε!!!!!
    Υ.Γ.2Που ειναι η πινακιδα οεο.....????:rotflmao:


    γι αυτο ακριβως το πηρα και εγω ασπρο μπλε........μονο μαυρα βλεπω στο δρομο!

    η πλακα ειναι, οτι οι περισσοτεροι μολις δουν απο κοντα το χρωμα του (καμια σχεση με το παλιο ασπρο μπλε) το προτιμουν απο το μαυρο!
    ....θα φτιαξουμε βεβαια και μαυρο κοστουμακι για την πιστα, οποτε θα ειμαστε πληρεις!

    .....τωρα για την πινακιδα.........κι εγω μολις τωρα το πηρα ειδηση!!! με κοροιδεψανε με φαινεται:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  8. #173
    και εδω κοιμαται παρεουλα με την πρωτη μου αγαπη......που τωρα τα 'χει με αλλον συμφορουμιτη....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00517.jpg 
Προβολές:	1028 
Μέγεθος:	82,6 KB 
ID:	86343
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Μου φαινεται θα ανοιξω καινουριο θεμα στις διαμαχες Κ6 vs K7...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Kαλοταξιδα ρε τα εργαλεια...Αν παρατηρησες διαφορες με τα Κ5-Κ6 (το Κ7 εχει περιπου +8 ιππους),που να δεις τι κανει στα R1 07...δεν λεω,βρες ενα και ανοιξε....

    Α,και τα ασπρα μπλε ειναι φλωρικα... Μονο μαυριλα λεμε.....

    Α,και ξεχασα...Gixxerpap βαλε μπροστα 002 RS,κλασεις ανωτερο....Πισω εβαλα και εγω ΒΤ 015 και δεν ειμαι ευχαριστημενος καθολου,αργει να ζεσταθει πιο πολυ και μεχρι τοτε γλυστρει ανελεητα...το ΒΤ-014 ηταν πιο καλο....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	k6 vs k7.jpg 
Προβολές:	1017 
Μέγεθος:	47,9 KB 
ID:	86344

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    γι αυτο ακριβως το πηρα και εγω ασπρο μπλε........μονο μαυρα βλεπω στο δρομο!

    η πλακα ειναι, οτι οι περισσοτεροι μολις δουν απο κοντα το χρωμα του (καμια σχεση με το παλιο ασπρο μπλε) το προτιμουν απο το μαυρο!
    ....θα φτιαξουμε βεβαια και μαυρο κοστουμακι για την πιστα, οποτε θα ειμαστε πληρεις!

    .....τωρα για την πινακιδα.........κι εγω μολις τωρα το πηρα ειδηση!!! με κοροιδεψανε με φαινεται:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Δεν ειναι ακριβως ασπρο μπλε.Ασπρο μπλε περλα ειναι και ειναι πολυ εντυπωσιακο στο φως του ηλιου..Το ειδα την προηγουμενη κυριακη στης Σερρες και επαθα πλακα....

  11. #176
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    γι αυτο ακριβως το πηρα και εγω ασπρο μπλε........μονο μαυρα βλεπω στο δρομο!

    η πλακα ειναι, οτι οι περισσοτεροι μολις δουν απο κοντα το χρωμα του (καμια σχεση με το παλιο ασπρο μπλε) το προτιμουν απο το μαυρο!
    ....θα φτιαξουμε βεβαια και μαυρο κοστουμακι για την πιστα, οποτε θα ειμαστε πληρεις!

    .....τωρα για την πινακιδα.........κι εγω μολις τωρα το πηρα ειδηση!!! με κοροιδεψανε με φαινεται:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Εδώ στην Λάρισα μέχρι τώρα υπάρχουν 2 Κ7,το ένα του κολλητού που είναι μαύρο και ένα άλλο που είναι άσπρο μπλε.Σε μαύρο το μηχανάκι είναι "κακό" ενώ σε άσπρο-μπλε είναι ένα καθαρόαιμο superbike.Αν ήθελα πάντως να ξεχωρίσω θα έπαιρνα το μαύρο-κεραμιδί,πρέπει να είναι καταπληκτικό...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2007_03_30_bikepics-847252-full.jpg 
Προβολές:	1019 
Μέγεθος:	90,0 KB 
ID:	86345
    Fortis Fortuna Adiuvat

  12. #177
    Και επειδή αρκετά τα χαρήκατε ενώ είναι μαμά,για να αρχίσετε λίγο και τις βελτιώσεις,άντε λέμε...
    Pap τί σου λένε τα εξατμισόνια;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2007_04_24_bikepics-875158-full.jpg 
Προβολές:	1017 
Μέγεθος:	97,3 KB 
ID:	86346
    Fortis Fortuna Adiuvat

  13. #178
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Και επειδή αρκετά τα χαρήκατε ενώ είναι μαμά,για να αρχίσετε λίγο και τις βελτιώσεις,άντε λέμε...
    Pap τί σου λένε τα εξατμισόνια;
    Δεν λεν και πολλα.Απ΄οτι φαινεται δεν καταργουν το καταλυτη οποτε το αποτελεσμα θα ειναι μαλλον φτωχο....

  14. #179
    Ούτε εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ,απλά μία ιδέα έριξα.Εγώ προσωπικά το Κ7 θα το έπαιρνα σε μαύρο γιατί είναι απίστευτο και θα μπορούσα να "παίξω" πολύ με carbon κομμάτια και όσο για τις εξατμίσεις σίγουρα θα έβαζα τις "αντρικές"...Αυτές δηλαδή...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	150-508-89-0l.jpg 
Προβολές:	1021 
Μέγεθος:	29,6 KB 
ID:	86347
    Fortis Fortuna Adiuvat

  15. #180
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Ούτε εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ,απλά μία ιδέα έριξα.Εγώ προσωπικά το Κ7 θα το έπαιρνα σε μαύρο γιατί είναι απίστευτο και θα μπορούσα να "παίξω" πολύ με carbon κομμάτια και όσο για τις εξατμίσεις σίγουρα θα έβαζα τις "αντρικές"...Αυτές δηλαδή...
    Τωρα τα μιλας σωστα τα ελληνικα.Αυτες μαλιστα...ηταν ενα παλικαρι στης Σερρες την προηγουμενη κυριακη με ενα κ7 με αυτα τα κοσμιματα.
    Απο ηχο αστω καλυτερα....

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF