Σελίδα 12 από 62 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 923

Θέμα: Παρακαλουνται οι τυπου variattor....

  1. #166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bujinkan Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν....καταρχήν η κάθε αγορά είτε αυτοκινήτου είτε μοτοσυκλέτας ξεκινάει με τα θέλω του οδηγού. καλά μέχρι εδώ ? Προσωπικά λοιπόν η χρήση που κάνω είναι η εξής . 60 με 70% μετακίνηση αστική και το υπόλοιπο Ταξίδια. Άρα μέσα στην πόλη η μπέμπα μου προσφέρει ευκολία ,γρήγορη μετακίνηση και χώρους.Στα Ταξίδια μου προσφέρει απίστευτη ανεση, προστασία από καιρικές συνθήκες και σουπερ κατανάλωση για τα κυβικά της. Και Δεν μιλάμε για Ταξίδια 150 χιλιομέτρων. Για παράδειγμα το Σεπτέμβριο έχει προγραμματιστεί ταξίδι γύρος Ιταλίας με καθημερινό μέσο όρο 350χλμ οδηγικες αποστάσεις. Με τη χρήση λοιπόν που ανέφερα Προσωπικά δεν μπορώ να βρω Κάτι αλλο σε μηχανή να με καλύπτει και να με ευχαριστεί. Έχω ανεση και ευκολία και χώρους στην πόλη και από την άλλη Έχω Ταξίδια που μετά από πολλά χλμ θα βγω ατσαλακωτος ξεκούραστος και ευχαριστημένος.
    Εάν επιτρέπεται πόσα χλμ συνεχόμενα έχεις βγάλει σε μια μέρα ταξιδιού με το σκούτερ σου;
    Στην Ιταλία μόνος θα πας ή με συνεπιβάτη; Τις βαλίτσες που θα τις προσαρμόσεις;
    Ξέρεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια θα μπορούσες να είχες κάνει και με ένα kymco xciting 500 που κάνεις καινούριο 4500 ευρώ.
    Τι ακριβώς διαφορετικό είχε η "μπέμπα" που έσωσες σχεδόν τα τριπλάσια για να την αποκτήσεις;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bujinkan Προβολή μηνύματος
    Διαφωνώ κάθετα ως προς την οδηγική συμπεριφορά που λες αλλά ας πούμε ότι αυτό είναι υποκειμενικό.
    Δεν υπάρχει τίποτα απολύτως υποκειμενικό εδώ.
    -Οι μηχανές έχουν μεγαλύτερους τροχούς
    -Οι μηχανές έχουν καλύτερη κατανομή βάρους μπρος-πίσω
    -Οι μηχανές έχουν το ρεζερβουάρ ανάμεσα στα πόδια
    -Οι μηχανές είναι -αναλογικά στα κυβικά- πιο ελαφριές

    Αυτά είναι δεδομένα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bujinkan Προβολή μηνύματος
    Δυο είναι τα μείον ενός σκούτερ. Α σε περίπτωση σούπας θα πληρώνεις ακριβά τα πλαστικά που θα σπάσουν και β δεν μπορείς να πας σε χωματόδρομο.
    Ως προς τα χρήματα αγοράς δεν έχει σχέση διότι αν μπορεί ο άλλος ας ξοδέψει όσα γουστάρει. μπορεί και θέλει...ας δωσει 20 χλκ να πάρει ενα gs1200 μονο για να πηγαίνει για καφέ στο Κολωνάκι. Από τη στιγμή που δεν τα παίρνει από την τσέπη μου ας αγοράσει ότι θέλει.
    Τώρα για το θέμα συντήρηση δεν.γνωρίσω Πόσο κοστίζουν τα σέρβις μια μηχανής και αν είναι φθηνότερα από ένα σκούτερ όπως αναφέρεις.
    Δικαιωμά σου να κάνεις ότι θες με τα χρήματά σου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bujinkan Προβολή μηνύματος
    Τα υπόλοιπα Περί τα σκούτερ δεν είναι.μηχανές διότι δεν έχουν ποδοφρενο η ντεπόζιτο ανάμεσα στα ποδια η ταχύτητες τα προσπερνω διότι είναι παιδικά επιχειρήματα
    Γνώρισεις την σημασία ύπαρξης του κλασικού ρεζερβουάρ στην οδήγηση μιας μοτοσυκλέτας;
    Και δεν εννοώ "οδηγώ μοτοσυκλέτα με 40χλμ/ωρα για να πάω για καφε"

  2. #167
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το θέμα δεν είναι που έχει το ντεποζιτο, αλλά αν θα έχεις λεφτά για να βάλεις μπετζίνα.

  3. #168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    το sh ειναι γρηγορο. η ελλειψη χωρων για εμενα το κανει μη πρακτικο. η μπαγκαζιερα δεν ειναι λυση, ανοιγει σε δευτερολεπτα (μου την εχουν διαρρηξει μια φορα ευτυχως ηταν αδεια), θεωρω τη σελα λιγο πιο ασφαλη. σωστο λαθος δεν ξερω.

    οπως προτιμω το βαρος χαμηλα παρα πισω και ψηλα, εχω κανει πολλα ταξιδια ετσι φορτωμενος και φαινεται η διαφορα.

    εγω θα ψωνιζα κατι σε kymco kxct, sym gts κλπ. αλλα κανω πιο πολυ εθνικη και λιγοτερο κεντρο αθηνας.
    Δεν συμπαθώ καθόλου τα μακριά βαριά και με μικρούς τροχούς scooter. Καταρχήν έχουν ελεεινή οδική συμπεριφορά. Εχουν τον ΑΣΤΡΙΦΤΟ στους ελιγμούς μέσα στην πόλη. Τεράστιο μπούγιο που δεν εκμεταλλεύεται και μεγάλο βάρος.
    Προφανώς δεν έχουμε τα ίδια κριτήρια, το καταλαβαίνω. Δεν με απασχολεί ο αέρας πχ γιατί κινούμαι μέσα στην πόλη. Ούτε η δυνατότητα μεταφοράς full face κάτω από την σέλα. Από την άλλη, επειδή οδηγάω "σβέλτα", τα scooter με χαμηλούς τροχούς ή μεγάλο μεταξόνιο (ακόμα χειρότερο αν συνυπάρχουν) μου δημιουργεί μεγάλη ανασφάλεια, μιας και δεν στρίβουν (εκτός και τα κλωτσήσεις), υποστρέφουν εύκολα, και δεν σηκώνονται και εύκολα.

    Το XMAX που έχει πουλήσει τόσο καλά, με έστειλε αδιάβαστο όταν βρήκε το κεντρικό στάντ δύο φορές ενώ έστριβα (την μία, έξω από την στροφή της γέφυρας που είναι ο Καρτελιάς). Στην ευθεία της Συγγρού βέβαια, κύριος. Πολυθρόνα, ανεμοθώρακας και άνεση.... Προσωπικά το θεωρώ ΓΤΠΚ, όπως και όλα τα μακριά και μεγάλα αντικείμενα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος

    Γνώρισεις την σημασία ύπαρξης του κλασικού ρεζερβουάρ στην οδήγηση μιας μοτοσυκλέτας;
    Και δεν εννοώ "οδηγώ μοτοσυκλέτα με 40χλμ/ωρα για να πάω για καφε"

    Μπαμπη εδώ νομίζω είναι το ζουμί…
    Φυσικά και έχεις δίκιο για τον ρόλο του ρεζερβουάρ στην οδήγηση, την κατανομή βάρους κλπ ΑΛΛΑ σου πέρασε απ το μυαλό ότι αυτό μπορεί να μην ενδιαφέρει ή να μην το γνωρίζει πολύς κόσμος?
    Όχι μονο με σκούτερ αλλά και με κανονικές μηχανές.
    Εσυ (και όποιος) που έχεις μάθει να οδηγείς έτσι , μάλλον θα σου φανεί ίσως και επικίνδυνο ένα σκούτερ.
    Για τον πολύ τον κόσμο όμως είναι μια χαρά και , μάλλον , θα του φαινόταν επικίνδυνο π.χ. το τουονο ή ενα βαρυ και ψηλο ον-οφφ κλπ

    Τα μικρα σκουτερ μεχρι 200 είναι μια χαρα για μέσα στην πολη και κανουν την δουλειά τους.

    Τα μεγαλα έχουν σαφείς περιορισμούς λόγο σχεδίασης έτσι ώστε να θεωρηθούν ότι λειτουργούν σαν μοτοσυκλέτες σε μεγαλες ταχύτητες και ταξιδια , όμως βλέπω ότι η τάση είναι να παντρέψουν τις ευκολίες των σκουτερ με τον σχεδιασμό των μοτοσυκλετών.
    Ηδη οι κινητήρες τους έχουν μετατοπιστεί μπροστά για καλύτερο ΚΒ και η χονταρα βαζει την ευκολία του DCT και χωρους σε πάρα πολλά μοντέλα μοτοσυκλετών αμιγώς μεγα-τουριστικών. (VFR-Crosstourer-Africa)
    Επισης , νομίζω ότι πρώτο μοντέλο σε πωλήσεις στις μοτοσυκλέτες είναι μακραν το NC700x dct πράγμα που σημαίνει ότι ο κόσμος αποδέχεται αυτό το πάντρεμα….
    Περιμενω να δω αν θα μπουν και αλλοι σοβαρα στο παιχνιδι…

  5. #170
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν συμπαθώ καθόλου τα μακριά βαριά και με μικρούς τροχούς scooter. Καταρχήν έχουν ελεεινή οδική συμπεριφορά. Εχουν τον ΑΣΤΡΙΦΤΟ στους ελιγμούς μέσα στην πόλη. Τεράστιο μπούγιο που δεν εκμεταλλεύεται και μεγάλο βάρος.
    Προφανώς δεν έχουμε τα ίδια κριτήρια, το καταλαβαίνω. Δεν με απασχολεί ο αέρας πχ γιατί κινούμαι μέσα στην πόλη. Ούτε η δυνατότητα μεταφοράς full face κάτω από την σέλα. Από την άλλη, επειδή οδηγάω "σβέλτα", τα scooter με χαμηλούς τροχούς ή μεγάλο μεταξόνιο (ακόμα χειρότερο αν συνυπάρχουν) μου δημιουργεί μεγάλη ανασφάλεια, μιας και δεν στρίβουν (εκτός και τα κλωτσήσεις), υποστρέφουν εύκολα, και δεν σηκώνονται και εύκολα.

    Το XMAX που έχει πουλήσει τόσο καλά, με έστειλε αδιάβαστο όταν βρήκε το κεντρικό στάντ δύο φορές ενώ έστριβα (την μία, έξω από την στροφή της γέφυρας που είναι ο Καρτελιάς). Στην ευθεία της Συγγρού βέβαια, κύριος. Πολυθρόνα, ανεμοθώρακας και άνεση.... Προσωπικά το θεωρώ ΓΤΠΚ, όπως και όλα τα μακριά και μεγάλα αντικείμενα.
    +1

    Ως πρωην κατοχος burgman 200 το βεβαιωνω, αν και ο βασικος λογος που το ξαποστειλα ηταν ο αφορητος
    πονος στην πλατη μετα απο 10-15 λεπτα οδηγησης.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  6. #171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Χρήσιμο ποστ και επιτέλους λογικά επιχειρήματα, όχι πυρσοί και δικράνια.
    Από σκουτερ με μεγάλους τροχούς προσπάθησα (χωρίς επιτυχία) να χειριστώ ένα liberty 125. Φρικτή εμπειρία. Το SH ή το Citycom θα ήθελα να τα πάρω μιά βόλτα.


    Μπάμπη αυτά με τις οδικές συμπεριφορές κλπ, ο Κόπανος/Τιτάνας/Βίντατζ χίπστερ πως τονΕλένε τώρα αν θυμάμαι καλά τα είχε γραμμένα στα παλιά του τα λάστιχα, γιατί τον θυμάμαι να στρίβει στη λίμνη βουλιαγμένης με όσα... Άρα δεν είναι τόσο χάλια όσο λέμε, μάλλον.

  7. #172
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2015
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Εάν επιτρέπεται πόσα χλμ συνεχόμενα έχεις βγάλει σε μια μέρα ταξιδιού με το σκούτερ σου;
    Στην Ιταλία μόνος θα πας ή με συνεπιβάτη; Τις βαλίτσες που θα τις προσαρμόσεις;
    Ξέρεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια θα μπορούσες να είχες κάνει και με ένα kymco xciting 500 που κάνεις καινούριο 4500 ευρώ.
    Τι ακριβώς διαφορετικό είχε η "μπέμπα" που έσωσες σχεδόν τα τριπλάσια για να την αποκτήσεις;
    Παμε ενα ενα
    Επειδη τωρα το πηρα δλδ το εχω 2 μηνες το περισσοτερο που εχω κανει ειναι 250 χλμ

    Στην ιταλια θα παμε 3 σκουτερ 2 μπεβερλυ 500 και εγω
    Αντι για βαλιτσες εχω τα πλαινα σαμαρια της givi συν την 47αρα βαλιτσα πισω
    Βεβαια επιπλεον ολη η τεραστια πισω σελα του συνεπιβατη ειναι ελευθερη

    Παμε και στη συγκριση
    Μου θυμιζει συγκρισεις του στυλ γιατι πηρες station audi ενω την ιδια δουλεια θα την εκανες και με ενα kia station? η γιατι πηρες ρε χαζε 911 οταν με τα μισα θα επερνες ενα mitsu evo που ειναι και γουαου?
    Τεσπα συνεχιζω να σου λυσω την απορια περι κυμκο

    δικυλινδρο μοτερ εναντι μονοκιλυνδρο
    60 αλογα εναντι 37
    15αρηδες μπρος πισω τροχοι εναντι 15/14 του κυμκο
    upside down πηρουνι εναντι απλου
    ποιοτητα κατασκευης
    Αξεσουαρ οπως ηλεκτρικη ζελατινα, θερμαινομενα γκριπ,θερμαινομενο καθισμα οδηγου,συνοδηγου ξεχωριστα κουμπια,
    πλασιο
    καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα

    Αυτα τα ολιγα μου ερχονται στο μυαλο

  8. #173
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Χαλαρώστε λιγάκι.

    Είναι γνωστό πως τα πάντα γίνονται, αρκεί να ξέρεις τα όρια του δίκυκλου που καβαλάς.
    Και με ποδήλατο μπορείς να κάνεις ταξίδι και με RCV213s..

    Aπολαύστε αυτό που έχετε κι αφήστε τα υπόλοιπα για τους θεωρητικούς.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #174
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2015
    Μηνύματα
    11
    Οριστε και πως καποιος μπορει να οδηγησει ενα σκουτερ(μπανιερα) σε μια πιστα
    Οχι οτι εγω θα μπορεσω ποτε να παω το δικο μου ετσι αλλα απλα για μια ιδεα
    https://www.youtube.com/watch?v=9qLU...9HvQD9I1GS4lLQ

  10. #175
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Μπαμπη εδώ νομίζω είναι το ζουμί…
    Φυσικά και έχεις δίκιο για τον ρόλο του ρεζερβουάρ στην οδήγηση, την κατανομή βάρους κλπ ΑΛΛΑ σου πέρασε απ το μυαλό ότι αυτό μπορεί να μην ενδιαφέρει ή να μην το γνωρίζει πολύς κόσμος?
    Όχι μονο με σκούτερ αλλά και με κανονικές μηχανές.
    Εσυ (και όποιος) που έχεις μάθει να οδηγείς έτσι , μάλλον θα σου φανεί ίσως και επικίνδυνο ένα σκούτερ.
    Για τον πολύ τον κόσμο όμως είναι μια χαρά και , μάλλον , θα του φαινόταν επικίνδυνο π.χ. το τουονο ή ενα βαρυ και ψηλο ον-οφφ κλπ

    Τα μικρα σκουτερ μεχρι 200 είναι μια χαρα για μέσα στην πολη και κανουν την δουλειά τους.

    Τα μεγαλα έχουν σαφείς περιορισμούς λόγο σχεδίασης έτσι ώστε να θεωρηθούν ότι λειτουργούν σαν μοτοσυκλέτες σε μεγαλες ταχύτητες και ταξιδια , όμως βλέπω ότι η τάση είναι να παντρέψουν τις ευκολίες των σκουτερ με τον σχεδιασμό των μοτοσυκλετών.
    Ηδη οι κινητήρες τους έχουν μετατοπιστεί μπροστά για καλύτερο ΚΒ και η χονταρα βαζει την ευκολία του DCT και χωρους σε πάρα πολλά μοντέλα μοτοσυκλετών αμιγώς μεγα-τουριστικών. (VFR-Crosstourer-Africa)
    Επισης , νομίζω ότι πρώτο μοντέλο σε πωλήσεις στις μοτοσυκλέτες είναι μακραν το NC700x dct πράγμα που σημαίνει ότι ο κόσμος αποδέχεται αυτό το πάντρεμα….
    Περιμενω να δω αν θα μπουν και αλλοι σοβαρα στο παιχνιδι…

    Γιώργο, χωρίς να το έχω καβαλήσει, προσωπικά αν ήθελα ένα commuter γιατί ένιωθα ότι με πήρανε τα χρόνια και δεν μπορώ να κουλαντρίζω άλλου τύπου μηχανές στην κίνηση, στο κέντρο κλπ, θα έπαιρνα ένα NC (700? 750? πόσο είναι τέσπα) με το dct του και θα τελείωνε το παραμύθι.

    Προς το παρόν, χίλια κυβικά πάνω χίλια κυβικά κάτω, και με το ένα και με το άλλο, το ίδιο εύκολα κάνω όλες τις δουλειές μου.
    Μπορεί να ακούγεται περίεργο (και να είναι) αλλά ούτε το 1400 έχει παραπονεθεί όταν το χώνω στην κίνηση, στο κέντρο, στο χαμό, κι εννοείται ούτε το 400.

    Απο κει και πέρα, το ντεπόζιτο μόνο αστείο και παιδικό επιχείρημα δεν είναι (το ξέρεις, δεν απευθύνομαι σε σένα).

    Εκτός από το να παίρνει βενζίνη και να το χρησιμοποιούν οι γρήγοροι για χουκ τερν και τα ρέστα, το ντεπόζιτο χρειάζεται και για τα φρένα.
    Ο χρυσός κανόνας "τα χέρια πάντα χαλαρά" πάει περίπατο, αν δεν υπάρχει κάτι ώστε να είναι "τα μπούτια πάντα σφιχτά".

    Όσες φορές έχω οδηγήσει σκουτερόπαπα κι έχει χρειαστεί να φρενάρω λίγο πιο έντονα, όλο μα όλο το βάρος έπεφτε στο τιμόνι.
    Τί επιλογές έχεις?
    Να βάλεις τα πόδια κόντρα στην ψηλή μπροστινή θέση/μαρσπιέ σε φάση "βάστα τοίχο θα ζμπρώξω γερά"?

    Κι αν είναι και μικροί οι τροχοί, εκεί ειδικά χέσε μέσα.

    @αμυρού

    Το ότι ο Βύρωνας, ή ο Τιτάνας, ή ο δεν ξέρω γω ποιός άλλος παίρνουν ένα σκούτερ και το στίβουν, δεν είναι και μέτρο σύγκρισης.
    Γιατί οι συγκεκριμένοι στίβουν (και στρίβουν) ότι βρεθεί ανάμεσα στα σκέλια τους (ή κάτω από τον κώλο τους εν προκειμένω).

    Άμα πάρουμε σα δείγμα τύπους που σηκώνουν το μηχανάκι στη μια ρόδα και ξεχνάνε ότι υπάρχει και δεύτερη για να το κατεβάσουν, παρά μόνο όταν φτάσουν στον προορισμό τους για να παρκάρουν.... Ε γ@μησέ με

    Χώρια που λόγω ηλικίας ο Βύρωνας δεν πιάνεται.
    Τέτοιες μαλακίες που έχει καταφέρει να κουμαντάρει όταν ακόμα ο Σοϊχίρο βύζαινε τη μάνα του, σιγά μη δυσκολευτεί στο σκούτερ

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν συμπαθώ καθόλου τα μακριά βαριά και με μικρούς τροχούς scooter. Καταρχήν έχουν ελεεινή οδική συμπεριφορά. Εχουν τον ΑΣΤΡΙΦΤΟ στους ελιγμούς μέσα στην πόλη. Τεράστιο μπούγιο που δεν εκμεταλλεύεται και μεγάλο βάρος.
    Προφανώς δεν έχουμε τα ίδια κριτήρια, το καταλαβαίνω. Δεν με απασχολεί ο αέρας πχ γιατί κινούμαι μέσα στην πόλη. Ούτε η δυνατότητα μεταφοράς full face κάτω από την σέλα. Από την άλλη, επειδή οδηγάω "σβέλτα", τα scooter με χαμηλούς τροχούς ή μεγάλο μεταξόνιο (ακόμα χειρότερο αν συνυπάρχουν) μου δημιουργεί μεγάλη ανασφάλεια, μιας και δεν στρίβουν (εκτός και τα κλωτσήσεις), υποστρέφουν εύκολα, και δεν σηκώνονται και εύκολα.

    Το XMAX που έχει πουλήσει τόσο καλά, με έστειλε αδιάβαστο όταν βρήκε το κεντρικό στάντ δύο φορές ενώ έστριβα (την μία, έξω από την στροφή της γέφυρας που είναι ο Καρτελιάς). Στην ευθεία της Συγγρού βέβαια, κύριος. Πολυθρόνα, ανεμοθώρακας και άνεση.... Προσωπικά το θεωρώ ΓΤΠΚ, όπως και όλα τα μακριά και μεγάλα αντικείμενα.
    Εδώ πολύ καλά μας τα λες.

    Πριν γιατί μας έβγαζες τη Μπαναγία με τα tmax και τις λοιπές μπουλντόζες?


  11. #176
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2015
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Χαλαρώστε λιγάκι.

    Είναι γνωστό πως τα πάντα γίνονται, αρκεί να ξέρεις τα όρια του δίκυκλου που καβαλάς.
    Και με ποδήλατο μπορείς να κάνεις ταξίδι και με RCV213s..

    Aπολαύστε αυτό που έχετε κι αφήστε τα υπόλοιπα για τους θεωρητικούς.
    +1000
    Και προσωπικα ειμαι πολυ χαλαρος

  12. #177
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    εγώ με το burgman 250 μια χαρά ταξιδάρες έκανα μόνος και 2πλός και ποτέ δέν έκανα στάση για ξεκούραση
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  13. #178
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Γνώρισεις την σημασία ύπαρξης του κλασικού ρεζερβουάρ στην οδήγηση μιας μοτοσυκλέτας;
    Και δεν εννοώ "οδηγώ μοτοσυκλέτα με 40χλμ/ωρα για να πάω για καφε"
    οκ, ολίγον άκυρο το επιχείρημα. Δεν θέλω να το προχωρήσω, αλλά μην ορκίζεσαι κιόλας οτι είναι τόσο δραματικά τα πράγματα...σιγά μην δεν μπορείς να οδηγήσεις αν δεν σφηνώνεις γόνατα στο ντεπόζιτο. Υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία στις διαδρομές μου, που στρίβω πιο γρήγορα με το scooter παρά με το T...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #179
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    οκ, ολίγον άκυρο το επιχείρημα. Δεν θέλω να το προχωρήσω, αλλά μην ορκίζεσαι κιόλας οτι είναι τόσο δραματικά τα πράγματα...σιγά μην δεν μπορείς να οδηγήσεις αν δεν σφηνώνεις γόνατα στο ντεπόζιτο. Υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία στις διαδρομές μου, που στρίβω πιο γρήγορα με το scooter παρά με το T...
    +1!!
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  15. #180
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.018
    Εγώ θα προτεινα να μπει το παληκάρι με το Multi που είμαστε μαζί στο 36ωρο να γράψει για τα σκούτερ και αν και πως πηγαίνουν...

Σελίδα 12 από 62 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Παρακαλουνται οι Βαζελοι που θελουν
    από STOYBI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 23:23
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 14:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF