Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 228

Θέμα: QJ motor svt 650

  1. #181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.128
    Έτσι είναι τα φόρα,άμα συμφωνούσαν όλοι ,θα είχανε κλείσει.ΠΑΝΤΩΣ από μεριά μου δεν έχετε παράπονο,σας ενημερώνω συνεχώς για την κινεζουλα μου χωρίς φόβο και πάθος,και χωρίς σύμπλεγμα κατωτερότητας.Μακαρι να το κάνουν κι άλλοι,για οποιοδήποτε μηχανάκι.Θα κάνει καλό για όλους.Πληροφοριακα με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο λόγω βελούδινου κινητήρα,(απ' ότι λένε,)πράγμα που το voge δεν έχει (το ουσιαστικό του μειονέκτημα),και περιμένω να κυκλοφορήσει και να γίνουν τεστ και αξιολογήσεις.Το κύριο μειονέκτημα που του βρίσκω είναι η αντιπροσωπεία εν σχέσει με την Voge.Ιδωμεν και αναμένουμε.

  2. #182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    643
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Αυτό από που προκύπτει ;;;;

    Νταξ, μάγκες βιάζεται τη λογική ένθεν κακείθεν.

    Μετά από τις κραυγαλέα επιφανειακές αναλύσεις και βεβαιότητες για τους "νόμους της αγοράς", (μου θύμισαν αναλύσεις χρηματιστηριακών προϊόντων το 1999, από "μπακαλομανάβηδες"), άρχισαν και οι στατιστικές του καφενείου.

    Από τη μια έχουμε τους "Κινεζολάτρες" και από την άλλη του "Κινεζομάχους", με κάθε ευκαιρία επιτίθενται ο ένας στον άλλο.
    Ας γίνει ένα μόνιμο θρεντ, να σφάζεστε παρέα να διασκεδάζουμε οι υπόλοιποι.

    Το τι θα γίνει με του κινέζους δεν το ξέρει κανείς, προς το παρόν βλέπουμε προθέσεις και πιθανολογούμε.
    Το ίδιο ισχύει και για τους Γιαπωνέζους και για τους ευρωπαίους.

    Ακόμα και η προσωπική εμπειρία του καθενός έχει περιορισμένη αξία.
    Του άλλου το Στρομ του βγήκε καλό, εμένα το KLR μου βγήκε μάπα, παρόλο που όλοι λέγανε "μηχανάκι για μια ζωή", "Δεν χαλάει με τίποτα αυτό" και λοιπές πίπες.
    Και εγώ αν το είχα πουλήσει στα 2-3 χρόνια, θα έλεγα σκυλί, έλα μου που στα 100k ήταν ασύμφορη η επισκευή.
    Ο άλλος λέει καινούργια μπαταρία "έκλασε" αλλά δεν ξέρουμε τίποτα άλλο και βγάζουμε συμπεράσματα. (Βασικά επιβεβαιώνουμε την άποψη που ήδη είχαμε και ταυτιζόμαστε γιατί έτσι μας βολεύει).

    Μετά παίρνεις ένα κατά κανόνα μέτριο γιαπωνέζικο μηχανάκι και προσπαθείς να το κάνεις αξιόλογο και αν σου πετύχει η συνταγή έχεις ένα μηχανάκι που πάλι δεν είναι "καλό" και μάλλον έχει χάσει και την αξιοπιστία του.
    Τι αξία έχει αυτό;

    Όλα είναι προϊόντα (κατά τη γνώμη μου στο όριο του σκουπιδιού), ο καθένας μετράει τα φράγκα του, τα γούστα του και μπορεί να διαλέξει και την "παραμύθα" του αν αυτό τον βολεύει.

    Για το συγκεκριμένο μοντέλο θα πούμε κάτι;
    Για την πρωτη προταση, τα βλεπεις στο δρομο; ΟΕΔ. Το οτι εσενα σου βγηκε μαπα το KLR δεν λεει τιποτα για την αξιοπιστια του μοντελου.

    Για την δευτερη προταση, λογω του παρελθοντος τους. Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι τα κινεζικα θα ειναι ισαξια ή καλυτερα απο τις καταξιωμενες Ιαπωνικες μαρκες, μπορεις μια χαρα να βαλεις τα λεφτα σου εκει. Εγω δεν θα παρω ( και αυτο ειναι γνωμη )


    Οσον αφορα τα "μετρια" γιαπωνεζικα, το ιδιο ειναι και ολα τα παρομοιας τιμης αντιστοιχα, μετρια. Για να πας σε καλο θες λεφτα, πολλα περισσοτερα απο αυτα που κοστιζει η μηχανη του θεματος και μπορει και να βρεθεις με ανακλησεις, ρεζερβουαρ κακοφτιαγμενα που βουλωνουν αντλιες καυσιμου, κλπ

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.483
    Δεν παίρνω Κινεζικο...
    Δεν παίρνω Κινεζικο...
    Δεν παίρνω Κινεζικο.....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20231017-155055~2.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	49,4 KB 
ID:	447011

  4. #184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.128
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Δεν παίρνω Κινεζικο...
    Δεν παίρνω Κινεζικο...
    Δεν παίρνω Κινεζικο.....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20231017-155055~2.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	49,4 KB 
ID:	447011
    Ινδικό;;;;

  5. #185
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.483
    Τα έχω σε χειρότερη μοίρα από τα κινέζικα.

  6. #186
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    868
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Για την πρωτη προταση, τα βλεπεις στο δρομο; ΟΕΔ. Το οτι εσενα σου βγηκε μαπα το KLR δεν λεει τιποτα για την αξιοπιστια του μοντελου.
    To ότι τα βλέπεις στο δρόμο δεν δίνει σχεδόν καμιά πληροφορία.
    Δεν ξέρουμε τι και πόσες φορές έχει αλλαχτεί, τη χρήση έγινε, δεν ξέρουμε ούτε καν, ποιο ποσοστό από αυτά που πουλήθηκαν, είναι ακόμα σε κυκλοφορία. (Ίσως η μοναδική πληροφορία που πιθανότατα να έχει κάποια αξία).
    Τα υπόλοιπα είναι ιστορίες του καφενέ.
    Και LC4 πετυχαίνω στο δρόμο, τι έγινε, εγίναν και αυτά αξιόπιστα, ελέω Κινέζων.
    Άσε που τον τελευταίο καιρό πετυχαίνω και πολλά κινέζικα, τι σημαίνει αυτό, είναι καλά επειδή τα αγοράσανε πολλοί;

    Το KLR δεν μου βγήκε εμένα μάπα.
    Έχει εγγενή σχεδιαστικά προβλήματα, γνωστά θέματα που η Kawasaki δεν παραδέχτηκε ποτέ, άλλα που παραδέχτηκε, "φτωχό" μοτοσυκλετιστικό-σχεδιασμό στα πάντα του και γενικά low budgetίλα γιαπωνέζικη, πολύ πριν της Κινέζικης.
    Τα μισά KLR με ζημία αυτή τη στιγμή στο car, έχουν κομμένο γρανάζι τρίτης με λιγότερο από 100k χλμ.
    Τι σκάτα αξιοπιστία είναι αυτή;
    Η δεύτερη γενιά για 3 χρόνια έβγαινε με λάθος ελατήρια πιστονιού και έκαιγε τόσο λάδι, όσο ελαιόλαδο θέλει ένα καλό Ιμάμ μπαϊλντί.
    Δεν θέλω να επεκταθώ παραπέρα, έχω να λέω μέχρι το πρωί και θα βγώ πολύ off topic.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Για την δευτερη προταση, λογω του παρελθοντος τους. Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι τα κινεζικα θα ειναι ισαξια ή καλυτερα απο τις καταξιωμενες Ιαπωνικες μαρκες, μπορεις μια χαρα να βαλεις τα λεφτα σου εκει. Εγω δεν θα παρω ( και αυτο ειναι γνωμη )
    Εγώ λέω ότι δεν μπορώ να ξέρω, δεν έχω επαρκή στοιχεία.
    Τα λεφτά μου (που δεν έχω) αυτή τη στιγμή δεν θα τα έδινα πουθενά, Κινέζικα, Γιαπωνέζικα ή Ευρωπαϊκά.
    Θεωρώ ότι τα περισσότερα που κυκλοφορούν είναι "υπερτιμολογημένα σκουπίδια", δεν μου κάνουν σχεδόν καμιά από τις δουλειές που θέλω.
    Αν έρθει η ώρα θα κρίνω κατά περίπτωση.
    Δεν ξέρω αν το CRF300L της Ho(u)nda, αξίζει τα 1500€, πάνω από το "Βούγκι το ραλί".
    Αν θελήσω το ένα από τα δύο θα το δω πολύ προσεκτικά.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Οσον αφορα τα "μετρια" γιαπωνεζικα, το ιδιο ειναι και ολα τα παρομοιας τιμης αντιστοιχα, μετρια. Για να πας σε καλο θες λεφτα, πολλα περισσοτερα απο αυτα που κοστιζει η μηχανη του θεματος και μπορει και να βρεθεις με ανακλησεις, ρεζερβουαρ κακοφτιαγμενα που βουλωνουν αντλιες καυσιμου, κλπ
    Το ίδιο λέμε αν είναι να πάρω γιαπωνέζο, να βάλω WP μπροστά, FCR, OHLINS πίσω, brembo δαγκάνες μπλα μπλα ας πάω να πάρω το σωστό από την αρχή, γιατί μάλλον θα μου στοιχίσει το ίδιο και στην τελική θα έχω μια περίεργη συνταγή, από κάποιο εμπνευσμένο επαγγελματία του χώρου a.k.a "Μιχαλάρας Racing Tuning".

    Με λίγα λόγια, αν δεν σας αρέσουν τα Κινέζικα μην πάρετε, αφήστε τουλάχιστον να μιλήσουν οι ιδιοκτήτες τους για να μάθουμε κάτι από πρώτο χέρι.
    Oldfarts never die

  7. #187
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.262
    Τα KLR τελικά όντως βγήκαν ρδέλα.

  8. #188
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    To ότι τα βλέπεις στο δρόμο δεν δίνει σχεδόν καμιά πληροφορία.
    Δεν ξέρουμε τι και πόσες φορές έχει αλλαχτεί, τη χρήση έγινε, δεν ξέρουμε ούτε καν, ποιο ποσοστό από αυτά που πουλήθηκαν, είναι ακόμα σε κυκλοφορία. (Ίσως η μοναδική πληροφορία που πιθανότατα να έχει κάποια αξία).
    Τα υπόλοιπα είναι ιστορίες του καφενέ.
    Και LC4 πετυχαίνω στο δρόμο, τι έγινε, εγίναν και αυτά αξιόπιστα, ελέω Κινέζων.
    Άσε που τον τελευταίο καιρό πετυχαίνω και πολλά κινέζικα, τι σημαίνει αυτό, είναι καλά επειδή τα αγοράσανε πολλοί;

    Το KLR δεν μου βγήκε εμένα μάπα.
    Έχει εγγενή σχεδιαστικά προβλήματα, γνωστά θέματα που η Kawasaki δεν παραδέχτηκε ποτέ, άλλα που παραδέχτηκε, "φτωχό" μοτοσυκλετιστικό-σχεδιασμό στα πάντα του και γενικά low budgetίλα γιαπωνέζικη, πολύ πριν της Κινέζικης.
    Τα μισά KLR με ζημία αυτή τη στιγμή στο car, έχουν κομμένο γρανάζι τρίτης με λιγότερο από 100k χλμ.
    Τι σκάτα αξιοπιστία είναι αυτή;
    Η δεύτερη γενιά για 3 χρόνια έβγαινε με λάθος ελατήρια πιστονιού και έκαιγε τόσο λάδι, όσο ελαιόλαδο θέλει ένα καλό Ιμάμ μπαϊλντί.
    Δεν θέλω να επεκταθώ παραπέρα, έχω να λέω μέχρι το πρωί και θα βγώ πολύ off topic.


    Εγώ λέω ότι δεν μπορώ να ξέρω, δεν έχω επαρκή στοιχεία.
    Τα λεφτά μου (που δεν έχω) αυτή τη στιγμή δεν θα τα έδινα πουθενά, Κινέζικα, Γιαπωνέζικα ή Ευρωπαϊκά.
    Θεωρώ ότι τα περισσότερα που κυκλοφορούν είναι "υπερτιμολογημένα σκουπίδια", δεν μου κάνουν σχεδόν καμιά από τις δουλειές που θέλω.
    Αν έρθει η ώρα θα κρίνω κατά περίπτωση.
    Δεν ξέρω αν το CRF300L της Ho(u)nda, αξίζει τα 1500€, πάνω από το "Βούγκι το ραλί".
    Αν θελήσω το ένα από τα δύο θα το δω πολύ προσεκτικά.




    Το ίδιο λέμε αν είναι να πάρω γιαπωνέζο, να βάλω WP μπροστά, FCR, OHLINS πίσω, brembo δαγκάνες μπλα μπλα ας πάω να πάρω το σωστό από την αρχή, γιατί μάλλον θα μου στοιχίσει το ίδιο και στην τελική θα έχω μια περίεργη συνταγή, από κάποιο εμπνευσμένο επαγγελματία του χώρου a.k.a "Μιχαλάρας Racing Tuning".

    Με λίγα λόγια, αν δεν σας αρέσουν τα Κινέζικα μην πάρετε, αφήστε τουλάχιστον να μιλήσουν οι ιδιοκτήτες τους για να μάθουμε κάτι από πρώτο χέρι.
    Για την ιστορία του Νήματος.
    O Firestarter στην συγκεκριμένη περίπτωση έγραψε το παρακάτω.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Το οδηγησα στην εκδηλωση στο λαυριο!
    Τα κιλα του δεν φαινονται σε καμια περιπτωση. Εχει νευρο εχει γκαζι και στα δικα μου μετρα 1.78 100 κιλα κουμπωσε τελεια.
    Με παραξενεψε το γεγονος οτι στο κλεισιμο του γκαζιου δεν εκοβε οσο περιμενα το μοτερ την ταχυτητα της μηχανης.
    Με σκασιμο στην τριτη σκων' σουζα ...
    Ναι δεν ειναι ωραιο με την πρωτη ματια...αλλα οσο το κοιτας τοσο το καταλαβαινεις...και γλυκαινει στο ματι.
    Ειναι μια ομορφη-ασχημη μηχανη!
    Θε ελεγα ειναι ο Μπελμοντο ������
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Δυο λογια..
    Οταν μπηκα στην ομαδα....αρκετες φορες βρεθηκα να υποστηριζω τις μοτοσυκλετες απο κινα.
    Καποιοι μαλιστα με χαρακτηρισαν κινεζοπληκτο....κινεζοφιλο...κ.α ������. Παντα ανεφερα λοιπον οτι θα ερθει το πληρωμα του χρονου
    αρκετα συντομα...σε βαθος 5ετιας που οι μηχανες απο κινα θα μπουν για τα καλα οχι μονο στην ελλαδα...αλλα σε ολη την ευρωπη αλλα
    και σε χωρες την αμερικανικης ηπειρου οπως...χιλη--αργεντινη...κα'
    Τοτε ελεγα ''Μαλ#@#ες....και ετρωγα κραξιμο.
    ΤΩΡΑ γελαω με μερικους γιατι δεν θυμοσαστε τι λεγατε....και πηγατε και αγορασατε κι'ολας...εκει φτασατε.. !!!������
    Δικαιωνομαι λοιπον!
    Να ειμαστε ολοι καλα παιδια....να εχουμε την υγεια μας να οδηγουμε οτι ''φτανει το χερι μας''
    και να μην κακολογουμε τις επιλογες των φιλων συντροχων!
    Ακομη και εσυ που διαβασες το ποστ μου και ειπες σε καποια στιγμη....''καλα μαλ@@#ες λεει""
    Θα'ρθει και η δικη σου σειρα....που θα τα καλοβλεπεις....
    Καλη συνεχεια !!
    Έτσι έφυγε το νήμα εκτός θέματος. Δεν ήρθε κάποιος από το πουθενά να κράξει τον κινέζο.
    Αλλά ήρθε ''ο κινέζος'' να μας πει
    ΧΑΧΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑ , χωρίς κανένα στοιχείο όπως και ο ίδιος γράφεις!
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #189
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.947
    Υ.γ.
    Τελικό από εμένα.
    Εμένα με χαλάει ο Fanboyσμος .
    Με χαλάει το γενικό attitude είστε ηλίθιοι όσοι τα σκάτε, στην τιμή της Multi πήρα 3 Voge με τριβάλιτσο και κάνω την ίδια δουλειά.
    Με χαλάει ότι τα περισσότερα νήματα κινούνται γύρω από το πόσο χαμηλή τιμή έχουν και πόσα Ali Express εξτρά έχουν πάνω και όχι καθαρά στο οδηγικό-τεχνικό τους κομμάτι.
    Τι νέο φέρνουν στην αγορά και όχι τι αντιγράφουν καλά.
    Αυτά .
    Δεν έχω τίποτα προσωπικό ούτε σνομπάρω ΚΑΝΕΝΑΝ που έχει κινέζικο και θα χαρώ ειλικρινά να κάνουμε και βόλτες παρέα.
    Αλλά ρε αλάνια , προχωρήστε πρώτοι λίγο παρακάτω , γιατί κάνουν κύκλους οι κουβέντες ακόμα και όταν δεν πετάγεται κάποιος άκυρος να πει την παπάτζα του.

    Over and Out .
    where was Gondor when the Westfold fell?

  10. #190
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    12 σελίδες αυτό το μοντέλο , ούτε η εταιρία που το φτιάχνει δεν το περίμενε αυτό
    Εκ των οποίων μόνο η πρώτη αφορά αυτό
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #191
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.128
    Έτσι γίνεται όταν η συζήτηση πηγαίνει στα κινέζικα.Η πλάκα είναι ότι μερικοί εδώ μέσα ,παρ όλη την ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΗ αποστροφή τους για αυτά,πάνε και τα αγοραζουν.Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλετω.
    Under and in από μένα.

  12. #192
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    25
    αν δεν δω diy part list apo lakis εγω βογκ δεν παιρνω

  13. #193
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    462
    Ειπα ρε φιλε οτι δεν θα ξαναγράψω σε αυτο το κ@λ@θρέντ αλλα ειναι μονος ο παναβουρης (kudos!!) και δεν το αντέχει η ψυχή μου.

    Ρε φίλε Corpse εισαι έξυπνος άνθρωπος. Δεν μιλάς σε χάπατα και το ξερεις. Γραφεις για fanboysmo για τους κινέζους? Τσέκαρε όλα τα νηματα και τις αντιπαραθέσεις να δεις πως ξεκινάνε. ΟΛΕΣ ξεκινανε απο τα fanboy των σαμουράι. Μας λένε τι μαλακία είναι τα κινέζικα και συνεπώς τι μαλακία αγοράσαμε. Ε, φίλε ποστερ θα σου πω και εγω ποσο μαλακας νομιζω οτι εισαι. Πιο πολυ για τις απόψεις σου. Οχι για τη μηχανή που έχεις. Δες τα ποστ μέχρι το αρχικο του DRAKONET. Ειρωνεία και εξυπνάδα. Πήξαμε στο ιq. Μπορω να βάλω και άλλα δεκα θρέντ με το ιδιο πατερν.

    Ακόμα, εκτός απο τα ποστ του DRAKONET που έβαλες, υπάρχει και ακόμα ενα που το εκανες γαργάρα. Για χαρη πληρότητας επρεπε να το βάλεις. Κανένας δεν απάντησε σε αυτο.

    Και επιτέλους ξυπνήστε λιγο. Αντιγραφη και αντιγραφή και αντιγραφή. Μας τα κανατε 100κιλα. Ρε ειστε σοβαροί? Πιστευετε οτι στέλνουν κινέζους στα εργοστασια της honda σε θέσεις καμουφλαριζμένων καθαριστών για να μάθουν πως φτιάχνονται οι κινητήρες? Είναι σχέδια που τα κλέψανε?

    Οι κινέζοι ξέρουν ακριβώς τι φτιάχνουν. Κινέζικες εταιρίες που φτιαχνουν μαλακίες, ξέρουν οτι φτιάχνουν μαλακιες. Εξυπηρετουν μια αγορά και το κανουν μετα απο στρατηγικές αποφάσεις. Οι τρεις για τις οποιες συζητάμε παντα (Voge, Benelli, CFMoto), ηρθαν για να μεινουν. Και θα μείνουν. Οποιος βλέπει κατι φτηνο σε αυτές, καλο θα ειναι να εξασκήσει το ματι του και την αισθητική του. Σε τεσσερα χρόνια η ψαλιδα των τιμων θα εχει κλεισει. Δεν θα πεσει η honda. Οι αλλες θα ανέβουν.

    Να γράψω και αυτο που ειναι μοδα (που ισχύει κιολας μαλλον και απτην απέναντι πλευρα): Δεν αναφέρομαι προσωπικα σε κανενα.

  14. #194
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Ειπα ρε φιλε οτι δεν θα ξαναγράψω σε αυτο το κ@λ@θρέντ αλλα ειναι μονος ο παναβουρης (kudos!!) και δεν το αντέχει η ψυχή μου.

    Ρε φίλε Corpse εισαι έξυπνος άνθρωπος. Δεν μιλάς σε χάπατα και το ξερεις. Γραφεις για fanboysmo για τους κινέζους? Τσέκαρε όλα τα νηματα και τις αντιπαραθέσεις να δεις πως ξεκινάνε. ΟΛΕΣ ξεκινανε απο τα fanboy των σαμουράι. Μας λένε τι μαλακία είναι τα κινέζικα και συνεπώς τι μαλακία αγοράσαμε. Ε, φίλε ποστερ θα σου πω και εγω ποσο μαλακας νομιζω οτι εισαι. Πιο πολυ για τις απόψεις σου. Οχι για τη μηχανή που έχεις. Δες τα ποστ μέχρι το αρχικο του DRAKONET. Ειρωνεία και εξυπνάδα. Πήξαμε στο ιq. Μπορω να βάλω και άλλα δεκα θρέντ με το ιδιο πατερν.

    Ακόμα, εκτός απο τα ποστ του DRAKONET που έβαλες, υπάρχει και ακόμα ενα που το εκανες γαργάρα. Για χαρη πληρότητας επρεπε να το βάλεις. Κανένας δεν απάντησε σε αυτο.

    Και επιτέλους ξυπνήστε λιγο. Αντιγραφη και αντιγραφή και αντιγραφή. Μας τα κανατε 100κιλα. Ρε ειστε σοβαροί? Πιστευετε οτι στέλνουν κινέζους στα εργοστασια της honda σε θέσεις καμουφλαριζμένων καθαριστών για να μάθουν πως φτιάχνονται οι κινητήρες? Είναι σχέδια που τα κλέψανε?

    Οι κινέζοι ξέρουν ακριβώς τι φτιάχνουν. Κινέζικες εταιρίες που φτιαχνουν μαλακίες, ξέρουν οτι φτιάχνουν μαλακιες. Εξυπηρετουν μια αγορά και το κανουν μετα απο στρατηγικές αποφάσεις. Οι τρεις για τις οποιες συζητάμε παντα (Voge, Benelli, CFMoto), ηρθαν για να μεινουν. Και θα μείνουν. Οποιος βλέπει κατι φτηνο σε αυτές, καλο θα ειναι να εξασκήσει το ματι του και την αισθητική του. Σε τεσσερα χρόνια η ψαλιδα των τιμων θα εχει κλεισει. Δεν θα πεσει η honda. Οι αλλες θα ανέβουν.

    Να γράψω και αυτο που ειναι μοδα (που ισχύει κιολας μαλλον και απτην απέναντι πλευρα): Δεν αναφέρομαι προσωπικα σε κανενα.
    Δεν το έκανα γαργάρα, απλά όταν βλέπω ποστάρισμα Parking δεν το ''βλέπω''
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #195
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν το έκανα γαργάρα, απλά όταν βλέπω ποστάρισμα Parking δεν το ''βλέπω''
    Δεν εννοουσα αυτο. Εννοουσα ακόμα ενα του Drakonet. Παρόλα, χαιρομαι που παρανόησες. Αυτο που έγραψες για μενα εχει περισσότερη σημασία.

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη για QJ motor
    από Sachry στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2022, 20:19
  2. ti gnomi exete gia to vstrom 650???
    από vstrom650 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 11:56
  3. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  4. aprilia pegasus 650
    από greekshadow στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 09:38
  5. Χαμηλώνει το Transalp (650 '03)
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2004, 07:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF