Σελίδα 13 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 288

Θέμα: CFMOTO 800MT 2021

  1. #181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Πάντως αν πάρουμε για παράδειγμα τη φανταστική τιμή λανσαρίσματος του CFmoto 650 στα 4800 ευρώ δε μπορώ να πω πως εμπιστεύτηκε ο κόσμος μέχρι στιγμής τη συγκεκριμένη εταιρεία.Δεν πρέπει να πούλησε παρά ελάχιστα κομμάτια.Μιλάμε για σχεδόν μισά λεφτά απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας του.Δικαιολογημένος ο προβληματισμός του STF για το πόσοι θα διαθέσουν 9 χιλιάρικα για το ΜΤ800.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Το βάρος είναι σοβαρό θέμα πάντως για μια μοτοσυκλέτα αυτής της κατηγορίας

  3. #183
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Πάντως αν πάρουμε για παράδειγμα τη φανταστική τιμή λανσαρίσματος του CFmoto 650 στα 4800 ευρώ δε μπορώ να πω πως εμπιστεύτηκε ο κόσμος μέχρι στιγμής τη συγκεκριμένη εταιρεία.Δεν πρέπει να πούλησε παρά ελάχιστα κομμάτια.Μιλάμε για σχεδόν μισά λεφτά απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας του.Δικαιολογημένος ο προβληματισμός του STF για το πόσοι θα διαθέσουν 9 χιλιάρικα για το ΜΤ800.
    ασχημο ομως. πολύ ασχημο.

    άσε που στα λεφτα αυτα έβρισκες αξιοπιστο μεταχειρισμένο. στα λεφτα του 800 δεν υπάρχει καν μεταχειρισμένο αντίστοιχο. εκτός αν πας σε 10ετίας 990.

  4. #184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ασχημο ομως. πολύ ασχημο.

    άσε που στα λεφτα αυτα έβρισκες αξιοπιστο μεταχειρισμένο. στα λεφτα του 800 δεν υπάρχει καν μεταχειρισμένο αντίστοιχο. εκτός αν πας σε 10ετίας 990.

    Προσωπικά αν είχα να διαλέξω σε ΚΤΜ δεκαετίας και καινούργιο 800 ΜΤ θα το ρίσκαρα για το CFmoto.Παρολαυτά αν είχα επιλογή θα έκανα λίγη υπομονή και θα πήγαινα σε Africa 1000(παρά τα όσα έχουν ακουστεί για τα καλάμια και τις ακτίνες) ή σε Τενερέ 700 μεταχειρισμένο να είμαι όσο το δυνατόν πιο ήσυχος.Σε 5 χρόνια μπορεί να αλλάξει το πράγμα αν το πάρουν 5-6 άνθρωποι στην Ελλάδα και γράψουν χιλιόμετρα με αυτό σε όλες τις συνθήκες χωρίς προβλήματα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #185
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά αν είχα να διαλέξω σε ΚΤΜ δεκαετίας και καινούργιο 800 ΜΤ θα το ρίσκαρα για το CFmoto.Παρολαυτά αν είχα επιλογή θα έκανα λίγη υπομονή και θα πήγαινα σε Africa 1000(παρά τα όσα έχουν ακουστεί για τα καλάμια και τις ακτίνες) ή σε Τενερέ 700 μεταχειρισμένο να είμαι όσο το δυνατόν πιο ήσυχος.Σε 5 χρόνια μπορεί να αλλάξει το πράγμα αν το πάρουν 5-6 άνθρωποι στην Ελλάδα και γράψουν χιλιόμετρα με αυτό σε όλες τις συνθήκες χωρίς προβλήματα.
    με υπομονή δεν μαζεύεις 6 χιλιάρικα που ειναι η διαφορά σε λεφτα. εκτός αν μιλάς για μτχ που πάλι θες τουλάχιστον 2 χιλιάρικα παραπάνω και κοιτάς μοντελα 2015-2016 μαξ 2017. το τενερε ειναι για σένα που παιρνεις τα βουνα, δεν ειναι για όλους. στη θεση σου και εγω τενερε θα έπερνα.

    https://www.youtube.com/watch?v=ByszNKjlfWQ
    ktm replica
    Τελευταία τροποποίηση από basilis_k6; 04/11/2021 στις 22:03.

  6. #186
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    με υπομονή δεν μαζεύεις 6 χιλιάρικα που ειναι η διαφορά σε λεφτα. εκτός αν μιλάς για μτχ που πάλι θες τουλάχιστον 2 χιλιάρικα παραπάνω και κοιτάς μοντελα 2015-2016 μαξ 2017. το τενερε ειναι για σένα που παιρνεις τα βουνα, δεν ειναι για όλους. στη θεση σου και εγω τενερε θα έπερνα.

    https://www.youtube.com/watch?v=ByszNKjlfWQ
    ktm replica

    Είπα Αφρικα 1000 γιατί προφανώς υπάρχει μόνο σε μεταχειρισμένο και είναι κοντά ας πουμε στα 10 χιλιάρικα.Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο όμως ούτε το Τενερέ ούτε το Άφρικα είναι για μένα γιατί δεν ξέρω και ούτε έχω καμία όρεξη να αλλάζω σαμπρέλες στα βουνά σε περίπτωση στραβής!

    Για μένα μόνο Tubeless και ας πηγαίνω πιο αργά και προσεκτικά δεν τρέχει τίποτα.Ούτως ή άλλως μόνος είναι τεράστιο ρίσκο να ψάχνεις το κάτι παραπάνω στις κροκάλες εκεί πάνω.1000 φορές μια ανθεκτική χυτή ζάντα και χαμηλός ρυθμός αλλά και πάλι να σε πηγαίνει παντού.

    To 800MT,τα ΚΤΜ και το Africa 1100 adventure sports καλύπτουν το θέμα tubeless(όχι όμως άλλα πράγματα) αλλά επι τη ευκαιρία να πω και κάτι αρνητικό επ αυτού που έμαθα μόλις πρόσφατα.Σε περίπτωση στραβώματος σε αυτού του τύπου ζάντες τον ψιλοπίνεις.Ο ζαντάς που ήταν στη θεοφιλοπούλου λόγω προβλήματος υγείας δεν υπάρχει πλέον και κάτι γνωστά ονόματα του χώρου χρησιμοποιούν τόρνο όπως μου είπαν στο λαστιχάδικο.

    Θα ήθελα κάποιος να μου πει τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση και αν υπάρχει ισάξιος ζαντάς με αυτόν που είπα στην Αττική ο οποίος μπορεί να βρει λύση σε τέτοιες ζάντες.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #187
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.862
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο όμως ούτε το Τενερέ ούτε το Άφρικα είναι για μένα γιατί δεν ξέρω και ούτε έχω καμία όρεξη να αλλάζω σαμπρέλες στα βουνά σε περίπτωση στραβής!

    Για μένα μόνο Tubeless και ας πηγαίνω πιο αργά και προσεκτικά δεν τρέχει τίποτα.Ούτως ή άλλως μόνος είναι τεράστιο ρίσκο να ψάχνεις το κάτι παραπάνω στις κροκάλες εκεί πάνω.1000 φορές μια ανθεκτική χυτή ζάντα και χαμηλός ρυθμός αλλά και πάλι να σε πηγαίνει παντού.
    Έχουμε καμιά μαρτυρία -εμπειρία για αυτόν τον μύθο περί σκασίματος των σαμπρελών, ή είναι από τις ιστορίες που λέγονται
    γύρω από τη φωτιά της κατασκήνωσης από τους παλιότερους?

  8. #188
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.517
    Για μοτοσυκλέτες δεν ξέρω. Πάντως στα ποδήλατα βουνού, οι σαμπρέλες αποφεύγονται από τους έμπειρους και τακτικούς ποδηλάτες, διότι σκάνε εύκολα. Οι περισσότεροι προτιμούν tubeless ελαστικά, σε συνδυασμό με υγρό ταχείας πήξεως, ώστε να κλείνουν οι μικρές τρύπες από τα αγκάθια.

    Η δική μου εμπειρία με ποδήλατο βουνού, με σαμπρέλα, είναι τρεις τρύπες από αγκάθια σε μία μόνο βόλτα μερικών ωρών. Αν θέλεις να έχεις καλό κράτημα, αναγκαστικά κατεβάζεις την πίεση σε επίπεδα που το λάστιχο είναι πολύ επιρρεπές σε σκασίματα, οπότε η λύση του tubeless, είναι σχεδόν μονόδρομος, αν είσαι τακτικός. Όσοι το έχουν κάνει, έχουν ξενοιάσει.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 06/11/2021 στις 18:11.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #189
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Έχουμε καμιά μαρτυρία -εμπειρία για αυτόν τον μύθο περί σκασίματος των σαμπρελών, ή είναι από τις ιστορίες που λέγονται
    γύρω από τη φωτιά της κατασκήνωσης από τους παλιότερους?
    σε hardcore καταστασεις σε βιντεο εχω δει. αλλα θεωρω πως για τον μεσο αναβατη ειναι απιθανο να το παθει. βεβαια το καρφι ειναι καρφι και εκει εχεις θεμα.

  10. #190
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.862
    Σε hardcore καταστάσεις οι πιέσεις στα ελαστικά μπορεί να είναι και κάτω από 18 psi.
    Σε αυτές τις καταστάσεις με χυτή δεν ξεκινάει κανένας.
    Επίσης ακόμα και να μείνεις από λάστιχο στην hardcore κατάσταση δεν έχεις παρά να μειώσεις ταχύτητα και να πας σε ένα μαγαζί να το αλλάξεις αν μιλάμε για χωμάτινο λάστιχο.
    Δεν μπαίνω στη λογική ότι να αλλάξεις σαμπρέλα είναι εύκολο και γίνει πόλεμος

  11. #191
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Έχουμε καμιά μαρτυρία -εμπειρία για αυτόν τον μύθο περί σκασίματος των σαμπρελών, ή είναι από τις ιστορίες που λέγονται
    γύρω από τη φωτιά της κατασκήνωσης από τους παλιότερους?

    Αμέτρητες ιστορίες απο πρόσφατες μέχρι παλιότερες.Το πρόβλημα είναι ότι και στην άσφαλτο να μείνεις πρέπει να ξέρεις αλλιώς οδική.Με Tubeless βάζεις ένα κορδόνι και συνεχίζεις κανονικά.Έχω πατήσει καρφί στη Θήβα,έβαλα κορδόνι μέσα σε 5 λεπτά και συνέχισα την εξόρμηση μέχρι τη λίμνη Πλαστήρα χωρίς πρόβλημα.Ξέρω οτι σε όσους κατέχουν το αντικείμενο μπορεί να φαίνεται αστείο το να μη θέλει σαμπρέλα κάποιος που πάει χώμα όμως αν λάβεις υπόψιν αυτές τις κατηγορίες μοτοσυκλετών που μπαίνουν κάτι τούβλα λάστιχα τύπου Μιτας Ε07,Bridg AX41 και michelen Wild τα οποία δε μπορείς να τα ξεζαντάρεις με τίποτα όσο έμπειρος και να είσαι.Σκέψου τώρα να μην ξέρεις κιόλας
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #192
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    Για να φθασεις στο χώμα θα πατήσεις και άσφαλτο.. σαμπρέλα-ασφαλτος- ειδικά μπροστινό, αχτύπητος συνδιασμός,τι να πω

  13. #193
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.131
    https://www.youtube.com/watch?v=JoMltZusrzs

    χειεροτερο να βγει?

  14. #194
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.534
    ναι αλλα ειναι ready to race

  15. #195
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    Για να φθασεις στο χώμα θα πατήσεις και άσφαλτο.. σαμπρέλα-ασφαλτος- ειδικά μπροστινό, αχτύπητος συνδιασμός,τι να πω
    Σε είχε χαλάσει κάπου στο 990;

Σελίδα 13 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM RC 390 2021
    από lleonidas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2024, 16:56
  2. CFMoto 250 NK
    από cfloratos στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 239
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2023, 04:10
  3. CFMOTO 400GT
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2023, 20:34
  4. Yamaha MT-07 2021
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2022, 19:29
  5. CFMoto 650 MT
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2019, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF