Σελίδα 13 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 309

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων μοτοσυκλέτας στα Μέγαρα μέχρι νεοτέρας

  1. #181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iliasfyntanidis
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    188
    Τα Μέγαρα έχουν ανοίξει τουλάχιστον για track day αυτοκινήτων.Απαραίτητα χαρτιά από γιατρούς και αθλητικό σωματείο.Αυτό το τελευταίο ακούγεται κάπως....
    Περισσότερα εδώ για πρόγραμμα,δικαιολογητικά.
    http://ttchallenge.gr/?q=el/content/...%89%CE%BD-2014

    Προφανώς δεν έχει να κάνει αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα αλλά μάλλον θέμα αδιοδότησης είναι.
    Το σίγουρο είναι ότι εκεί που πήγαινες χαλαρός για ένα td τώρα ζητάνε ένα κάρο χαρτιά-και προφανώς λεφτά.
    Οποτέ υπομονή.
    Ride till the end....isle of man style!
    William Joseph "Joey" Dunlop, OBE (February 25, 1952 - July 2, 2000)

  2. #182
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2014
    Μηνύματα
    161
    επιτρεψατε μου να πω και εγω μια γνωμη...μιλανε ολοι μιλαν και οι κ..οι θα πει καποιος και πολυ σωστα θα το πει.
    τι πιστες ,τι χαραξεις,τι ss....
    μεσα στ οσυνολο της κοινωνιας υπαρχουν και ανθρωποι που αντι να καθονται και να σκανε για το πως θα πληρωσουν το νοικι η το ρευμα,ξεσκανε με ενα track day.
    υπαρχουν αλλοι που αυτα τα εχουν ξεχασει και αλλοι που τα θελουν,τα ονειρευονται και δεν μπορουν να το κανουν.θαυμα θα ηταν καθε πολυ να εχει ενα χωρο ελεγχομενο οπου θα μπορεσει να μαθει να οδηγει σωστα,θα ξεχαρμανιαζει με μεγαλυτερη ασφαλεια απο οτι σε δημοσιο δρομο και ολα αυτα τα θετικα που δίνει ενας ελεγχόμενος χώρος.
    μεχρι να γίνει αυτο ισως πρεπει να καθησουμε να σκεφτουμε ολοι οχι μονο για τον εαυτο μας, αλλα και για το συνολο.
    εγω ειμαι ενας απειρος αναβατης,που οδηγαω ενα zzr600.δεν εχω ιδεα πως στριβουν,δεν εχω πλαγιασει ποτε αλλα αν μου πουν σημερα οτι διαλεγω αναμεσαστη μηχανη και στα πτυχια μου διαλεγω τη μηχανη χωρις διαπραγματευση.έχω σκασει ολα μου τα λεφτα σε εξοπλισμο,έχω χασει τη δουλεια μου και δεν προκειτε ποτε να βρω καμμια που να μην έχει χαρακτηριστικα δουλείας και σαφως μαζευω τα κερματα σε ενα κουμπαρα που μεχρι τωρα εχω ανοιξει δυο φορες γιατι επρεπε να παω τη γυναικα μου στο γιατρο,γιατι θελω να μαζεψω πεφτα να παω στο california souprebike.
    το ξερω οτι μπορει να ξεφευγω απο το θεμα,αλλα το θεμα ειναι οτι η αγαπη για κατι παντα γινεται αντικειμενο εκμεταλευσης απο καποιους αλλους ,ενω ταυτοχρονα οι ανθρωποι που ειναι απο έξω και δεν εχουν καποια ιδια εμπειρια τοποθετουνται αναλογα.
    να ευχηθω να μας φωτισει ολους ο θεος και να παοκτησουμε ΠΑΙΔΕΙΑ ωστε να πρατουμε αναλογα σε καθε θεμα μας με γνωμονα το κοινο συμφερον και οχι το ιδιο..
    να εισαστε παντα ορθιοι και σας ευχομαι πολλα και καλλα χιλιομετρα με τις κυραδες σας...

  3. #183

  4. #184
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    το css στο φατσαμπουκ εχει αναρτησει και φωτος απο την πιστα και γραφει:Το πρώτο California SuperBike School στα Μέγαρα είναι γεγονός!! Καλή μας αρχή!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #185
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113
    για να δουμε,6 μηνες κλειστα ειναι αρκετος καιρος,να παμε να ξεσκασουμε εκει ανετα ωραια και χωρις φοβο και παθος

  6. #186
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Το CSS έγινε, 40 άτομα ημασταν. Από ότι φαίνεται η πίστα άνοιξε με ειδική άδεια, και μόνο για το CSS, ενώ προσπαθήσανε να πάρουνε και έγκριση για Ride Day, τελικά προφανώς δεν τους δόθηκε. Αρα στο θέμα άνοιγμα πίστας, δεν είμαστε ακόμα σε καλό σημείο προφανώς....

  7. #187
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113

  8. #188
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    ρωτησα σημερα εναν φιλο μου και μου ειπε οτι εχει παρει αδεια απο την Πυροσβεστικη και οτι ειναι θεμα ημερων να ξανανοιξει.
    εκανε την αρχη το CSS και ελπιζουμε ολοι να ανοιξει συντομα να ξεδωσουμε λιγο.

  9. #189
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.951
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Το CSS έγινε, 40 άτομα ημασταν. Από ότι φαίνεται η πίστα άνοιξε με ειδική άδεια, και μόνο για το CSS, ενώ προσπαθήσανε να πάρουνε και έγκριση για Ride Day, τελικά προφανώς δεν τους δόθηκε. Αρα στο θέμα άνοιγμα πίστας, δεν είμαστε ακόμα σε καλό σημείο προφανώς....
    έχουν φτιάξει τπτ ή είναι στην ίδια κατάσταση;

  10. #190
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Το 2strokers ειδα οτι κανει τρακ ντει 15 ιουλιου?
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  11. #191
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    έχουν φτιάξει τπτ ή είναι στην ίδια κατάσταση;
    Μπά, τίποτα που να πρόσεξα εγώ τουλάχιστον, μάλιστα η πίστα φαίνεται πως είναι σε αχρηστία με αποτέλεσμα να έχει καφετί χρώμα σε ορισμένα σημεία από χώμα/σκόνη. Μας το είπανε και να προσέχουμε ιδιαίτερα καθώς η πίστα δε πατιέται οπότε...Εντάξει, μη φανταστείς τίποτα φοβερό, δεν ήτανε και χωματόδρομος δηλαδή...

  12. #192
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113
    ακωμα να βαλουν κανα λαστιχο και κανα πυροσβεστηρα?ειμαστε και εμεις για του λουτσο ειναι και το κρατος για τον λουτσο επι δυο και ολα πανε στον αυτοματο



  13. #193
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    η παρανοια σε ολο της το μεγαλειο.....1000 ποστ να κλεισουν τα μεγαρα που ειναι ακαταλληλα που σκοτωνετε κοσμος που αυτοι που διοργανωνουν ειναι ασχετοι που το κρατος δε κανει τιποτα που ο ιδιοκτητης δε κανει τιποτα που οσοι πανε ειναι λαλακες...... μετα απο 6 μηνες...αντε να ανοιξει η πιστα , αντε να παμε , ακομα δε γινετε τιποτα? χαχαχαχαχαχαχαχαχΧΑΧΑΧΑΧ :P
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EVI Προβολή μηνύματος
    η παρανοια σε ολο της το μεγαλειο.....1000 ποστ να κλεισουν τα μεγαρα που ειναι ακαταλληλα που σκοτωνετε κοσμος που αυτοι που διοργανωνουν ειναι ασχετοι που το κρατος δε κανει τιποτα που ο ιδιοκτητης δε κανει τιποτα που οσοι πανε ειναι λαλακες...... μετα απο 6 μηνες...αντε να ανοιξει η πιστα , αντε να παμε , ακομα δε γινετε τιποτα? χαχαχαχαχαχαχαχαχΧΑΧΑΧΑΧ :P

  15. #195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Μπά, τίποτα που να πρόσεξα εγώ τουλάχιστον, μάλιστα η πίστα φαίνεται πως είναι σε αχρηστία με αποτέλεσμα να έχει καφετί χρώμα σε ορισμένα σημεία από χώμα/σκόνη. Μας το είπανε και να προσέχουμε ιδιαίτερα καθώς η πίστα δε πατιέται οπότε...Εντάξει, μη φανταστείς τίποτα φοβερό, δεν ήτανε και χωματόδρομος δηλαδή...
    μια υδροφόρα με πιεστικό δεν σκέφτηκαν να βάλουν πριν μπείτε μέσα....???

Σελίδα 13 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεγαρα τελος (παλι) μεχρι νεοτερας...
    από Ταξιδευτής στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2008, 13:37
  2. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26
  3. κυριακη στα Μεγαρα!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 10:10
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF