Σελίδα 13 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 360

Θέμα: ανακατασκευη honda supra

  1. #181
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    εδω νομιζω φενεται η διαφορα απο το καθαρισμα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140612_191013.jpg 
Προβολές:	383 
Μέγεθος:	103,3 KB 
ID:	318219

  2. #182
    Από εδώ λίπη το λαμάκι που βαστάει το καλώδιο του φωτοκύτταρου σταθερό. Μην τοποθετήσεις το καπάκι αν δε Βάλης λαμάκι γιατί το βολάν θα κόψη το καλώδιο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140612_191013.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	93,1 KB 
ID:	318226
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  3. #183
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    γιωργαρα μου το εχω αυτο το λαμακι απλα δεν το ειχα τοποθετησει εκει οταν τραβαγα την φωτο

  4. #184
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578


    ενα βιντεακι με το εν τοτε λειτουργεια μοτερ

  5. #185
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από supraman Προβολή μηνύματος


    ενα βιντεακι με το εν τοτε λειτουργεια μοτερ
    Εξάτμιση δεν βλέπω, συμπίεση μηδέν και οι βαλβίδες γειά σας.
    Χάνει λάδι κιόλας....

    Χρηστάρα μου μην κάνεις τέτοια λάθη.....

  6. #186
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    xaxaxa 1ον δεν ειχε πατησει η τσιμουχα καλα 2ον εξατμιση δεν εχει γτ ηταν μολις το εβαλα να δω αν θα παρει μπροστα και οταν ειχα καθαρισει και το καρμπ και 3ον αν λες για τον ηχο που ακουγεται ετσι εγω οσα εχω ακουσει ετσι ακουγοντε χωρις εξατμιση :P και απο συμπιεση ειδικα αστα εχει αρκετη

  7. #187
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από supraman Προβολή μηνύματος
    xaxaxa 1ον δεν ειχε πατησει η τσιμουχα καλα 2ον εξατμιση δεν εχει γτ ηταν μολις το εβαλα να δω αν θα παρει μπροστα και οταν ειχα καθαρισει και το καρμπ και 3ον αν λες για τον ηχο που ακουγεται ετσι εγω οσα εχω ακουσει ετσι ακουγοντε χωρις εξατμιση :P και απο συμπιεση ειδικα αστα εχει αρκετη
    Ρύθμισε βαλβίδες και βάλτο μπροστά χωρίς εξάτμιση και ξανακοίτα διάκενα....
    Το άλλο μοτέρ τι έγινε?

  8. #188
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Ρύθμισε βαλβίδες και βάλτο μπροστά χωρίς εξάτμιση και ξανακοίτα διάκενα....
    Το άλλο μοτέρ τι έγινε?
    οχι οχι αυτο ειναι αυτο που ειχα επανω πριν καν αρχισω ολοκληρη την ανακατασκευη λαθος διατυπωση συγνωμη :/

  9. #189
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    ρε σεις ανακατασκευαστες για προτυνεται καμια ιδεα για το πως θα αποτρεψουμε τηνσκουρια σε κινητηρα θαλασσης λιγο ή και καθολου να μην εχει σκουρια ? τι προτηνεται να κανω γιατι εχω βγαλει την βαρκα εξω γιατικαποιοι ηλιθιοι δεν ξερουν πως να τις κουμαναρουν τις δικες του και μου την χτυπησαν :@ και καθε φορα που την βγαζω ξυνω την σκουρια που πιανει κιριως στο τεποζιτο απο το μοτερ και στο καπακι της μανιβελας που ειναι με κορδονακι πως μπορω να αποτρεψω τηνσκουρια με τι υλικο ? και με ποιον τροπο ωστε να αντεχει για καιρο υποψιν πως εκει που ειναι ημηχανη εχει γυρω γυρω και απο πανω καπακια θα βγαλω φωτο αυριο να δειτε ετριψα σημερα το τεποζιτο και τα σχετικα αλλα πως θα το αποτρεψω ?

  10. #190
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δυο, τρια χερια μινιο, αλλα δυο ασταρι και αλλα δυο μπογια αντισκωριακη για μεταλα. Χωρις οικονομιες ειδικα στο μινιο και στο primer. Καθε χερι αφου στεγνωσει πολυ καλα το προηγουμενο! Και χωρις white spirit. Και καλη αφαιρεση της σκουριας πρωτα!!!
    Με αυτα δεν μου σκουριαζε ουτε η αγκυρα που 'χα στο ρεμετζο.
    μαρκες να κοιταξω στην αποθηκη αυριο να σου πω.

  11. #191
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δυο, τρια χερια μινιο, αλλα δυο ασταρι και αλλα δυο μπογια αντισκωριακη για μεταλα. Χωρις οικονομιες ειδικα στο μινιο και στο primer. Καθε χερι αφου στεγνωσει πολυ καλα το προηγουμενο! Και χωρις white spirit. Και καλη αφαιρεση της σκουριας πρωτα!!!
    Με αυτα δεν μου σκουριαζε ουτε η αγκυρα που 'χα στο ρεμετζο.
    μαρκες να κοιταξω στην αποθηκη αυριο να σου πω.

    gia koita file moy giati skouriazei sinexeia to tepozito xino kala bafo kai pali ta idia

  12. #192
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140622_125756.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	82,1 KB 
ID:	318886
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140622_125747.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	318890
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140622_125752.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	101,7 KB 
ID:	318891
    εδω ειναι το τεποζιτο απο την μηχανη το εξυσα με συρματοβουρτσα λιγο και μετα με γυαλοχαρτο μολις αγορασουμε χρωμα,ασταρι και μινιο απο το χτυπημα που εκανε εκεινος τα ξυλα σαπισαν και ετσι θα κατσει για να κατασκευαστη παλι καινουργια τα εξωτερικα μονο. το χρωμα απο αυτον που την χτυπησε ασπρο και ξερουμε και ποιος ειναι το χρωμα εχει αφησει σημαδια σε ολη την βαρκα :@ δλδ ελεος ο ανθρωπος !!!!!

  13. #193
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    εδω ειναι η βαρκουλα μας ειναι χειροποιητη εγω με τον πατερα μου την φτιαξαμε και επισης και το τρειλερ που καθεται θα σας το βγαλω και το τρειλερ να δειτε κατασκευη
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140622_125824.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	90,3 KB 
ID:	318892

  14. #194
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Λοιπον! Κοιταξα σημερα το πρωι στην αποθηκη και βρηκα Interlux και TitanYate. Εχουν σειρες για μεταλλα και για ξυλα και για οτιδηποτε εχει να κανει με σκαφη.
    Παντως δε βρηκα αυτες που θεωρω καλυτερες. Ηταν μια μαρκα που επαιρνε ο πατερας μου απο παλια. Δεν θυμαται το ονομα, ουτε και εγω αλλα θυμαμαι οτι ηταν Αγγλικες και ειχαν σημα ενα μουσατο ναυτικο με πιπα. Ψαχ'τες και αυτες. Ειχαν και αυτες μπογιες για οτιδηποτε ειχε να κανει με σκαφη αλλα με ειδικευση στα ξυλα και στις μοραβιες.

  15. #195
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Λοιπον! Κοιταξα σημερα το πρωι στην αποθηκη και βρηκα Interlux και TitanYate. Εχουν σειρες για μεταλλα και για ξυλα και για οτιδηποτε εχει να κανει με σκαφη.
    Παντως δε βρηκα αυτες που θεωρω καλυτερες. Ηταν μια μαρκα που επαιρνε ο πατερας μου απο παλια. Δεν θυμαται το ονομα, ουτε και εγω αλλα θυμαμαι οτι ηταν Αγγλικες και ειχαν σημα ενα μουσατο ναυτικο με πιπα. Ψαχ'τες και αυτες. Ειχαν και αυτες μπογιες για οτιδηποτε ειχε να κανει με σκαφη αλλα με ειδικευση στα ξυλα και στις μοραβιες.
    θα ρωτησω και τον θειο μου που ειναι στο λιμενικο και περνανε εκει τα σκαφη θα του πω μην εχει δει αυτον τον μουσατο με την πιπα πουθενα χαχαχαχα να σε ρωτησω εχω εδω στο σπιτι που ψαχουλευα κατι χρωματα που ειναι αντισκουριακα αυτα κανουν ?

Σελίδα 13 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ανακατασκευη honda supra
    από gregogti στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2013, 17:37
  2. Βάψιμο πίσω ψαλιδιού σε Honda Supra (παπί)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 19:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF