Σελίδα 14 από 32 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617181924 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 468

Θέμα: Nordland και άλλες περιπέτειες - Teaser trailer

  1. #196
    μερικοί συνεχίζετε να μπερδέβετε την εκδρομή του σαββατοκύριακου και την ανεμελιά του, με ένα ταξίδι 24 ημερών (που κανονικά ήθελε παραπάνω) , πεντέμισυ χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά (σε ευθεία γραμμή) ...

    δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στον περαστικό, αλλά με αφορμή το πόστ του...


  2. #197
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Τον άνοιξες; σΕ άρεσε;
    Ναι, χθες.

    Ωραιος, σχετικα ελαφρυς. Αλλα θελει και καλο εργαλειο (σε εξδοα θα με βάλεις παλιοπαπαρα.... )



    Οσον αφορά τα βόρεια γεγονότα, απο μακρια ειναι ευκολη η κριτική, αλλα εκει τα πράγματα ειναι αλλιώς
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #198
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    Μελανο σημειο το οτι αφησατε τον παπ (προσωπικη αποψη), ακομα και αν σας ειπε να προχωρησετε ή ακομα και αν δεν ηταν πληρως οργανωμενος.
    Αντε Αντε να δουμε παρακατω τι γινεται
    Σ' ένα ταξίδι που οργανώθηκε καιρό πριν, ο Γιώργος αποφάσισε να πάει την τελευταία στιγμή, γνωρίζοντας τι μπορεί να σημαίνει αυτό (ειδικά στο χώρο που γινοταν το ταξίδι).

    Μπορεί όλοι μας να σκεφτόμασταν να μείνουμε πίσω μαζί με τον φίλο που έμεινε απο πρόβλημα αλλά είμαι σιγουρος ότι πιο πολυ θα στεναχωριόταν ο Γιώργος που θα ήταν η αιτία να χαλάσει το ταξίδι παρά τα παιδιά...

    Το τρομαχτικό είναι ότι είδαν να μένει ένα Honda (από ντίζα λαμόγια ) κι οι άλλοι με κυλότες και ελικοφόρο συνέχισαν!
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Δεν ειναι κριτικη καπταιν σχολιασμος ειναι αλλωστε για αυτο γραφονται νομιζω τα ταξιδιωτικα για να μαθαινουμε οι υπολοιποι που δεν εχουμε κανει ενα τετοιο ταξιδι.Απλα αναρωτιομουν αν παθαινε ενα απο τα 2 πλεον μηχανακια βλαβη θα συνεχιζε ο οποιοδηποτε μονος του με μονο στοχο το σημειο προορισμου (δεν εχω σκοπο να κανω κριτικη απλα να μαθω πως λειτουργησε καποιος σε αυτην την πιεση)
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  5. #200
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ναι, χθες.

    Ωραιος, σχετικα ελαφρυς. Αλλα θελει και καλο εργαλειο (σε εξδοα θα με βάλεις παλιοπαπαρα.... )

    .....
    Μια που είμαστε στο θρεντ της Β. Ευρώπης....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	stanwell relief 207 1.jpg 
Προβολές:	398 
Μέγεθος:	26,5 KB 
ID:	210902
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #201
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    Απλα αναρωτιομουν αν παθαινε ενα απο τα 2 πλεον μηχανακια βλαβη θα συνεχιζε ο οποιοδηποτε μονος του με μονο στοχο το σημειο προορισμου (δεν εχω σκοπο να κανω κριτικη απλα να μαθω πως λειτουργησε καποιος σε αυτην την πιεση)
    ΝΑΙ

  7. #202
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    Δεν ειναι κριτικη καπταιν σχολιασμος ειναι αλλωστε για αυτο γραφονται νομιζω τα ταξιδιωτικα για να μαθαινουμε οι υπολοιποι που δεν εχουμε κανει ενα τετοιο ταξιδι.Απλα αναρωτιομουν αν παθαινε ενα απο τα 2 πλεον μηχανακια βλαβη θα συνεχιζε ο οποιοδηποτε μονος του με μονο στοχο το σημειο προορισμου (δεν εχω σκοπο να κανω κριτικη απλα να μαθω πως λειτουργησε καποιος σε αυτην την πιεση)
    Ναι, απο την πλευρά μου είχα πει στον Γιάννη οτι εαν συμβεί κατι (μεινει ο Τιγρης), να συνεχίσει. Μιλάμε για μηχανική βλάβη και όχι για τροχαίο ή άλλο θεμα υγείας, οπου εκει τα πραγματα αλλαζουν.

    Πληροφοριακά παντως, το 2008 που με τράκαραν στην Ιταλία, εγω έμεινα μια μερα στο ξενοδοχείο (αλλα δεν ειχα κατι σοβαρό) και τα παιδια (road + nikolasfazer) πηγαν στο Grossglockner συμφωνα με το πλάνο και καλά έκαναν.

    Τζιμυ, δεν ειναι μια βολτα μεχρι το Καρπενησι που το ματαιώνεις και πας το επομενο ΣΚ. Ειναι ταξιδι που για πολλους λόγους θα το κάνεις μια φορά στη ζωή σου. Άλλα τα δεδομένα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #203
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Ερώτηση προς Ιωάννη: ρε συ.... πόσα κόκκινα μπλουζάκια μοτο.γρ έχεις; γιατί αν είναι ένα, πρέπει να σας καταλαβαίνουν ότι φτάνετε σπό χιλιόμετρα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #204
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Πανέμορφο.

    Ειλικρινά μου αρέσει και δεν το γράφω απλά για να γίνω συμπαθής.

    Μου αρέσει που υπάρχουν οι δύο διαφορετικές οπτικές γωνίες. Πιέστε και τον Παπ να γράψει 10 αράδες. θα ήταν ακόμα πιο όμορφο.


    Συγκινητική στιγμή ή φάση με την γιαγιά και την κιλότα του Κάπτεν.



    Σωστή η παρατήρηση για την ντίζα και ότι υπάρχει μία σχετική εμπειρία. θα μπορούσατε να κουβαλάτε μία έξτρα.

    Τώρα ναι. Δεν φεύγουμε ποτέ χωρίς μία έξτρα ντίζα... Τώρα που διαβάζουμε για τις περιπέτειες των παιδιών... Θα έχω πάντα μαζί μου...

    Και υποτίθεται ότι έχω κάνει και 2 ταξίδια... Μέχρι τώρα δεν κουβάλαγα μαζί μου...

    Ποτέ δεν ξέρεις από τι θα μείνεις...


    Για το θέμα παρέας κτλ, προσωπικό θέμα του καθενός.
    Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. η κάθε παρέα λειτουργεί διαφορετικά.
    Σίγουρα εμείς από εδώ δεν μπορούμε να κρίνουμε. Ο καθένας έχει κάνει τις θυσίες του και τα όνειρά του για το κάθε ταξίδι και ζυγίζει τις καταστάσεις

    Αυτό που μου αρέσει περισσότερο απ' όλα, είναι ότι μιλάτε αληθινά. Συναισθήματα που όποιος έχει ταξιδέψει τα έχει νιώσει. Δεν προσπαθείτε να μας εντυπωσιάσετε, να μας παραμυθιάσετε ή να μας πείτε πόσο γαμάτα παιδιά είστε...

    Αυτό είναι που μετράει πιο πολύ για μένα. Που χωρίς συντακτικά τεχνάσματα και φαντασμένες λέξεις μας περνάτε όλα αυτά τα συναισθήματα και εικόνες... Στάζω και τουρτουρίζω, που λέει, πάνω στην καρέκλα από τόση βροχή... Απλό, λιτό και ουσιαστικό κείμενο. Έχετε να πείτε πράγματα, δυνατά και με πολύ συναίσθημα. Ίσως γι' αυτό και βγαίνει τόσο καλό.



  10. #205
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    επειδή δεν είναι εύκολο και εγώ ακόμη και στα φλώρικα ταξιδάκια που έχω κάνει είμαι απαράδεκτος...
    και επειδή θα συμφωνήσω ότι είναι καλό να γίνονται συζητήσεις και για τα πλέον σοβαρά πράγματα...

    μπορεί (και μακάρι να γινόταν έτσι) να μην τύχαινε τίποτα στον γεώργιο (και σε κανέναν άλλο βέβαια )
    απλά θα πρέπει να έχουμε ολόκληρη την εικόνα όταν σκεφτόμαστε τέτοια ταξίδια
    Α. Υπάρχουν άνθρωποι (και καλά κάνουν) που κάνουν αυτά τα ταξίδια όποτε τους έρθει γιατί έχουν την άνεση να το κάνουν ( και προφανώς δεν αναφέρομαι στο γιώργο)
    Β. Για άλλους είναι μια μοναδική ευκλαιρία να πραγματοποιήσουν ενα όνειρο και μπορεί να επενδύουν σε αυτά καιρό προετοιμασίας που σημαίνει και μικρές ή μεγάλες θυσίες για όσο καιρό απαιτεί η τσέπη, οι αντοχές και τα μυαλά του καθενός.
    Γ. Για άλλους είναι το φεύγα κι ότι βγει
    και η λίστα μπορεί να συνεχίζεται εις άπειρον.

    Μοτοσυκλετίστικη αλληλεγγύη είναι και οι συμφωνίες και ο σεβασμός των επιλογών του καθενός. Είναι ο σεβασμός στο τι έχει επενδύσει ο καθένας-μια σε ένα ταξίδι, κυρίως συναισθηματικά.
    Και οι στραβές αντιμετωπίζονται με βάση αυτά. Τις από τα πριν συμφωνίες και το σεβασμό των επιλογών του καθενός. Αλλιώς δεν γίνεται.

    Η ταλαιπωρία, το αν έκαναν και σε πιο βαθμό, αυτό που είχε ο καθένας στο μυαλό του, θα μας το πουν. Το πως την πάλεψαν τις δύσκολες στιγμές δεν πολυπεριγράφεται. Και προφανώς δεν τα λέω γι αυτούς που έκαναν το ταξίδι γιατι δεν ήμουν εκεί (ο μαλάκας) αλλά θα είναι λάθος να μείνει σαν αίσθηση ότι τα ταξίδια γίνονται όπως οι μονοήμερες στη χαλκίδα (και δεν το λέω για το σνιπερ )
    με την αντίστοιχη αντιμετώπιση.
    Επίσης η ντίζα από εδω για νορβηγία ήθελε τρεις εργάσιμες...

    και τέλος απ' όσο γνωρίζω τον κύριο παπ, το πακταιν και τον γιάννη, είναι άνθρωποι που και στραβές έχουν φάει και στηρίζουν όπου χρειαστεί ο καθένας με τις γνώσεις του. Για μένα δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά
    γης μαδιαμ...

  11. #206
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    ...

    .....αλλά θα είναι λάθος να μείνει σαν αίσθηση ότι τα ταξίδια γίνονται όπως οι μονοήμερες στη χαλκίδα (και δεν το λέω για το σνιπερ )
    με την αντίστοιχη αντιμετώπιση.
    Μάλλον τον νΤρούπερ σκέφτεσαι....
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    ...
    Επίσης η ντίζα από εδω για νορβηγία ήθελε τρεις εργάσιμες...
    Από Καβάλας μέχρι την Συγγρού θέλει 4 βδομάδες και βλέπουμε....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #207
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    επειδή δεν είναι εύκολο και εγώ ακόμη και στα φλώρικα ταξιδάκια που έχω κάνει είμαι απαράδεκτος...
    και επειδή θα συμφωνήσω ότι είναι καλό να γίνονται συζητήσεις και για τα πλέον σοβαρά πράγματα...

    μπορεί (και μακάρι να γινόταν έτσι) να μην τύχαινε τίποτα στον γεώργιο (και σε κανέναν άλλο βέβαια )
    απλά θα πρέπει να έχουμε ολόκληρη την εικόνα όταν σκεφτόμαστε τέτοια ταξίδια
    Α. Υπάρχουν άνθρωποι (και καλά κάνουν) που κάνουν αυτά τα ταξίδια όποτε τους έρθει γιατί έχουν την άνεση να το κάνουν ( και προφανώς δεν αναφέρομαι στο γιώργο)
    Β. Για άλλους είναι μια μοναδική ευκλαιρία να πραγματοποιήσουν ενα όνειρο και μπορεί να επενδύουν σε αυτά καιρό προετοιμασίας που σημαίνει και μικρές ή μεγάλες θυσίες για όσο καιρό απαιτεί η τσέπη, οι αντοχές και τα μυαλά του καθενός.
    Γ. Για άλλους είναι το φεύγα κι ότι βγει
    και η λίστα μπορεί να συνεχίζεται εις άπειρον.

    Μοτοσυκλετίστικη αλληλεγγύη είναι και οι συμφωνίες και ο σεβασμός των επιλογών του καθενός. Είναι ο σεβασμός στο τι έχει επενδύσει ο καθένας-μια σε ένα ταξίδι, κυρίως συναισθηματικά.
    Και οι στραβές αντιμετωπίζονται με βάση αυτά. Τις από τα πριν συμφωνίες και το σεβασμό των επιλογών του καθενός. Αλλιώς δεν γίνεται.

    Η ταλαιπωρία, το αν έκαναν και σε πιο βαθμό, αυτό που είχε ο καθένας στο μυαλό του, θα μας το πουν. Το πως την πάλεψαν τις δύσκολες στιγμές δεν πολυπεριγράφεται. Και προφανώς δεν τα λέω γι αυτούς που έκαναν το ταξίδι γιατι δεν ήμουν εκεί (ο μαλάκας) αλλά θα είναι λάθος να μείνει σαν αίσθηση ότι τα ταξίδια γίνονται όπως οι μονοήμερες στη χαλκίδα (και δεν το λέω για το σνιπερ )
    με την αντίστοιχη αντιμετώπιση.
    Επίσης η ντίζα από εδω για νορβηγία ήθελε τρεις εργάσιμες...

    και τέλος απ' όσο γνωρίζω τον κύριο παπ, το πακταιν και τον γιάννη, είναι άνθρωποι που και στραβές έχουν φάει και στηρίζουν όπου χρειαστεί ο καθένας με τις γνώσεις του. Για μένα δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά

    5 γιουρο ρο rrd bull...παμε ρε του χρονου ανετα...και εγω θα αρκεστω στα 2 και εσυ δεν θα φρικαρεις....

  13. #208
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Ερώτηση προς Ιωάννη: ρε συ.... πόσα κόκκινα μπλουζάκια μοτο.γρ έχεις; γιατί αν είναι ένα, πρέπει να σας καταλαβαίνουν ότι φτάνετε σπό χιλιόμετρα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao:

  14. #209
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    εμείς πάντως τρολ δεν είδαμε ...

    Αυτό με την πίπα τι ήταν;

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Αυτό με την πίπα τι ήταν;
    Ω Θεοί, γι'αυτό ρε ξαποστείλατε τον Pap;;

    Privacy θέλατε πουλάκια μου;;;:rotflmao:


    καλά ε, άμα κρυβόταν και το "W" απ'την μπλούζα του Καπιτάν...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc_2811.jpg 
Προβολές:	299 
Μέγεθος:	95,9 KB 
ID:	210929

Παρόμοια θέματα

  1. Motoclub και άλλες δημοκρατικές δυνάμεις.
    από loukasfilm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 15:27
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 07:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF