Σελίδα 14 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 49101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 216

Θέμα: Τα servise's του 1200GS... Joined Posts

  1. #196
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    52.000 xlm και δεν εχει βγαλει ΤΙΠΟΤΑ! Φτου φτου!

    Μια μπαταρια μονο η οποια αλλαχτηκε εντος εγγυησης στα 40κατι χιλιαδες!

    Σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι φίλε μου και να είναι πάντα καλοτάξιδη. Απλά απο εμπειρία άλλα και απο όσα ακούω απο διάφορους, αν και λατρεύω αυτή τη μοτοσυκλέτα, το σκέφτομαι πολύ σοβαρα. Το dakar μου απο ένα σημείο και μετά άρχισε να μου βγάζει ζημιές με αποκορύφωμα τον τελευταίο μήνα που ήθελε αλλαγή κομπλέρ μίζας και τώρα (!!!) ρουλεμάν αντικραδασμικού με τον Παναγιωτόπουλο να μου λέει: "...καλύτερα δώσ' τη"!

  2. #197
    Geia sas paidia, skopevo na agoraso mhxanh se 2 me 3 mhnes kai tha ithela kapoies plirofories gia na exo mia kaliterh eikona.
    Prota apo ola na sas po oti eimai metaxi tou Transalp 700 kai tis BMW 1200 gs. Asigrita megethi vevai, h BMW einai o pragmatikos pothos, alla den xero an tha mboro na thn sintiriso. Mboreite na mou dosete mia eikona tou kostous gia ayth thn mhxanh, tis epidoseis kai ola ta ipoloipa ta psiloxero.
    Eyxaristo

  3. #198
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    το κόστος αγοράς το ξέρεις. Για την συντήρηση της 1200gs θέλεις 20 λίτρα καυσιμο κάθε 230-250 χλμ μέσα στην πόλη ανάλογα με την οδήγηση που κάνεις. Οι τιμές των service παιζουν αναλογα με το συνεργείο αλλα αν ριξεις μια ματια στο παρων ποστ θα βρεις ένα μπουσουλα. Δεν είναι πάντως εξωφρενικές για μοτοσικλέτα 1,2 λίτρων. Τα αναλώσιμα της είναι επίσης σχετικά φτηνά. Το κρυσταλλο για το πισω στοπ κανει 23 ευρώ. Τα φλασάκια (τετράδα) κανουν 45 ευρώ. Απλώς έχε υποψη σου οτι σε ανωδυνη πτωση της μηχανης πρωτο πράγμα που βρίσκει ειναι ο κύλινδρος. Το καπακι του κυλινδρου (λογω υλικών κατασκευής) ειναι ακριβό. Αρα υπολόγιζε στανταρ καγκελα ή προστατευτικά κυλίνδρων. (200 ευρω καγκελα - 130 ευρω προστατευτικα κυλινδρων touratech και οχι μαμα).

    επιδόσεις τώρα. ε καλα μωρε δεν ειναι και ασχημα. τα γιαπονεζικα τα έχει για προαριστο.

  4. #199
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    τα γιαπονεζικα τα έχει για προαριστο.
    Το νου σου λέμε ......
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  5. #200
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Το νου σου λέμε ......
    εχει χάρη που ο τοπικος mod ειναι στο κρεβατι του πόνου


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kawkazer1153006071.jpg 
Προβολές:	890 
Μέγεθος:	36,1 KB 
ID:	132643

  6. #201
    eyxaristo gia thn apanthsh, file moy.
    exei akousei kaneis tipota gia tiw BMW 800gs, evgalan leei ena provlhma pou sou svinei ton kinhthra apotoma otan zorizetai h zestainetai, akoma kai an eisai en kinhsei, eginan kai kapoia atyxhmata.

  7. #202
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgio277
    eyxaristo gia thn apanthsh, file moy.
    exei akousei kaneis tipota gia tiw BMW 800gs, evgalan leei ena provlhma pou sou svinei ton kinhthra apotoma otan zorizetai h zestainetai, akoma kai an eisai en kinhsei, eginan kai kapoia atyxhmata.
    Για το οποίο η BMW κάνει την πάπια.....
    'Αλλοι το φτιάξαν με νέο software άλλοι όχι.Το φαινόμενο είναι έντονο.Δες το thread για το 800 και στο ukgser.com
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  8. #203
    οκ θα το κοιταξω

  9. #204
    Γειά σας είμαι νέο μέλος στο forum.
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bmw gs1200R.
    Θα ήθελα την γνώμη σας.

  10. #205
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kosmas1977
    Γειά σας είμαι νέο μέλος στο forum.
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bmw gs1200R.
    Θα ήθελα την γνώμη σας.
    Άν εννοείς R1200GS το μεγάλο on-off της BMW, εγώ έχω του 2007 με 28.000km+ , χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

    Στην άσφαλτο έχει πολύ καλό κράτημα παρόλο ότι έχει σούπα πίσω αμορτισέρ και σε χώμα πάς μιά χαρά μέχρι τα όρια που σου θέτουν βάρος+όγκος.

    Κατανάλωση είναι γύρω στα 6lt περίπου τα 100km εκτός πόλης, στην πόλη μήν με ρωτήσεις γιατί το κυκλοφορώ μόνο ΣΚ και εκτός Αθηνών.

    Στο δρόμο είναι άνετο και το φρένα του είναι τόσο δυνατά που χωρίς ABS είναι κομμάτι δύσκολο να το οδηγήσεις.

    Τα σέρβις της BMW είναι φωτιά παρόλο που σάν μοτοσυκλέτα είναι πολύ απλή, εγώ μόνο το 1ο έκανα
    σε dealer τα άλλα εκτός(λές επειδή το πηγαίνω σε honda να έχει πάρει και την αξιοπιστία της )

    R1200GS το απόλυτο μηχάνημα απόδρασης.

  11. #206
    Ευχαριστώ πολλύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες.

  12. #207
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    service 10.000 km ----over


    κόστος 150 ? + αλλαγή υγρών φρένων (συμπληρωσε χρόνο η μηχανη. Την πρωτη φορά αλλαζονται στον χρόνο και μετά ανα 2 χρόνια)

    Συνολικό κόστος 208 ?.

    έγιναν και οι εργασίες 4 ανακλήσεων που αναφερονται εδώ


    by the way το παρών θρεντ είναι μπ**ρδέλο. θέλει λίγο "καθάρισμα"

  13. #208
    Λοιπόν. Την πήρα την adv και της έκανα το πρώτο σερβις των 1000 χλμ. (1400 χλμ. δηλαδή!!!) στον Παναγιωτόπουλο. Αλλαγή φίλτρου και λάδια, ρύθμιση βαλβίδων κόστος 85 ευρώ! Απο οτι βλέπω εδώ μέσα σε άλλους αυτό κόστισε λιγότερο άλλα anyway! Τα σκάσαμε τώρα.
    Μια ερώτηση στους παλιούς. Τα πρώτα 1000 χλμ. τα έκανα σε σερί δυο ταξίδια. Αθήνα-Τρίκαλα-Ηγουμενίτσα-Παξούς. Τα περισσότερα ήταν σε κλειστό επαρχιακό δρόμο. Βγήκα όμως και Εθνική όπου εκεί το μηχανάκι το άνοιξα λιγάκι. Εκεί το πήγαινα σε 5.000 και κάτι στροφές και σε μικρά διαστήματα το άνοιγα και λίγο περισσότερο. Μετά τα 1200 και για περίπου 30 χλμ το πήγαινα ψιλοπατημένος. Έκανα μακακία λέτε;

  14. #209
    καλημερα κυριοι, μπορει καποιος να μου στειλει το manual του BMW GS 1200 ADV 06;
    ευχαριστω.

  15. #210
    ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑ 20.000 ΧΛΜ. ΓΙΑ ΒΑΛΒΙΔΕΣ,ΛΑΔΙΑ,ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ,ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ,ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΥΓΡΑ ΦΡΕΝΩΝ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΤΟΥ ΑΒS,(EVO)+ΕΓΚΕΦΑΛΟ MOY ΠΗΡΕ 200 EYΡΩ .ΛΑΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΑ BOXER ΜΟΝΟ ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΟ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΠΛΗΡΩΣΑ 47 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕΣΩ ΕΡΓΑΤΟΩΡΑΣ!! (ΚΟΣΤΟΣ 10 ΕΥΡΩ)!!ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ BMW.

Σελίδα 14 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 49101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τα 3 κακά του πέους
    από Bowleno στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2010, 03:40
  2. Για τα 50.000 του v-strom μου
    από MUSTILI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2009, 13:05
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2006, 23:48
  4. τα (μελλοντικα) αστεια του 21ου αιωνα
    από bartlal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 02:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF