Σελίδα 14 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 249

Θέμα: Glam 2 Iran... TO ANTΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ

  1. #196
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2008
    Μηνύματα
    11

    Re: Glam 2 Iran... TO ANTΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
    ...κι εγώ να πλησιάζω γυμνός, σαν να βρίσκομαι σε γύρισμα ντοκιμαντέρ του National Geographic, σχετικό με την αναπαραγωγή του θαλάσσιου ελέφαντα! Πως να "σου ΄ρθει" δηλαδή?
    Τζίφος η δουλειά!
    Kορυφαίο!

    Υ.Γ. Σου άφησε κανένα ψυχολογικό τραύμα η πρώτη κακή εμπειρία;:rotflmao: :rotflmao:
    .

  2. #197

    Re: Re: Glam 2 Iran... TO ANTΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Theo67
    Kορυφαίο!

    Υ.Γ. Σου άφησε κανένα ψυχολογικό τραύμα η πρώτη κακή εμπειρία;:rotflmao: :rotflmao:
    Μετά από 2 μήνες έκανα το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό. Γιουγκοσλαβία, Ιταλία με το Orient Express (ναι το πρόλαβα κι αυτό!) και συνέχεια Γαλλία, Ισπανία...
    .
    .
    .
    .
    ...θέλω να πιστεύω ότι ξεκίνησα με μια αξιοπρεπή ...διεθνή "καριέρα"!


  3. #198
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2008
    Μηνύματα
    3
    Έκανα εγγραφή απλά για σένα, όχι δεν είμαι ερωτευμένος μαζί σου , απλά ένοιωσα την προσωπική υποχρέωση να σε ευχαριστήσω εδώ για αυτό το εξαιρετικό κομμάτι που με έκανες να ζήσω σαν ήμουν μέσα στο μυαλό σου .... απλά, δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

    Είσαι αυθεντικός, γλυκύτατα ωμός και καυστικός ..... συγχαρητήρια.

    ΥΓ: Που τις βρίσκεις αυτές τις λέξεις και αυτό τον συνδυασμό ποτέ δεν θα το καταλάβω.
    Live to Learn and Learn to Live!

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vrakas
    Έκανα εγγραφή απλά για σένα, όχι δεν είμαι ερωτευμένος μαζί σου , απλά ένοιωσα την προσωπική υποχρέωση να σε ευχαριστήσω εδώ για αυτό το εξαιρετικό κομμάτι που με έκανες να ζήσω σαν ήμουν μέσα στο μυαλό σου .... απλά, δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

    Είσαι αυθεντικός, γλυκύτατα ωμός και καυστικός ..... συγχαρητήρια.

    ΥΓ: Που τις βρίσκεις αυτές τις λέξεις και αυτό τον συνδυασμό ποτέ δεν θα το καταλάβω.

    Ψαξε και διάβασε κι άλλα θρέντ-πόστ του Βασίλη!

    Θα γουσταρεις!


  5. #200
    [ Γούναρης mode on]


    Αρχισαν τα όργανα σήκω απ' τη θέση σου
    χόρεψε ζεμπέκικο κούνησε τη μέση σου
    Φτου σου κοπελάρα μου ε ρε τι μου κάνεις πω πω πω


    [Γούναρης mode off]







    http://forum.bmwbikers.gr/showthread...8171#post48171

  6. #201
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/06/2008
    Μηνύματα
    3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Ψαξε και διάβασε κι άλλα θρέντ-πόστ του Βασίλη!

    Θα γουσταρεις!

    Διάβασα ακόμη ένα, πολύ καλός είναι με τις λέξεις
    Live to Learn and Learn to Live!

  7. #202
    Μέχρι και τα πάσχοντα από σπογγώδη εγγεφαλοπάθεια βοοειδή, μπορούν να κατανοήσουν την έννοια ενός σατυρικού ταξιδιωτικού, εν προκειμένω του «ΑΝΤΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ», την αναγκαστική παρα-λογοτεχνική υπερβολή , τα εντυπωσιοθηρικά «καρυκεύματα» καθώς και τα φραστικά ξεβρακώματα που πρέπει να διαθέτει στο «οπλοστάσιό του», προκειμένου να πετύχει!
    Μέχρι και η έσχατη κουφόνοος όρνιθα, έχει αντιληφθεί το ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΟ πνεύμα που με χαρακτηρίζει, σχετικά με τις δυσκολίες παρόμοιων ταξιδιών.
    Την κλασσική πλέον προτροπή μου προς τον έσχατο υποψήφιο ταξιδευτή… «κάνε ένα σέρβις και φύγε» την γνωρίζει και το τελευταίο τρεκλίζον και μαλακογνώμον μοτοσυκλετιστικό βλίτο!
    Η γνωστή πλέον και πανομοιότυπη πλακίτσα για τους glam BMWδάκηδες συνηθίζεται ακόμη και εις τα αχανή βάθη της εξ Ανατολών Γείτονος! Η ομάδα (όσο ήταν ακόμη...) πήρε γεύση από 2 Τούρκους, έναν κανονικό και ένα ακόμη fashion victim του βαυαρικού ιδεολογήματος, στα σύνορα Ιράν-Τουρκίας.

    Όλα τα παραπάνω, προφανώς δεν έχουν γίνει κατανοητά από τον Κώστα (liberec) που ως αυτότεχνος συνοικιακός δικηγορίσκος ανακαλύπτει «ψέματα» και «ανακρίβειες»…
    …και με …κατινάμπλ υπονοούμενα του στιλ «τα φαινόμενα απατούν!!!!!!!», ή ακόμα χειρότερα «δεν με πειράζει αν κάποιος προσπαθεί να χτίσει ένα μύθο γύρω από το πρόσωπό του», καβάλησε την τσουλήθρα και κατεβαίνει ιλιγγιωδώς!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Doc Προβολή μηνύματος

    ότι και να γράψω, οι συμμετέχοντες ξέρουνε την αλήθεια και το ψέμα,

    προσοχή, τα φαινόμενα [καμιά φορά] απατούν!!!!!!!
    Όχι, δεν θα εμπλακώ αναδρομικά σε φραστικές αλλαξοκωλιές, αλλά πρέπει να τονίσω ότι δεν επέλεξα την συγγραφή του επί πληρωμή «κλεισμένου» ταξιδιωτικού στο ΜΟΤΟ, που επιθυμούσε διακαώς ο liberec, γιατί προτίμησα το χαβαλέ με τα λίγα φιλαράκια που πιστεύω ότι έχω στο forum του moto.gr .Για να γίνει κατανοητό πόσο πολύ μ΄αρέσει η «προβολή»(!) και σε πιο «συγκεκριμένο σημείο» του σώματος γράφω τα λεφτά! Ήμουν έτοιμος να εξαϋλώσω το ΑΝΤΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ, με το παραμικρό σημάδι δυσαρέσκειας από οποιονδήποτε συμμετέχοντα στο ταξίδι, κάτι που τελικά δεν έγινε…
    …γιατί αποδείχθηκε ότι κατά την συγγραφή τοποθετήθηκαν extra στασίδια και χειρολαβές ορθίων από τους συνωστιζόμενους αναγνώστες, και η συμμετοχή του liberec δήλωνε ότι υπάρχει η δέουσα αποδοχή!

    Μετά την ταξιδιωτική λειψυδρία…
    …μετά λύπης μου διαπιστώνω και δεοντολογική λειψανδρεία!
    Διότι κύριος, μας την πέφτεις έμπλεος κολακευτικών κομπλιμάν, σε δέχομαι σαν συνταξιδευτή στο ταξίδι μου, κάνω τις κατ΄εμέ απαραίτητες υποχωρήσεις, που πας να μου τις χρεώσεις και για προσωπικές επιλογές…
    Τι να κάνουμε δηλαδή? Αυτές δεν θα ήταν οι επιλογές μου! Να μαλώνουμε? Τα βρεφονηπιακού σταθμού επιχειρήματα που παραθέτω, δεν χρήζουν περαιτέρω σχολίων...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Doc Προβολή μηνύματος
    ... ένα ξέρω... σε κάθε διαπραγμάτευση στην ρεσεπσιόν ο Βασίλης Uriah Heep ήτανε παρόν. Τις πιο πολλές φορές μαζί με κάποιον, άλλα πάντα ΚΑΙ ο Βασίλης. Οπότε, εκ των υστέρων δεν μπορεί να παραπονιέται για τις επιλογές....
    Άρα με ενοχλεί, όταν μετά από το ταξίδι [καλό η κακό, δικό μας ήτανε], το τέλος του αντιταξιδιωτικού είναι περίπου ευχές των αναγνωστών:

    "καλά ρε μπαγάσα, σου το λέγαμε ότι με τους φλόρους με τις μπέμπες δεν θα περάσεις καλά"

    δεν με πειράζει να δημιουργεί κάποιος έναν μύθο γύρο από το προσωπό του, αλλά τα στοιχία πρέπει να είναι αληθινά
    …και ξαφνικά έρχεσαι και αφοδεύεις προσωπικές αιχμές εναντίον μου!
    Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τον ευεργετηθέντα αχάριστο!
    Δηλαδή, έγινα ψεύτης και ανακριβής για να χτίσω έναν μύθο γύρω από το πρόσωπό μου!!!
    Αυτό κατάλαβες, τελικά, μετά από 3 βδομάδες ταξιδιού, για μένα?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Doc Προβολή μηνύματος
    -
    κάποιος μπήκε στο φαρμακείο του Μάκη στο νησί και του είπε ότι κάπου διάβαζε για το ταξίδι, αλλά "ήτανε όμως κυριλέ, δεν βαριέσαι" του είπε με ύφος απαξιωτικό - και αυτό το έφερε βαρέως ο Μάκης και εγώ να ήμουνα στην θέση του, θα με πείραζε και εμένα.

    όχι ότι απλά είναι αδικία, αλλά από κάπου συμπέρανε ο τύπος ότι "εσείς με τις ΒΜW, τις ADV, είστε λίγο Glam και δήθεν"

    είναι κρίμα

    ήτανε όμως έτσι τα πράγματα ή δεν ήτανε?
    επ'αυτού - επέλεξα να γράψω ...........
    "ταξιδιωτικό"
    Και γι΄αυτό φταίει το ΑΝΤΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ!!!
    Η "His Master's Voice" από την Βαυαρία, κατάφερε να σας κάνει να λυπάστε και να φέρεστε ως ευνούχοι σε μοτοσυκλετιστικό προτεκτοράτο!
    Αν είχατε πείσει ΜΟΝΟ τον εαυτό σας ότι άξιζε το ταξίδι...
    ...θα είχατε γράψει στ΄@ρχιδι@ σας το κάθε κομπλεξικό κνώδαλο που σας "τη βγαίνει"!

    Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ έχει το δικαίωμα να εκφράζεται όπως γουστάρει για την ταξιδιωτική μας σαπουνόπερα, να υπερασπίζεται ως εθελόθυτο και άμισθο κορόιδο τα μοντέλα βαυαρικών τινών “boutique” και λοιπών γκαλερί και να προτείνει τον ταξιδιωτικό του σκεμπέ όπως αυτός κρίνει…

    …ΟΧΙ όμως συκοφαντώντας κάποιον προσωπικά ως ψεύτη και ακόμα χειρότερα να προσβάλει κάποιον, ότι προσπαθεί μέσα από τις κοινές ταξιδιωτικές μπουρμπουλίθρες, να χτίσει μύθο, γύρω από το πρόσωπό του!!!


    Ντροπή!

  8. #203
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep




    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  9. #204
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Βασίλη, έγινε παρανόηση ΚΑΙ δικό μου λάθος, αλλά επέτρεψέ μου να απαντήσω, σχεδόν λιτά

    πρώτα πρώτα δεν μπορώ [και δεν θέλω] καμία λεκτική πάλη, γιατί απλά δεν διαθέτω τέτοιο λεξιλόγιο, θα ήτανε άνισο

    όταν έγραψα για τον μύθο, ίσως πρέπει να έρθεις για λίγο στην θέση των υπολοίπων...και εξηγώ:

    δεν είναι ευχάριστο για μένα [υποψιάζομαι όχι μόνο ... και για άλλους], μετά από την πλάκα, που διατηρούσαμε στην προταξιδιωτική φάση, που εμπεριείχε και τα πειράγματα για BMW/Honda [καμία αντίρρηση], να βγει σαν συμπέρασμα - τα συλλυπητήρια των συμφορουμίτων όπως τα χαρακτήρισα-, ότι δηλαδή ο σκληροπυρηνικός ταξιδιώτης Uriah Heep δεν πέρασε καλά, διότι...... διότι.... για πές εσύ?.... πάντως κάτι κατάλαβαν από το αντιταξιδιωτικό σου, που τους έκανε να εκφραστούν έτσι.
    Εγώ Βασίλη δεν διεκδικώ κανένα τίτλο πιο σκληροτράχυλου ή πιο malakoτράχυλου μοτοσυκλετιστή, και νομίζω, ότι και πριν το ταξίδι και μετά από αυτό, σου δείχνω το σεβασμό που πρέπει. Αλλά δεν μου αρέσει να είσαι μέσα στην ομάδα, να είσαι μέρος της, να συμμετέχεις στις αποφάσεις της και μετά στο "αντιταξιδιωτικό" σου να βλέπω τόσο συχνά, πόσο διαφωνούσες με τις επιλογές της. Αυτό εννοώ. Ότι πλάθεις μύθο γύρο από ένα πολύ hardcore ταξίδι που θα ήθελες να είχες κάνει..... εμείς δεν σου επιτρέψαμε, γιατί θέλαμε να πάμε στο τάδε ξενοδοχείο κτλ. Είναι κατ'εμέ: υπερβολή σου ήτανε τόσο "καλλιτεχνικά υπερβολική", που μπέρδεψε και τους αναγνώστες σου. Και σου εύχονται άλλα, "πιο σωστά" ταξίδια. Το θεωρώ άστοχο, αναληθές. Είναι η γνώμη μου. Αυτό τουλάχιστον όσον αφορά εμένα ..... δεν είδες νομίζω πουθενά να κόλαγα, εγώ πρότεινα σκηνή στην έρημο κτλ.
    Δεν θέλω να εμπλακώ σε λεκτικές αλλαξοκολιές όπως εύστοχα τα ονομάζεις, δεν θέλω μία -προς- μία λέξη να την εξετάζουμε κάτω από μικροσκόπιο. Γι'αυτό αν ήμουν υπερβολικός στην έκφραση, ζητώ συγνώμη, αλλά αυτό εννοούσα.
    Και το "τα φαινόμενα απατούν" αυτό λέει. Και επέτρεψέ μου και εμένα να είμαι λογοτεχνικά υπερβολικός και με χιούμορ .... τότε δεν θα προσβλάλλεσαι καθόλου.

    Τέλος, θέλω να σε ευχαριστήσω [όπως και τόσες φορές και μέσα στην ομάδα και άλλες τόσες και δημόσια, αλλά άλλη μία δεν θα βλάψει, να μην νομίζεις ότι το ξέχασα..], γιατί με ενέπνευσες με το ταξίδι σου στην Τυνησία, γιατί προέκυψε ένα νέο, παρόμοιο και με δέχτηκες στην υπό διαμόρφωση παρέα. Ελπίζω, ότι σε κάτι μπορεί να φάνηκα και εγώ χρήσιμος. Εάν όχι, λυπάμαι που δεν το κατάφερα. Ναι, με πήρες στην ομάδα. Ναι, και εγώ δέχτηκα να πάω μαζί σου, και εσύ δέχτηκες να πάς μαζί μου. Για κάποιους λόγους το κάναμε. Δεν σου επιτρέπω, να με αποκαλείς αχάριστο. Σε σέβομαι, αλλά δεν είμαι αυλικός. Θα έπρεπε? Εγώ πέρασα καλά, δεν αναφέρω σχεδόν τίποτε από αυτά, που μπορεί να με πείραξαν εμένα, Βασίλη.... αυτό εννοώ, όταν έγραψα "κανονικό ταξιδιωτικό". Αυτά θα μπορούσαν να μείνουνε μόνο μέσα στην ομάδα.

    Δεν επιθυμούσα ποτέ "διακαώς" κανένα ταξιδιωτικό στο περιοδικό ΜΟΤΟ. Παρακαλώ να το πάρεις πίσω. Βρήκα τα τηλέφωνα, μίλησα με τον αρχισυντάκτη,ήρθα σε έφερα σε επαφή μαζί του να γράψεις ΕΣΥ το ταξιδιωτικό. Πρώτα μίλησα ΚΑΙ μαζί σου, αν είσαι διατεθειμένος, να μην σε φέρω δύσκολη θέση. ΣΟΥ παρέδωσα τα τηλεφωνά του, να επικοινωνήσεις. Και το έκανες. ΕΣΥ. Αναγνωρίζοντάς ΣΕ
    α/ σαν εμπνευτή του ταξιδιού
    β/ καλλίτερο συγγραφέα,
    ΣΕ πρότεινα να γράψεις εσύ.
    Φέρθηκα άψογα, απόλυτα δεοντολογικά.Την αλληλουχία των γεγονότων την ξέρουνε αρκετοί.


    Ελπίζω να διαβάζεις ψύχραιμα το περιεχόμενο, γιατί εν θερμώ δεν θα βλέπεις πίσω από τις αράδες και θα κάνω τα πράγματα ακόμα χειρότερα.
    Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά όποτε θέλεις, όποτε τυχόν κατεβείς πιο κάτω, είμαι στην διάθεσή σου. Εγώ θα είμαι τώρα λόγω οικογενειακών βαρών πιο δυσκίνητος.

    Είμαι βέβαιος, ότι ένας "καραβίσιος" καφές, ένα τσάϊ και ακόμα καλλίτερα ένας ναργιλές θα τα εξηγήσουνε όλα.






    Εάν παρόλα αυτά, όλα όσα γράφω ακόμα τα θεωρείς "αφόδευση", δεν έχω να προσθέσω τίποτε.


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  10. #205
    Η μετριοπάθεια είναι πολύ παρεξηγημένη λέξη στην πατρίδα μας !
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  11. #206
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liberec
    Βασίλη, έγινε παρανόηση ΚΑΙ δικό μου λάθος, αλλά επέτρεψέ μου να απαντήσω...
    Σχετικά με το παραπάνω, τελευταίο μου ποστ...
    Μετά από έναν πολύωρο υπερβατικό καλπασμό …λεξιλογικής ρύπανσης, έφτασα, ως συνήθως, να ακροβατώ στα όρια του “politically correct” και της παρα-λογοτεχνικής ροχάλας!
    Να το πατήσω το κουμπί, να φύγει η απάντηση, αλλά συνειδητοποιώ ότι τα γράφω χοντρά, με ευαισθησία εκδοροσφαγέως…
    …κι από κεί που πάω να βρώ το δίκιο μου, θα βρεθώ με τη πλάτη στο καναβάτσο!
    Στη κωλοζωή πρέπει να αφήνεις , ώρες-ώρες ,τον εαυτό σου να παρασύρεται γλυκά από το πάθος…
    Πάτησα παθιασμένα το κουμπί, με ικανοποίηση για το τελικό αποτέλεσμα του κειμένου…
    …αλλά μ΄ένα σφίξιμο ότι θα τα σπάσω με τον Κώστα (liberec), ύστερα από το κείμενο-οχετό!

    Κάτι που δεν το ήθελα καθόλου!

    Τόχω ξαναπεί. Ή μάλλον, τόχει γράψει ο Φρανσουά Ραμπελέ… «για δέκα καλαμπούρια, ας χάσουμε και 100 φίλους». Και ο Κούντερα σχολίασε πάνω σ΄αυτό … «κι ας μείνουν, μόνο όσοι αξίζει να μείνουν»…

    Η άμεση, ειλικρινής, αντρίκια, χωρίς περιστροφές κι εγωισμούς απάντηση του Κώστα ήταν κάτι που περίμενα με αγωνία και δέχτηκα με ανακούφιση…
    Το εν λόγω κείμενο, με κατεβασμένο το ζωνάρι, ανήκει πλέον στη σφαίρα της μαύρης κωμωδίας και του ταξιδιωτικού φολκλόρ!
    Δεν ισχύει κανένας προσβλητικός χαρακτηρισμός για τον Κώστα και ότι γράφτηκε, παρακαλώ να θεωρηθεί «στιγμιαίο λάθος» …
    .
    .
    …κάτι σαν το εξώγαμο του Πασχάλη!


    Υ.Γ Κώστα, όποτε θες «εξαφάνισε» το κείμενό μου από τους BMWbikers.



  12. #207
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Αλήθεια είναι, ότι και εγώ την δική σου απάντηση την περίμενα ..."εναγωνίως" και ευτυχώς το κατάλαβες όπως το έγραψα, όπως το εννοούσα.

    Βασίλη, όχι μόνο: "όλα καλά", "τέλος καλό, όλα καλά" αλλά πολύ παραπάνω... σε αποδέχομαι ακόμα πιο πολύ

    ... τα λάθη κάνουνε οι άνθρωποι που κάτι κάνουνε, η απραξία και μόνο δεν έχει λάθη

    είμαι περίφανος ότι δεν τα χαλάσαμε, σχεδόν συγκινημένος


    τώρα δεν βρίσκω τα κατάλληλα λόγια, αργότερα, ίσως αύριο θα γράψω ακόμα κάτι που έχω κατά νου



    CAMELS NEVER DIE


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kappa.jpg 
Προβολές:	868 
Μέγεθος:	88,3 KB 
ID:	135467


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  13. #208
    Σχετικά με το παραπάνω, τελευταίο μου ποστ...
    Μετά από έναν πολύωρο υπερβατικό καλπασμό …λεξιλογικής ρύπανσης, έφτασα, ως συνήθως, να ακροβατώ στα όρια του “politically correct” και της παρα-λογοτεχνικής ροχάλας!
    Να το πατήσω το κουμπί, να φύγει η απάντηση, αλλά συνειδητοποιώ ότι τα γράφω χοντρά, με ευαισθησία εκδοροσφαγέως…
    …κι από κεί που πάω να βρώ το δίκιο μου, θα βρεθώ με τη πλάτη στο καναβάτσο!
    Στη κωλοζωή πρέπει να αφήνεις , ώρες-ώρες ,τον εαυτό σου να παρασύρεται γλυκά από το πάθος…
    Πάτησα παθιασμένα το κουμπί, με ικανοποίηση για το τελικό αποτέλεσμα του κειμένου…
    …αλλά μ΄ένα σφίξιμο ότι θα τα σπάσω με τον Κώστα (liberec), ύστερα από το κείμενο-οχετό!

    Κάτι που δεν το ήθελα καθόλου!

    Τόχω ξαναπεί. Ή μάλλον, τόχει γράψει ο Φρανσουά Ραμπελέ… «για δέκα καλαμπούρια, ας χάσουμε και 100 φίλους». Και ο Κούντερα σχολίασε πάνω σ΄αυτό … «κι ας μείνουν, μόνο όσοι αξίζει να μείνουν»…

    Η άμεση, ειλικρινής, αντρίκια, χωρίς περιστροφές κι εγωισμούς απάντηση του Κώστα ήταν κάτι που περίμενα με αγωνία και δέχτηκα με ανακούφιση…
    Το εν λόγω κείμενο, με κατεβασμένο το ζωνάρι, ανήκει πλέον στη σφαίρα της μαύρης κωμωδίας και του ταξιδιωτικού φολκλόρ!
    Δεν ισχύει κανένας προσβλητικός χαρακτηρισμός για τον Κώστα και ότι γράφτηκε, παρακαλώ να θεωρηθεί «στιγμιαίο λάθος»



    Σωστός...
    τώρα εγώ τι πετάγομαι?
    Απλά σας νοιώθω σαν φίλους και χαίρομε που τα βρήσκετε
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  14. #209
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89

    »



    Σωστός...
    τώρα εγώ τι πετάγομαι?
    Απλά σας νοιώθω σαν φίλους και χαίρομε που τα βρήσκετε

    γιατί?
    έχεις μπέμπα?
    χαχαχαχαχ
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  15. #210
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2008
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
    Δεν ισχύει κανένας προσβλητικός χαρακτηρισμός για τον Κώστα και ότι γράφτηκε, παρακαλώ να θεωρηθεί «στιγμιαίο λάθος» …
    .
    .
    …κάτι σαν το εξώγαμο του Πασχάλη!
    Μάλλον μας δουλεύετε κανονικά. Βάζω στοίχημα ότι το επόμενο ταξίδι θα το κάνετε και πάλι μαζί.
    Για που άραγε? Να μ΄έχετε υπόψη πάντως για όχημα υποστήρηξης
    .

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF