Σελίδα 145 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 4595135140141142143144145146147148149150 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.161 έως 2.175 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #2161
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Μια ακομα βοηθεια παιδια...
    Εγκατεστησα ενα update που εβγαλε η ΑΜD πριν 3 μερες, για την καρτα γραφικων μου (η οποια ειναι παλια HD6450 αλλα δεν υποπτευθηκα κατι). Στο καπακι αρχισε να κολλαει το συμπαν κυριως απο τον δισκο ο οποιος δουλευε στο 100%. Εκανα reset, ξανα εκανα, συνεχιζε να κολλαει το συμπαν. Απεγκατεστησα τα παντα της AMD και ξαναπερασα απο το site της τους drivers μαζι με το Catalyst Centre.
    Ετρεξα το malwarebytes δεν βρηκε τιποτα.
    Σημερα ξεκινησε παλι να κανει κουλα, αυτη τη φορα η CPU να δουλευει στο 100% και ταυτοχρονα και ο δισκος. Μετα επεφτε το CPU load, αλλα ο δισκος συνεχιζε το χαβα του, ωσπου κολλουσαν τα παντα.

    Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα να τρεξω να ψαξει για τιποτα απομειναρια;
    Δοκιμασες σε πρωτη φαση αυτο?
    http://www2.ati.com/drivers/amdcleanuputility.exe
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #2162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Δοκιμασες σε πρωτη φαση αυτο?
    http://www2.ati.com/drivers/amdcleanuputility.exe
    Oχι δεν το δοκιμασα αυτο. Εκανα απλο Uninstall μεσω της εφαρμογης που βρηκα στο folder της ΑΜD. Θα κανω μια αποπειρα με αυτο.
    Δεν μπορει να το κατεβασει. Βγαζει καποιο error απο το site της AMD.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  3. #2163
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Oχι δεν το δοκιμασα αυτο. Εκανα απλο Uninstall μεσω της εφαρμογης που βρηκα στο folder της ΑΜD. Θα κανω μια αποπειρα με αυτο.
    Δεν μπορει να το κατεβασει. Βγαζει καποιο error απο το site της AMD.
    Γκουγκλαρε το και θα το βρεις κι απο καπου αλλου φανταζομαι.Σε πρωτη φαση πιστευω αξιζει να το δοκιμασεις προτου παμε σε καποιον uninstaller
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #2164
    Oχι δεν βοηθησε κατι. Εξακολουθει να κανει το ιδιο προβλημα, κυριως με τον δισκο. Καμια φορα δουλευει σωστα (σπανια μεν).
    Τι λυσεις εχω;
    Υποψιν το pc εχει 3 δισκους (ενας για το λειτουργικο) και ισως χρειαστει να ψαχτουν και οι 3.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  5. #2165
    Γιατι δεν κανεις ενα sort απο τον task manager με Ι/Ο Read - Writes?
    Μπας και δεις πιο process κανει τον σαματα?

  6. #2166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.349
    Ανταπόκριση από τα πιο ενδιαφέροντα σημερινά. Όποιος θέλει keynotes να στείλει pm.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	23D4613D-852A-4615-A1EB-589A5B8F3A53.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	60,6 KB 
ID:	392620
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	EE682A13-968A-4CA9-9D46-C54696271C0F.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	58,0 KB 
ID:	392621

    Αυτά από το NOC τους

  7. #2167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borbos Προβολή μηνύματος
    Γιατι δεν κανεις ενα sort απο τον task manager με Ι/Ο Read - Writes?
    Μπας και δεις πιο process κανει τον σαματα?
    Γιατί κολλάει το σύμπαν και βγάζει not responding και τέτοια κουλα.

  8. #2168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.349
    To big story της ημέρας Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1059 copy.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	76,2 KB 
ID:	392674

    Kαι στα πολύ ενδότερα των Nexus 9k (από τα καλύτερα workshops της ημέρας)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1064.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	80,0 KB 
ID:	392675
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1066.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	80,6 KB 
ID:	392676

  9. #2169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Ανταπόκριση από τα πιο ενδιαφέροντα σημερινά. Όποιος θέλει keynotes να στείλει pm.

    Αυτά από το NOC τους
    Πολύ grafana βλέπω.. Αυτό το νεταπ το βάζω και εγώ τώρα

    Στείλε κινοουτς ή έστω τηλεφώνα
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  10. #2170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.349
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Πολύ grafana βλέπω.. Αυτό το νεταπ το βάζω και εγώ τώρα

    Στείλε κινοουτς ή έστω τηλεφώνα
    FelxPodSF είχε τώρα αυτό με τα γραφικά δεν είδα πώς το λένε αλλά νομίζω είναι μέρος αυτού που είπα. Στείλε pm mail για Keynotes.

  11. #2171
    NAS


    για πείτε οι γνώστες, αν εχω καταλάβει καλά:


    μπορω να στήσω ένα τέτοιο πχ στο γραφείο, το οποίο είναι αν θέλω ονλάιν συνέχεια και εχω προσβαση απο παντού στα αρχεία ποτ θα είναι αποθηκευμένα στους δίσκους που κάθονται πανω στο NAS?


    Είναι κατα κάποιο τρόπο ενας file server (με backup) χωρίς όμως λειτουργικό και χωρίς το σχετικό στήσιμο/τρέξιμο ενός σέρβερ?


    Για μια μικρή εταιρεία, 4-5 άτομα, που θέλουν και remote access, έχει νόημα? ή το έχω πιάσει τελείως λάθος?


    Κάτι σπέσιαλ που θα έπρεπε να ξέρω?

  12. #2172
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    NAS


    για πείτε οι γνώστες, αν εχω καταλάβει καλά:


    μπορω να στήσω ένα τέτοιο πχ στο γραφείο, το οποίο είναι αν θέλω ονλάιν συνέχεια και εχω προσβαση απο παντού στα αρχεία ποτ θα είναι αποθηκευμένα στους δίσκους που κάθονται πανω στο NAS?


    Είναι κατα κάποιο τρόπο ενας file server (με backup) χωρίς όμως λειτουργικό και χωρίς το σχετικό στήσιμο/τρέξιμο ενός σέρβερ?


    Για μια μικρή εταιρεία, 4-5 άτομα, που θέλουν και remote access, έχει νόημα? ή το έχω πιάσει τελείως λάθος?


    Κάτι σπέσιαλ που θα έπρεπε να ξέρω?
    Χοντρικά ότι λες. Δες εδώ : https://www.qnap.com/ . Έχει και online test τη πλατφόρμα της. Κατ'έμε τα πιο σοβαρά ΝΑΣ για SME. Αυτό με το απομακρυσμένο που λες προϋποθέτει ότι το xdsl που έχεις στο γραφείο έχει μια αξιοπρεπή ταχύτητα ιδιαίτερα στο upload.

  13. #2173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    NAS
    Είναι κατα κάποιο τρόπο ενας file server (με backup) χωρίς όμως λειτουργικό και χωρίς το σχετικό στήσιμο/τρέξιμο ενός σέρβερ?
    Σύστημα χωρίς λειτουργικό δεν υπάρχει, απλά σε τέτοιες έτοιμες λύσεις είναι συνήθως ένα linuxάκι κρυμμένο πίσω απο ένα ωραίο web περιβάλλον διαχείρισης. Σε τέτοια κατάσταση τα qnap που είπε ο Μιχάλης είναι πολύ καλά και υπάρχουν και ωραίες προτάσεις και απο τη synalogy.

    Aν θες να πας σε κάτι με δικό σου hardware που πιθανά να έχεις υπάρχουν λύσεις όπως το freenas που είναι μια πολύ καλή υλοποίηση fileserver και έχει και διάφορα plugins όπως px bacula για backup που λες, owncloud για filesharing τυπου dropbox με app κλπ κλπ
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  14. #2174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το απομακρυσμένο που λες προϋποθέτει ότι το xdsl που έχεις στο γραφείο έχει μια αξιοπρεπή ταχύτητα ιδιαίτερα στο upload.
    Για να ανοίξω ένα pdf πχ ? Σενάριο εργασίας: είμαι στο δρόμο, προκύπτει πχ προσφορά, πρέπει να συνδεθώ γραφείο να ανοίξω ένα doc ή ενα pdf που τυγχάνει να μην το έχω μαζί μου κλπ... Δλδ, ότι κάνω σήμερα με google drive ή dropbox, να το κάνω με πριβέ cloud ( own cloud ή όπως λέγεται τεσπα).

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Σύστημα χωρίς λειτουργικό δεν υπάρχει, απλά σε τέτοιες έτοιμες λύσεις είναι συνήθως ένα linuxάκι κρυμμένο πίσω απο ένα ωραίο web περιβάλλον διαχείρισης. Σε τέτοια κατάσταση τα qnap που είπε ο Μιχάλης είναι πολύ καλά και υπάρχουν και ωραίες προτάσεις και απο τη synalogy.

    Aν θες να πας σε κάτι με δικό σου hardware που πιθανά να έχεις υπάρχουν λύσεις όπως το freenas που είναι μια πολύ καλή υλοποίηση fileserver και έχει και διάφορα plugins όπως px bacula για backup που λες, owncloud για filesharing τυπου dropbox με app κλπ κλπ
    Μιχάλη, Μαρίνο ευχαριστώ. Πρέπει να δω αν συμφέρει μια λύση τέτοια, ή αν για τα μεγέθη που μιλάω είναι καλύτερα να υλοποιηθεί μια κλασσική λύση ενός λινουξ σέρβερ με 4-5 θέσεις εργασίας στο γραφείο.

  15. #2175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Για να ανοίξω ένα pdf πχ ? Σενάριο εργασίας: είμαι στο δρόμο, προκύπτει πχ προσφορά, πρέπει να συνδεθώ γραφείο να ανοίξω ένα doc ή ενα pdf που τυγχάνει να μην το έχω μαζί μου κλπ... Δλδ, ότι κάνω σήμερα με google drive ή dropbox, να το κάνω με πριβέ cloud ( own cloud ή όπως λέγεται τεσπα).



    Μιχάλη, Μαρίνο ευχαριστώ. Πρέπει να δω αν συμφέρει μια λύση τέτοια, ή αν για τα μεγέθη που μιλάω είναι καλύτερα να υλοποιηθεί μια κλασσική λύση ενός λινουξ σέρβερ με 4-5 θέσεις εργασίας στο γραφείο.
    Αν υπαρχει κανα pc που να μην κανει τιποτα, βαλτου 2-3 δισκους και το unraid απο δω https://lime-technology.com/
    και εισαι οκ.

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 22:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF