Σελίδα 147 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 4797137142143144145146147148149150151152157197247 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.191 έως 2.205 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2191
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    577
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Τι; Δεν είναι αδέσμευτα, ανεξάρτητα και αντικειμενικά;;;;
    Η ανεξαρτησία της δημοσιογραφιας πέθανε με την Αυριανή και την Ακρόπολις.

  2. #2192
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Ενώ στα airbus απλώνεσαι ε ;;;;;
    Οι αεροσυνοδοι ναι. Εννιοτε ξαπλωνονται κιολας!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #2193
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.319
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Οι αεροσυνοδοι ναι. Εννιοτε ξαπλωνονται κιολας!
    Με αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι !
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  4. #2194
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Οι αεροσυνοδοι ναι. Εννιοτε ξαπλωνονται κιολας!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Με αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι !
    O πεινασμενος κοκοροπουλα ονειρευεται λεει η παροιμια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #2195
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    605
    Για να μαθαίνετε (υπάρχουν στα μεγάλα που κάνουν υπερατλαντικές πτήσεις)
    https://www.youtube.com/watch?v=1venL93QmXA
    Τώρα τι σχέση έχει αυτό με κορωνοιούς δεν ξέρω

  6. #2196
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.614
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλα αλλη κουβεντα κ αυτη.
    Οχι τπτ αλλο αλλα βγηκε κ αποφαση για κατι παιδακια οτι για να πανε παιδικο πρεπει να εχουνε κανει εμβολια που δεν θελανε οι γονεις τους (ενω τα υπολοιπα παιδια ειχανε εμβολιαστει).

    Τελικα με τους Σουηδους μαθαμε τι γινεται κ τις αγελες κ τα προβατα?
    Για αυτό πολύ καλά κάνανε, μιλάμε για εμβόλια που γίνονται δεκαετίες και είχαμε ξεμπερδεύσει και ξαφνικά γεμίσαμε αντιεμβολιαστές επειδή ο τάδε ηθοποιός ή ο δείνα σελέμπριτι έγραψε σε τουίτ ότι κάνουν κακό.

    Άλλο όμως να λες είμαι κατά τον εμβολίων γενικά κι αόριστα κι άλλο να έχεις ανησυχία για το αν το ολοκαίνουργιο είναι όσο αποτελεσματικό ή ασφαλές λένε.

  7. #2197
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.305
    Δεν είχαμε "ξεμπερδέψει" απλά όσοι δεν τα αγοράζουν ένα - ένα απο το εξωτερικό ρισκάρουν. Οι περιπτώσεις που παιδιά κτυπήθηκαν από εμβόλιο είναι τόσες
    πολλές που οι περισσότεροι έχουμε κάποιο κοντά μας.

    Αντίστοιχα παιδιά φίλων που αρνήθηκαν τα κοκτέιλ εμβολίων και έκαναν τα βασικά ένα - ένα είναι μια χαρά.

    Μάλλον δεν έχεις υπόψιν σου τι γίνεται με την αγορά εμβολίων τα τελευταία 20 χρόνια γι' αυτό συμφωνείς με οδηγίες πέρα της ηθικής.

    Γονείς πανε τριήμερα για αγορά εμβολίων στην ελβετία, φαρμακοποιοί στοκάρουν ανεξάρτητες εισαγωγές για 500ε το ένα.

    Σε τυχαίο δείγμα δικών μου επαφών απο πληθώρα κοινωνικών στρωμάτων, μου δείχνει λιγότερους απο τους μισούς να έχουν ακολουθήσει
    την πρόταση του υπουργείου.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 14/12/2020 στις 00:04.

  8. #2198
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Σε τυχαίο δείγμα δικών μου επαφών απο πληθώρα κοινωνικών στρωμάτων, μου δείχνει λιγότερους απο τους μισούς να έχουν ακολουθήσει
    την πρόταση του υπουργείου.
    Τώρα αυτό το λές για καλό? (και για αυτούς και για εσένα)

    Δε ξέρω τί εμβολιαστική κάλυψη έχουν αλλά πάρε μία γεύση για τη μαλακία που δέρνει τον κόσμο.
    Τα ίδια χάλια είναι όταν ο γιατρός/φαρμακοποιός/δικηγόρος κάνει το μηχανικό. Στατιστικά θα τα κάνει σκατά. Ε, το ίδιο ισχύει και για αυτούς τους γονείς.
    Όμως ο ένας θα πληρώσει 5-10-20.000 για το όχημα του και θα ξεμπερδέψει. Ο άλλος?

    Για να σε προλάβω. Δές τους θανάτους στην Ελλάδα απο γρίπη πόσοι είναι ανεμβολίαστοι.
    Το ότι τα ανεμβολίαστα παιδιά ακόμα την έχουν γλυτώσει είναι γιατί η ανοσία αγέλης τα προστατεύει. Όταν οι ανεγκέφαλοι αυξηθούν πάνω απο ένα ποσοστό τότε θα γίνει χαμός. Δές την ιστορία τί έχει δείξει - ΔΕΔΟΜΕΝΑ και όχι υποθέσεις.


    Ο Dr. Bob γράφει στο βιβλίο του: «...επίσης συνιστώ στους γονείς που φοβούνται να εμβολιάσουν τα παιδιά τους με το MMR, να μην το πουν στους γείτονές τους. Γιατί, αν το κάνουν πολλοί αυτό, τότε οι ασθένειες θα επιστρέψουν». Δηλαδή, τους προτρέπει να υιοθετήσουν τη νοοτροπία του Free Rider, εκείνου που καβαλάει δωρεάν το τρενάκι της ανοσίας της κοινότητας, χωρίς να αναλαμβάνει το αναλογούν ρίσκο.




    https://clinicalpharmacist.gr/blog/%...8c%ce%b4%ce%b1
    Σύμφωνα με στοιχεία του Public Health England, για κάθε ένα εκατομμύριο παιδιών που θα εμβολιαστούν με το MMR:

    1.000 θα εμφανίσουν πυρετικούς σπασμούς
    30 θα εμφανίσουν θρομβοκυττοπενία
    10 θα εμφανίσουν σοβαρή αναφυλακτική αντίδραση
    1 θα εμφανίσει εγκεφαλίτιδα (ADEM)

    Αντίστοιχα, αν ένα εκατομμύριο άνθρωποι αρρωστήσουν με ιλαρά στην Ευρώπη του 2014, τότε:

    200 θα πεθάνουν.
    100.000 θα χρειαστούν νοσηλεία στο νοσοκομείο.
    90.000 θα εμφανίσουν μέση ωτίτιδα.
    80.000 θα εμφανίσουν γαστρεντερίτιδα.
    50.000 θα εμφανίσουν είτε ιογενή (πρωτοπαθή) είτε βακτηριακή (δευτεροπαθή) πνευμονία.
    5.000 θα εμφανίσουν πυρετικούς σπασμούς.
    1.000 θα εμφανίσουν εγκεφαλίτιδα (ADEM ή SPEE) από τους οποίους οι 100 θα πεθάνουν και άλλοι 2-300 θα αποκτήσουν μόνιμη εγκεφαλική βλάβη.
    1.000 θα εμφανίσουν διάφορα άλλα προβλήματα, μεταξύ των οποίων ηπατίτιδα, μυοκαρδίτιδα, θρομβοκυττοπενία ή αποβολή, αν νοσήσει έγκυος.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  9. #2199
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.614
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν είχαμε "ξεμπερδέψει" απλά όσοι δεν τα αγοράζουν ένα - ένα απο το εξωτερικό ρισκάρουν. Οι περιπτώσεις που παιδιά κτυπήθηκαν από εμβόλιο είναι τόσες
    πολλές που οι περισσότεροι έχουμε κάποιο κοντά μας.

    Αντίστοιχα παιδιά φίλων που αρνήθηκαν τα κοκτέιλ εμβολίων και έκαναν τα βασικά ένα - ένα είναι μια χαρά.

    Μάλλον δεν έχεις υπόψιν σου τι γίνεται με την αγορά εμβολίων τα τελευταία 20 χρόνια γι' αυτό συμφωνείς με οδηγίες πέρα της ηθικής.

    Γονείς πανε τριήμερα για αγορά εμβολίων στην ελβετία, φαρμακοποιοί στοκάρουν ανεξάρτητες εισαγωγές για 500ε το ένα.

    Σε τυχαίο δείγμα δικών μου επαφών απο πληθώρα κοινωνικών στρωμάτων, μου δείχνει λιγότερους απο τους μισούς να έχουν ακολουθήσει
    την πρόταση του υπουργείου.
    Πρώτη φορά ακούω για τριήμερα εμβολιασμού κοκτέιλ και δεν συμμαζεύεται.
    Τα ίδια εμβόλια και με τον ίδιο τρόπο που έκανα εγώ (44 είμαι) κάνουν τώρα οι κόρες μου.
    Επίσης εγώ δεν ξέρω κανέναν που να χτυπήθηκε από εμβόλιο, ούτε παλιότερα ούτε τώρα που λόγω δικών μου παιδιών έχω μια κάποια εικόνα και για τα παιδιά άλλων.

  10. #2200
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.847
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Πρώτη φορά ακούω για τριήμερα εμβολιασμού κοκτέιλ και δεν συμμαζεύεται.
    Τα ίδια εμβόλια και με τον ίδιο τρόπο που έκανα εγώ (44 είμαι) κάνουν τώρα οι κόρες μου.
    Επίσης εγώ δεν ξέρω κανέναν που να χτυπήθηκε από εμβόλιο, ούτε παλιότερα ούτε τώρα που λόγω δικών μου παιδιών έχω μια κάποια εικόνα και για τα παιδιά άλλων.
    Επισης δεν εχω ακουσει παρομοια υποθεση.
    Με 2 μικρα τα τελευταια 4.5 χρονια κ πολλα εμβολια ειναι η αληθεια δεν εχω καποιο κρουσμα γνωστο.
    Τωρα πως γινεται να εχουμε ολοι κοντα μας δεν ξερω?
    Συν παιδικους σταθμους που γνωριζεις κ πολλους αλλους γονεις κοκ.

    Αυτο με την Ελβετια εν τω μεταξυ πρωτη φορα το ακουω.
    Συν τοις αλλοις ποιος πληρωνει το εμβολιο του τοσο ακριβα?
    Ολα γραφονται εκτος απο της μηνιγγίτιδας τύπου Β που κοστιζει 105 ευρω κ γινεται συνηθως σε 2 δοσεις.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #2201
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Οι περιπτώσεις που παιδιά κτυπήθηκαν από εμβόλιο είναι τόσες πολλές που οι περισσότεροι έχουμε κάποιο κοντά μας.
    Ο μισός κύκλος της οικογένειάς μου είναι γιατροί, με δύο παιδιάτρους στενούς φίλους. Και εγώ και οι περισσότεροι φίλοι και γνωστοί μου έχουμε παιδιά σε ηλικίες που εμβολιάζονται ακόμα, ή τελείωσαν πρόσφατα. Δεν έχω ακούσει ούτε ένα περιστατικό παρενεργειών, τουλάχιστον τέτοιων που να αξίζει να το αναφέρει κάποιος παραπέρα. Βάλε και όλους τους γονείς συμμαθητών και τους δικούς τους κύκλους, διότι αυτά εννοείται ότι συζητιούνται. Αυτό που γράφεις είναι στην καλύτερη περίπτωση υπερβολή.

  12. #2202
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Δεν υπάρχει ούτε μισή απόδειξη παγκοσμίως ότι οποιοδήποτε ευρέως διαδεδομένο εμβόλιο προκαλεί οποιαδήποτε σοβαρή παρενέργεια (τύπου αυτισμού και λοιπά που ακούγονται).
    Life begins at 45°.

  13. #2203
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει ούτε μισή απόδειξη παγκοσμίως ότι οποιοδήποτε ευρέως διαδεδομένο εμβόλιο προκαλεί οποιαδήποτε σοβαρή παρενέργεια (τύπου αυτισμού και λοιπά που ακούγονται).

    Το αντιεμβολιαστικό κίνημα είναι ό,τι χειρότερο έχει βγάλει το ανθρώπινο γένος.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #2204
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Μετά τον χριστιανισμό και τις υπόλοιπες αβρααμικές θρησκείες, ναι, ίσως.
    Life begins at 45°.

  15. #2205
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.927
    Κόκα κόλα, πάει με όλα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF