Σελίδα 148 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 4898138143144145146147148149150151152153158198248 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.206 έως 2.220 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2206
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.175
    karateo παρασύρεις και τους άλλους. Δεν αναφέρθηκα σε απουσία εμβολιασμών αλλά σε διαχείριση τους εκτός των κοκτέϊλ εμβολίων
    που μας διαθέτουν σαν τριτοκοσμική χώρα που είμαστε.

    Acacius και Βlitzer ποτέ να μην ακούσετε αλλά αυτά που έχω δει δεν αλλάζουν ούτε με αποδείξεις παγκοσμίως, ούτε μέσω γιατρών.
    Όταν θα δείτε φίλους σας να χάνουν τον κόσμο γιατί λίγο μετά το εμβόλιο το μωρό τους έχασε την επαφή και να τουμπάρουν την ζωή τους
    για χρόνια μέχρι να βρεθεί ένας γιατρός που κατάλαβε την συγκέντρωση βαρέων στο φλοιό και την απλούστατη θεραπεία που χρειάζεται, το συζητάμε ξανά.

    Για τελευταία φορά, δεν είμαι αντίθετος στα εμβόλια, έχω φίλο που κόλλησε πολιομυελίτιδα στα 13 παίζοντας μόνος του στην Νίκαια.
    Είμαι αντίθετος στις τακτικές που αναπτύσσονται, ταχα για να δώσουν πρόσβαση στους φτωχούς.

  2. #2207
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει ούτε μισή απόδειξη παγκοσμίως ότι οποιοδήποτε ευρέως διαδεδομένο εμβόλιο προκαλεί οποιαδήποτε σοβαρή παρενέργεια (τύπου αυτισμού και λοιπά που ακούγονται).
    Αυτά πείτε τα στους γονείς παιδιών που την έπαθαν από σχετικό εμβόλιο. Βίντεο των παιδιών τους πριν και μετά τους αρκούν για απόδειξη, κι ας μην είναι παγκοσμίως αναγνωρισμένη όπως θέλετε.
    Αν και μερικοί τα ξέρετε όλα φυσικά, 1-2 πραγματάκια έχουν δεί πολλάκις κάποιοι άνθρωποι όπως η σύζυγος, κάποια χρόνια σε επιτροπές πιστοποίησης αναπηριών.

    +++Για τελευταία φορά, δεν είμαι αντίθετος στα εμβόλια.
    Είμαι αντίθετος στις τακτικές που αναπτύσσονται, ταχα για να δώσουν πρόσβαση στους φτωχούς.+++
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  3. #2208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Ρε παιδιά υπάρχουν εμβόλια για φτωχούς και πλούσιους και τα έχασα?
    Γιατί εγώ ξέρω για εμβόλια που πας στο φαρμακείο με τη συνταγή τα παίρνεις και τα κάνεις.

  4. #2209
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wthanasis Προβολή μηνύματος
    Αυτά πείτε τα στους γονείς παιδιών που την έπαθαν από σχετικό εμβόλιο. Βίντεο των παιδιών τους πριν και μετά τους αρκούν για απόδειξη, κι ας μην είναι παγκοσμίως αναγνωρισμένη όπως θέλετε.
    Είναι σίγουρο ότι δε θα με πείσει σύσσωμη η επιστημονική κοινότητα, αλλά θα με πείσουν μερικά βίντεο στο ίντερνετ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά υπάρχουν εμβόλια για φτωχούς και πλούσιους και τα έχασα?
    Γιατί εγώ ξέρω για εμβόλια που πας στο φαρμακείο με τη συνταγή τα παίρνεις και τα κάνεις.
    Δεν έχω ιδέα. Κι εγώ πρώτη φορά εδώ το "ακούω".
    Life begins at 45°.

  5. #2210
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...ia_embolia.pdf


    Άρθρο με αφορμή τα εμβόλια σε περίπτωση ταξιδιών.
    Αλλά και μια εξαιρετικά αναλυτική περιγραφή για ΟΛΑ τα εμβόλια.

  6. #2211
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wthanasis Προβολή μηνύματος
    Αυτά πείτε τα στους γονείς παιδιών που την έπαθαν από σχετικό εμβόλιο. Βίντεο των παιδιών τους πριν και μετά τους αρκούν για απόδειξη, κι ας μην είναι παγκοσμίως αναγνωρισμένη όπως θέλετε.
    Εμενα μου αρεσει το αλλο με την τσαμπα ενεργεια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #2212
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Θα επιτρεπεται λεει Χριστουγεννα-Πρωτοχρονια μεχρι 9 ατομα συναθροιση συγγενων σε σπιτι.
    ΟΚ, λογικο.Δεν ασχολουμαι με το πλήθος ατομων.
    Μονο εγω δεν μενω στην ιδια πολυκατοικια με τους συγγενεις μου ?
    Κανεις αλλος σε ολοκληρη τη χωρα δεν εχει αναρωτηθει πως μετακινουμαστε απο δήμο σε δημο για αυτη την περίπτωση ?

  8. #2213
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Θα επιτρεπεται λεει Χριστουγεννα-Πρωτοχρονια μεχρι 9 ατομα συναθροιση συγγενων σε σπιτι.
    ΟΚ, λογικο.Δεν ασχολουμαι με το πλήθος ατομων.
    Μονο εγω δεν μενω στην ιδια πολυκατοικια με τους συγγενεις μου ?
    Κανεις αλλος σε ολοκληρη τη χωρα δεν εχει αναρωτηθει πως μετακινουμαστε απο δήμο σε δημο για αυτη την περίπτωση ?
    Αν απαγορευεται η μετακινηση απο δημο σε δημο πολυ απλα δε μπορει να πραγμοτοποιηθει η οικογενειακη φιεστα. Που ειναι το περιεργο?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #2214
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...ia_embolia.pdf


    Άρθρο με αφορμή τα εμβόλια σε περίπτωση ταξιδιών.
    Αλλά και μια εξαιρετικά αναλυτική περιγραφή για ΟΛΑ τα εμβόλια.
    Μάλιστα. Νεκρά κύτταρα ιού ωριμασμένα σε εγγέφαλο ποντικού.
    Ταξιδεύοντας 28 χρόνια με διάφορες τεχνικές εταιρίες (εργαζόμενος και με άθλιες συνθήκες) σύμφωνα με αυτό που έβαλες θα έπρεπε να έχω πεθάνει περίπου 20 φορές μέχρι τώρα.
    Από εμβόλια πρέπει να έχω κάνει 2 φορές , μία για τέτανο αν θυμάμαι . Στο κάτω-κάτω οι γιατροί δεν θεωρούσαν ότι θα έπρεπε να με ενημερώσουν γιατί με τρύπησαν.
    Επίσης πάντα (μα πάντα ) ο επόμενος γιατρός που ερχοταν στην εκάστωτε εταιρία κατηγορούσε τον προηγούμενο (σαν τους μηχανικούς- που πήγες σε αυτόν τον μαλάκα και σου κατέστρεψε το μηχανάκι ρε!)

    Ψάχτηκα λίγο παραπάνω πριν 6 χράνια όταν έπεσα πάνω σε συναδέλφους που είχαν κάνει εμβόλια ή έπαιρναν χάπια για ελλονοσία.
    Με αυτά που έλεγαν πραγματικά χέστηκα από τον φόβο μου. Για να ανακαλύψω ψάχνοντας στην wikipedia ότι πλέον τα περισσότερα φάρμακα για την ελλονοσία είναι ανενεργά , απλά γιατί
    ισχυροποιείται ο ιός με τόσους ψεκασμούς και εμβόλια κια χάπια που έχουν βγει (μιλάμε για τις περιοχές οι οποίες έχουν πρόβλημα ελλονοσίας)

    Σε λίγα χρόνια έτσι όπως πάμε , θα πρέπει να τρυπιόμαστε 2 φορές τον μήνα .

  10. #2215
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα. Νεκρά κύτταρα ιού ωριμασμένα σε εγγέφαλο ποντικού.
    Ταξιδεύοντας 28 χρόνια με διάφορες τεχνικές εταιρίες (εργαζόμενος και με άθλιες συνθήκες) σύμφωνα με αυτό που έβαλες θα έπρεπε να έχω πεθάνει περίπου 20 φορές μέχρι τώρα.
    Από εμβόλια πρέπει να έχω κάνει 2 φορές , μία για τέτανο αν θυμάμαι . Στο κάτω-κάτω οι γιατροί δεν θεωρούσαν ότι θα έπρεπε να με ενημερώσουν γιατί με τρύπησαν.
    Επίσης πάντα (μα πάντα ) ο επόμενος γιατρός που ερχοταν στην εκάστωτε εταιρία κατηγορούσε τον προηγούμενο (σαν τους μηχανικούς- που πήγες σε αυτόν τον μαλάκα και σου κατέστρεψε το μηχανάκι ρε!)

    Ψάχτηκα λίγο παραπάνω πριν 6 χράνια όταν έπεσα πάνω σε συναδέλφους που είχαν κάνει εμβόλια ή έπαιρναν χάπια για ελλονοσία.
    Με αυτά που έλεγαν πραγματικά χέστηκα από τον φόβο μου. Για να ανακαλύψω ψάχνοντας στην wikipedia ότι πλέον τα περισσότερα φάρμακα για την ελλονοσία είναι ανενεργά , απλά γιατί
    ισχυροποιείται ο ιός με τόσους ψεκασμούς και εμβόλια κια χάπια που έχουν βγει (μιλάμε για τις περιοχές οι οποίες έχουν πρόβλημα ελλονοσίας)

    Σε λίγα χρόνια έτσι όπως πάμε , θα πρέπει να τρυπιόμαστε 2 φορές τον μήνα .
    Είδες που τελικά βρίσκεις μια λέξη που αναφέρεται σε κάτι πολύ συγκεκριμένο και το κάνεις σημαία για τα υπόλοιπα;

    Πρώτον, αυτό με τα ποντίκια
    Είναι το παρακάτω
    « Υπάρχουν 2 εμβόλια κανένα από τα οποία δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Το πρώτο και παλαιότερο παρασκευάζεται στην Ιαπωνία και περιέχει κεκαθαρμένο νεκρό ιό που έχει πολλαπλασιαστεί σε εγκεφαλικά κύτταρα ποντικού. »
    Και αφορά ένα πολύ συγκεκριμένο μη υποχρεωτικό εμβόλιο.
    Δεύτερον επειδή λέει ποντίκια σε αηδιάζει; Οι βαλβίδες καρδιών από γουρούνια που χρησιμοποιούνται σε μετανοσχεύσεις σε ενοχλούν επίσης;
    Ή νομίζεις ότι κυνηγάνε τα ποντίκια στους υπονόμους και τα βάζουν στον αποχυμωτή για να φτιάξουν εμβόλια;
    Οτιδήποτε έμβιο ον υπάρχει στον πλανήτη σχετίζεται με κάποιον τρόπο με τα άλλα. Μια συλλογή από βακτήρια είμαστε.

    Και τέλος το άρθρο που είναι από τον εοδυ δεν είναι καμιά φυλλάδα

  11. #2216
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    karateo παρασύρεις και τους άλλους. Δεν αναφέρθηκα σε απουσία εμβολιασμών αλλά σε διαχείριση τους εκτός των κοκτέϊλ εμβολίων
    που μας διαθέτουν σαν τριτοκοσμική χώρα που είμαστε.
    Έχεις κάποια αξιόπιστη πηγή για αυτά που γράφεις?
    Όχι youtube/facebook παρακαλώ.

    Παιδί να "χάνει την επαφή" με εμβόλιο έχω δεί αλλά ήταν αλλεργία και με τις κατάλληλες κινήσεις απο μπλέ έγινε ξανά ροζουλί.

    Για τα υπόλοιπα αν δεν έχεις πηγή δές την υπογραφή μου.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  12. #2217
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.972
    Μόλις πριν λεπτά πληροφορήθηκα ότι μια συνάδελφος έχασε τον πατέρα της από κορωναϊό στη Θεσσαλονίκη. Χωρίς κανένα υποκείμενο νόσημα, έμεινε 2 βδομάδες διασωληνωμένος, τελικά δεν άντεξε...

    Ο ανιψιός του επίσης διασωληνωμένος, η γυναίκα του και η άλλη του κόρη σπίτι με υψηλό πυρετό, δεν έχρηζαν εισαγωγής σε νοσοκομείο. Πως κόλλησε; Από τον αδερφό του, πήγε να τον επισκεφθεί, ο μπάρμπας το είχε κολλήσει και δεν είχε συμπτώματα...

  13. #2218
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Έχεις κάποια αξιόπιστη πηγή για αυτά που γράφεις?
    Όχι youtube/facebook παρακαλώ.

    Παιδί να "χάνει την επαφή" με εμβόλιο έχω δεί αλλά ήταν αλλεργία και με τις κατάλληλες κινήσεις απο μπλέ έγινε ξανά ροζουλί.

    Για τα υπόλοιπα αν δεν έχεις πηγή δές την υπογραφή μου.
    Tι εννοείς; να σου δώσω τηλέφωνα φίλων και συναδέλφων για να επαληθεύσεις τα λεγόμενα μου;
    Έχω κάποιο κέρδος να αναφέρομαι εφόσον δεν έχω πρόβλημα με τους εμβολιασμούς γενικά;

    Άλλη "αξιόπιστη" πηγή; ποιος θα εκθέσει κέρδη δισεκατομμυρίων και αποφάσεις κρατών με ρίσκο των πολιτών τους;
    Και να το κάνει, πόσο καιρό θα κρατηθεί ζωντανός; "αξιόπιστος" κ.λπ.;
    Μήπως ξέχασες τον δικαστικό αγώνα που έκανε η Γιουγκοσλαβία ενάντια στην εταιρεία που απέδειξαν ότι τους έστελνε
    εμβόλια με ζωντανό στέλεχος του ιού; για να σε βοηθήσω "σταμάτησαν" το '99 πνιγμένοι στις βόμβες.

    Σου μοιάζω να αρκούμαι στο ΑΙ που διαμορφώνει η πληροφορία που διατίθεται;

  14. #2219
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Tι εννοείς; να σου δώσω τηλέφωνα φίλων και συναδέλφων για να επαληθεύσεις τα λεγόμενα μου;
    Έχω κάποιο κέρδος να αναφέρομαι εφόσον δεν έχω πρόβλημα με τους εμβολιασμούς γενικά;

    Άλλη "αξιόπιστη" πηγή; ποιος θα εκθέσει κέρδη δισεκατομμυρίων και αποφάσεις κρατών με ρίσκο των πολιτών τους;
    Και να το κάνει, πόσο καιρό θα κρατηθεί ζωντανός; "αξιόπιστος" κ.λπ.;
    Μήπως ξέχασες τον δικαστικό αγώνα που έκανε η Γιουγκοσλαβία ενάντια στην εταιρεία που απέδειξαν ότι τους έστελνε
    εμβόλια με ζωντανό στέλεχος του ιού; για να σε βοηθήσω "σταμάτησαν" το '99 πνιγμένοι στις βόμβες.

    Σου μοιάζω να αρκούμαι στο ΑΙ που διαμορφώνει η πληροφορία που διατίθεται;
    Απο την στιγμη που βγαζεις συμπερασματα βασιζομενος σε λεγομενα φιλων και συναδελφων υπαρχει ενα θεμα παντως.
    Εχω ξαναβαλει και καπου αλλου το συγκεκριμενο αποσπασμα, αλλα ταιριαζει κι εδω κουτι.
    https://youtu.be/d1IzNKIHhp0

    ΥΓ συνηθως οι πιο ευκολα παραπλανωμενοι ανθρωποι ειναι οι ευφυεις, το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται και τετοια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #2220
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Tι εννοείς; να σου δώσω τηλέφωνα φίλων και συναδέλφων για να επαληθεύσεις τα λεγόμενα μου;
    Έχω κάποιο κέρδος να αναφέρομαι εφόσον δεν έχω πρόβλημα με τους εμβολιασμούς γενικά;

    Άλλη "αξιόπιστη" πηγή; ποιος θα εκθέσει κέρδη δισεκατομμυρίων και αποφάσεις κρατών με ρίσκο των πολιτών τους;
    Και να το κάνει, πόσο καιρό θα κρατηθεί ζωντανός; "αξιόπιστος" κ.λπ.;
    Μήπως ξέχασες τον δικαστικό αγώνα που έκανε η Γιουγκοσλαβία ενάντια στην εταιρεία που απέδειξαν ότι τους έστελνε
    εμβόλια με ζωντανό στέλεχος του ιού; για να σε βοηθήσω "σταμάτησαν" το '99 πνιγμένοι στις βόμβες.

    Σου μοιάζω να αρκούμαι στο ΑΙ που διαμορφώνει η πληροφορία που διατίθεται;
    Προσωπικά δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

    Οταν καναμε τα εμβολια στις μικρες αναρωτιώμασταν και εμείς, σε αυτο που καταλήξαμε ειναι να πληρώνουμε διπλες επισκέψεις ωστε να κανουμε ενα την φορά και οσο γινεται μονά (αν θυμαμαι καλα το τριπλο μπορουσες να το κανεις και 2 +1). Η διαφορα κόστους δεν ηταν δραματική.

    Επισης ο παιδίατρος, ενώ αρχικά ηταν αρνητικος σε ενα εμβολιο μη υποχρεωτικό μιας και ήταν νεο, αλλαξε γνωμη οταν εχασε μεσα σε ενα 24ωρο παιδί που θα ηταν ΟΚ αν είχε εμβολιαστεί .


    Τελος, σαν γενική παρατήρηση, καθε γνώμη εχει την αξια της εμπειρίας και των σπουδών του εκφέρονταν γνώμη.


    Οπότε, αν θες, πες μας τις σπουδές και το αντικείμενο της εργασίας σου ωστε να δώσεις την αναγκαία εγκυρότητα στα λεγόμενα σου.
    Αλλιως ειναι σαν να εχω μπει σε ταξί

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF