Σελίδα 15 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 541

Θέμα: Λάστιχα για Vstrom

  1. #211
    Εγω χθες εβαλα τα Battlewing για δευτερη φορα. Πιστευω ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για v strom
    FATES WARNING

  2. #212
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από necromayhem
    Εγω χθες εβαλα τα Battlewing για δευτερη φορα. Πιστευω ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για v strom
    Υπομονή πατριώτη.Αγόρασα τα ΕΧΡ αλλά δεν τα έβαλα ακόμη γιατί περιμένω να κάνω τα χιλιόμετρα για να μπω μέσα και για σέρβις.Μόλις τα βάλω θα ποστάρω εντυπώσεις.Υπομονή.

  3. #213
    Αρχικά δημιουργήθηκε από necromayhem
    Εγω χθες εβαλα τα Battlewing για δευτερη φορα. Πιστευω ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για v strom
    +10000 Bridgestone BW-501 and BW-502 BattleWing

    http://www.webbikeworld.com/motorcyc...tone-tires.htm



    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  4. #214
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2008
    Μηνύματα
    16
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤA DUNLOP 607 KΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ''ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ'' ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΠΛΑΓΙΑΖΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!!!ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΑΜΑ...

  5. #215
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2008
    Μηνύματα
    16
    ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΠΛΑΓΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΖΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΑΚΛΟΝΗΤΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ...ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ......

  6. #216
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes1gr
    Υπομονή πατριώτη.Αγόρασα τα ΕΧΡ αλλά δεν τα έβαλα ακόμη γιατί περιμένω να κάνω τα χιλιόμετρα για να μπω μέσα και για σέρβις.Μόλις τα βάλω θα ποστάρω εντυπώσεις.Υπομονή.
    Για να δουμε τι λενε. Εγω παντως χθες πηγα με κατι φιλαρακια στον Αι Γιαννη το Ρωσσο και τα ευχαριστηθηκα πολυ τα battlewing(και ημουν και δικαβαλος. )
    FATES WARNING

  7. #217
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373

    .

    Ακούω όμως για τα ΕΧΡ ότι θέλουν πολύ περισσότερο ζέσταμα από ότι τα ΒW.Μιλάω για πάνω από 20 χιλ πορεία για να έρθουν στα σωστά τους.Μόλις τα βάλω (μετά το πάσχα μάλλον) θα μπορώ να εκφέρω και ποιό σωστή άποψη.

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Σήμερα το μεσημέρι έβαλα τα ΕΧΡ και έκανα τα πρώτα 50χιλ (Κορωνησία φίλε necromayhem) και μετά τα υπόλοιπα 75 σε δρόμο με καλή άσφαλτο και στροφές (μακρυνόρος necromayhem).Εχουμε και λέμε αργούν λίγο να ζεσταθούν αλλά μετά ποιός τα πιάνει.Καμία σχέση με τα μαμίσια BW.Εχουν μεγάλα περιθώρια κλίσης και στρίβουν με ασφάλεια αρκετά για τον μέσο οδηγό.Πολύ καλά στο φρενάρισμα και τέλεια στην αλλαγή κατεύθυνσης ζικ-ζακ λόγω σχεδιασμού πέλματος και "πομπέ" σχήματος.Θέλει πάρα πολύ προσπάθεια για να τερματίσεις το πέλμα του.
    Φυσικά αυτή είναι μία πολύ μικρή απογευματινή εμπειρία μου (125χιλ).
    Τα BW τα άλλαξα στα 16300 και έμεινα ευχαριστημένος (για μαμίσια).
    Υπομονή έρχεται πρωτομαγιά και θα κάνω κανένα παραπανίσιο χιλιόμετρο ώστε να μπορώ να πω κάτι παραπάνω.

  9. #219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes1gr
    Σήμερα το μεσημέρι έβαλα τα ΕΧΡ και έκανα τα πρώτα 50χιλ (Κορωνησία φίλε necromayhem) και μετά τα υπόλοιπα 75 σε δρόμο με καλή άσφαλτο και στροφές (μακρυνόρος necromayhem).Εχουμε και λέμε αργούν λίγο να ζεσταθούν αλλά μετά ποιός τα πιάνει.Καμία σχέση με τα μαμίσια BW.Εχουν μεγάλα περιθώρια κλίσης και στρίβουν με ασφάλεια αρκετά για τον μέσο οδηγό.Πολύ καλά στο φρενάρισμα και τέλεια στην αλλαγή κατεύθυνσης ζικ-ζακ λόγω σχεδιασμού πέλματος και "πομπέ" σχήματος.Θέλει πάρα πολύ προσπάθεια για να τερματίσεις το πέλμα του.
    Φυσικά αυτή είναι μία πολύ μικρή απογευματινή εμπειρία μου (125χιλ).
    Τα BW τα άλλαξα στα 16300 και έμεινα ευχαριστημένος (για μαμίσια).
    Υπομονή έρχεται πρωτομαγιά και θα κάνω κανένα παραπανίσιο χιλιόμετρο ώστε να μπορώ να πω κάτι παραπάνω.
    Γ@μ@τη η ασφαλτος στο μακρυνορος Επισης πολυ ωραια διαδρομη ο δρομος για Βουργαρελι . Και τα Battlewind αργουν να ζεσταθουν αλλα μετα ειναι πολυ καλα. Καλες βολτες πατριωτη
    FATES WARNING

  10. #220
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από necromayhem
    Γ@μ@τη η ασφαλτος στο μακρυνορος Επισης πολυ ωραια διαδρομη ο δρομος για Βουργαρελι . Και τα Battlewind αργουν να ζεσταθουν αλλα μετα ειναι πολυ καλα. Καλες βολτες πατριωτη
    Τελικά πατριώτη κατάφερα άλλα 435 χιλ και έχω να πω ότι τα EXP μου έχουν δώσει μέχρι στιγμής πάρα πολύ καλή εντύπωση. Στην πολύ καλή άσφαλτο είναι πραγματικά άπιαστα.Στην χάλια κρατάει και δεν σε τρομάζει αλλά πάντα οδηγάω επιφυλακτικά σε αυτές τις συνθήκες.
    Αντε να δω τι θα κάνω την κυριακή και τα λέμε.

  11. #221
    Τα ειδα χθες τα EXP φορεμενα σε v strom ενος φιλου. Μου φανηκε οτι ειναι πιο μαλακα απο τα battlewind. Παντως εχουν ωραια χαραξη.
    FATES WARNING

  12. #222
    ΕΒΑΛΑ ΤΑ EXP.ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1000 ΧΙΛ.
    ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΧΙΛ.
    ΜΕΤΑ ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΕΣ
    ΜΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΠΙΕΣΕΙΣ 30-35 ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΝΑΠΗΔΉΣΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΕΣ
    ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ( ΛΟΓΩ ΣΚΛΗΡΟΥ ΣΚΕΛΕΤΟΥ )
    ΜΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ - ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΑ.
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΑΛΗ ΡΟΗ ΣΤΗΝ ΚΎΛΙΣΗ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΑΣΑΦΕΙΑΣ
    ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΟΛΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 400 ΧΙΛ. Η ΜΟΤΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ
    ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΝΤΟΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΖΕΣΤΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ
    ΠΕΡΙΠΟΥ 30 ΒΑΘΜΟΙ ) ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΖΕΣΤΑ
    ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

  13. #223
    Εχω κανει περι τα 5000χλμ. με τα BW και νοιωθω οτι οσο παλιωνουν τοσο καλυτερα γινονται. Μπαινεις με ολα παντου και κυριολεκτικα κολανε στην ασφαλτο. Η ασφαλεια που εμπνεουν για τα δικα μου μετρα και συγκριτικα με τα μαμισια της ιδιας φιρμας ειναι υπερανω κριτικης. Επισης ενω πιστευα πως στον χωματοδρομο θα υστερουσαν σε σχεση με τα μαμισια, αυτο δεν ισχυη καθολου. Πανε πολυ καλυτερα. Ισως να φταιει οτι εχω εξοικιωθει περισοτερο με τη μηχανη. Παντως ειμαι τοσο ικανοποιημενος που οσες φορες και αν χρειαστει να τ αλαξω, παλι BW θα βαλω. Τα βλεπω παντως να κρατανε ανετα 25000 ακομα. Καλους δρομους να εχετε αδερφια.

  14. #224
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Εχω κανει περι τα 5000χλμ. με τα BW και νοιωθω οτι οσο παλιωνουν τοσο καλυτερα γινονται. Μπαινεις με ολα παντου και κυριολεκτικα κολανε στην ασφαλτο. Η ασφαλεια που εμπνεουν για τα δικα μου μετρα και συγκριτικα με τα μαμισια της ιδιας φιρμας ειναι υπερανω κριτικης. Επισης ενω πιστευα πως στον χωματοδρομο θα υστερουσαν σε σχεση με τα μαμισια, αυτο δεν ισχυη καθολου. Πανε πολυ καλυτερα. Ισως να φταιει οτι εχω εξοικιωθει περισοτερο με τη μηχανη. Παντως ειμαι τοσο ικανοποιημενος που οσες φορες και αν χρειαστει να τ αλαξω, παλι BW θα βαλω. Τα βλεπω παντως να κρατανε ανετα 25000 ακομα. Καλους δρομους να εχετε αδερφια.

    συμφωνω κατα 100000000000000000%%%%%% τα bw ειναι οντως τελεια και κολλανε σα τσιχλα στην ασφαλτο...εγω πλαγιαζω παρα πολυ και η μηχανη ειναι κολλημενη στην ασφαλτο
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  15. #225
    φιλε μου
    σκέφτηκες για το πλαγιασμα και το κρατημα οτι μεγαλο ρολο παιζει και η ποιοτητα της ασφαλτου
    δεν σας εχει τυχει σε ταξιδι επαρχιαχου δυκτιου να αλλαζει το κρατημα της μοτο αναλογα με
    την ασφαλτο

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα Bridgestone για Vstrom 650 K7
    από IPL στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 12:46
  2. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF