Σελίδα 15 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 226

Θέμα: Τετάρτη 24 Μαιου Trackday Μέγαρα

  1. #211
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εδώ Trackdays...

    λαμβανει!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  2. #212
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Αντε να βαλω και εγω μερικες.
    Div400.

    μα τι φοβερη οδηγαρα ειναι αυτη

    πως το παω ετσι ο φουστηςςςςςςς:hypnotize



    αλλα ρε γμτ λιιιιιιιιγο ακομα ηθελα για να λαβω και εγω επιβραβευση απο τον grooki.........................


    :rotflmao:

  3. #213
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Ανέβασα στο rapidshare το τελευταίο session από onboard camera



    Download Link
    Triple 1050


  4. #214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Ξαναποσταρω τη φωτο του div-400 απο το 6ο και τελευταιο session


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test5v.jpg 
Προβολές:	205 
Μέγεθος:	62,6 KB 
ID:	49828
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #215
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Ανέβασα στο rapidshare το τελευταίο session από onboard camera



    Download Link

    μας περασες μερικες φορες... προλαβε να τραβηξει τπτις η τΖαμπα κατεβαζουμε;

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  6. #216
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    μας περασες μερικες φορες... προλαβε να τραβηξει τπτις η τΖαμπα κατεβαζουμε;

    Στις στροφές καθόμουν πίσω σας και σας έχω γράψει.
    Triple 1050


  7. #217
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Στις στροφές καθόμουν πίσω σας και σας έχω γράψει.
    ναι καλα....


    εχω κ ογκοχρεωση!

    με ειδα σε μια δυο...


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Στις στροφές καθόμουν πίσω σας και σας έχω γράψει.
    Ναι, τερας υπομονης πραγματι:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Ανέβασα στο rapidshare το τελευταίο session από onboard camera



    Download Link

    Ωραιο βιντεο m1ke... και βλεπω οτι πρεπει γυρνας στο 1:12 ... μεχρι που αρχιζει λιγο τραφικ και πεφτει ο ρυθμος καπως, πανω που ειχε αρχισει να ανεβαινει καλα...

    μπροστα πρεπει να περασα και εγω καποια στιγμη νομιζω ετσι? ....
    (πληροφοριακα για να δω περιπου σε τι χρονο γυρναγα εκεινη την στιγμη)

    πας αρκετα καλα πλεον και συγκρινοντας παλιοτερους χρονου σου, σε βλεπω πολυ βελτιωμενο λεμε...








  10. #220
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Mike πολύ ωραίο βίντεο και με το σημείο που ήταν η κάμερα,που έβλεπες και τα χιλιόμετρα και της στροφές, μου δωσε μια πολύ καλή εντύπωση της πίστας...
    ΑΠο την άλλη δεν είναι και για τρελές ταχύτητες απο ότι κατάλλαβα, ακόμα και στις ευθείες πρέπει να χρησιμοποιείς πολύ τα φρένα αν πιάσεις καλή ταχύτητα για να μπεις μετά στη στροφή,
    απο την άλλη διέκρινα νευρική οδήγηση, αν και φαντάζομαι επηρεάζει την κρίση μου ότι είναι κατι εντελώς διαφορετικό το 4κύλινδρο... και ακούγεται και πάει αλλιώς... μου κανε εντυπωση σε μερικές στροφές η άνεση σου στην αλλαγή γραμμής μιας και αυτό μπορεί να γίνει και ικανοποιητικά μόνο με την πολύ καλή άσφαλτο που φαντάζομαι υπάρχει...και το feedback που σου δίνει αυτό.
    Μπράβο αντε και σε καλύτερους χρόνους!

  11. #221
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    Ωραιο βιντεο m1ke... και βλεπω οτι πρεπει γυρνας στο 1:12 ... μεχρι που αρχιζει λιγο τραφικ και πεφτει ο ρυθμος καπως, πανω που ειχε αρχισει να ανεβαινει καλα...

    μπροστα πρεπει να περασα και εγω καποια στιγμη νομιζω ετσι? ....
    (πληροφοριακα για να δω περιπου σε τι χρονο γυρναγα εκεινη την στιγμη)

    πας αρκετα καλα πλεον και συγκρινοντας παλιοτερους χρονου σου, σε βλεπω πολυ βελτιωμενο λεμε...







    Εσύ μάλλον γύρναγες στο 1:10~1. Πρέπει να ανεβάσεις μαρσπιέ και να βάλεις ελατήρια μπροστά, γιατί χαροπαλεύει το μηχανάκι.

    Ξεκίνησα το Φεβρουάριο στο 1:25 και μετά από τρεις μήνες έχω κατέβει στο 1:12. Λογικά στα επόμενα δύο track day πρέπει να κατέβω και στο 1:10, δεδομένου ότι το μηχανάκι μου έχει κάνει 1:04 (με άλλο οδηγό).

    ΑΠο την άλλη δεν είναι και για τρελές ταχύτητες απο ότι κατάλλαβα, ακόμα και στις ευθείες πρέπει να χρησιμοποιείς πολύ τα φρένα αν πιάσεις καλή ταχύτητα για να μπεις μετά στη στροφή,
    απο την άλλη διέκρινα νευρική οδήγηση, αν και φαντάζομαι επηρεάζει την κρίση μου ότι είναι κατι εντελώς διαφορετικό το 4κύλινδρο...
    Απ΄ ότι έχω καταλάβει χρειάζεσαι καλά πατήματα στα φρένα και γραμμές που να ταιριάζουν στη μηχανή σου (πιο ανοιχτές ή πιο κλειστές).
    Triple 1050


  12. #222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Εσύ μάλλον γύρναγες στο 1:10~1. Πρέπει να ανεβάσεις μαρσπιέ και να βάλεις ελατήρια μπροστά, γιατί χαροπαλεύει το μηχανάκι.

    Ξεκίνησα το Φεβρουάριο στο 1:25 και μετά από τρεις μήνες έχω κατέβει στο 1:12. Λογικά στα επόμενα δύο track day πρέπει να κατέβω και στο 1:10, δεδομένου ότι το μηχανάκι μου έχει κάνει 1:04 (με άλλο οδηγό).

    Απ΄ ότι έχω καταλάβει χρειάζεσαι καλά πατήματα στα φρένα και γραμμές που να ταιριάζουν στη μηχανή σου (πιο ανοιχτές ή πιο κλειστές).
    το ξερω, εχει γινει "σωβρακο" απο τα πολλα χιλιομετρα καθημερινα στους καροδρομους, κανω σχεδον 2000χλμ τον μηνα (1700 στανταρ)... και τα trackday... εχει 36.000 με ολα απο το εργοστασιο ακομα επανω...
    βρισκει και κατω που ειναι πολυ μεγαλος περιοριστικος παραγοντας...
    αλλα θα του ανεβασω τα μαρσπιε μολις μπορεσω, δεν ειναι ακριβα, αλλα επειδη θελει χρονο ελευθερο και λιγο παραπανω χρημα και για λαδια τουλαχιστον εμπρος, το αναβαλω...

    απο τα live που σε εχω δει, και απο το βιντεο, αυτο που πρεπει να δουλεψεις για να κατεβει ο χρονος και να κανεις practice, ειναι η ταχυτητα μεσα στην στροφη, και ταχυτητα μεσα στην στροφη σημαινει λιγο γρηγοροτερη εισοδο και να δωσεις μεγαλυτερες κλισεις στις στροφες να διατηρηθει η ταχυτητα, με σωστες πιεσεις και καλα λαστιχα μην το φοβασαι...
    βεβαια εννοειται σιγα σιγα θα ανεβασεις ρυθμο και θα το δουλεψεις-ψαξεις...

    στο 1:09-1:10 μπορεις να γυρνας οπως σε βλεπω, και χωρις να βρισκεται η μοτοσυκλετα σου στα ορια...

    οποτε εισαι σε καλο δρομο...






  13. #223
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Μέγαρα κ1 1999 Κοντιζάς Ιωάννης στην θεματικότερη κατηγορία νέων αναβατών SS 250 - 400 με ιπποδυνάμεις περίπου 48-52 HP με 32 συμμετοχές παρακαλώ και γυρολόγια στο 1.07.00 !!!!
    αλλά με πολύ φόρα στην είσοδο της στροφής !!! για να κάνουν αυτό το χρόνο. Τερμάτισε στο πρωτάθλημα 2ος με τρεις εγκαταλείψεις με προβλήματα στο μοτέρ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kontizas megara k1 rs 250.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	50285

  14. #224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Μέγαρα κ1 1999 Κοντιζάς Ιωάννης στην θεματικότερη κατηγορία νέων αναβατών SS 250 - 400 με ιπποδυνάμεις περίπου 48-52 HP με 32 συμμετοχές παρακαλώ και γυρολόγια στο 1.07.00 !!!!
    αλλά με πολύ φόρα στην είσοδο της στροφής !!! για να κάνουν αυτό το χρόνο. Τερμάτισε στο πρωτάθλημα 2ος με τρεις εγκαταλείψεις με προβλήματα στο μοτέρ
    Παιζει απιστευτο ρολο το συνολικο εξιδικευμενο (εστω στα σημεια) στησιμο της μοτοσυκλετας φιλε (σιγουρα το ξερουμε ολοι αυτο) για καποια συγκεκριμενη πιστα κα δινει καλα αποτελεσματα αυτο στο χρονομετρο, τα racing περιφεριακα, και φυσικα αλλο trackday και ειδικα εαν βαζει ο αναβατης το προσωπικο καθημερινο μηχανακι του που και το φυλαει και φυλαγεται, και αλλο αγωνας με αυτοσκοπο μια νικη χωρις περιορισμους στο οριο και με ολα τα παραπανω...
    βλεποντας του χρονους του μικρου αεροψυκτου διβαλβιδου Monster 620 με τα 60 αλογακια (57 στον τροχο μαμα) και 175 κιλα βαρους (δεν εχει και πολλα να ελαφρωσεις σε αυτο), που δεν ειναι SUPERSPORT, μηχανακι για πιστα δηλαδη, και με τους (οποιους) περιορισμους της κατηγοριας νεων αναβατων την συγκεκριμενη χρονια, καταλαβαινει πολλα καποιος, το οτι δηλαδη το σωστο στησιμο και η ικανοτητα του αναβατη κανουν θαυματα, το μικρο Μονστερ γυρναγε στα χερια του Μιμικου στον 1:07 με ταχυτερο 1:05.5 !!! .......... και αυτο απο μηχανακι βολτας και καφε σε οχι καθαρα racing κατηγορια και χωρις slick ελαστικα...
    (και σε οσους ετρεχαν με σχεδον στοκ στην νεων τοτε και πηγαιναν καλα, ευγε)

    γιαυτο και γω στεκομαι στην οδηγικη ικανοτητα μοτοσυκλετας και αναβατη, και μετα στα αλογα, που παιζουν σημαντικο ρολο δεν λεω, αλλα η οδηγηση πανω απο ολα, και απο καποιο σημειο και μετα τα πολλα αλογα ειναι για τους λιγους ταλαντουχους, αλλα και τυχερους που μπορουν οικονομικα να ξοδευουν σε αναλωσιμα για προπονηση, και χρημα και χρονο σε προπονησεις....




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μικικ.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	20,0 KB 
ID:	50328

  15. #225
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    Παιζει απιστευτο ρολο το συνολικο εξιδικευμενο (εστω στα σημεια) στησιμο της μοτοσυκλετας φιλε (σιγουρα το ξερουμε ολοι αυτο) για καποια συγκεκριμενη πιστα κα δινει καλα αποτελεσματα αυτο στο χρονομετρο, τα racing περιφεριακα, και φυσικα αλλο trackday και ειδικα εαν βαζει ο αναβατης το προσωπικο καθημερινο μηχανακι του που και το φυλαει και φυλαγεται, και αλλο αγωνας με αυτοσκοπο μια νικη χωρις περιορισμους στο οριο και με ολα τα παραπανω...
    βλεποντας του χρονους του μικρου αεροψυκτου διβαλβιδου Monster 620 με τα 60 αλογακια (57 στον τροχο μαμα) και 175 κιλα βαρους (δεν εχει και πολλα να ελαφρωσεις σε αυτο), που δεν ειναι SUPERSPORT, μηχανακι για πιστα δηλαδη, και με τους (οποιους) περιορισμους της κατηγοριας νεων αναβατων την συγκεκριμενη χρονια, καταλαβαινει πολλα καποιος, το οτι δηλαδη το σωστο στησιμο και η ικανοτητα του αναβατη κανουν θαυματα, το μικρο Μονστερ γυρναγε στα χερια του Μιμικου στον 1:07 με ταχυτερο 1:05.5 !!! .......... και αυτο απο μηχανακι βολτας και καφε σε οχι καθαρα racing κατηγορια και χωρις slick ελαστικα...
    (και σε οσους ετρεχαν με σχεδον στοκ στην νεων τοτε και πηγαιναν καλα, ευγε)

    γιαυτο και γω στεκομαι στην οδηγικη ικανοτητα μοτοσυκλετας και αναβατη, και μετα στα αλογα, που παιζουν σημαντικο ρολο δεν λεω, αλλα η οδηγηση πανω απο ολα, και απο καποιο σημειο και μετα τα πολλα αλογα ειναι για τους λιγους ταλαντουχους, αλλα και τυχερους που μπορουν οικονομικα να ξοδευουν σε αναλωσιμα για προπονηση, και χρημα και χρονο σε προπονησεις....



    Καλημέρα και καλό μήνα. Κατ΄ αρχήν δεν συγκρίνω σε καμμία περίπτωση ιδιώτη με αγωνιζόμενο. Η αναφορά μου και μόνο ήταν ότι ακόμα και με μοτό 250 κυβικών η ουσία είναι όπως είπες και εσύ στη φόρα. Το επίπεδο οδήγησης ιδιωτών έχει ανέβει τρομερά σε σχέση με την περίοδο 1997-1999 σε θέμα χρόνων
    γιατί το στάνταρ γυρολόγιο τότε καλών ιδιωτών αναβατών ήταν 1,15 - 1,13 κατά μέσο όρο. Οπότε καταλήγω και λέω ότι στο επίπεδο που έχετε φτάσει είναι ότι καλύτερο μπορούσατε να φανταστείτε και η συμβουλή που μου έδωσε ο φίλος πρώην αγωνιζόμενος που προανέφερα είναι να σταματήσετε να ασχολείστε με τους χρόνους, που σου δημιουργούν ανγχος και χάσιμο αυτοσυγκέντρωσης και να δώσετε βαρύτητα κυρίως στη φόρα εισόδου για αρχή, χωρίς πολλά φρένα σε σημείο γύρο με το γύρο από τη φόρα που θα έχεις να βρίσκεις την ιδανική γραμμή (δηλ. στην έξοδο να είσαι μισό περίπου μέτρο από το κέρμπ, για λόγους ασφαλείας) και αφού τελειώσεις με αυτή την προετοιμασία που μπορεί να σου πάρει περίπου 10-15 γύρους με σταθερές γραμμές και γυρολόγια τότε στο επόμενο session μπαίνεις και αρχίζεις να πιέζεις στα φρένα γύρο με το γύρο βρίσκοντας τα πατήματα φρεναρίσματος, εννοείτε έχοντας ξεμπερδέψει με τα φρένα πριν τη στροφή και αφήνοντας με φόρα τη μηχανή. ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΝΓΧΟΣ.
    Αυτά και κυρίως σταθερές γραμμές για σταθερά γυρολόγια και φυσικά να είσαστε πάντα στο επίπεδο χομπίστα γιατί έχει περισσότερη χαρά και επικοινωνία με το κόσμο. Και να ξέρετε ότι αυτό που κάνετε άλλοι ούτε που ξέρουν πως είναι.
    Καλές προπονήσεις

    *και εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτό που κάνω χωρίς να κυνηγάω χρόνους αγωνιζόμενων. Την ικανοποίηση την παίρνει ο καθένας με ότι και γυρολόγιο κάνει. Η συμμετοχή και η προετοιμασία είναι όλη η χαρά !!!! Άλλωστε μου φτάνει με 1 φορά Σέρρες το χρόνο, αν και θα ήθελα 2, για αυτό που κάνω.
    Πάχη θα ήθελα αλλά για λόγους ιδεολογικούς (είχαν κλείσει την πίστα από το 1999 για ασφαλτόστρωση για 6 μήνες τελικά οι 6 έγιναν 4 χρόνια και σα να μη φτάνει αυτό δεν την έστρωσαν και το απίστευτο οι απαιτήσεις των διαφόρων που την εκμεταλεύονται είναι να βγάζουν λεφτά τρία άτομα στο κάθε TRACK DAY. Να βγάζουν δε λέω αλλά όχι εις βάρος της κάβλας και της ασφάλειας των παιδιών που συμμετέχουν. Δεν είναι δυνατόν από το 1997 που δώσανε την πίστα στο κοινό με τέλεια άσφαλτο χωρίς σαμαράκια και φαγώματα και ζητούσε ο άνθρωπος που είχε την πίστα 7000 δρχ. έως το 1999 για όλη μέρα χωρίς group και session και τώρα να ζητάνε χωρίς έργα από 50 ευρώ - 70 ευρώ για να παντελονιάζουν την κάβλα μας !!!!! Σας κούρασα και παίρνω το λοπού

    τι μπύρα πότε θα τη πιούμε ?

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Extreme Trackday ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΜΑΪΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 16:18
  2. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 26 ΜΑΪΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2010, 05:09
  3. Extreme Trackdays ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2009, 11:27
  4. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2009, 13:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF