Σελίδα 16 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819202126 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #226
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

    Όσο για το κόστος που λές, βάλε δίπλα το Yamaha 1200 tenere και το GS1200 και μετά μου λές ποιο σε συμφέρει να πάρεις
    το ktm...

  2. #227
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.776
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

    Όσο για το κόστος που λές, βάλε δίπλα το Yamaha 1200 tenere και το GS1200 και μετά μου λές ποιο σε συμφέρει να πάρεις

    Κανένα!
    Sent from me using a computer.

  3. #228
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
    Λοιπόν μια βόλτα και μόνο να κάνει κάποιος στο Ελληνικό BMW forum θα διαβάσει για...

    .
    .
    .
    .

    για τα Yamaha Fazer 10000 που κόβουν πλαίσια δεν γράφεις όμως, για τα Suzuki K5-K6 που κόβαν πλαίσια και ο κόσμος το είχε τουμπανο και εμείς κρυφό καμάρι.

    Καμία εταιρία δεν βγάζει απροβλημάτιστα μηχανάκια μην είμαστε παράλογοι, το θέμα είναι να μην είναι επικίνδυνα και κινδυνέυει η σωματική μας ακεραιότητα από ανεπαρκή ποιότητα στην κατασκευή τους και κατα δευτερον η αξιοπιστία τους

    Στην υγειά μας

  4. #229
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Κανένα!
    Έτσι όπως είναι φίλε μου τα οικονομικά μας γενικότερα το ποιο σωστό αυτό θα ήταν.

    Θα βγαίνουμε στο δρόμο και θα λέμε, κοίτα αυτός έχει λεφτά και κυκλοφορεί τη μηχανή του

  5. #230
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    για τα Yamaha Fazer 10000 που κόβουν πλαίσια δεν γράφεις όμως, για τα Suzuki K5-K6 που κόβαν πλαίσια και ο κόσμος το είχε τουμπανο και εμείς κρυφό καμάρι.

    Καμία εταιρία δεν βγάζει απροβλημάτιστα μηχανάκια μην είμαστε παράλογοι, το θέμα είναι να μην είναι επικίνδυνα και κινδυνέυει η σωματική μας ακεραιότητα από ανεπαρκή ποιότητα στην κατασκευή τους και κατα δευτερον η αξιοπιστία τους

    Στην υγειά μας
    Εγώ έκανα τον κόπο και μπήκα στα bmw forums και τα διάβασα και τα είδα με τα ίδια μου τα μάτια, κάνε και εσύ τον κόπο και μπες στο θέμα με τα κ5-k6 , έχω γράψει τις απόψεις μου και δεν κρύφτηκα πίσω απο το δαχτυλό μου ούτε είπα οτι φταίνε τα μαστόρια ούτε οτι τα μηχανάκια θέλουν ειδική μεταχείριση.

  6. #231
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.776
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


    Καμία εταιρία δεν βγάζει απροβλημάτιστα μηχανάκια μην είμαστε παράλογοι, το θέμα είναι να μην είναι επικίνδυνα και κινδυνέυει η σωματική μας ακεραιότητα από ανεπαρκή ποιότητα στην κατασκευή τους και κατα δευτερον η αξιοπιστία τους

    Στην υγειά μας

    Sent from me using a computer.

  7. #232
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
    Εγώ έκανα τον κόπο και μπήκα στα bmw forums και τα διάβασα και τα είδα με τα ίδια μου τα μάτια, κάνε και εσύ τον κόπο και μπες στο θέμα με τα κ5-k6 , έχω γράψει τις απόψεις μου και δεν κρύφτηκα πίσω απο το δαχτυλό μου ούτε είπα οτι φταίνε τα μαστόρια ούτε οτι τα μηχανάκια θέλουν ειδική μεταχείριση.
    εάν θές να τα βρείς στο φορουμ εδώ κάνε αναζήτηση και θα τα βρείς εύκολα εδώ τα γράφανε παλιότερα πρίν ακόμα γίνεις μέλος και από ότι βλέπεις εγώ παραθέτω προσωπικές εμπειρίες από το δικό μου μηχανακι δεν ασχολούμαι με το κάθενα που γράφει ότι θέλει και ούτε προσπαθώ να σε πείσω εσένα εάν το μηχανάκι μου ήταν καλό η όχι.

    Το μηχανάκι μου εγώ το συντηρούσα του έκανα μια συγκεκριμένη χρήση και δεν απολογήθηκα ουτε για μάστορα ουτε τίποτα.

    Στο ξαναλέω για να το καταλάβεις ότι BMW & KTM είναι μηχανάκια που θέλουν αγάπη και προδέρμ δεν είναι για τον καθένα, θές να το καταλάβεις καλώς δεν θές, προτιμάς ένα Japan και ξενοιάζεις όπως έχω και εγώ

  8. #233
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Σταύρο ότι έχει η BMW επάνω είναι εργοστασιακό μελετημένο να δουλευει σωστά για την μοτοσυκλέτα δεν είναι aftermarket ''προσθήκες''.

    δλδ τα αλλα ΔΕΝ ειναι εργοστασιακα μελετημενα για να δουλευουν σωστα??
    και καλα, πες τα θερμενομενα γκιπς, οκ...εχουν μια μελετη για την συγκεκριμενη μοτοσυκλετα κλπ..κλπ...
    γιατι αν πας να βαλεις καγκελα π.χ. (που ειναι ενα κομματι μεταλλο) κοστιζει παραπανω?

    και γενικοτερα αν μπεις στο site της makan, ειναι για να περνεις τα βουνα με τις τιμες... (και αυτο απ'οσο ξερω ειναι γενικα παραδεχτο απο ολους τους BMW riders)

    το αλλο με το τενερε απ'οτι λενε στο site εχει 16520. και το bmw εχει 14500 το απλο και 16250 το adv. αλλα εχει και ποσα χρονια στην αγορα. η αλλη ειναι νεα.
    αν ομως δεν τα αξιζει κακως και στην yamaha για την υπερτιμολογηση...

  9. #234
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    εάν θές να τα βρείς στο φορουμ εδώ κάνε αναζήτηση και θα τα βρείς εύκολα εδώ τα γράφανε παλιότερα πρίν ακόμα γίνεις μέλος και από ότι βλέπεις εγώ παραθέτω προσωπικές εμπειρίες από το δικό μου μηχανακι δεν ασχολούμαι με το κάθενα που γράφει ότι θέλει και ούτε προσπαθώ να σε πείσω εσένα εάν το μηχανάκι μου ήταν καλό η όχι.

    Το μηχανάκι μου εγώ το συντηρούσα του έκανα μια συγκεκριμένη χρήση και δεν απολογήθηκα ουτε για μάστορα ουτε τίποτα.

    Στο ξαναλέω για να το καταλάβεις ότι BMW & KTM είναι μηχανάκια που θέλουν αγάπη και προδέρμ δεν είναι για τον καθένα, θές να το καταλάβεις καλώς δεν θές, προτιμάς ένα Japan και ξενοιάζεις όπως έχω και εγώ
    Μάλλον δεν λες να καταλάβεις,δεν ειπα οτι δεν τα ξέρω τα ξέρω και εχω γράψει την αποψή μου αυτό σου λεω να βρεις.
    Το άλλο δεν κατάλαβα οτι τα γράφανε για τα κ5 και κ6 πριν γίνω εγώ μέλος? αφου απο το 2005 είμαι μέλος θα μας τρελάνεις?
    Εγώ δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν, παραθέτω εμπειρίες απο χρήστες με BMW που έχουν γράψει οι ίδιοι στα δικά τους forums άμα εσένα δεν σε νοιάζει εμένα να δεις ποσο με νοιάζει....
    Το θέμα με εσάς τους BMWαδες είναι οτι όταν σας λένε κάτι κακό για το μηχανάκι σας αντί να το παραδεχθείτε κοιτάτε πως να βγάλετε το μάτι του άλλου.
    Κάνεις στην μπάντα όλα όσα έχω αναφέρει απο τα BMW forums για τόσες ανακλήσεις επι ανακλήσεων και μου λες δεν σε νοιάζει γιατί εσύ έχεις δική σου εμπειρία, απο κει και πέρα πως θες να σε πάρει κάποιος στα σοβαρα μου λες?
    7,000 μηχανάκια ρε με χαλασμένο immobilaizer και καμένη αντλία βενζίνης και το έχει παραδεχθεί η BMW αλλά δεν λες να το παραδεχθείς εσύ και όμοιοί σου. Στην υγειά μας,


  10. #235
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    εάν θές να τα βρείς στο φορουμ εδώ κάνε αναζήτηση και θα τα βρείς εύκολα εδώ τα γράφανε παλιότερα πρίν ακόμα γίνεις μέλος και από ότι βλέπεις εγώ παραθέτω προσωπικές εμπειρίες από το δικό μου μηχανακι δεν ασχολούμαι με το κάθενα που γράφει ότι θέλει και ούτε προσπαθώ να σε πείσω εσένα εάν το μηχανάκι μου ήταν καλό η όχι.

    Το μηχανάκι μου εγώ το συντηρούσα του έκανα μια συγκεκριμένη χρήση και δεν απολογήθηκα ουτε για μάστορα ουτε τίποτα.

    Στο ξαναλέω για να το καταλάβεις ότι BMW & KTM είναι μηχανάκια που θέλουν αγάπη και προδέρμ δεν είναι για τον καθένα, θές να το καταλάβεις καλώς δεν θές, προτιμάς ένα Japan και ξενοιάζεις όπως έχω και εγώ
    Με τη δική σου λογική θα παραθέσω και γω τη δική μου εμπειρία από ένα FAZER 1000 06.
    Στα σχεδόν 4 χρόνια που το είχα, δεν είχα αλλάξει ούτε μπαταρία!!! Έκανα τα πάντα με αυτό καθώς δεν είχα άλλο μέσο μετακίνησης! 52.500ΚΜ, στο κέντρο της Αθήνας, σε βόλτες, με κρύο, με καύσωνα, με βροχές! Κάθε μέρα χωρίς να πάθει την παραμικρή ζημιά!
    Άρα, δε στέκει αυτό που λες για το πλαίσιο γιατί εμένα δε μου έκοψε!
    Η αλήθεια όμως είναι διαφορετική!!! Υπήρξε μία πολύ μικρή παρτίδα από μηχανές του 2007 που έκοψαν πλαίσιο στην κόλληση που έχουν οι δοκοί στο πλάι. Σε αυτά τα μηχανάκια, η ΥΑΜΑΗΑ, ΔΕΝ άλλαξε πλαίσιο. Άλλαξε ΟΛΗ τη μηχανή άσχετα με τα χιλιόμετρα που είχε κάνει και την κατάσταση που βρισκόταν!!!
    Πια άλλη εταιρεία το έχει κάνει αυτό??????
    Όσο για τη στοργή και προδέρμ που αναφέρεις, γιατί θα πρέπει εγώ να πάρω ένα ΚΤΜ 990 και να φάω το κόστος της αλλαγής τρόμπας συμπλέκτη και αντλίας που θα χρειαστεί να αλλάξω όταν χαλάσουν (γιατί σίγουρα θα χαλάσουν!!!!) και να μην βάλει εξ αρχής η ίδια η εταιρεία μία καλύτερης ποιότητας??? Το πρόβλημα είναι γνωστό χρόνια τώρα αλλά καμία βελτίωση δεν έχουν κάνει!!!

    988
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  11. #236
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δλδ τα αλλα ΔΕΝ ειναι εργοστασιακα μελετημενα για να δουλευουν σωστα??
    και καλα, πες τα θερμενομενα γκιπς, οκ...εχουν μια μελετη για την συγκεκριμενη μοτοσυκλετα κλπ..κλπ...
    γιατι αν πας να βαλεις καγκελα π.χ. (που ειναι ενα κομματι μεταλλο) κοστιζει παραπανω?

    και γενικοτερα αν μπεις στο site της makan, ειναι για να περνεις τα βουνα με τις τιμες... (και αυτο απ'οσο ξερω ειναι γενικα παραδεχτο απο ολους τους BMW riders)

    το αλλο με το τενερε απ'οτι λενε στο site εχει 16520. και το bmw εχει 14500 το απλο και 16250 το adv. αλλα εχει και ποσα χρονια στην αγορα. η αλλη ειναι νεα.
    αν ομως δεν τα αξιζει κακως και στην yamaha για την υπερτιμολογηση...
    τα γνήσια κάγκελα είναι ποιο φθηνα από του μακαν , εγώ 120ευρω νομιζω τα είχα βάλει

  12. #237
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
    ..
    Το θέμα με εσάς τους BMWαδες είναι οτι όταν σας λένε κάτι κακό για το μηχανάκι σας αντί να το παραδεχθείτε κοιτάτε πως να βγάλετε το μάτι του άλλου.
    Κάνεις στην μπάντα όλα όσα έχω αναφέρει απο τα BMW forums για τόσες ανακλήσεις επι ανακλήσεων και μου λες δεν σε νοιάζει γιατί εσύ έχεις δική σου εμπειρία, απο κει και πέρα πως θες να σε πάρει κάποιος στα σοβαρα μου λες?
    7,000 μηχανάκια ρε με χαλασμένο immobilaizer και καμένη αντλία βενζίνης και το έχει παραδεχθεί η BMW αλλά δεν λες να το παραδεχθείς εσύ και όμοιοί σου. Στην υγειά μας,

    Και τα Honda έχουν ένα κάρο ανακλησεις, αυτό σημαίνει ότι είναι μπουρδέλα μηχανάκια το σκεπτικό σου είναι εντελώς λάθος λέμε.

    Σε αυτό το φόρουμ τουλάχιστον από όσο ξέρω δεν είμαστε εμείς και εσείς αλλά τεσπα

    Τέλος, δεν έχω μάτια μου BMW


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gixxerk9.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	89,8 KB 
ID:	222522

  13. #238
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos988
    Με τη δική σου λογική θα παραθέσω και γω τη δική μου εμπειρία από ένα FAZER 1000 06.
    Στα σχεδόν 4 χρόνια που το είχα, δεν είχα αλλάξει ούτε μπαταρία!!! Έκανα τα πάντα με αυτό καθώς δεν είχα άλλο μέσο μετακίνησης! 52.500ΚΜ, στο κέντρο της Αθήνας, σε βόλτες, με κρύο, με καύσωνα, με βροχές! Κάθε μέρα χωρίς να πάθει την παραμικρή ζημιά!
    Άρα, δε στέκει αυτό που λες για το πλαίσιο γιατί εμένα δε μου έκοψε!
    Η αλήθεια όμως είναι διαφορετική!!! Υπήρξε μία πολύ μικρή παρτίδα από μηχανές του 2007 που έκοψαν πλαίσιο στην κόλληση που έχουν οι δοκοί στο πλάι. Σε αυτά τα μηχανάκια, η ΥΑΜΑΗΑ, ΔΕΝ άλλαξε πλαίσιο. Άλλαξε ΟΛΗ τη μηχανή άσχετα με τα χιλιόμετρα που είχε κάνει και την κατάσταση που βρισκόταν!!!
    Πια άλλη εταιρεία το έχει κάνει αυτό??????
    Όσο για τη στοργή και προδέρμ που αναφέρεις, γιατί θα πρέπει εγώ να πάρω ένα ΚΤΜ 990 και να φάω το κόστος της αλλαγής τρόμπας συμπλέκτη και αντλίας που θα χρειαστεί να αλλάξω όταν χαλάσουν (γιατί σίγουρα θα χαλάσουν!!!!) και να μην βάλει εξ αρχής η ίδια η εταιρεία μία καλύτερης ποιότητας??? Το πρόβλημα είναι γνωστό χρόνια τώρα αλλά καμία βελτίωση δεν έχουν κάνει!!!

    988
    εγώ δεν εξέφρασα την λογική αφού υπάρχει πρόβλημα θα βγεί και σε εσένα άρα η μοτοσυκλέτα σου είναι για τα μπάζα

    με εις άτοπο απαγωγή σκέφτεται ο Arxagelos

  14. #239
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    το αλλο με το τενερε απ'οτι λενε στο site εχει 16520. και το bmw εχει 14500 το απλο και 16250 το adv. αλλα εχει και ποσα χρονια στην αγορα. η αλλη ειναι νεα.
    αν ομως δεν τα αξιζει κακως και στην yamaha για την υπερτιμολογηση...
    Το Tenere σε αυτήν την τιμή έχει ABS, πλαϊνές βαλίτσες, traction control και ένα σωρό άλλα εξτρά!
    Βάλε και τις τιμές αυτών των εξτρά πάνω στη βασική του GS και πες μου που φτάνει!
    Επίσης, όλα τα γιαπωνέζικα, έχουν αυξημένες τιμές λόγω συναλλαγματικής ισοτιμίας!

    988
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  15. #240
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos988
    Το Tenere σε αυτήν την τιμή έχει ABS, πλαϊνές βαλίτσες, traction control και ένα σωρό άλλα εξτρά!
    Βάλε και τις τιμές αυτών των εξτρά πάνω στη βασική του GS και πες μου που φτάνει!
    Επίσης, όλα τα γιαπωνέζικα, έχουν αυξημένες τιμές λόγω συναλλαγματικής ισοτιμίας!

    988
    15000 και κάτι ψηλά είναι κομπλέ χωρις πλαινές βαλίτσες

    όσο για τις τιμές που λες η Yamaha έχει ξεφύγει εντελώς, ενδεικτικά σου λέω WR450 10.0000
    το WR250X του 2009 το είχα πάρει 6400, τώρα 7500.

    Η εμπειρία μου με Yamaha και εξουσιοδοτημένα είναι η χειρότερη.

    3 φορες μου έλυσαν μηχανακι, 6 μηνες συνολικά για αναμονή ανταλλακτικών, δεν έβρισκαν το πρόβλημα και περίμενα 2 μήνες και έφερα δικό μου άνθρωπο άσχετο με Yamaha και το βρήκε σε 20 λεπτά

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF