Σελίδα 16 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 61112131415161718192021 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 327

Θέμα: Ενδιαφέρον συγκριτικό V4S vs K5

  1. #226
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    μια ερώτηση όμως αν επιτρέπεται για να είμαστε και εντός θέματος. Ξέρεις πολλά Ferrari SP90 Stradale που να τον πίνουν στη πίστα απο το EVO VIII του 2005?
    Αν και η V4S δεν ειναι ουτε κατα διανοια η SP90 των 2 τροχων εαν συνεβαινε κατι τετοιο ειμαι 100% σιγουρος οτι θα εμφανιζοντουσαν οι κλασσικοι γραφικοι τυποι που θα εφερναν σαν παραδειγμα οτι το Casio που εχουν ειναι καλυτερο απο ενα IWC γιατι κανουν την ιδια δουλεια στο 1/100 της τιμης. Στα του θεματος μου αρεσουν οι τοποθετησεις του Sapila. Δεν εχω κανενα θεμα με αυτους που κραζουν αλλα μηχανακια. Εχω θεμα με αυτους που κραζουν αυτους που αγοραζουν αυτα τα μηχανακια.
    Live and let live.

    Disclaimer: Ειχα και Κ7. Ωραιο μηχανακι

  2. #227
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.768
    Εν τω μεταξυ ο Rock n Rolla που εχει V4 καθεται κ αναφερει περι ιδιοκτητων κ οχι περι μοτοσυκλετων...
    Αφου δεν σε απασχολει το θεμα με τους κατοχους γιατι δεν συζητας για την καθε αυτη συγκριση των μοτοσυκλετων?

    Οπως εγραψε ο Βυρωνας παραπανω...Ξεφεύγετε από το θέμα που αφορά γιατί ΔΕΝ είναι πιο γρήγορο ένα μηχανάκι του 20 από ένα του 05 και μπαίνετε σε κοινωνικοψυχολογικές αρχέγονες επιθυμίες του ανθρώπου.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    Αν και η V4S δεν ειναι ουτε κατα διανοια η SP90 των 2 τροχων εαν συνεβαινε κατι τετοιο ειμαι 100% σιγουρος οτι θα εμφανιζοντουσαν οι κλασσικοι γραφικοι τυποι που θα εφερναν σαν παραδειγμα οτι το Casio που εχουν ειναι καλυτερο απο ενα IWC γιατι κανουν την ιδια δουλεια στο 1/100 της τιμης. Στα του θεματος μου αρεσουν οι τοποθετησεις του Sapila. Δεν εχω κανενα θεμα με αυτους που κραζουν αλλα μηχανακια. Εχω θεμα με αυτους που κραζουν αυτους που αγοραζουν αυτα τα μηχανακια.
    Live and let live.

    Disclaimer: Ειχα και Κ7. Ωραιο μηχανακι


    Μια διόρθωση, Seiko ήταν
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #229
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    .. Εχω θεμα με αυτους που κραζουν αυτους που αγοραζουν αυτα τα μηχανακια.
    ..
    πίστεψε με και εγώ αλλά δε ρώτησα αυτό.

    ποιο πιστεύεις εσύ κατα την ταπεινή και ανιδιοτελή άποψη σου, 2020 μοντέλο ferrairi αντιστοιχεί με το v4, το οποίο δε ρίχνει στα αφτιά για πλάκα (δεδομένης της τεράστιας εξέλιξης που είχαν τα αυτοκίνητα ολα αυτά τα χρόνια) στο EVO VIII

  5. #230
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εν τω μεταξυ ο Rock n Rolla που εχει V4 καθεται κ αναφερει περι ιδιοκτητων κ οχι περι μοτοσυκλετων...
    Αφου δεν σε απασχολει το θεμα με τους κατοχους γιατι δεν συζητας για την καθε αυτη συγκριση των μοτοσυκλετων?

    Οπως εγραψε ο Βυρωνας παραπανω...Ξεφεύγετε από το θέμα που αφορά γιατί ΔΕΝ είναι πιο γρήγορο ένα μηχανάκι του 20 από ένα του 05 και μπαίνετε σε κοινωνικοψυχολογικές αρχέγονες επιθυμίες του ανθρώπου.
    Εαν γνωριζα τι και πως θα συζητουσα. Γενικα παρολο που μου αρεσει αυτο το διδυμο και τους παρακολουθω εδω και πολλα χρονια το συγκεκριμενο βιντεο νιωθω οτι εχει φτιαχτει για να γινει viral.
    Πιθανο να ειχαμε το ιδιο αποτελεσμα αν βαζαμε σε μια καρτοπιστα ενα WRF του '07 με ενα 690 SMC R του '20. Ισως κερδιζε το Yamaha. Αυτο κανει το Yamaha καλυτερο?

    Barcelona 2020.
    WSBK best lap ο Rea στο 1'42.797
    MotoGP 1'40.142

    2,5 δευτερολεπτα διαφορα μεταξυ πρωτοτυπου με πνευματικες βαλβιδες κτλ και μηχανης με βελτιωμενο μοτερ παραγωγης.

  6. #231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Διάνα έκαναν οι γιουτιουμπάδες ,σας έκαναν και αντιπαλεύετε και όχι μόνο αυτό αλλά έκαναν την φρατέρνιτυ των κοκκίνων να λέει τους απέναντι γραφικούς

  7. #232
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    πίστεψε με και εγώ αλλά δε ρώτησα αυτό.

    ποιο πιστεύεις εσύ κατα την ταπεινή και ανιδιοτελή άποψη σου, 2020 μοντέλο ferrairi αντιστοιχεί με το v4, το οποίο δε ρίχνει στα αφτιά για πλάκα (δεδομένης της τεράστιας εξέλιξης που είχαν τα αυτοκίνητα ολα αυτά τα χρόνια) στο EVO VIII
    Εξαρταται της πιστας. Στα Μεγαρα προσωπικα πιστευω οτι το Evo θα ειναι μπροστα παντα. Στο Mugello δε θα προλαβαινει να μετραει τους γυρους που θα τρωει. Αλλα και παλι. Δε δικαιολογω το V4. Δε θα επρεπε καν να γινεται αυτη η κουβεντα ομως. Μιλαμε για διαφορα εξελιξης και ηλεκτρονικων 15 χρονια και 50 αλογα τροχο. Μονο σε μενα βρωμαει το αποτελεσμα? Σα να λεμε να τρεχει καποιος με μια GP του 2005 και μια το 2020 και να χασει του '20. Υπαρχει καποιος που πιστευει οτι υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι τετοιο?

  8. #233
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    rock n rolla εισαι αυτος που εγραφες στο ducatisti? αν ναι ποτε τα πηρες ολα αυτα τα μηχανακια που λες ? αν οχι προσπερασε την ερωτηση

    Στα των χρονων τωρα, 2.5 δευτερολεπτα σε αγωνιστικο επιπεδο ειναι απλα χαος, οχι μικρη διαφορα. Ειναι σαν να λες οτι ο Bolt τρεχει μονο μισο δευτερολεπτο πιο γρηγορα απο τους αλλους αρα σιγα τη διαφορα. Στην προκειμενη περιπτωση ομως, εχουμε τον ορισμο των diminishing returns, δηλαδη για μεγαλο κοστος εχεις μικρη βελτιωση, κατι που ισχυει παντου και παντα.

    Εδω ομως βλεπουμε το αντιθετο και αυτο ειναι το παραξενο, αρα το σεναριο, βγαζω κατι ωραιο και γυαλιστερο στην παραγωγη κανοντας τους οδηγους beta testers μιας και δεν ενδιαφερονται για ουσια αλλα για μπλινκ παιζει πολυ δυνατα, και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο, ειδικα οταν πουλας ταχυτητα, χρονους και επιδοσεις. Επισης, δεν καταλαινω γιατι θεωρεις οτι οσοι δεν εχουν ν4 δε μπορουν να εχουν αποψη γιατι απλα δε μπορουν να το αγορασουν οποτε αναγκαστικα το θαβουν, τι σοι συλλογισμος ειναι αυτος? Πεταχτε τον νεοπλουτισμο απο πανω σας, δεν ζουν ολοι με 800ε οποτε λιγο ηρεμια μιας και εδω συζηταμε για τα μηχανακια για να περναει η ωρα, αμα ειναι να το κοψουμε και αυτο να τελειωνουμε με το θεμα μια και καλη.


    Και κατι ακομα, κατα κυριο λογο σχολιαζουμε εδω μεσα για το τι ντουβαρι εβγαλε η ντουκατι στην παραγωγη που το γλεντανε παλτα 15ετιας, οχι με το τι κανουν αυτοι που πηγαν και τα αγορασαν. Και δε νομιζω να ρισκαραν να βγαλουν μαπα το ντουκατι οι δημοσιογραφοι χωρις να υπαρχει λογος.

  9. #234
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    rock n rolla εισαι αυτος που εγραφες στο ducatisti? αν ναι ποτε τα πηρες ολα αυτα τα μηχανακια που λες ? αν οχι προσπερασε την ερωτηση
    Οχι δεν ειμαι εγω, δε ξερω καν τι ειναι το ducatisti.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Επισης, δεν καταλαινω γιατι θεωρεις οτι οσοι δεν εχουν ν4 δε μπορουν να εχουν αποψη γιατι απλα δε μπορουν να το αγορασουν οποτε αναγκαστικα το θαβουν, τι σοι συλλογισμος ειναι αυτος? Πεταχτε τον νεοπλουτισμο απο πανω σας, δεν ζουν ολοι με 800ε οποτε λιγο ηρεμια μιας και εδω συζηταμε για τα μηχανακια για να περναει η ωρα, αμα ειναι να το κοψουμε και αυτο να τελειωνουμε με το θεμα μια και καλη.
    Κουοταρισε μου σε παρακαλω παρα πολυ που το εχω γραψει ή υπονοησει αυτο. Γραφω ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι αυτο που με ενοχλει ειναι αυτοι που χαρακτηριζουν οχι τα οχηματα αλλα τους ανθρωπους που αγοραζουν τα οχηματα. 99% θα κραξει αυτος που εχει μηχανακι των 5000 αυτον που εχει μηχανακι των 25000. Σπανια το αντιστροφο. Πες οτι ειναι μπουρδελο το μηχανακι δε με νοιαζει. Αλλα το να λες καποιον κοροιδο ή θυμα που αποφασισε να κανει στον εαυτο του ενα ακριβο δωρο ειναι το λιγοτερο αγενεια. Αλλος τα σκαει για σπιτι, αλλος για ρολοι, αλλος στις πουτανες κι αλλος τα φυλαει στο στρωμα. Κανεις δεν ειναι πιο εξυπνος απο τον αλλο. Απλα εχουν ολοι διαφορετικη αντιληψη.

    Χαρακτηρισμοι τυπου νεοπλουτισμος να περισσευουν, ευχαριστω πολυ.

  10. #235
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    99% θα κραξει αυτος που εχει μηχανακι των 5000 αυτον που εχει μηχανακι των 25000. Σπανια το αντιστροφο.
    Επειδή 99% θα έχει δίκιο. Γιατί να κράξεις κάποιον που αγόρασε ένα μηχανάκι των 5000 και το εκμεταλλεύεται ΠΛΗΡΩΣ (ή έστω αρκετά); Ενώ το αντίστροφο...
    Life begins at 45°.

  11. #236
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν ειμαι εγω, δε ξερω καν τι ειναι το ducatisti.



    Κουοταρισε μου σε παρακαλω παρα πολυ που το εχω γραψει ή υπονοησει αυτο. Γραφω ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι αυτο που με ενοχλει ειναι αυτοι που χαρακτηριζουν οχι τα οχηματα αλλα τους ανθρωπους που αγοραζουν τα οχηματα. 99% θα κραξει αυτος που εχει μηχανακι των 5000 αυτον που εχει μηχανακι των 25000. Σπανια το αντιστροφο. Πες οτι ειναι μπουρδελο το μηχανακι δε με νοιαζει. Αλλα το να λες καποιον κοροιδο ή θυμα που αποφασισε να κανει στον εαυτο του ενα ακριβο δωρο ειναι το λιγοτερο αγενεια. Αλλος τα σκαει για σπιτι, αλλος για ρολοι, αλλος στις πουτανες κι αλλος τα φυλαει στο στρωμα. Κανεις δεν ειναι πιο εξυπνος απο τον αλλο. Απλα εχουν ολοι διαφορετικη αντιληψη.

    Χαρακτηρισμοι τυπου νεοπλουτισμος να περισσευουν, ευχαριστω πολυ.


    ο χαρακτηρισμος ειναι αυτος που πρεπει, απο την στιγμη που αρχιζεις να μιλας για κομπλεξ, για το πως ''αυτα μονο στα ελληνικα φορουμ'' και λοιπα ωραια...οποτε, καλο ειναι να θεωρησεις σαν πιθανοτητα οτι αυτοι που κραζουν το ντουκατι, υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ουτε κομπλεξικοι, ουτε πτωχοι πληβιοι...επισης, οι περισσοτεροι εδω περα, λεω ξανα, μιλαμε για την εταιρεια και για αυτο που εβγαλε, οχι για αυτους που το ψωνιζουν



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος

    Ετσι κι αλλιως βεβαια παντα μεγαλυτερο κομπλεξ ειχαν αυτοι που δεν εχουν Ρολεξ παρα αυτοι που εχουν. Τα ιδια ελεγα κι εγω οταν ειχα ενα Vstrom γι αυτους που ειχαν GS. Κακο δεν ειναι να κραζουμε ενα οχημα. Κακο και αγενεια ειναι να κραζουμε αυτους που αγοραζουν αυτο το οχημα.

  12. #237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Επειδή 99% θα έχει δίκιο. Γιατί να κράξεις κάποιον που αγόρασε ένα μηχανάκι των 5000 και το εκμεταλλεύεται ΠΛΗΡΩΣ (ή έστω αρκετά); Ενώ το αντίστροφο...
    Και γιατί δεν μπορεί να ισχύει το αντίστροφο δηλαδή; Το σωστό μηχανάκι για την σωστή χρήση, έχει τιμή;

    Τι λέτε ρε παίδες; Δλδ αν γούσταρα τώρα να πάρω ένα Tuono 1100 γιατί αυτό είναι το σωστό μηχανάκι μηχανάκι για να κάνω καφρίλες (σωστή χρήση), θα μου έλεγε ο καθείς ψαράς πως θα έπρεπε να είχα πάρει Ζ ή ΜΤ;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #238
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Και γιατί δεν μπορεί να ισχύει το αντίστροφο δηλαδή; Το σωστό μηχανάκι για την σωστή χρήση, έχει τιμή;

    Τι λέτε ρε παίδες; Δλδ αν γούσταρα τώρα να πάρω ένα Tuono 1100 γιατί αυτό είναι το σωστό μηχανάκι μηχανάκι για να κάνω καφρίλες (σωστή χρήση), θα μου έλεγε ο καθείς ψαράς πως θα έπρεπε να είχα πάρει Ζ ή ΜΤ;
    Αν τις έκανες, όχι.



    Μπορεί να ισχύει και το αντίστροφο. Κατά 1% περίπου. Βγες στον δρόμο και δες.
    Life begins at 45°.

  14. #239
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2014
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ...
    ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ. Κραξε τα Ducati οσο θες. Το να κραξεις πχ καποιον επειδη εχει Ducati ή Ρολεξ ειναι σα να κραζει αυτος εσενα επειδη εχεις Casio και Yamaha αντι για Rolex και Ducati. Το πρωτο ειναι αποδεκτο το δευτερο κατακριτεο ενω και τα 2 θα επρεπε να ειναι κατακριτεα.
    LIVE AND LET LIVE. Ασχολουμαστε με οχηματα οχι ανθρωπους.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Επειδή 99% θα έχει δίκιο. Γιατί να κράξεις κάποιον που αγόρασε ένα μηχανάκι των 5000 και το εκμεταλλεύεται ΠΛΗΡΩΣ (ή έστω αρκετά); Ενώ το αντίστροφο...
    Α με συγχωρειτε αλλα πιο πανω ειδα απλα μια γενικευση. Δε καταλαβα οτι αναφερομαστε σε συγκεκριμενα παραδειγματα.

  15. #240
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rock n rolla Προβολή μηνύματος
    Α με συγχωρειτε αλλα πιο πανω ειδα απλα μια γενικευση. Δε καταλαβα οτι αναφερομαστε σε συγκεκριμενα παραδειγματα.
    Δεν έχω ιδέα για τι μιλάτε καν. Απλά βρήκα ευκαρία να κράξω.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 16 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 61112131415161718192021 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2008, 09:21
  2. Gsxr K5 Vs K6
    από GSXR K6 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 10:34
  3. k5 vs R1 2004 @ Εθνική Οδός Λάρισα
    από project.breeze στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2007, 20:08
  4. R1 Vs K5?
    από Dionisisk5 στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 21:20
  5. GSXR 1000 K5 vs οι λοιποί καϋμένοι......
    από stako στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 18:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF