Σελίδα 16 από 115 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617181920212666 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 1714

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #226
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    να δεις που αν πάρεις W10 θα σου μιλάει Ο κορτάνος εσένα...
    Θα τον κάνει κορτε ο κορτακιας. .......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #227
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αλλάζει, ανάλογα με τις σεξουαλικές προτιμήσεις.
    τελικά είναι πιο έξυπνο απ όσο νόμιζα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Συριος;
    Αποφεύγει να μου πει.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  3. #228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Αποφεύγει να μου πει.
    ύποπτο αυτό... είχες πάει θερμοπύλες πρόσφατα;

  4. #229
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    577
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14202739_964625987016370_30925887608833071_n.jpeg 
Προβολές:	141 
Μέγεθος:	64,1 KB 
ID:	365434

  5. #230
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    να δεις που αν πάρεις W10 θα σου μιλάει Ο κορτάνος εσένα...
    Καλό παιδί να ναι...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ύποπτο αυτό... είχες πάει θερμοπύλες πρόσφατα;
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  6. #231
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Σήμερα

    (μικρή μπαταρία στα χαρτιά, κατα τα άλλα τουμπανο)

    η μικρη μπαταρια στα χαρτια, τη βλεπω να ειναι και στην πραγματικοτητα μικρη, μιλαμε για 5,7 συσκευη...επισης επιμενει με τις ips οθονες, καιρος να περασει σε αμολεντ σιγα σιγα...προσωπικα κινητο χωρις αμολεντ δεν ξαναπαιρνω...και επισης 820 επεξεργαστης, ο οποιος ηδη εχει αντικατασταθει...

    και ενα ακομα μειον, το κινητο δε φαινεται τοσο τανκς οσο το v10...κατι που ηταν ιδιαιτερα θετικο

  7. #232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nik69 Προβολή μηνύματος
    Ένα LG 2x και ένα Samsung S3 , με τά τα 2 χρόνια χρήσης σερνόντουσαν κυριολεκτικά. Ακόμα και μετά από επαναφορά σε εργοστασιακή κατάσταση μόλις κατέβαιναν οι αναβαθμίσεις ξανασερνόντουσαν.
    Όσοι κρατάνε 4 χρόνια κινητό adroid , μάλλον δεν βάζουν μέσα κανένα άλλο πρόγραμμα εκτός από τα προεγκατεστημένα.
    Δεν εξηγείται αλλιώς.
    Έχω ένα LG G2 του 2013. Έχει πάνω οτι χρειάζομαι καθημερινά. Δεν έχει εμφανίσει ίχνος lag και πλησιάζει την 5ετια. Το iphone 4?

    Επίσης επειδή έπιασα αργά το νήμα θέλω να πω στον φίλο τον AristidisZ τι κάνουν τα android που δεν κάνουν τα apple. Εν συντομία wifi direct με smart tv (βάζεις ένα stremio ή ένα popcorn time και έχεις οτι ταινία και σειρά θες στην τηλεόρασή σου*), control (IR) σε πανάρχαια noname κλιματιστικά και τηλεοράσεις. Επίσης τα apple δεν είναι συμβατά με την noname ip κάμερα στο γκαράζ μου. Στα android βάζεις έναν δωρεάν file manager και κάνεις mount το κινητό απευθείας στο pc απο wifi. Το σημαντικότερο. Δεν υπάρχουν custom roms.
    Είναι και πολλά ακόμα που δεν μου έρχονται.
    Ελπίζω όμως οτι έγινε αντιληπτό οτι με τα ίδια χρήματα που κοστίζει ένα iphone 6 και (κατ'εμε) είναι ψιλοάχρηστο εγώ πήρα ip κάμερα, smart tv και ένα smartphone που μόνο καφέ δεν ψήνει.

    Περι ορέξεως όμως...

    *Πολύ ευχαρίστως να κάνω έναν οδηγό αν το χρειάζεται ο κόσμος
    Τελευταία τροποποίηση από nestormaxno; 07/09/2016 στις 14:18.

  8. #233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nestormaxno Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα LG G2 του 2013. Έχει πάνω οτι χρειάζομαι καθημερινά. Δεν έχει εμφανίσει ίχνος lag και πλησιάζει την 5ετια. Το iphone 4?

    Επίσης επειδή έπιασα αργά το νήμα θέλω να πω στον φίλο τον AristidisZ τι κάνουν τα android που δεν κάνουν τα apple. Εν συντομία wifi direct με smart tv (βάζεις ένα stremio ή ένα popcorn time και έχεις οτι ταινία και σειρά θες στην τηλεόρασή σου*), control (IR) σε πανάρχαια noname κλιματιστικά και τηλεοράσεις. Επίσης τα apple δεν είναι συμβατά με την noname ip κάμερα στο γκαράζ μου. Στα android βάζεις έναν δωρεάν file manager και κάνεις mount το κινητό απευθείας στο pc απο wifi. Το σημαντικότερο. Δεν υπάρχουν custom roms.
    Είναι και πολλά ακόμα που δεν μου έρχονται.
    Έχω το ίδιο κινητό. Δύο καμμένες οθόνες εντός εγγύησης. Συχνότατο φαινόμενο, μάλλον σε χρήστες που το "ξεζουμίζουμε" σε 5ωρα καθημερινά OST. Πιο παλιές σειρές είχαν προβληματικά GPS και διάφορα άλλα. Πολύ ωραία συσκευή ήταν και είναι, αλλά λαχείο.

    Επίσης IR blaster δεν έχουν παρά ελάχιστα κινητά, οπότε αυτό που λες είναι άκυρο. Επίσης δεν είναι όλα συμβατά με streaming σε τηλεοράσεις κλπ.

  9. #234
    Δεν τα έχουν όλα τα android τα καλούδια του g2, αλλά τουλάχιστον υπάρχει η επιλογή του g2 (και των υπόλοιπων G της LG).
    Γνωρίζω τα προβλήματα των περισσότερων συσκευών, αλλά είναι θέμα hardware, όχι software.

    Τώρα, συμβατότητα με miracast έχουν σχεδόν όλες οι smart tv και τα mid range android '14 και μετά.

    Επαναλαμβάνω όμως...περι ορέξεως κολοκυθόπιττα. Στον συνεργάτη μου που κάνει τα ίδια με εμένα στον ελεύθερο χρόνο του του αρκεί ένα windows box για streaming και μια level one κάμερα αντι της noname της κινέζικης.

  10. #235
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nestormaxno Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα LG G2 του 2013. Έχει πάνω οτι χρειάζομαι καθημερινά. Δεν έχει εμφανίσει ίχνος lag και πλησιάζει την 5ετια. Το iphone 4?
    Ας προσπεράσω το ότι η τριετία (2013-2016) έγινε "κοντεύει 5ετία" για να σε βοηθήσει να επιχειρηματολογήσεις, αλλά για τη σύγκριση δεν θα το αφήσω..
    Οπότε διάλεξε, να το συγκρίνουμε με το 5s που είναι της ίδιας χρονιάς, ή σου αρκεί το απλό 5άρι που είναι κι ένα χρόνο πίσω;

  11. #236
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Οπότε διάλεξε, να το συγκρίνουμε με το 5s που είναι της ίδιας χρονιάς, ή σου αρκεί το απλό 5άρι που είναι κι ένα χρόνο πίσω;
    Κι από το 6, καλύτερο είναι. Πιθανότατα κι από το 7.
    Life begins at 45°.

  12. #237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κι από το 6, καλύτερο είναι. Πιθανότατα κι από το 7.
    Μην το κουράζεις . Και από το 8-9-10-11-12 και πάει λέγοντας κι όλα όσα θα υπάρξουν μέχρι να σβήσει ο ήλιος, όχι μόνο όσα ήδη ιππάρχουν...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Μην το κουράζεις . Και από το 8-9-10-11-12 και πάει λέγοντας κι όλα όσα θα υπάρξουν μέχρι να σβήσει ο ήλιος, όχι μόνο όσα ήδη ιππάρχουν...
    ωωωωω τι του ίππεεεεεεεεε

  14. #239
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Εντάξει, με το 7 υπερέβαλα, για να τονίσω το γεγονός. Αλλά για τα υπόλοιπα, είναι αλήθεια.
    Life begins at 45°.

  15. #240
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Μην το κουράζεις . Και από το 8-9-10-11-12 και πάει λέγοντας κι όλα όσα θα υπάρξουν μέχρι να σβήσει ο ήλιος, όχι μόνο όσα ήδη ιππάρχουν...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ωωωωω τι του ίππεεεεεεεεε
    Άσχετο, αλλά θυμήθηκα έναν τύπο που έγραφε έτσι στο message board του moto(μη με ρωτήσετε χρονιά...ούτε που θυμάμαι). Ένα Καβασάκι είχε τότε...

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF