Σελίδα 17 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617181920212227 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 535

Θέμα: ΧΑΜΕΝΙΑΔΑ Part III 9-4-17

  1. #241
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ωραίος ο est.Πήγε και καβατζώθηκε κρυφά στο μελισσοχώρι και έψαχνα να τονε βρω.Τελικά σε μια εσοχή είδα το μηχανάκι με την άκρη του ματιού μου και την ψυλιάστικα.Εκεί ήταν και οι υπόλοιποι.Πολλές όμορφες εικόνες,χαρούμενες φάτσες,ωραία τοπία τα οποία ειναι κάθε μέρα εκεί για εμάς να τα επισκεφτούμε.
    Ο eversman κλασσικά το τηλέφωνό του κλειστό και το πρώτο άγχος ήταν το εξής:Θα έχει φτάσει στο Κλειδί όπως μου είχε πει ή συνέβη τίποτα;Την απορία την έλυσε ο Χάρης με την Κατερίνα οπου έφυγαν νωρίτερα για να το διαπιστώσουν.Τους έιπα τον γρίφο που θα έπρεπε να λεχθεί στο Κλειδι σε περίπτωση που δεν έβρισκαν τον αμπάρια.Ο αμπάριας όμως ήταν εκεί ως κλειδοκράτορας και μυστης του αινίγματος.Έυγε!

    Ο viper1 έσκασε μύτη με ένα gps NA! Και ταινία έβλεπες αμα ήθελες.
    Άξιο και το ζευγάρι με το σκούτερ.
    Είδαμε και ψάρι στο βουνό (yes-u)

    Έχω την εντύπωση πως οι ταπεροπικνικάτορες το γλέντησαν για τα καλά εκεί έξω.Ωραία ιδέα κύριοι-ες χμμμμ...
    Ωραία και η αίσθηση να ξαπλώνεις στο γρασίδι,πάνε χρόνια απο τη τελευταία φορά.
    Σιγά σιγά ξεκινήσαμε να αποχωρούμε ο καθένας με τον ρυθμό του και μαζί με bocaro μείναμε μονάχοι σε flower power ρυθμό.Αποφασίσαμε να πάμε απο τη παλιά εθνική και κάτι πήγε στραβά και φτάσαμε στην Αυλίδα.Έτσι και αλλιώς δεν βιαζόμασταν οπότε κλάιν.
    Ψιλομπέρδεμα το γύρισμα απο Θήβα μου φαίνεται αλλά δεν είμαι και ο πιο προσανατολισμένος άνθρωπος.
    Α! Το φαγητό πολύ καλό και μας κόστισε 15+ έκαστος χωρίς πολλά παραφερνάλια.
    Χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους σαν τον κύριο Μάνο και τον Κύριο Γιώργο.Πραγματικά χαίρομαι.

    Έχω δει τη φάση στο τρόπαιο του Επαμεινώνδα με τους Μικέ,γαύρο,πλιτσερ,πάουερ,ρεγκμαν,κυρ Μάνο 5-6 φορές απο εχθές και πάντα γελάω με το αλαλούμ και τις πόρσε-πόρτες-πορσε ρε - ναι πόρτες - οχι πορτες,πόρσε-ποιές πόρσε και πάει λεγοντας.

    Να είμαστε καλά να μαζευόμαστε και να περνάμε καλά.
    Και πάλι ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν και τους φίλους που συμμετείχαν.
    Το βίντεο το βλέπω για απόρρητο μιας και too much information και για public ίσως κάνω ένα short version.
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #242
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Επόμενη στάση Δομβραίνα
    Τελικά είναι "Δόμβραινα" ή "Δομβραίνα"; Οι πινακίδες στον δρόμο ήταν μοιρασμένες μεταξύ των δύο. Εγώ προτιμώ το πρώτο.

    Παρέλειψα να ευχαριστήσο τον ΓΑΥΡΟ, για την εξαιρετική πλοήγηση με το πιο σύγχρονο, γρήγορο, ακριβές gps ever invented. Δεν ξέρω τι θα κάναμε χωρίς εσένα!

    Τόλη, κάπου στη διαδρομή, πριν τη Θήβα, σε είδα να γυρνάς πίσω;
    Life begins at 45°.

  3. #243
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Νομιζω εχει να κανει με τα κοκκαλα...

    Τολακοοοοο ουυυουυυ αυτοκολλητακι εγωωω???εεε φανταστικε συμφωρουμιτη??χαθηκα και εγω εχτες...μεσα στην εκθεση μονος μου... μιλαμε γυρναγα κανα τεταρτο ετσι οπως τα χανε κανει..
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #244
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Πριν τη Θήβα;Δε νομίζω,δε ξέρω,ψάχναμε απο που να μπούμε στη πόλη και απο που να βγούμε οπότε μπορεί ,ίσως,δε ξέρω,θέλω λίγο χρόνο για να σκεφτώ

    Tee το βράδυ κρίκο θα σου φέρω.Και σε πολύ καλή τιμή
    Εφόσον χάθηκες έστω και στην εκθεση, είσαι και εσυ τρου αντβε φλαουερ πάουερ χαμένος!
    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #245
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Σας μερσω να θυμηθω το βραδυ να φερω το στικακι στον πλιτσερ με τα προηγουμενα...χορχοδειλα στειλε μυνημα να με το θυμησεις..
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος

    Ο viper1 έσκασε μύτη με ένα gps NA! Και ταινία έβλεπες αμα ήθελες.
    Άξιο και το ζευγάρι με το σκούτερ.
    Καλά ο βάιπερ με μούσι αγνώριστος. Αν δεν ήταν και η σύζυγος μαζί θα τον νόμιζα για καινούργιο αίμα.

    με το ζευγάρι με το σκούτερ γονάτισα. η σκουτερίνα να ψοφάει για χιλιόμετρα και κάθε φορά που λένε για ένα μέτρο παραπάνω στον σκουτερίνο να παθαίνει κοκομπλόκο. του λέει ο βάιπερ σε μιά φάση πάμε για καφέ Κρύα στην Λιβαδειά, ρωτάει ο άλλος αν είναι παραπάνω χιλιόμετρα, τρολάρει ο βάιπερ και του λέει καμμιά πενηνταριά... Το βλέμα του πανικού με το γουρλωμένο μάτι ήταν όλα τα λεφτά, μακάρι να είχα βιντεοκάμερα να γράφει. Μπράβο τους πάντως που κράτησαν την σημαία του σκούτερ ψηλά (σκούτερ-παπί 1-0, )

  7. #247
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Άλλο ένα άγνωστο περιστατικό γέλιου ...

    Φθάνουμε Δομβραίνα και αφού ξέρω το μυστικό, αφήνω τους υπόλοιπους και πάω να φουλάρω στο τοπικό βενζινάδικο. Φεύγοντας βλέπω να έρχονται από την αντίθετη κατεύθυνση ο κύρ' Μάνος, ο αδερφός του est και ο Viper1. Mε σταματάνε και με ρωτάνε ...
    "Καλά πάμε για το μοναστήρι?"
    "Ποιό μοναστήρι?" τους ανταπαντώ.
    "Αυτό του γρίφου! Μοναστήρι δεν είναι το επόμενο σημείο?"

    Κοιταζόμαστε με την κυρούλα μου και χαχανίζουμε. Ο μικρός και καλά κρυμμένος διαβολάκος μέσα μου, μου φωνάζει να τους στείλω στον Όσιο Λουκά () ή στο μοναστήρι της Γοργοεπηκόου, λίγο παραπάνω από την Δομβραίνα.
    "Και πώς καταλήξατε στο μοναστήρι?" τους ρωτάω...
    "Μά ο Μάνθος Φουστάνος έπαιζε στο Κωνσταντίνου και Ελένης. Ο φίλος του, ο Ρώμας, ήταν βυζαντινολόγος, άρα σε μοναστήρι πάμε!" ....

    Ξανά ο διαβολάκος μου φωνάζει πρόστυχα λόγια, αλλά μου είναι συμπαθείς όλοι τους και λυπάμαι να τους βάζω να κάνουν παραπάνω χιλιόμετρα. Τους λέω ..
    "Εστιάστε στο όνομα" ...
    Ανοίγει την φορητή τηλεόραση () ο σύντροχος, βρίσκει το πραγματικό όνομα του ηθοποιού και για καλή τους τύχη, ο κύρ' Μάνος σαν γνήσιος συντοπίτης Βοιωτός, βρίσκεται δίπλα, για να τους πληροφορήσει ότι "Κούκουρας=Κούκουρα=το αρβανίτικο όνομα της Αγίας Άννας, άρα Αρβανίτσα

    Και ναί, χάθηκα και εγώ ... στο πήγαινε πρός Κλειδί, προκειμένου να προλάβω να είμαι εκεί, πρίν απ΄όλους, έκοψα δρόμο, νομίζοντας ότι θα γλυτώσω χλμ και χρόνο, για να βρεθώ, την πρώτη φορά στην είσοδο του στρατοπέδου τεθωρακισμένων και σα να μην έφτανε αυτό, χάθηκα και δεύτερη φορά, καταλήγοντας σε αδιέξοδο και με καμιά δεκαριά σκυλιά στο κατόπι μου
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  8. #248
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    συγχαρητηρια σε ολο το τιμ των ΧΑΜΕΝΩΝ..πραγματικα ονομα και πραγμα.. το ευχαριστηθηκαμε...και ολη την δραση και το γριφολογιο και τον τελικο προορισμο..ακομα και οι δυο φιλοι εδωσαν πολλα κρεντιτ και στο παρεακι μας και στο σκηνικο... πραγματικα ομως ο τελευταιος γριφος ηθελε κοουτσαρισμα προκειμενου να μην φτασεις εκτος βοιωτιας....

    αντε κ στις επομενες...

    Υ.Γ. Οι τσεκαδοροι λιγομιλητοι οπως κ ο φιλοσοφος...ολα μονοι μας??? αμαν....
    Τελευταία τροποποίηση από airmav; 10/04/2017 στις 12:41.
    ..without engineers, science is just philosophy..

  9. #249
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παρέλειψα να ευχαριστήσο τον ΓΑΥΡΟ, για την εξαιρετική πλοήγηση με το πιο σύγχρονο, γρήγορο, ακριβές gps ever invented. Δεν ξέρω τι θα κάναμε χωρίς εσένα!
    Καρδούλες παντού ρε νιμου
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #250
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Έγραψα "ευχαριστήσο" όντως; Το αφήνο γιατί είναι αστείω.
    Life begins at 45°.

  11. #251
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έγραψα "ευχαριστήσο" όντως; Το αφήνο γιατί είναι αστείω.
    Βάρυνες μάλλον...
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2866130

  12. #252
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Ζηλεψαμε μάγκες!!!
    Άντε στις επόμενες.. .

  13. #253
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος

    Έχω δει τη φάση στο τρόπαιο του Επαμεινώνδα με τους Μικέ,γαύρο,πλιτσερ,πάουερ,ρεγκμαν,κυρ Μάνο 5-6 φορές απο εχθές και πάντα γελάω με το αλαλούμ και τις πόρσε-πόρτες-πορσε ρε - ναι πόρτες - οχι πορτες,πόρσε-ποιές πόρσε και πάει λεγοντας.
    μλκ μου ρομπα θα γινω...

    (οχι οτι δεν ειμαι ηδη, αλλα λεμε τωρα...)

  14. #254
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ Προβολή μηνύματος
    εχει και χωμα η διαδρομη?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Xώμα οχι δεν έχει.
    7τολη, τον κακο σου τον καιρο ρε, δεν εχει χωμα λεει και ολο το πρωτο σκελος το καναμε εντουραδα...

    οι υπολοιποι τι εγινε ρε παιδες? φωτο δεν εχετε?

  15. #255
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Σιγά την ενδουράδα μωρή πετούγια.Απλά ο δρόμος ήταν υπο κατασκευή.Γαρμπίλι στρωμένο πόσο,150 μέτρα;
    Φωτό δεν έχω εγώ πάντως.
    το πρωί θα υπάρχει και το βίνδεο.40 λεπτά διάρκεια (nailed it)
    Απόρητο θα είναι και η διανομή θα γίνει μέσω mail οπότε,στείλτε μου mail για να σας έρθει εκεί ο σύνδεσμος.
    Φίου φίου φι φι φίου

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF