Σελίδα 17 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819202122 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #241
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παιδια νομιζω το βρηκα γιατι του την πεσαν ετσι αγρια του mikes οι Διας. Τον περασαν για καποιον αλλο... Δειτε το βιντεο και θα καταλαβετε.

    https://youtu.be/QgF0aQSqjBc?t=70

    Και για να κανω και enhance οπως στο CSI

    Συνημμένο 350174

    Συγκρινετε τον τυπο του βιντεο με το avatar του mikes. Case closed. Σε μπερδεψαν με τον κακοποιο που τους ειχε ξεφυγει τοτε...
    Ας μου πει κάποιος πως ειναι κακόγουστο αστείο.

    Θα γυρίσουν ταινία με θέμα τους ΔΙΑΣ?

  2. #242
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το θέμα της περιπολιας είναι λίγο παράξενο. Εξηγώ. Είμαι στο σημείο Α και κάθομαι 15 λεπτά. Μετά πάω στο σημείο Β και κάθομαι άλλα 15. Μετά στο Γ το ίδιο. Κάνω ένα κυκλικό δρομολόγιο δλδ στον τομέα ευθύνης. Αν είμαι στο σημείο Ε πχ και προκύψει κάτι στο σημείο Α, ενδέχεται να αργήσουν να φτάσουν. Αν όμως κάτσεις κεντρικά των σημείων Α, Β, Γ, Δ κτλ, ο χρόνος ανταπόκρισης - άφιξης ίσως να είναι καλύτερος από αυτόν της περιπολιας. Και το κόστος βενζίνης και λοιπών φθορων.

  3. #243
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.518
    το κακο που εχουμε ολοι ειναι οτι γινομαστε τιμητες
    πριν κρινεις καποιον πρεπει να ερθεις στη θεση του
    πραγματικα τα παιδια αυτα ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις κρεας για τα κανονια και μαλιστα φθηνο με οτι αυτο μπορει να σημαινει για την ψυχοσυνθεση και τα νευρα τους
    εδω μεσα πλακωνεται κοσμος καθημερινα για ενα λαθος emoticon
    στην πραγματικη ζωη οι ανθρωποι αυτοι -στην πλειοψηφια τους πιτσιρικαδες χωρις ιδιαιτερη μορφωση- αντιμετωπιζουν στη δουλεια τους καταστασεις που οι υπολοιποι αποφευγουμε
    και βεβαια δεν μπορεις να περιμενεις απο αυτον που σου καθαριζει την αποχετευση να σου ερθει με κοστουμι και καθαρα χερια

  4. #244
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.518
    μιλαμε για αστυνομιες αλλων κρατων
    θελουμε την αμερικανικη αστυνομια που το αντιστοιχο συμβαν θα το βλεπαμε στην τηλεοραση απο καμερα ελικοπτερου με 5 περιπολικα γυρω γυρω και γονατα στην καρωτιδα του συλληφθεντα και θα περνανε και το μηχανακι και το σπιτι απο τα προστιμα;
    ή θελουμε αστυνομια της ελληνικης επαρχιας οπου ολοι ειναι συγγενεις οποτε οι λεξεις διπλωμα ασφαλεια πινακιδες κτεο κοκ ειναι συντομα ανεκδοτα; με αποτελεσμα να εχουμε καθε μηνα σε καθε χωριο απο ενα πιτσιρικι νεκρο απο τροχαιο
    ειπε καποιος πριν οτι παλια οι ζηταδες χωνανε σφαλιαρες και ψαρωνανε τους πιτσιρικαδες.........καλα κανανε
    αν υπηρχε καποιος να ριξει μια στο ανηψακι μου δεν θα καναμε γιορτες στο νεκροταφειο

  5. #245
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Κι εσύ πρέπει να επεσες στην περίπτωση.. Όσες φορές με έχουν σταματήσει (αν και πραγματικά λίγες) δεν αντιμετωπισα το παραμικρό θέμα.
    Σε αντίθεση με κάτι αλήτες βενζιναδες. ......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Σε αντίθεση με κάτι αλήτες μπετζινάδες. ......
    Fixed.

  7. #247
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Το θέμα της περιπολιας είναι λίγο παράξενο. Εξηγώ. Είμαι στο σημείο Α και κάθομαι 15 λεπτά. Μετά πάω στο σημείο Β και κάθομαι άλλα 15. Μετά στο Γ το ίδιο. Κάνω ένα κυκλικό δρομολόγιο δλδ στον τομέα ευθύνης. Αν είμαι στο σημείο Ε πχ και προκύψει κάτι στο σημείο Α, ενδέχεται να αργήσουν να φτάσουν. Αν όμως κάτσεις κεντρικά των σημείων Α, Β, Γ, Δ κτλ, ο χρόνος ανταπόκρισης - άφιξης ίσως να είναι καλύτερος από αυτόν της περιπολιας. Και το κόστος βενζίνης και λοιπών φθορων.
    Μία βασική αντίρρηση είναι ότι αν κάποιος γνωρίζει πως είσαι πχ στο Μικέλ στο κέντρο της πόλης για να μπορείς να πεταχτείς οπουδήποτε περιφερειακά στον ίδιο χρόνο, κανονικότατα κάνει την βρωμοδουλειά του οπουδήποτε περιφερειακά και ΑΝ τον δουν, ξέρει ότι έχει και ένα 5λεπτο... Ενώ αν ξέρει ότι θα περάσεις/περνάς τακτικά, δεν έχει την ίδια άνεση, ειδικά αν σου κόβει να μην περνάς κάθε μέρα την ίδια ώρα.

    Με έκπληξη (ευχάριστη) είχα δει Vstrom να περιπολούν στα "γκράβαρα" που μένω τώρα. Και στα οποία έχουν γίνει άπειρες ληστείες σε σπίτια, ακόμα και μέρα μεσημέρι.

  8. #248
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Σωστό αυτό. Νομίζω παλιότερα είχαν ένα μινιμουμ 80 χλμ στη βαρδια. Πλέον δεν είμαι σίγουρος πως ισχύει.

  9. #249
    AN EIXAN 80 XLM. ΣΤΗ ΒΑΡΔΙΑ..............






    Αυτοί για παράδειγμα που έκαναν βάρδια στο κέντρο της Θεσσαλονίκης
    θα ήθελαν καμμιά 10αριά ώρες καβάλα για να τα κάνουν...!!!
    Γύρω γύρω από την Αριστοτέλους,φανάρια κίνηση με 15 να πηγαίνανε
    και πολλά λέω
    κανά 6άωρο ασταμάτητα χωρίς ανάσα...!!

  10. #250
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mariza Προβολή μηνύματος
    Το παλικάρι το λέει ξεκάθαρα κ είναι εις γνώσιν του οτι έκανε λάθος.
    Δεν είδα πουθενά να ισχυρίζεται το αντίθετο.
    Τώρα φίλε μου τι να πω έπεσες σε περίπτωση...μπορεί να είχε νεύρα το όργανο γτ ήθελε πατάτες με κοτόπουλο κ ή δικιά του είχε μαγειρέψει φακές για μεσημέρι.
    Πάντως στην περιοχή που μένω οι Δίας είναι παλικάρια πολύ ευγενικά που οι περισσότεροι τουλάχιστον κάνουνε την δουλειά τους όπως πρεπει.
    Κ εμένα μου έχει τύχει κάτι ανάλογο κ τελικά κατέληξα στο τμήμα γτ ο μπουχεσας που με σταμάτησε είδε κοπέλα κ πήγε να το παίξει βαρύς.
    Που να ξερε....
    εμαθε τελικα;

  11. #251
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mariza Προβολή μηνύματος
    Στην περίπτωση την δική μου που αναφέρθηκα είναι πιο παλιά κ ήμουν με το αμάξι.
    Απλα το ανέφερα σαν παράδειγμα γτ έπεσα κ εγώ τότε σε βλαχο γκάνγκστερ που την έχει δει γαμαω επειδή φοράει στολή.
    Εισαι τυχερη.Αν ειχες πεσει σε βλαχα γκαγκστερ με στολη να δεις τι θα ειχες τραβηξει.


    Καφετζη ΧΑΛΙΒΙΩΤΙΚΑ.

  12. #252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Εισαι τυχερη.Αν ειχες πεσει σε βλαχα γκαγκστερ με στολη να δεις τι θα ειχες τραβηξει.


    Καφετζη ΧΑΛΙΒΙΩΤΙΚΑ.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    εμαθε τελικα;


  13. #253
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    4.984
    Η επιλογή του τίτλου του θρεντ δείχνει προκατάληψη φίλε μου.Αν σε έγραφαν θα μας την εξιστορούσες αυτή την "περιπέτεια" ,μάλλον όχι.
    35+ χρόνια οδηγώ και τις φορές που θυμάμαι (2ψήφιες σίγουρα) ήταν αυτές που με άφησαν να φύγω ενώ μπορούσαν άνετα να με γράψουν και να μου στοιχίσει.
    Πολλοί είναι μηχανόβιοι σαν και μας τους παλαιότερους, χθες μάλιστα άκουγα έναν τέτοιον παλαιάς κοπής το τι έκανε με το προσωπικό του μοτόρι όταν έβγαζε τη στολή και δεν τα πίστευα...
    Α ,έχω και μάρτυρα από δω μέσα !
    Τελευταία τροποποίηση από buckley; 11/01/2016 στις 09:39.

  14. #254
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Bαβαια αλλοι οι Ζηταδες

    αλλοι οι Διες,

    αλλα οπως και να εχει, ολοι εχουν το δικαιωμα να εχουν "μια κακη μερα" στο γραφειο...


    Που να δεις τι μας εσουρε η ξανθια κυρια στο καφε χτες.....που θελαμε να πληρωσουμε....!!!!
    Το τι ελεγε στους δικους της δε....
    "Αστους να περιμενουν, δεν θα γινουμε χιλια κομματια, μην βιαζεσαι" κλπ...


    Εγω πολλες φορες παντως την εχω γλυτωσει απο βεβαιες κλησεις...απλα και μονο διοτι δεν ηλεκτρισα την ατμοσφαιρα...

  15. #255
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    οι ομαδες ΔΙΑΣ μπορουν να βεβαιωσουν παραβαση του κ.ο.κ.;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Όχι θα έπρεπε να σκάσει Ζητάς (με σούζα εννοείται) :P
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    oxi kai pali όχι. Δεν κόβουν κλήσεις οι ΔΙΑΣ.
    Οποιοσδήποτε αστυνομικός (σε υπηρεσία ή όχι, ένστολος ή με πολιτικά πχ ασφάλεια) ακόμα και ο σκοπός στο φυλάκιο του αστυνομικού τμήματος μπορεί να βεβαιώσει παράβαση. Πολλές φορές δεν έχει χρεωμένο μπλοκάκι λόγω φύσεως δουλειάς (πχ ασφαλίτης με πολιτικά που παρακολουθεί πρεζάκια) αλλά μπορεί να καλέσει όποιον τροχαίο να του ζητήσει το μπλοκάκι και να βεβαιώσει την παράβαση.
    Παράδειγμα:
    Κάθεται αστυνομικός με πολιτικά και πίνει καφέ με φίλους, εκείνη την στιγμή κάποιος κάνει λαλακίες οδηγώντας επικίνδυνα. Ο αστυνομικός θες γιατί είναι εκτός υπηρεσίας θες γιατί η δουλειά του είναι σε γραφείο θες για ότι άλλο, δεν έχει χρεωμένο μπλοκάκι. Φωνάζει τον πρώτο τροχαίο που θα βρει και του ζητάει το μπλοκάκι για να βεβαιώσει την παράβαση. Ο τροχαίος που δεν είδε καν την φάση απλά δίνει το μπλοκάκι του και ο άλλος βεβαιώνει και υπογράφει την παράβαση.
    Είναι απλά θέμα τυπικό γιατί δεν έχουν όλοι χρεωμένα μπλοκάκια.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 17 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819202122 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF