Σελίδα 17 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617181920212227 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 553

Θέμα: Χωμάτινε...

  1. #241
    Παλαιότατο μέλος Το avatar του/της DoctorAbo
    Εγγραφή
    09/08/2008
    Μηνύματα
    35
    Φίλε Μάνο,

    Από το πρωϊ που έμαθα τα νέα σου είχα μια μικρή ελπίδα μέσα μου πως κάτι ήταν λάθος με την πληροφορία.

    Το απόγευμα στο ΣΥΜΟΦΕ η φίλη σου η Ειρήνη που σ΄'αγαπάει πολύ μου επιβεβαίωσε ότι η πληροφορία ήταν σωστή.

    Ήπια ένα κονιάκ για πάρτη σου, από αυτό που μου έβαζες να πιω τις τελευταίες κρύες χειμωνιάτικες Δευτέρες.

    Καλό σου ταξίδι φίλε μου...

    Εύχομαι αν σε ξανασυναντήσω κάποτε στο μέλλον να αναγνωρίσω την αγγελική σου καλοσύνη, το χαμόγελο και την αγνότητά σου,

    καλή αντάμωση.......
    Μες το δάσος περπατώ, ΄ταν ο λύκος δεν είναι δω !!!

  2. #242
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ducpilot
    Εγγραφή
    18/09/2009
    Μηνύματα
    135
    Καλο ταξιδι παλικαρι,υπομονη στους δικους του ανθρωπους.
    Το μαχαιρι εφτασε κοκαλο η καθομαστε η μενουμε.

  3. #243
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
    Δεν το ήξερα το παλληκαρι.
    Αλλα δεν εχει σημασία.
    Ειδα το χαμόγελο του στις φωτό που ανεβάσατε.
    Και κατάλαβα.
    Ηταν αδέλφι στην ιδια ζωή, στον ίδιο πόλεμο.
    Καλό ταξίδι....
    +Το αυτό.
    Καλό ταξίδι αδερφέ , κουράγιο οι υπόλοιποι .

  4. #244
    Σιγουρα απο οσα διαβασα, ( και τα διαβασα ολα ) θα υπαρχει και θα ζει στην καρδια και στο μυαλο πολλων απο εσας. Αυτο και μονο αυτο ειναι η καλυτερη αναγνωριση του, η μεγαλυτερη κατακτηση και το ασβηστο σημαδι της πορειας του.

    Μανο δεν σε γνωρισα αλλα σιγουρα υπηρξες γιγαντας........
    Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή.

  5. #245
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    καλό ταξίδι φίλε. κι ας μη σε γνώρισα ποτέ.

    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  6. #246
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #247
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Requiem for a dream

    Θλιβερό όπως και το νέο για όλους τους φίλους του .

  8. #248
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Διάβασα με δυσκολία όλα τα ποστ με την ελπίδα ότι κάποιος θα γράψει ότι έγινε λάθος
    ...................
    ...................
    ...................
    Travel, Grow, Share

  9. #249
    καλο ταξιδη στο Μανο
    που γνωρισα λιγο
    αλλα εκτιμησα πολυ
    ΗΙ ΝΤΙΤ

  10. #250
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    αντιο κ καλη ανταμωση

    .................................................................................................... .................................................
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  11. #251
    Μανο μου,

    Γλυκε μου, υπεροχε Μανο.. Με το πιο ζεστο χαμογελο και τα πιο λαμπερα ματια που ειχα ποτε την τυχη να συναντησω...
    Πανε ωρες τωρα που προσπαθω να σου γραψω αλλα το πιωμα και τα κλαμματα μπαινουν στη μεση... Οτι και να γραψω μου φαινεται τοσο λιγο...
    Προχθες ημασταν μαζι και πιναμε οπως καθε βδομαδα μια μπυριτσα και σε ακουγα να λες με λαχταρα για τις εκδρομες "που οπου να ναι τις στηνω" και η φωνη σου ηταν τοσο μα ΤΟΣΟ ζεστη που ηταν σαν χαδι στην ψυχη κατευθειαν...

    Αλλα πιο πολυ απο ολα ειναι το χαμογελο σου ρε κερατα... Μπορει να ειχες να με δεις ενα μηνα αλλα οταν θα βρισκομασταν θα εσκαγες αυτο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, ΓΝΗΣΙΟ, ΤΕΡΑΣΤΙΟ χαμογελο, το χαμογελο ενος μικρου παιδιου και ηξερα οτι χαμογελουσες με την ψυχη σου!! Και ξερεις, ρε μπαγασα, αυτο με τρελλαινε! Μπορει να ειχα χιλιες δυο μαλακιες στο κεφαλι μου, να περναγα τα χειροτερα σκατα στη δουλεια αλλα αυτο σου το χαμογελο εσβηνε τα ΠΑΝΤΑ!
    Ελεγα, θα παω στο Μανωλιο να τα πουμε, να μηδενισω το κοντερ!!

    Ποσους και ποσους ανθρωπους γνωρισα στη ζωη μου. Καλους, κακους, μετριους, αδιαφορους... Εσυ ησουν ο ΕΝΑΣ -ΜΑ Ο ΕΝΑΣ- που πραγματικα ξεπερνουσες τους παντες! Μα ΤΟΣΟ τελειος; Δεν μπορει! Καποιο λακκο εχει η φαβα! Και ομως... Ετσι ησουν παντα! ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ!

    Θυμασαι ρε το καλοκαιρι προπερσι που ημασταν μαζι στο καμπινγκ που τοσο αγαπουσες και ειχες ακομα το DRZ; Τι απιστευτα που ηταν! Σε θυμαμαι να πηγαινεις πανω κατω με τη μηχανη με ενα ...Tide στο μασκακι της και οταν σε ειχα ρωτησει τι ειναι αυτο μου ειχες απαντησει γλυκα με ενα τεραστιο χαμογελο "μα παω να βαλω πλυντηριο" λες και ηταν το πιο φυσικο και αυτονοητο πραγμα του κοσμου!

    Η που μου ελεγες που πριν 10 μερες με τα πολλα χιονια ειχες παει με την Αφρικανα στο βουνο για χειμερινη διαβιωση... Θυμασαι με τι λαχταρα και χαρα μου ελεγες για το χιονι που σας ειχε σκεπασει τελειως το πρωι;;;
    Θυμασαι ρε αδερφουλη;

    Η τα βραδια που πιναμε στην παραλια και μου ελεγες για εκεινες τις δυσκολες φασεις... Ξερεις εσυ.... Αλλα εγω ρε φιλε, αναθεμα με και αν καταλαβα ποτε πως θα γινοταν ανθρωπος να μπορεσει να πληγωσει εναν ΑΓΓΕΛΟ σαν εσενα...

    ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ. Αποψε θα εβαζα φωτια σε οτι εχω και δεν εχω για να σε εφερνα πισω.... Βολτες, ταξιδια, δρομοι, φορουμ, σκεψεις, μαλακιες! Δεν με νοιαζει τιποτα!
    Τοσα χαμενα κορμια ειμαστε ρε! Γιατι να παρει το καλυτερο, ΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ παιδι;;;;

    Δεν εχω σταματησει να κλαιω. Το ξερω οτι θα με επιανες απο τον ωμο και με ενα μεγαλο ζεστο χαμογελο θα μου ελεγες οτι ειμαι χαζος και οτι δεν αξιζει να κλαιω... Αλλα χεσε με τωρα... Δεν εισαι εδω και δεν θελω καν να το σκεφτομαι...
    Αποψε στο συμοφε ειδα ολα τα παλια φιλαρακια... Ολοι λιωμα... Ολοι με ματια γεματα δακρυα και πονο για ενα μεγαλο "ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ"!!!!
    Πες μου ρε Μανο μου τι να κανω... Πες μου πως να σταματησω να κλαιω οταν σκεφτομαι οτι δεν θα σε δω ποτε ξανα ρε μαλακα.... Και αν αυτος ο καριολης υπαρχει εκει πανω να του πεις οτι ολοι μας εχουμε ΠΟΛΛΑ να του πουμε οταν τον ανταμωσουμε!

    Ο κοσμος εγινε τοσο μα τοσο πιο ασχημος και σκατενιος τωρα που εφυγες εσυ ρε γλυκιε Μανωλιο μου...
    Πηγαμε και αφησαμε λιγα λουλουδια εκει που εφυγες...
    Νυχτα, και ολοι γυρω αδιαφοροι... Ο κοσμος γυρω συνεχιζε να γυριζει αλλα εμεις νοιωθαμε σαν να εχουμε παγωσει στο χρονο.... Ημασταν αλλα δεν ημασταν....
    Πες μου τι να νοιωσω που βρηκα και ενα κομματι απο την Αφρικανα σου... Η την κουκουλα απο το κρανος σου ρε φιλε... Θα περασω απο το συμοφε να στα φερω ρε αδερφε... Εκει ηταν παντα το στεκι σου...
    Και μην στεναχωριεσαι για τον Φλατζα ρε φιλε... Θα τον φροντισουμε αγορι μου...

    Α ρε Μανο.... Δεν γινεται ρε φιλε... Δεν μπορει... Δεν μπορει.... Οχι ρε φιλε... Οχι....
    Αλλα εχουν δικιο τα παιδια... Ενας αγγελος ησουν που μας αγγιξες ολους... Δεν μπορουσες να μεινεις σε αυτο το σκατενιο κοσμο... Δεν χωρουσες.... Καλη ανταμωση αγορι μου.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscf3115.jpg 
Προβολές:	1332 
Μέγεθος:	92,3 KB 
ID:	187941
    Νίκος
    Open Horizons

  12. #252
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    οχι ρε πστμ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! την τελευταια του φωτο στην πιτα την παρασκευη που εβαλε ο βυρωνας εγω του την τραβηξα, χθες βραδυ δεν μπορεσα ναρθω στο ραντεβου μας στη ΣΥΜΟΦΕ και τωρα δε θα σε ξαναδω, οχι δεν γινονται αυτααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα αααααααααααααααααααααααααααααααααααα

    ο Θεος να αναπαψει την ψυχουλα σου φίλε μου .............. αλλοιμονο σ'αυτους που μειναν πισω ........

  13. #253
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    ... απο την ωρα που το διαβασα μου εχει γαμηθει η ψυχολογια κι ας μην το ηξερα το παιδι!! Κουράγιο σ αυτους που μένουν!!! ...............

  14. #254
    Εχώ γνωρίσει τα καλύτερα παιδιά μέσα στο ΣΥΜΟΦΕ..εσένα δυστυχώς δε σε πρόλαβα.
    Δάκρυσα όμως σα να σε γνώριζα

    .................................................................................................... ...........................................

  15. #255
    .....στο καλο παλλικαρι...ειναι κριμα να μαθαινειs τετοια νεα .... πολυ κριμα..
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

Παρόμοια θέματα

  1. Χωμάτινε, περαστικά...
    από Cpt. Haddock στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2008, 12:42
  2. Χωμάτινε...
    από Stergios69 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2007, 14:46
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 09:57
  4. Περαστικα Χωματινε
    από crs-k στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:53
  5. Ρε (Χ)χωμάτινε ...
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2006, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF