Σελίδα 18 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021222328 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 553

Θέμα: Χωμάτινε...

  1. #256
    Nα το επαναλάβω γιατί εμεινε καποια ποστ πιο πίσω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Για όσους θελουν να πουν ενα τελευταίο αντίο στο φίλο μας, η κηδεία θα γίνει τη Δευτέρα 8/2 στις 3 το μεσημέρι στο νεκροταφείο Παλαιού Φαλήρου.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #257
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macrozan
    Εγγραφή
    25/04/2007
    Μηνύματα
    151
    Παιδιά, μέσα στον πόνο τής στιγμής, να πώ κάτι ;
    Τη μεγαλύτερη χαρά στον Μάνο που θα μπορούσαμε ΤΩΡΑ να προσφέραμε, είναι αν κάποιος από μάς υιοθετούσε τον πολυαγαπημένο του γάτο που τον είχε στον ΣΥΜΟΦΕ.
    Πριν λίγες μόνο μέρες μούλεγε ότι σχεδίαζε όπου νάναι να κανονίσει να τον πάρει σπίτι του...

    Θα τον έπαιρνα εγώ, αλλά έχω σκύλο ....

    Άμα κάποιος μπορεί ας έρθει σε επαφή με τα παιδιά στον ΣΥΜΟΦΕ.

    http://www.symofe.gr/mainpage.html

  3. #258
    Απο τα καλυτερα παιδια που εχω γνωρισει.........κριμα οσα δεν φερνει η ωρα φερνει η στιγμη....

    αντιγραφω και το παρακατω κειμενο


    Μοτοσικλετιστές... Περίεργος και υπέροχος κόσμος...

    Μερικά χρόνια πριν ο μπαμπάς ενός από εμάς που δεν υπάρχει πια, ο μπαμπάς ενός αγγέλου με το νούμερο 24 στο φέρινγκ και στη καρδιά, μας περιέγραψε έτσι…
    «…Μου είχε μιλήσει πολύ για σας αλλά για να πω την αλήθεια δεν έδωσα και πολύ βάση. Εκείνος όμως που ήταν μεγάλος ξεροκέφαλος σας σύστησε έναν προς ένα. Όλους αυτούς τους νέους που γνώρισα θα μπορούσα να τους αγκαλιάσω και να τους φιλήσω σαν να ήταν δικά μου παιδιά. Βυθισμένοι μέσα στις μαύρες δερμάτινες φόρμες τους με τα φανταχτερά τους κράνη, όλοι τους αληθινοί σκληροί άντρες! Μια παρέα που στο δρόμο δε κατεβάζει ποτέ το βλέμμα.
    Αν όμως κάποιος σηκώσει τις μαύρες ζελατίνες που θυμίζουν Αρειανούς, θα δει ένα ζευγάρι υπέροχα καθαρά μάτια, που μέσα τους
    μπορείς να βυθιστείς και να φτάσεις μέχρι τη ψυχή, διαπιστώνοντας πόσο καθαρή είναι! Βγάλτε τους τη φόρμα και θα ανακαλύψετε ότι μέσα της κρύβονται μεγάλα παιδιά ερωτευμένα με τη ζωή, ερωτευμένα με τα Σαββατοκύριακα τα γεμάτα μπριζόλες και λουκάνικα, αλλά ακόμα με την ανάγκη του πατέρα και της μητέρας,
    όταν η ζωή τους παίζει σκληρά…»
    Λένε ότι κάθε φορά που καβαλάμε, στη σέλα μαζί μας ανεβαίνουν άγγελοι και διάβολοι… Είναι αλήθεια!
    Αντιπροσωπεύουν αυτή τη διπολικότητα που κάνει τον κόσμο μας να ζει γεμάτο από συναισθήματα, τόσο έντονα που μερικές φορές νομίζεις ότι η καρδιά θα πεταχτεί έχω από τα στήθια και θα αρχίσει να τρέχει μόνη της ουρλιάζοντας!
    Διάβολοι που μας γυρνάνε το καρπό με τρόπο πολλές φορές παράλογο και βίαιο,
    με την αδρεναλίνη φτάνει κατευθείαν στο μυαλό, αφήνοντας σε να τρέμεις για ατελείωτα δευτερόλεπτα...

    Άγγελοι που έχουν το πρόσωπο και τη φωνή όλων αυτών που δεν είναι πια μαζί μας, όλων αυτών που αγαπήσαμε, όλων των φόβων μας και των εμπειριών μας που φτιάχτηκαν απ΄ τα σπασμένα κόκαλα μας.
    Ναι είναι αλήθεια, με τη μοτοσικλέτα μπορείς να σκοτωθείς!
    Συμβαίνει, μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε από μας και μπορεί να χτυπήσεις, να πονέσεις (και πονάει πολύ), είναι όμως αλήθεια ότι η ζωή μετασχηματίζεται σε υπέροχες αναμνήσεις, σε στιγμές αιώνιες, σε γέλια τόσο δυνατά που μπορούν να φέρουν τον ήλιο ακόμα και σε μια κρύα βροχερή μέρα του Νοέμβρη. Μιλήστε με τον καθένα από μας και πείτε του να σας διηγηθεί μια βόλτα που έκανε, ένα ανέκδοτο, μια στροφή και χαθείτε μέσα σε εκείνο το βλέμμα που πετάει σπίθες, μέσα στα γέλια και τα χαμόγελα που αβίαστα χαράζουν το μέτωπο και το πρόσωπο.
    Μιλήστε στον καθένα από μας και ρωτήστε τον, τι θα απογίνει την ημέρα που θα αναγκαστεί να παραιτηθεί από αυτό του το πάθος και ετοιμασθείτε να ακούσετε τη κραυγή της σιωπής, να δείτε το παιδικό βλέμμα να χάνεται και τη θέση του να παίρνει το βλέμμα του ναυτικού που ζει στη στεριά ή του πιλότου δεμένου στη γη!

    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…
    Αν ακόμα δεν έχετε καταλάβει… Αφήστε το, δε θα καταλάβετε ποτέ…
    Μα αν αύριο τύχει να πάτε στη θάλασσα με το αμαξάκι σας και την οικογένεια σας και δείτε το γιο σας να χαιρετάει μέσα από τ' αμάξι έναν από μας σα τρελός, μη προσπαθήσετε να καταλάβετε ούτε κι αυτόν!
    Το παιδί μέσα από το υποσυνείδητο του, βλέπει σε μας αυτή τη σπίθα που εσείς δεν ήσασταν ικανοί να του γεννήσετε. Κι αν δείτε το μοτοσικλετιστή να ανταποδίδει το χαιρετισμό… δεν υπάρχει τίποτε το περίεργο.
    Οι άγγελοι στη γη χαιρετιούνται πάντα, μα όποιος έχασε τα φτερά του το έχει ξεχάσει προ πολλού !

    Μοτοσικλετιστές... περίεργος και υπέροχος κόσμος.
    Ευτυχής να είμαι ένας απ αυτούς!!!

    Πηγή: http://www.kawasaki-bikers.gr/core/i...06-25-14-25-32 "

  4. #259
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GhostRideR_636
    Εγγραφή
    06/07/2006
    Μηνύματα
    164
    Κρίμα
    The difference between men and boys is the price of their toys.

  5. #260
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432




    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  6. #261
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    ....


    ας ελπίσουμε ότι πηγαίνει κάπου καλύτερα...

  7. #262
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Κρίμας....Συλληπητήρια σε ολους τους δικούς του.
    Τι να πεί κανείς...

  8. #263
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    αντιο παλικαρι , παντα χαμογελαστος , ετσι ειναι οι αγγελοι .....

  9. #264
    Κάλο ταξίδι...... Μάνο , και ας μην σε γνώρισα...
    BMW RULES ...

  10. #265
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Καλό ταξίδι.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  11. #266
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277

    καλό ταξίδι χωμάτινε...το νου σας παιδιά όχι άλλο αίμα στους δρόμους, όχι άλλα βρεγμένα μάγουλα! Το παλικάρι δεν το ήξερα κ όπως κάποιος έγραψε πρέπει να ήταν ΓΙΓΑΝΤΙΟΣ...συλληπητήρια πολλά σε οικογένεια και φίλους και το νου σας!
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  12. #267
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Δεν έχω ιδέα ποιο ήταν το παιδί, αλλά μετά από όλα αυτά τα ποστς, είναι κάτι παραπάνω από ακόμα ένα συμμοτοσυκλετιστή που χάθηκε. Κρίμα :/ Συλληπητήρια σε οικογένεια και φίλους...
    Life begins at 45°.

  13. #268
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Ρε αγορίνα μου...ρε ψυχούλα μου....

    Το βράδυ τής τσικνοπέμπτης,γύρω στίς 3 είπα ένα κομμάτι που είχα να τραγουδήσω χρόνια...αλλά το επόμενο μεσημέρι που περπάταγα σα χαμένος στο δρόμο,ρίγησα.

    Πρίν λίγες ώρες είπα κι άλλα...έχοντας την πίκρα.Τώρα προσπαθώ να σουρώσω και δεν με πιάνει ούτε το ένα λίτρο κρασί που έχω ήδη κατεβάσει.

    δεν μπόρεσα να πάω στο ΣΥΜΟΦΕ .Κιότεψα.Ούτε θα έρθω τη Δευτέρα στο Φάληρο.Δεν μπορώ,σχώρα με.

    Θα περιμένω να πιούμε εκείνο το κρασί που δεν ήπιαμε ποτέ.Γιατί είσαι από τούς ανθρώπους που το λίγο μαζί τους είναι πολύ.

    Καλή αντάμωση παληκάρι μου.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  14. #269
    Ενα αντιο και απο μενα στον ΧΩΜΑΤΙΝΟ. γεια σου φιλε.........καλο ταξιδι

  15. #270
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2009
    Μηνύματα
    101
    καλό ταξίδι.........

Παρόμοια θέματα

  1. Χωμάτινε, περαστικά...
    από Cpt. Haddock στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2008, 12:42
  2. Χωμάτινε...
    από Stergios69 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2007, 14:46
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 09:57
  4. Περαστικα Χωματινε
    από crs-k στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:53
  5. Ρε (Χ)χωμάτινε ...
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2006, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF