Σελίδα 18 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819202122232868118 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #256
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Για ένα άγνωστο λόγο τα όργανα Mille, tuono πρώτης γενιάς όπως και του rs250 mk2(το έχω από το 1999) μαρεσουν πολυ..
    εχεις? βαλε μια φωτο να το χαζεψουμε.... Το λατρευω το ατιμο....

  2. #257
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχεις? βαλε μια φωτο να το χαζεψουμε.... Το λατρευω το ατιμο....
    http://www.moto.gr/forums/showthread...=11988&page=20

  3. #258
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Να γραψω κι εγω μιά ιστοριουλα..

    Πριν μιά βδομαδα ακριβως (την προηγουμενη Τεταρτη) καθως περπατουσα ψηλα στον Βυρωνα (πιο πανω απο τερμα Φορμιωνος για οσους ξερουν) βλεπω εναν παππου να σκεπαζει με μία παλια κουβερτα ενα παρκαρισμενο στο πεζοδρομιο παλιο σκουτερ. Ο παππους δεν ειχε προλαβει να το σκεπασει ακομα ολοκληρο και το σκουτερ μισοφαινοταν. Ωπ λεω· lambretta.
    Ακολουθει ο παρακατω διαλογος.

    Εγω: Καλημερα, lambretta;
    Παππους: Εεεε ναι..
    Ε: Τι χρονολογιας μοντελο ειναι;
    Π: Του '60.
    Ε: Το χατε παρει καινουργιο;
    Π: Ναι.., ειχα παει μεταναστης στη Γερμανια, και, οταν ηταν να γυρισω μονιμα Ελλαδα (το '63), πηγαινοντας στον σιδηροδρομικο σταθμο, περνουσα απο ενα μαγαζι που πουλουσε μηχανες, τη βλεπω στη βιτρινα, μου αρεσε, ειχα λεφτα πανω μου, την πηρα οπως ηταν, τη φορτωσα στο τραινο και την εφερα Ελλαδα. Με την κυρα, εχω γυρισει 3 φορες ολη την Ελλαδα..
    Ε: Ποσα χλμ εχει η μηχανη;
    Π: ...(βλεμμα με νοημα) τι ψαχνεις τωρα..
    Ε: Ποσα κυβικα ειναι;
    Π: 200. Εχω αλλαξει 3 κυλινδροπιστονα, 2 καρμπυρατερ και κατι άλλα (μου τα πε αλλά δεν τα θυμαμαι).
    Ε: Δουλευει;
    Π: Τωρα το χα βαλει μπρος· δεν τ ακουσες; Δουλευει κανονικα αλλά κολλαει η βελονα και κανει υπερχειλιση· μιά απ αυτες τις μερες οταν θα χω ορεξη θα κατσω να το φτιαξω.

    Ο παππους, βλέποντάς με να δειχνω ενδιαφερον ρωτωντας τον διαφορα πραγματα για το συγκεκριμενο μηχανακι αλλά και για τις μηχανες γενικοτερα (ειχε στο παρελθον κι άλλες μηχανες ο παππους), μου λεει:

    Κοιτα. Εγω τωρα ειμαι 82 χρονων. Το διπλωμα για το μηχανακι μου το πηραν πριν 2 χρονια (του αυτοκινητου το ειχε ακομα). Εκτοτε κατεθεσα και πινακιδα. Το μηχανακι το βαζω μπρος και το κανω καμια βολτα εδω γυρω μιά στις τοσες. Αν βρεθει καποιος που να το θελει για 5 κατοσταρικα (και τα εξοδα για την εκδοση αριθμου μισα - μισα) το δινω.
    Ε: (με υφος ενδιαφερομενου) Να το ξεσκεπασουμε μία να το δω;
    Π: Ναι αμε..

    Το ξεσκεπαζει απο την μία πλευρα (απο την άλλη πλευρα δεν ειχε νοημα να το ξεσκεπασει γιατι το μηχανακι ηταν κολλημενο σε κατι καγκελα). Το μηχανακι ξαναβαμμενο 2 - 3 χερια με πινελο (μαλλον απο τον παππου). Το χτυπαω με το χερι σε μερικα σημεια να δω αν εχει σαπια· ενταξει φαινοταν.
    Ε: Να το βαλουμε μία μπρος;
    Π: Εεε, ναι αμε.. (ψιλοζαρωνοντας ο παππους).

    Ανοιγει την βενζινη· με το που γεμιζει το λεκανακι αρχιζουν να τρεχουν κατω οι βενζινες· κλεινει την βενζινη. Μία - 2 - 3 - 4 - ... μανιβελιες· τιποτα. Φαινοταν μπουκωμενο.
    Π: Ειναι μπουκωμενο..
    Ε: Ενταξει, δεν πειραζει.. Και πόσο το δινετε ειπαμε;
    Π: Κοιτα, εγω λεω 5 κατοσταρικα. Για να ξαναβγει αριθμος θελει 150€ (ετσι ειπε ο παππους· εγω δεν ξερω). Αν μοιραστουμε το κοστος της εκδοσης πινακιδας, παμε στα 425· δηλαδη 400. Μαζι θα δωσω και κυλινδροπιστονα, καρμπυρατερ, και κατι άλλα..
    Ε: Οκ, θα μου δωσετε ενα τηλ;
    Π: Τι τηλ να σου δωσω· αμα ειναι περνα απο δω. Εδω κοντα μενεις;
    Ε: E, οχι και πολυ κοντα, αλλά κοντα.

    Παω σπιτι και ψαχνω να βρω ποιο ακριβως μοντελο ειναι. Βαζω lambretta χρονολογιες κτλ, απο δω, απο κει, δεν το βρισκα με τιποτα. Τι διαολο; Βρε μπας και δεν ηταν lambretta; Βαζω "old scooters", και βουαλα. Zündapp Bella.

    H αίσθησή μου ειναι οτι ο παππους προτιθεται να το δωσει αρκετα πιο κατω απ τα 4 κατοσταρικα που μου ειπε (αφου δεν το χρησιμοποιει πια). Το μηχανακι ειναι λειτουργικο, αλλά φανταζομαι οτι αν και όποιος το παρει θα το παρει για ανακατασκευη (αν και δεν ειμαι ειδικος, νομιζω οτι η κατασταση του συγκεκριμενου αποτελει μιά πολυ καλη βαση).

    Αν ενδιαφερεται καποιος, πμ να παμε να το δουμε παρεα.

    Το χρωμα του ειναι ιδιο με της φωτο

    Συνημμένο 356683
    να σου στειλω λεφτα να μου το παρεις? το θελω αμεσα.

  4. #259
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    5 γράμματα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

    εκτός κι' αν πρόκειται για κάνα ΜΖ


    Συνημμένο 369787
    αυτο το καλλυμα της αλυσιδας ειναι οτι πρεπει. ειδικα για ταξιαδιαρικη μοτο η χωματινη..

  5. #260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να είσαι μεγάλο ταλέντο για να καταφέρεις να "φας" την εξάτμισή σου μέσα σε 629 χλμ.
    Που την είδες φαγωμένη ?
    Πεντακάθαρο είναι το μηχανάκι πάντως. Μου θύμησε ένα Mille R του 99 που πήρε ένας φίλος με λιγότερα από 1000 χλμ
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #261
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Έχει λίγες γρατζουνιές και νομίζω ένα βαθούλωμα, αλλά μπορεί να φταίει και ο φωτισμός.
    Life begins at 45°.

  7. #262
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έχει λίγες γρατζουνιές και νομίζω ένα βαθούλωμα, αλλά μπορεί να φταίει και ο φωτισμός.
    Aυτό εδώ λές;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-10-12 17_14_39-Photos.jpg 
Προβολές:	567 
Μέγεθος:	26,1 KB 
ID:	370210

  8. #263
    Είναι ψωριασμένο όλο από την ακινησία....και αυτό δεν φαίνεται στις φωτό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #264
    http://www.car.gr/8489022-aprilia-et...onord-etv-1000

    Φαίνεται καλή περίπτωση!!!

  10. #265
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Αυτο παντως στα 500 ευρω να μην το τρωνε τα σαλιγκαρια μπορει και να το σκεφτομουνα και ας ειναι λιιιιιγο τσιρκο..
    http://www.car.gr/6793188-suzuki-gsx-750-gs-750e

  11. #266
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Αυτο παντως στα 500 ευρω να μην το τρωνε τα σαλιγκαρια μπορει και να το σκεφτομουνα και ας ειναι λιιιιιγο τσιρκο..
    http://www.car.gr/6793188-suzuki-gsx-750-gs-750e
    μιζα μανιβελα.... ωραιο..... οχι για 2000 παντως.

  12. #267
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503

  13. #268
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Δεν έχω κόλλημα με το συγκεκριμένο μηχανάκι. Θεωρώ όμως αμαρτία να βρίσκεται ένα μηχανάκι τόσο παλιό, σε τόσο καλή κατάσταση, σχεδόν τζάμπα και να το πάρει κάποιος για να το μακελέψει. Θα ήθελα να το δω όπως όταν βγήκε από το εργοστάσιο από κάποιον.

  14. #269
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω κόλλημα με το συγκεκριμένο μηχανάκι. Θεωρώ όμως αμαρτία να βρίσκεται ένα μηχανάκι τόσο παλιό, σε τόσο καλή κατάσταση, σχεδόν τζάμπα και να το πάρει κάποιος για να το μακελέψει. Θα ήθελα να το δω όπως όταν βγήκε από το εργοστάσιο από κάποιον.
    θα το εσφαζα διχως οικτο.. μου φαινεται τρομερα ασχημο... εξαλλου θα βρεις κι αλλο αν θες ενα μαμα μετα..

  15. #270
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    δεν εχει καποια αξια σαν μηχανη, και εδω ειναι ενα παραδηγμα που δεν θα γηνει κλασσικο ποτε... εγω βρηκα ενα με 750ε ολλο μαμα αλλα δεν το πηρα... καλητερα να βρεις Tomcat η 1000RX... αυτα εχουν καποια αξια..
    ORGIA!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF