Σελίδα 18 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 284

Θέμα: Suzuki DRz 400

  1. #256
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Ωραια.

    Ευχαριστω για τις απαντησεις.

  2. #257
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.512
    είναι ελαφρύτερο 6 κιλά, έχει κοντύτερη μετάδοση, υψηλότερη συμπίεση, διαφορετικούς εκκεντροφόρους και καρμπιρατέρ και 6-7 άλογα παραπάνω, αν αλλάζεις το λάδι ανα 1k και τσεκάρεις συχνά δε θα έχει πρόβλημα. Όμως δε παύει η χρήση είναι σεταρισμένη για χώμα εάν το προορίζεις μονο για πόλη θα είναι κουραστικό λόγο του ότι θα φορτώνεις όλες της ταχύτητες στα 40/50km/h.
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #258
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Θελω να το βγαζω και χωμα προφανως. Απλα δεν εχω την οικονομικη ευχερεια στην παρουσα φαση να παρω ενα ''καθαρο'' για χωμα,και ενα παπι για να κινουμε οποτε ειπα να το παιξω ετσι. Ελπιζω να βρω κατι καλο. Ευχαριστω πολυ ξανα..

    ps Αν γνωριζει κανεις για κανα drz 400 καλη περιπτωση (το Ε κατα προτιμηση),προς αθηνα μερια, ας στειλει pm. Ταβανι budget 2000e .

  4. #259
    Πολύ άνετα για καθημερινή χρήση, δεν είναι καθαρό, είναι "καθαρό".
    Απλά όπως είπε ο Doctoras η κοντή μετάδοση/γρανάζωμα θα σου σπάσει λίγο τα νευρα.
    Λαδι ανα 1500-2000χλμ μαζί με φίλτρο λαδιού(της Hi Flo να παίρνεις που είναι μισή τιμή από τα μαμά Suzuki και εξίσου ποιοτικά) και είσαι οκ.
    Επίσης δεν έχει κοντέρ αλλά ένα TrailTech Vapor το βάζεις με σχετικά λίγα χρήματα κοντά στο 100άρικο νομίζω..
    Εάν βάλεις κοντέρ πάντως να θυμάσαι ότι ΔΕΝ θα έχεις ένδειξη νεκράς μιας και το drz400E ΔΕΝ έχει αυτόν τον αισθητήρα στα κάρτερ του οπως τον έχουν τα drz400S/SM & CCM404.
    Απλά δεν είναι για χρήση παπιού, δηλαδή το ίδιο οικονομικό όσον αφορά κατανάλωση κτλ.

  5. #260
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Για καταναλωση το ξερω οτι δεν θα εχω τιμες παπιου, και δεν με πολυενδιαφερει η αληθεια ειναι. Τωρα για γραναζωματα διαβασα που προτεινουν καποιες αλλαγες για να ''μακρινει'' λιγο το μηχανακι.
    Δεν νομιζω ομως να εχω προβλημα. Αλλωστε για μεσα στην πολη το θελω, και για χωμα σιγα σιγα.

  6. #261
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/09/2013
    Μηνύματα
    115
    Μια ακομη ερωτηση,
    το μηχανακι αυτο (drz 400 E) μπορω να το οδηγησω με διπλωμα Α2 ή οχι?

  7. #262
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.512
    Πρεπει να ειναι οριακό.Ρωτα τον πωλητη τι αναφερει η αδεια.το α2 σε καλύπτει εως 35kw.
    35,1 εισαι εκτεθειμένος

  8. #263
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Ούτε 30 kW δε βγάζει. Το πρόβλημα κρύβεται στο χαμηλό βάρος του, αλλά νομίζω συνυπολογίζεται ο αναβάτης στην αναλογία ίππων/κιλών, οπότε κατά 99% είσαι καλυμμένος.
    Life begins at 45°.

  9. #264
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ούτε 30 kW δε βγάζει. Το πρόβλημα κρύβεται στο χαμηλό βάρος του, αλλά νομίζω συνυπολογίζεται ο αναβάτης στην αναλογία ίππων/κιλών, οπότε κατά 99% είσαι καλυμμένος.
    Πόσο κιλά πάει ο αναβάτης ρε ξενύχτη, 75 ας πούμε όσο στα ασανσέρ ???

  10. #265
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πόσο κιλά πάει ο αναβάτης ρε ξενύχτη, 75 ας πούμε όσο στα ασανσέρ ???


    Είναι ο μέσος όρος μεταξύ Μπλίτσερ και Αμυρού, πχ..............................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #266
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Πόσο κιλά πάει ο αναβάτης ρε ξενύχτη, 75 ας πούμε όσο στα ασανσέρ ???
    Όσα είναι. Ξέρω, ακούγεται ηλίθιο, αλλά τελευταία φορά που το είχα ψάξει, αυτό είχα βρει. Δεν εγγυώμαι ότι ισχύει, αλλά χωρίς τον αναβάτη, το DRZ είναι πάνω από το όριο για Α2.
    Life begins at 45°.

  12. #267
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2018
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα.εχο το dr-z400sm. Πως μετράμε την στατμεβσι λαδιού. ευχαριστώ

  13. #268
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/07/2018
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα , έχω πάρει μεταxειρισμενο ένα drz 400s 2007 μαμησιο , επάνω στην συντήρηση λάδια φιλτρα παραφλου φρένα βαλβίδες ,είπα να ασχοληθώ και με το καρπυλατερ και να ρυθμίσω το TPS , (throtle position sensor ) μετα από δοκιμές και ρύθμιση παρατηρισα ότι έχοντας κουμπομενη την Φύσσα του TPS η βγαλμένη είναι το ίδιο καμία διαφορά στην οδήγηση , συμβεί μόνο σε μένα ? το TPS φαίνεται από τις μετρήσεις στο πολύμετρο να είναι σωστό , μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αν του κάνει το ίδιο

  14. #269
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2020
    Μηνύματα
    1
    Γεια σας ! Έχω ένα drz 400 sm και σκέφτομαι να το κάνω enduro για ελαφριά χρήση και θα ήθελα να ακούσω γνώμες

  15. #270
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.218
    Καν'το
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF