Σελίδα 18 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 81314151617181920212223 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 401

Θέμα: Europe vs Japan

  1. #256
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ναι αλλά έχουν κάτι βυζάρες...
    Καπου χαθηκες,για μηχανες μιλαμε.:rotflmao:

  2. #257
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Καπου χαθηκες,για μηχανες μιλαμε.:rotflmao:
    Καθολου.......για μηχανες του σεξ μιλαει και αυτος.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #258
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ποιες;;!! οι απωανατολητισες;μηπως κανεις καποιο λαθος;Και μη μου δειξεις καποια φωτο με μοντελα,εγω σου σου μιλαω για πραγματικες κοπελες(τουριστριες)που περναγαν τα καλοκαιρια μπροστα απο το μαγαζι.
    δεν τα πάμε καλά με το σαρκασμό τα σαββατιάτικα πρωϊνά;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Καπου χαθηκες,για μηχανες μιλαμε.:rotflmao:
    δεν φταίω εγώ αφεντικό. αυτό το παλιόπαιδο ο αουγκεντάλερ το ξεκίνησε

  4. #259
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.483
    [QUOTE=Ζεύκας;2737200]δεν τα πάμε καλά με το σαρκασμό τα σαββατιάτικα πρωϊνά;




    Σορρυ.....φταιει που σημερα μεγαλωσα κατα ενα χρονο

  5. #260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος

    θες ευρωπαϊκά μηχανάκια που κυκλοφορούν 30-40 χρόνια συνεχόμενα; πάρε τις κατακρεουργιμένες μπεεμβε που τις έχουν
    κάνει τρίκυκλα παλιατζίδικα και όλες τις βέσπες που ανάθεμα κι αν υπάρχουν 10 τετραγωνικά εκατοστά χωρίς σαπίλα.

    ξέρεις γιατί έχουν επιζήσει; γιατί είναι ΨΩΦΙΜΙΑ.
    Φίλε αν λες το 650 Gs μου ψοφίμι θα σφαχτούμε. Προχθές με μια 2α ξέφυγα από έναν στη Μεσογείων πριν προλάβει να καταλάβει από πού του ήρθε.
    Ήθελε και μαγκιές με το κολάν, άντε ποδηλάτες του κwλου...

  6. #261
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    βαρέθηκα να διαβάσω παρακάτω, γιατί το χάνεις...

    Τι ΧΤ και παπάρια μάντολες λες ρε devils...Μόνο που συγκρίνεις ΧΤ με 640, χάνει όλο το νόημα ο συλλογισμός σου.

    ΧΤ και γουάου...που όσο ζυγίζει ο στρόφαλος του Χτ, ζυγίζει όλο το μοτέρ του 640. Πήγαινε και στα ηλεκτρικά των Yamaha, το πόσο γαμάουα και αξιόπιστα είναι, να γελάνε και τα τασάκια βραδιάτικα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Devils, προκειμένου να στηρίξεις τον συλλογισμό σου πέφτεις σε ατοπήματα. Ναι, φυσικά και κυκλοφορούν XR και KLR και XT... και δεν βλέπεις σχεδόν κανένα 620 ή Husa και Husqy... δεν ξέρω το θες να πεις με αυτό; Μηχανάκια που είχαν εκρηκτικούς και πουσαρισμένους κινητήρες και ήταν σαν το σκάσαν από ειδική enduro τι περίμενες να κάνουν; Να λειτουργούν όπως τα commuterοειδή γιαπωνέζικα; Με την ίδια λογική δείξε μου WR400 και CRF450 και KX450 παλαιότερων ετών που να λειτουργούν σήμερα και πάω πάσο... απλά δεν παίζει αυτή η σύγκριση... δηλαδή να πω ότι το Funmoto της Honda είναι motard, το 640 SMC είναι motard αλλά κοίτα που μόνο Honda βλέπεις στο δρόμο; Τι σχέση είχαν τα δυο αυτά μηχανάκια μεταξύ τους; Καμία απολύτως!

    Αν θες σύγκριση, θα σου πως ότι πήγασους βλέπω πολλούς στο δρόμο... και GS 650 μονοκύλινδρα...

    .


    ρε αγορια τι κακο ειπα?
    δεν συγκρινα αμεσα lc4 και ΧΤ...
    συγκρινα την διαρκεια τους μεσα στα χρονια και ειπα (νομιζω σωστα) οτι αν εχεις χρημα, απλα ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ και πας και παιρνεις οτι γουσταρεις...
    αν δεν εχεις ομως, οπως δεν εχει ο περισσοτερος κοσμος πας και παιρνεις αυτο που παιρνει ολος ο κοσμος για να κρατησει...δλδ ιαπωνικο...

    το να βγαζει μια εταιρεια ενα "ημιαγωνιστικο" μηχανακι που θα κρατησει 1-2-3 χρονια το πολυ, (αν κυκλοφορει καθημερινα) και κοστιζει σαν αγορα οσο 1,5 ιαπωνικο, δεν μου λεει κατι...
    και ξερετε γιατι δεν μου λεει? γιατι δεν θα εχω να το αλλαξω στο 3χρονο...ενω ισως να εχω να το αγορασω στην αρχη....οχι οτι δεν θα μ'αρεσουν τα γκαζια και το κρατημα που θα εχει...

    δεν νομιζω ομως οτι ενα ducati κανει κατι παραπανω στην πιστα απο ενα ιαπωνικο...(στα ιδια χερια παντα)..

    οποτε το να παρω το τουμπανο ducati που θα το πληρωσω παραπανω για να κανω τα ιδια και να μου κρατησει λιγοτερο, δεν το κανω..
    ασε που αν μετα θελω να το πουλησω, θα το πουλησω σε τιμη κατωτερη των αντιστοιχων japan...


    καλως ή κακως οικονομοτεχνικα ειναι ολα...value for money και τα ρεστα κουλουρια...

    αλλη η φαση αν εχεις πολλα μαρουλια...εκει ειπαμε...ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ...

  7. #262
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω ομως οτι ενα ducati κανει κατι παραπανω στην πιστα απο ενα ιαπωνικο...(στα ιδια χερια παντα)..


    Βαζεις ολα τα ιαπωνικα μεσα, ή επιλεκτικα καποια; Σαφεστατα τα gsxr μεχρι το 2011-2012(?) ηταν για τα μπαζα. RSV4 και 1098 ειναι κλασεις ανωτερα. CBR νομιζω ηταν πολυ καλα. Yamaha και kawa, επισης καλα με αρνητικα σημεια, πιο πισω ομως.
    Μιλησες για πιστα ετσι;


    Γενικα μιλωντας παντως, παιρνεις ενα japan που ειναι για τα μπαζα, σκας μερικα φραγκα, και με λιγοτερα λεφτα στο συνολο εχεις ενα ποιοτικο (μπορει και πιο ποιοτικοτερο) συνολο εν σχεση με τα ready to race ιταλικα-γερμανικα. Μιλαω κυριως για λιτρου.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  8. #263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Φίλε αν λες το 650 Gs μου ψοφίμι θα σφαχτούμε. Προχθές με μια 2α ξέφυγα από έναν στη Μεσογείων πριν προλάβει να καταλάβει από πού του ήρθε.
    Ήθελε και μαγκιές με το κολάν, άντε ποδηλάτες του κwλου...
    θεούλης λολ

  9. #264
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Βαζεις ολα τα ιαπωνικα μεσα, ή επιλεκτικα καποια; Σαφεστατα τα gsxr μεχρι το 2011-2012(?) ηταν για τα μπαζα. RSV4 και 1098 ειναι κλασεις ανωτερα. CBR νομιζω ηταν πολυ καλα. Yamaha και kawa, επισης καλα με αρνητικα σημεια, πιο πισω ομως.
    Μιλησες για πιστα ετσι;


    Γενικα μιλωντας παντως, παιρνεις ενα japan που ειναι για τα μπαζα, σκας μερικα φραγκα, και με λιγοτερα λεφτα στο συνολο εχεις ενα ποιοτικο (μπορει και πιο ποιοτικοτερο) συνολο εν σχεση με τα ready to race ιταλικα-γερμανικα. Μιλαω κυριως για λιτρου.
    +125

    Σταύρο ξέρεις πολύ καλά ότι όσοι έχουν (προηγούμενης γενιάς) τζαπάν ss και ασχολούνται σοβαρά με πίστα ψάχνονται για αναβαθμίσεις σε φρένα και αναρτήσεις.

  10. #265
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Σαν Δημητρης εγραψα μια γνωμη στον Αλεπου συμφωνα με την δικη μου οπτικη.Ημουν επικριτικος.

    Το ιδιο ενοχλημενος νοιωθω με το να τον χλευαζουν καποιοι,χτυπωντας κατω απο τη μεση τωρα.
    Μην κανουμε ρε παιδια αυτα που κατηγορουσαμε..

    Δεν διαβασα τις τελευταιες 3 σελιδες

  11. #266
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    ..Πιο ατσουμπαλο σωμα -Ειδικα στα ποδια- απο Ιαπωνεζες και Κινεζες ,δεν υπαρχει.
    Σαν γαντζοκλειδα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  12. #267
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ρε αγορια τι κακο ειπα?
    δεν συγκρινα αμεσα lc4 και ΧΤ...
    συγκρινα την διαρκεια τους μεσα στα χρονια και ειπα (νομιζω σωστα) οτι αν εχεις χρημα, απλα ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ και πας και παιρνεις οτι γουσταρεις...
    αν δεν εχεις ομως, οπως δεν εχει ο περισσοτερος κοσμος πας και παιρνεις αυτο που παιρνει ολος ο κοσμος για να κρατησει...δλδ ιαπωνικο...

    το να βγαζει μια εταιρεια ενα "ημιαγωνιστικο" μηχανακι που θα κρατησει 1-2-3 χρονια το πολυ, (αν κυκλοφορει καθημερινα) και κοστιζει σαν αγορα οσο 1,5 ιαπωνικο, δεν μου λεει κατι...
    και ξερετε γιατι δεν μου λεει? γιατι δεν θα εχω να το αλλαξω στο 3χρονο...ενω ισως να εχω να το αγορασω στην αρχη....οχι οτι δεν θα μ'αρεσουν τα γκαζια και το κρατημα που θα εχει...

    δεν νομιζω ομως οτι ενα ducati κανει κατι παραπανω στην πιστα απο ενα ιαπωνικο...(στα ιδια χερια παντα)..

    οποτε το να παρω το τουμπανο ducati που θα το πληρωσω παραπανω για να κανω τα ιδια και να μου κρατησει λιγοτερο, δεν το κανω..
    ασε που αν μετα θελω να το πουλησω, θα το πουλησω σε τιμη κατωτερη των αντιστοιχων japan...


    καλως ή κακως οικονομοτεχνικα ειναι ολα...value for money και τα ρεστα κουλουρια...

    αλλη η φαση αν εχεις πολλα μαρουλια...εκει ειπαμε...ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ...
    Α γεια σου! Όπως όλα τα πράγματα στην ζωή, τις κ@υλες τις πληρώνεις (ακόμα και τις πρωινές, όταν πας για κατούρημα). Έχει τεράστια όμως απόσταση το "είναι για τα μπάζα, χαλάνε, τα japan είναι καλύτερα" με το "οικονομoτεχνικά, συμφέρει περισσότερο ένα japan"

    Λοιπόν τελειώσαμε με αυτή την κόντρα, πάμε σε πιο δύσκολη τώρα, την μητέρα όλων:




























    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	im-mms.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	43,7 KB 
ID:	356898

  13. #268
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.483
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Σαν Δημητρης εγραψα μια γνωμη στον Αλεπου συμφωνα με την δικη μου οπτικη.Ημουν επικριτικος.

    Το ιδιο ενοχλημενος νοιωθω με το να τον χλευαζουν καποιοι,χτυπωντας κατω απο τη μεση τωρα.
    Μην κανουμε ρε παιδια αυτα που κατηγορουσαμε..

    Δεν διαβασα τις τελευταιες 3 σελιδες
    Κοιτα αδερφε,εδω μεσα το επιπεδο και το οριο του χιουμορ ειναι μεγαλο.Αν μερικοι απο εμας δεν το αντιλαμβανονται η δεν το δεχονται,ας το ξεκαθαρισουν απο την αρχη.

  14. #269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ρε αγορια τι κακο ειπα?
    δεν συγκρινα αμεσα lc4 και ΧΤ...
    συγκρινα την διαρκεια τους μεσα στα χρονια και ειπα (νομιζω σωστα) οτι αν εχεις χρημα, απλα ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ και πας και παιρνεις οτι γουσταρεις...
    αν δεν εχεις ομως, οπως δεν εχει ο περισσοτερος κοσμος πας και παιρνεις αυτο που παιρνει ολος ο κοσμος για να κρατησει...δλδ ιαπωνικο...

    το να βγαζει μια εταιρεια ενα "ημιαγωνιστικο" μηχανακι που θα κρατησει 1-2-3 χρονια το πολυ, (αν κυκλοφορει καθημερινα) και κοστιζει σαν αγορα οσο 1,5 ιαπωνικο, δεν μου λεει κατι...
    και ξερετε γιατι δεν μου λεει? γιατι δεν θα εχω να το αλλαξω στο 3χρονο...ενω ισως να εχω να το αγορασω στην αρχη....οχι οτι δεν θα μ'αρεσουν τα γκαζια και το κρατημα που θα εχει...

    δεν νομιζω ομως οτι ενα ducati κανει κατι παραπανω στην πιστα απο ενα ιαπωνικο...(στα ιδια χερια παντα)..

    οποτε το να παρω το τουμπανο ducati που θα το πληρωσω παραπανω για να κανω τα ιδια και να μου κρατησει λιγοτερο, δεν το κανω..
    ασε που αν μετα θελω να το πουλησω, θα το πουλησω σε τιμη κατωτερη των αντιστοιχων japan...


    καλως ή κακως οικονομοτεχνικα ειναι ολα...value for money και τα ρεστα κουλουρια...

    αλλη η φαση αν εχεις πολλα μαρουλια...εκει ειπαμε...ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ...
    Νταξ...μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον τύπο στο φανάρι, που ρωτάει τον οδηγό μιας Ferrari αν είναι καλό, γιατί δεν βλέπει να κυκλοφορούν πολλά.

    Χαίρω πολύ ρε Σταύρο. Αν δεν μπορείς να αντέξεις κάτι, βολεύεσαι με ότι μπορείς. Δεν συζητάμε αυτό όμως. Δεν το συζητάγαμε δηλαδή, γιατί ανούσια κουβέντα είναι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #270
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.990
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Βαζεις ολα τα ιαπωνικα μεσα, ή επιλεκτικα καποια; Σαφεστατα τα gsxr μεχρι το 2011-2012(?) ηταν για τα μπαζα. RSV4 και 1098 ειναι κλασεις ανωτερα. CBR νομιζω ηταν πολυ καλα. Yamaha και kawa, επισης καλα με αρνητικα σημεια, πιο πισω ομως.
    Μιλησες για πιστα ετσι;


    Γενικα μιλωντας παντως, παιρνεις ενα japan που ειναι για τα μπαζα, σκας μερικα φραγκα, και με λιγοτερα λεφτα στο συνολο εχεις ενα ποιοτικο (μπορει και πιο ποιοτικοτερο) συνολο εν σχεση με τα ready to race ιταλικα-γερμανικα. Μιλαω κυριως για λιτρου.


    εχεις την εντυπωση οτι αν δεν εισαι ο τρελος χερας θα καταλαβεις διαφορα και θα πας πιο γρηγορα με τα rsv4 και 1098 σε σχεση με τα gsxr K9-L2?
    οσο γυριζεις στο 27-28 Σερρες δεν σε νοιαζουν αυτα τα πραγματα...και αυτος ειναι ενας πολυ καλος χρονος για εναν χομπιστα...
    μπορει να τον κανει με εντελως μαμα μηχανακι...οτι και αν ειναι αυτο...


    πως θα σε βοηθησει το rsv4 και το 1098 να πας πιο κατω αμα δεν το'χεις?
    και πες οτι σε βοηθανε λογω των περιφερειακων που εχουν...
    δεν θα μπορουσες να κανεις ενα πληρες σερβις με ελατηρια, λαδια και revalving στο gixxer για να κατεβεις?


    μην τρωμε τον παπα δλδ οτι τα μηχανακια δεν πανε...
    ειπαμε...γυρισε ο παγκοσμιος στο 24 με μαμα Κ7...και αφου μπορει αυτος, μπορει να γινει...ΧΕΡΙΑ θελει...τα μηχανακια πανε...
    ποσο να το στραμπουληξει το ss του λιτρου ο περιστασιακος χομπιστας της πιστας?

    το cbr του Μπουστα δεν εγραψε 19? δεν ξερω ποσα πραγματα ειχε πανω, αλλα ειναι japan...και 10 χιλιαρικα να εσκασε, παραμενει μια ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΑΤΗ ΤΙΜΗ σε σχεση με τους ευρωπαιους και τα πολλα R και S...

    και ναι, μιλαω για πιστα γιατι εκει ειναι το φυσικο περιβαλλον ενος ss 1000...
    Τελευταία τροποποίηση από devil's animal; 16/04/2016 στις 17:31.

Σελίδα 18 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 81314151617181920212223 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM vs Husaber vs Husky vs Japan
    από yiannis172 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2014, 05:46
  2. Japan Vs Japan Vs Japan Vs Japan
    από menos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2012, 15:59
  3. JAPAN Vs. EUROPE
    από super_toto στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3051
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 11:44
  4. Japan Vs Europe (UK)
    από motaba στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 17:23
  5. Gia alli mia fora italy vs japan
    από 620 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 15:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF