Σελίδα 19 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 605

Θέμα: Virago xv 400....το πηρα!!!

  1. #271
    Το λαστιχο περιμετρικα αναγκαζει την βαση να μπει ''στριμωχτα'' και να κουμπωσει , κατι που θα εχει καλα αποτελεσματα κατα την κυλιση απεναντι στους κραδασμους.

    (αυτο αν εχει μετρηθει και τρυπηθει σωστα).


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03617.jpg 
Προβολές:	420 
Μέγεθος:	69,8 KB 
ID:	209825
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  2. #272
    Παει η πρωτη βαση!....με τον ιδιο τροπο μπηκε και η δευτερη!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03616.jpg 
Προβολές:	421 
Μέγεθος:	69,8 KB 
ID:	209826
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  3. #273
    Απο τη στιγμη που εγιναν οι τρυπες και μπηκαν οι βασεις ολη η υπολοιπη διαδικασια ηταν ''τυφλοσουρτης'' , δηλαδη να μπουν οι σωληνες και να σφιξουν πανω τους τα κολαρα απο τις ελευθερες εισαγωγες.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03611.jpg 
Προβολές:	419 
Μέγεθος:	89,0 KB 
ID:	209827
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #274
    Πρωτοτυπο και πολυ ''κακο''!

    ...ποιος ειπε οτι τα custom δεν εχουν .....ram air??:rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03612.jpg 
Προβολές:	420 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	209828
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  5. #275
    ..βλεποντας και χαζευοντας την υλοποιηση της ιδεας μου αναβω το (κλασσικο πλεον) τσιγαρο μετα το περας των εργασιων , το χαζευω και ανταμειβομαι για τον κοπο μου....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03610.jpg 
Προβολές:	422 
Μέγεθος:	77,2 KB 
ID:	209829
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  6. #276
    Σημειωστε οτι η μετατροπη μεχρι στιγμης ειναι ''ποζεραδικη'' καθως επεσε η νυχτα και οι γειτονες ειχαν ηδη τσιριξει με τα ποτηροτρυπανα και την βαββουρα , με αποτελεσμα να μην προλαβω να βιδωσω την εγκατασταση .....και να τα αφαιρεσω ολα απο την μοτοσυκλετα.

    ...δεν πειραζει , να ξαναμπουν ειναι πανευκολο τωρα που ειδα πως γινεται , υπομονη αλλη μια μερα!



    ...επισης ακομα δεν τοποθετησα τους ευκαμπτους σωληνες εσωτερικα οι οποιοι θα κατευθυνουν τον αερα στο φιλτροκουτι , οποτε αυριο μολις τελειωσω θα ποσταρω την πληρης εργασια τελειωμενη.
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  7. #277
    Επιτελους σημερα τελειωσα και με τις μπουκες εισαγωγης!

    Αφου μετρηθηκαν οι αποστασεις για τις βιδες , εγιναν οι καταλληλες τρυπες , βιδωθηκαν οι βασεις μεσα απο το ντεποζιτο , βιδωθηκαν οι σωληνες πανω στις βασεις και σφιξανε οι εισαγωγες με κολαρα πανω σε αυτους!

    Οι ανοξειδωτες βασεις τρυπηθηκαν χρησιμοποιωντας τρυπανια με υψηλη περιεκτικοτητα σε κοβαλτιο γιατι δεν τις περναγε τιποτα αλλο και με πολλες στασεις για ψυξη.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03622.jpg 
Προβολές:	397 
Μέγεθος:	75,5 KB 
ID:	209900
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  8. #278
    Ολη η κατασκευη ειναι με ανοξειδωτα εξαρτηματα (που δεν ηταν και φτηνα) , μεχρι και βιδες/γκροβερ/ροδελες/παξιμαδια τα αγορασα ανοξειδωτα , και η εγκατασταση που εχει γινει ειναι παρα πολυ στιβαρη!...δεν ''κουδουναει'' , ουτε κλυδωνιζει τιποτα απολυτως!

    (Αυτος ειναι και ο λογος που ειχα τονισει πρωτυτερα για το ποσο σταθερα ειναι τοποθετημενο το νεο ντεποζιτο.)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc03628.jpg 
Προβολές:	400 
Μέγεθος:	87,1 KB 
ID:	209901
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  9. #279
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    πολύ όμορφη δουλειά, θα μου άρεσε πολύ και σε μαύρο ματ χρώμα, όπως και να χει μπράβο!
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  10. #280
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
    πολύ όμορφη δουλειά, θα μου άρεσε πολύ και σε μαύρο ματ χρώμα, όπως και να χει μπράβο!
    να'σαι καλα φιλε , οσο για το χρωμα εχω ηδη ''καβατζωσει'' ενα μπροστινο και ενα πισω φτερο , θα κοιταξω να βρω πλαϊνα καπακια και ντεποζιτο να ετοιμασω αλλο ενα πληρες κουστουμι σε αλλο χρωμα για οταν βαρεθω το χρυσο!

    ..λεω για μαυρο μεταλλικο διπλης η ματ , ή για λαδι ''μιλιταρε'' ματ......ακομα εχω πολλα να κανω μεχρι τοτε βεβαια!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #281
    Περί ορεξεος που λένε κολοκυθοπιτα

  12. #282
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2010
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    Επιτελους σημερα τελειωσα και με τις μπουκες εισαγωγης!

    Αφου μετρηθηκαν οι αποστασεις για τις βιδες , εγιναν οι καταλληλες τρυπες , βιδωθηκαν οι βασεις μεσα απο το ντεποζιτο , βιδωθηκαν οι σωληνες πανω στις βασεις και σφιξανε οι εισαγωγες με κολαρα πανω σε αυτους!

    Οι ανοξειδωτες βασεις τρυπηθηκαν χρησιμοποιωντας τρυπανια με υψηλη περιεκτικοτητα σε κοβαλτιο γιατι δεν τις περναγε τιποτα αλλο και με πολλες στασεις για ψυξη.

    Καλησπέρα, και απο μένα τα συγχαρητήρια ξανά, δώσε όμως περισσότερες λεπτομέρειες για τη μετατροπή... έδωσε τίποτα σε επιδόσεις & σε ήχο?.. ή μόνο εμφάνιση???!!! μαγείρεψες το setup καθόλου?

    εγώ έχω μονίμως κάποιους μικροθορύβους από το φιλτροκούτι όταν περνάω απο μεγάλες λακούβες... και λέω να ακολουθήσω τη μετατροπή σου Zefo
    υ.γ. μήπως ενδιαφέρει κάποιον, άλλαξα φίλτρο αέρα με ένα "φρέσκο" Yamaha - αληθινό και καμία σχέση με ένα imitation που ήταν κλώνος και επίσης καθαρό, οπότε προσοχή στα οικονομικά 3rd party ανταλλακτικά.

  13. #283
    Αρχικά δημιουργήθηκε από parislan
    Καλησπέρα, και απο μένα τα συγχαρητήρια ξανά, δώσε όμως περισσότερες λεπτομέρειες για τη μετατροπή... έδωσε τίποτα σε επιδόσεις & σε ήχο?.. ή μόνο εμφάνιση???!!! μαγείρεψες το setup καθόλου?

    εγώ έχω μονίμως κάποιους μικροθορύβους από το φιλτροκούτι όταν περνάω απο μεγάλες λακούβες... και λέω να ακολουθήσω τη μετατροπή σου Zefo
    υ.γ. μήπως ενδιαφέρει κάποιον, άλλαξα φίλτρο αέρα με ένα "φρέσκο" Yamaha - αληθινό και καμία σχέση με ένα imitation που ήταν κλώνος και επίσης καθαρό, οπότε προσοχή στα οικονομικά 3rd party ανταλλακτικά.
    Φιλε parislan η μετατροπη με τις ''μπουκες'' ειναι κατα 99% εμφανισιακη!

    ...ετσι και αλλιως ακομα δεν εψαξα να βρω σωληνες να τις ενωσω με το φιλτροκουτι , καποιοι φιλοι μου προτειναν να παρω σωληνα για ψυγειο αυτοκινητου ο οποιος ειναι ετοιμος κουρμπαρισμενος για να μην παρω απλο και τσακισει οταν θελησω να τον κουρμπαρω....το θεμα ειναι να βρω καποιον να ταιριαζει.

    ...τι ακριβως θελεις να ξερεις? για τα εξαρτηματα και απο που τα βρηκα?
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  14. #284
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2010
    Μηνύματα
    11
    Δεν είναι απαραίτητο - εξάλλου με έχεις βοηθήσει και παλιότερα μέσω p.m. για ανταλλακτικά κ.α., απλά είμαι περιεργος για το εγχείρημα , μου θυμίζει λιγο interceptor...

    επίσης για ανάρτηση-φρένα πίσω ειδικά έχεις σκεφτεί κανένα upgrade? γιατί ειδικά με 2ο άτομο βρίσκει γρήγορα τα όρια του (αν κινηθείς λίιιιγοοοο γρηγορότερα από το γνωστο του "τεμπέλικο ρυθμό")

    τέλος στείλε και πιέσεις ελαστικών αν θές (παίζω 30f και 34r με ελαφριές αναπηδήσεις, με 31 μπροστά στα 130 km/h+- χαροπαλεύεις) και με τις ακτίνες από τις ζάντες τί έκανες? ήταν οκ? σκέφτομαι πλέξιμο απο την αρχή με νέες ή νικέλωμα ή βούρτσα στις δικές μου...

  15. #285
    Αρχικά δημιουργήθηκε από parislan
    Δεν είναι απαραίτητο - εξάλλου με έχεις βοηθήσει και παλιότερα μέσω p.m. για ανταλλακτικά κ.α., απλά είμαι περιεργος για το εγχείρημα , μου θυμίζει λιγο interceptor...

    επίσης για ανάρτηση-φρένα πίσω ειδικά έχεις σκεφτεί κανένα upgrade? γιατί ειδικά με 2ο άτομο βρίσκει γρήγορα τα όρια του (αν κινηθείς λίιιιγοοοο γρηγορότερα από το γνωστο του "τεμπέλικο ρυθμό")

    τέλος στείλε και πιέσεις ελαστικών αν θές (παίζω 30f και 34r με ελαφριές αναπηδήσεις, με 31 μπροστά στα 130 km/h+- χαροπαλεύεις)

    Πιεσεις ελαστικων?...χμμμμμμ!
    ....βαζω στο Virago αν θυμαμαι καλα 36/36 , καθως δεν με προδιαθετει να τρεχω καθολου , αλλα και για να μην ''τρωω'' τζαμπα λαστιχο.....παντως με αυτες τις πιεσεις θεωρω την συμπεριφορα του επαρκεστατη.

    Για πισω αναρτησεις περιμενω απαντησεις απο 3 power sellers στο ebay για καποια σετ που βρηκα για harley στις 11 ιντσες....προτιμω ενα συγκεκριμενο σετακι με φουλ χρωμιομενο καλυμα , που δεν φαινεται καθολου το ελατηριο.
    ....ετσι πιστευω οτι θα προσθεσει ογκο πισω και θα χαμηλωσει η μοτοσυκλετα 1,5 ιντσα....οταν καταληξω και προβω σε αγορα θα ποσταρω τα καθεκαστα!




    Οσο για την πατεντα με τις μπουκες στο ρεζερβουαρ , ειλικρινα δεν ξερω αν μου θυμιζει κατι συγκεκριμενο!

    ...βασικα δεν το εχω δει πουθενα αλλου , την ιδεα την κατεβασα μονος μου. (τουλαχιστον σε αυτη τη μορφη)
    ...φυσικα σιγουρα θα υπαρχουν και αλλοι που το σκεφτηκαν πριν απο εμενα , απλα δεν ετυχε να το δω καπου!

    Υπαρχει μια πολυ ωραια εισαγωγη αερα της harley που βγαινει απο δεξια , αλλα πρωτον ειναι με πεταλουδες , δευτερον δεν βγαινει μεσα απο το ρεζερβουαρ και τριτον ....κοστιζει 400?!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	harley 883 air intake zefos.jpg 
Προβολές:	319 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	210115
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

Παρόμοια θέματα

  1. το πηρα το kle 400
    από gregogti στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2013, 16:44
  2. Το Πηρα!!!
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 11:07
  3. Το Πηρα Το Πηρα!!!!!
    από BIKENEST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 13:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF