Σελίδα 19 από 115 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920212223242969 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 1714

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #271
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    επίσης δάκρυσα λίγο όταν περιέγραψε τις λειτουργίες του home button που είναι ότι κάνει το andoid εδώ και χρόνια...

    τουλάχιστον μόλις είπε ότι είναι σκονο-αδιάβροχο IP67
    Έτσι.
    Γιατι στο γιαπί και στο πρωτοβρόχι μόνο με μήλο πας.

    Το σπιτοκούμπι τί το κανανε?

  2. #272
    τίποτα, είναι "λακκούβα" ευαίσθητη στην πίεση και αντιδρά σε απλό πάτημα, σε διπλό, σε παρατεταμένο κλπ, ότι έκανε το μηχανικό κουμπί. αυτό δεν είναι κακό πιστεύω.

    το ότι παρουσιάζουν όλα τα ασύρματα λες και είναι οι μόνοι που τα έχουν και τις κάμερες που... εμ... είναι παρόμοιες με τις κάμερες του Galaxt S7, διπλές 12άρες που κάνουν... την ίδια δουλειά αλλά είναι πρωτοποριακές... Ε ναι ρε μαν, έτσι.

    Ωραίο είναι πάντως. πλην της "καμπούρας" για την κάμερα δηλαδή. με χαλάει που είναι εκτεθειμένο το γυαλί της.



    τετραπύρηνο. πρωτοποριακό

    αλλά ΟΚ, μπράβο


    και εξαπύρηνο τσιπ γραφικών.


    4,7 ίντσες το απλό και 5.5 το plus

    τέλος του μήνα στην ελλάδα...



    Λοιπόν. Πέρα από την μπουρδολογία, είναι το πρώτο που μου αρέσει. Δεν θα το πάρω φυσικά, αλλά λέμε τώρα.
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 07/09/2016 στις 20:52.

  3. #273
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Μόνο 769 το μικρό...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #274
    Πω πω γαμ@τα σε όλα τα άλλα φορουμ το ανεχόμουν αλλα όχι και στο μοτό ρε παιδιά android vs ios όχι και στο μοτό!!!!!!!! :a017::a015:


    Εντάξει λοιπόν το άη-phone είναι πολύ καλό και εύκολο αν θές να κάνεις 10 πράγματα και να τα κάνεις γρήγορα και απλά (και με γλαμουρ) χωρίς να σε νοιαζει αν πληρώνεις πολύ παραπάνω το hardware και δεν σε νοιάζει να πληρώνεις για ψύλου πήδημα εφαρμογές για κάποια πράγματα που έπρεπε να τα έχει δωρεάν. Είπαμε κάνει 10 αλλά τα κάνει και πολύ καλά και πολύ γρήγορα. Μπορεί να κάνει πολύ περισσότερα από τα 10 αλλά κάποια δεν τα επιτρέπει η ίδια η apple και άλλα στο αντίπαλο δέος είναι δωρεάν και εδώ πρέπει να τα πληρώσεις extra. Κερασάκι στην τούρτα ότι extra πάρεις με σήμα το μηλαράκι από ακουστικά μέχρι φορτιστή θα το ΧΡΥΣΟπληρώσεις. Αυτό με τα βύσματα του κινητού που κάνει είναι απαράδεκτο. Και οικολογικά να το πάρεις θα έπρεπε όλα τα κινητά να έχουν ίδιο βύσμα για φόρτιση. Τέλος είχε παλιά την φήμη ότι καινοτομούσε και δικαίως καθώς ο ανταγωνισμός ακολουθούσε, τώρα πια μόνη καινοτομία είναι να αλλάζει χρώματα και κάποια features κλαι μαι. Χώρια που έλεγε για το μέγεθος οθόνης και μετά έβγαλε μεγάλες οθόνες και αυτή, χώρια που έλεγε ότι οι δικές της retina display είναι οι καλύτερες και κοροιδευε τις oled της samsung και μαντέψτε..... τώρα θα βάλει και αυτή oled οθόνες lol. Πως να την πάρεις σοβαρά τόσο αυτή όσο και την κουτσή μαρία που έχει αη-phone για ποζεριά? Τέλος να πω respect που καταφέρνει και βγάζει τόσα πολλά χρήματα όσο κανείς άλλος. Το marketing το παίζει στα δάκτυλα και όλος ο πλανήτης ασχολείται με μ@λακίες του τύπου α κοίτα το νέο χρυσο,ροζ κτλ χρώμα της apple. Απόδειξη ότι τόσα εκατομύρια μπαίνουν να δουν live την παρουσίαση μιας τηλεφωνικής συσκευής!!!!!!!!!! Στα @@ μου το κινητό και της apple και του οποιοδήποτε που θα χάσω το απόγευμα μου για να δω αυτή την μ@λακία έλεος ρεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

    Το android αν και buggy, βαρύτερο και ποιο αργό (λογικό αφού έχει φτιαχτεί για να υποστηρίζει 100000 διαφορετικά hardware) σου δίνει πολύ μεγαλύτερη ελευθερία, μπορείς να κάνεις πολύ περισσότερα ακόμα και με free εφαρμογές και είναι πανεύκολο να το κάνεις root ακόμα και να βάλεις άλλη έκδοση σε πολλές περιπτώσεις χώρια που είναι πολύ εύκολο να εγκαταστήσεις τα πάντα πειρατικά ακόμα και χωρίς root ενώ το αντίστοιχο jailbrake πρέπει να το περιμένεις κτλ. Για να τρέξει smooth αντίστοιχα με το αη-phone βέβαια πρέπει να έχει πολύ καλύτερο hardware αλλά εδώ και καιρό είναι μια χαρά λειτουργικό ακόμα και σε κινητά των 150 ευρώ. Έχει πολύ περισσότερες τρύπες ασφαλείας για να τα λέμε όλα αλλά αν είσαι σοφρων με στοιχειώδης γνώσεις και δεν εγκαταστείς ό,τι κυκλοφορεί σε πειρατικά site και βλέπεις πρώτα reviews κτλ δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. Στη χειρότερη μια φορά την βδομάδα να πρέπει να κάνεις ένα restart. Εντάξει να πω εδώ ότι αυτός που έχει πάρει αη-phone δεν θα κάνει restart για αυτό πλήρωσε και 4 φορές επάνω στην τιμή το κινητό του.

  5. #275
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Άσχετα με το τι έχουν κ απο ποτε τα αντροιντ, εχει αναβαθμιστεί σε πολλα επίπεδα σε σχέση με τ 6σ. Το οτι τόνιζαν συνεχεια οτι ειναι το καλύτερο αιφον που βγήκε ποτε ηταν λες και σε ειρωνεύεται ρε ο κερατάς.
    Αν κατάλαβα καλα στο αμερικα με 32$ τον μηνα παιρνεις καθε χρονο το επόμενο μοντέλο ;
    Εμένα μ αρεσε (Οχι τίποτα αλλα να μπορέσετε να κοιμηθείτε το βραδυ).
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  6. #276
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Πλέον υπάρχουν και στο iOS σπασμένες εφαρμογές χωρις να χρειαζεται να γινει jb.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  7. #277
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.927
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ούτε εμένα μου αρέσουν τα τεράστια κινητά γι'αυτό έχω ένα 5.2''
    Εγώ έχω ένα 4" και μου φαίνεται σαν κατάστρωμα αεροπλανοφόρου... (ας όψεται το Samsung Pocket Plus που η κεραία τα έπαιξε κι έπρεπε να το αλλάξω... οθόνη 2,8").

  8. #278
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασε να τα έχεις ανοιχτά όλα στο g2 κ περιμένω feedback με νούμερα.
    Με την χρήση την δική σου το μηλοφωνο θα ξεχάσεις να το φορτίσεις.
    Κ ξαναλεω δεν είμαι φαν της apple απλά βλέπω τι παιζει.
    Με wifi ανοιχτό μονίμως και, κατά τ'άλλα, τη χρήση που του κάνω πάντα (χωρίς λειτουργία αεροπλάνου και λοιπά οικονομικά modes), αυτή τη στιγμή είμαι στο 5% μπαταρίας, δείχνει estimated ακόμα 3 ώρες και έχω 64 ώρες και 58 λεπτά από την τελευταία φόρτιση.
    Life begins at 45°.

  9. #279
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Τι στον φουτσο κανετε ολοι και βγαζετε τετοια νουμερα;
    Καμια συσκευη δεν μου εχει βγαλει πανω απο 3μιση ωρες οθονη και μιαμιση μερα λειτουργιας.
    Με ολα ανοικτα (γουφι,4τζι,συνκ)
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #280
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Γενικά, πάντως, δε μπορώ να καταλάβω γιατί να τα έχεις κάποιος όλα πάντα ανοικτά. Εκτός αν τη βρίσκετε να φορτίζετε 2 φορές τη μέρα. Εγώ, υπό φυσιολογικές συνθήκες, ανοίγω κάτι όταν το χρειάζομαι.
    Life begins at 45°.

  11. #281
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γενικά, πάντως, δε μπορώ να καταλάβω γιατί να τα έχεις κάποιος όλα πάντα ανοικτά. Εκτός αν τη βρίσκετε να φορτίζετε 2 φορές τη μέρα. Εγώ, υπό φυσιολογικές συνθήκες, ανοίγω κάτι όταν το χρειάζομαι.
    Γιατι η αγωνία μην ποσταρει κάτι καινούργιο ο δαλτωνας ή μην βρει τουρινγκ μηχανακι ο Bob είναι μεγάλη.
    Να μην είμαστε απ του ντεητ;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #282
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.847
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με wifi ανοιχτό μονίμως και, κατά τ'άλλα, τη χρήση που του κάνω πάντα (χωρίς λειτουργία αεροπλάνου και λοιπά οικονομικά modes), αυτή τη στιγμή είμαι στο 5% μπαταρίας, δείχνει estimated ακόμα 3 ώρες και έχω 64 ώρες και 58 λεπτά από την τελευταία φόρτιση.
    Data ανοιχτα κ 4g ή κλειστα κ 2g?
    Αν εισαι καπου με wifi συνεχεια χωρις απαιτησεις απο το δικτυο δεν εχεις καταναλωση.
    2.5 μερες απο την τελευταια φορτιση...με ποση ωρα ανοιχτη οθονη? Αν ειναι σε ηρεμια τις μισες απο αυτες λογικο το βρισκω.
    Γι αυτο παντα μιλαμε με ποση ωρα ανοιχτη οθονη βγαζει ενα κινητο αυτα τα νουμερα κ τι λειτουργιες εχεις(4g, wifi, brightness κλπ).

    Μου θυμιζει την κουβεντα περι καταναλωσης των μοτο, με τον ενα να μετραει με λεφτα κ τον αλλο να μετραει με λιτρα...Ο ενας παει με 200 ο αλλος με 130(με τα ιδια μοτο) κ παραξενευονται στο τελος με τις καταναλωσεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γενικά, πάντως, δε μπορώ να καταλάβω γιατί να τα έχεις κάποιος όλα πάντα ανοικτά. Εκτός αν τη βρίσκετε να φορτίζετε 2 φορές τη μέρα. Εγώ, υπό φυσιολογικές συνθήκες, ανοίγω κάτι όταν το χρειάζομαι.
    Γενικα wifi, 4g k bluetooth ειναι παντα ανοιχτα(στο δικο μου), αλλα οχι γιατι θελω να φορτιζω καθημερινα.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #283
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Data ανοιχτό ανά διαστήματα και πάντα 4G. Wifi σταθερό δεν παίζει, γιατί δουλεύω κιόλας, οπότε μετακινούμαι. Η οθόνη σίγουρα δεν είναι 24/7 αναμμένη. Θες να σου κάνω και μια μέτρηση χωρίς σβήσιμο οθόνης; Brigthness στο αυτόματο (57% αυτή τη στιγμή). Προφανώς, δε βγάζουμε άκρη αν δεν τα συγκρίνουμε δίπλα-δίπλα. Έτσι, για το χαβαλέ το ανέφερα, επειδή είχε ρωτήσει κάποιος.

    Bluetooth δεν πρέπει να έχω χρησιμοποιήσει από το 2001. Ακόμα και το wifi το ανοίγω κάθε 30-60 λεπτά ή, τέλος πάντων, όποτε θέλω να δω κάτι. Δε βρίσκω τον λόγο να ξοδεύω ενέργεια, όταν το on/off είναι 2 κλικ μακριά. Ακόμα κι αν η μπαταρία μου κρατούσε 24 ώρες ή 24 μέρες, πάλι το ίδιο θα έκανα.
    Life begins at 45°.

  14. #284
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.847
    Το θεμα ειναι πως πολλοι χρηστες χρειαζεται να εχουν κ wifi ανοιχτο αλλα κ data γιατι περιμενουν(π.χ email) κ δεν μπορουν απλα να τσεκαρουν ανα 30-60 λεπτα.
    Γενικα το θεμα μπαταριας διαφερει απο χρηστη σε χρηστη με το ιδιο κινητο(φαντασου με διαφορετικα) κ γι αυτο παντα προσπαθουν να συγκρινουν τις λειτουργιες που εχεις ανοιχτες/χρησιμοποιεις κ ποση ωρα οθονη εχεις δουλεψει.
    Εγω πανω απο μια μερα δεν βγαζω με ολα ανοιχτα κ την οθονη κανα 2ωρο(?).
    Κ βλεπω τωρα ατομο με iphone 6s plus με 6ωρες οθονη κ κανα 36ωρο απο την τελευταια φορτιση(ολα ανοιχτα) κ μενω μλκς
    Ειναι μεγαλη κουβεντα (κ) αυτη...
    Ride(s) the wind of change...

  15. #285
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Θα κάνω ένα πείραμα με τα πάντα (και οθόνη) ανοιχτά. Έτσι, από περιέργεια.
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF