Σελίδα 19 από 63 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 942

Θέμα: Ελαστικά για αυτοκίνητο

  1. #271
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Αν δεν εχεις λαστιχα οτι και να κανεις ειναι τυχη το να φερεις αμαξι που εχει φυγει. Εκτος αν το κανεις να φυγει ηθελημενα για να παιξεις οποτε ξερεις και ποσο θα φυγει.
    Μikes αυτο εννοουσα απλα ειπα για την φορα γιατι ετσι το ηξερα οντως πλεον ακομα και τα καθημερινα ελαστικα εχουν ασσυμετρο.
    Αυτο με το πιστολι δεν το καταλαβα ποτε γιατι δεν το σταματησαν να το χρησιμοποιουν αφου βλεπουν οτι δεν κανει και οποτε παω σε λαστιχα του λεω αστο θα το σφιξω ξεσφιξω μονος μου.
    Με το καλυτερο τις προαλλες να ειναι κοπελα μεσα στην βροχη και να εχει ανεβει πανω στο σταυρο και να χοροπηδαει.....
    καλο το πιστολι, αλλα πρεπει να ξερεις και να το δουλεψεις... οι περισσοτεροι δυστυχως δεν ξερουν..

  2. #272
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2012
    Μηνύματα
    113
    συγνώμη για το άσχετο και που δεν το βάζω αγγελίες αλλά δεν έχει και νόημα μιας και δεν θα το έχω για πολύ. (αν πειράζει το σβήνω άμεσα)

    από όχημα σε ακινησία εδώ και 1 μήνα. έχω λάστιχα 165/65/14 Barum Brillantis 2. Τα λάστιχα έχουν λιγότερο από 2000 χλμ. και 2-3 μήνες χρήσης. Δεν έχουν ζοριστεί καθόλου (πως να ζοριστούν σε Punto του 94?)
    το όχημα φεύγει για απόσυρση την άλλη βδομάδα. Μπορώ να τα δώσω και από εκεί που τα πείρα, αλλά αν κάποιον το ενδιαφέρει ας στείλει πμ. (δεν τα χαρίζω αλλά μπορούμε να βρούμε μια τιμή)
    Έχω και μπαταρία καινούργια αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες τώρα.
    Τελευταία τροποποίηση από archi; 13/11/2015 στις 14:25.

  3. #273
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    καλο το πιστολι, αλλα πρεπει να ξερεις και να το δουλεψεις... οι περισσοτεροι δυστυχως δεν ξερουν..
    εχουν σπασει μπουλονια οι λαστιχαδες με το αεροκλειδο. ευτυχως ο δικος μου τα σφυγγει με ροποκλειδο
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  4. #274
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2012
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από archi Προβολή μηνύματος
    συγνώμη για το άσχετο και που δεν το βάζω αγγελίες αλλά δεν έχει και νόημα μιας και δεν θα το έχω για πολύ. (αν πειράζει το σβήνω άμεσα)

    από όχημα σε ακινησία εδώ και 1 μήνα. έχω λάστιχα 165/65/14 Barum Brillantis 2. Τα λάστιχα έχουν λιγότερο από 2000 χλμ. και 2-3 μήνες χρήσης. Δεν έχουν ζοριστεί καθόλου (πως να ζοριστούν σε Punto του 94?)
    το όχημα φεύγει για απόσυρση την άλλη βδομάδα. Μπορώ να τα δώσω και από εκεί που τα πείρα, αλλά αν κάποιον το ενδιαφέρει ας στείλει πμ. (δεν τα χαρίζω αλλά μπορούμε να βρούμε μια τιμή)
    Έχω και μπαταρία καινούργια αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες τώρα.
    60€ με τα περαστικά δικά σας και ανταλλαγή τα παλιά σας φυσικά ώστε να πάω απόσυρση.
    έχουν 5000χλμ
    το βάζω και στις αγγελίες

  5. #275
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.736
    Για να μην ανοιγω αλλο θεμα...
    Ηρθε η ωρα για λαστιχα στο αμαξι της γυναικας(που το οδηγαω κ εγω οταν παμε καπου...).
    Εχω κοιταξει 2-3 τυπους/μαρκες κ εχω ψιλοκαταληξει στα¨
    1. Dunlop blueresponse
    2. Michelin Energy Saver + , αλλα ειδα κ τα καινουρια τα crossclimate(τεινω προς τα εκει)
    3. Continental ecocontact 5

    Για πειτε οι αμαξολαγνοι/λαστιχαδες την αποψη σας!!
    Για ενημερωση το αμαξι ειναι ενα Corsa D 1.4 με τα καυτα 100μουλαρια!!
    Ride(s) the wind of change...

  6. #276
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Continental ecocontact 5 μακραν τον αλλον.οπου εχω βαλει Continental, στο αυτοκινητο, στην μηχανη, ειναι αψωγα και απο κρατημα και απο χρονο.

  7. #277
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.736
    Αυτα φοραει τωρα απο το εργοστασιο κ ηταν καλα, αλλα ελεγα να αλλαξω προς michelin λογω του βρεγμενου!
    Απλα εχω μια αμφιβολια αν τα καινουρια τα crossclimate θα δουλευουν σωστα στην Ελλαδα λογω κλιματος.
    Αν και η michelin δηλωσε πως δεν θελει να χαρακτηριστει allseason ελαστικο αλλα θερινο.

    Αν τα εχει βαλει κανεις να πει καμια εντυπωση(Αν κ δυσκολο γιατι ειναι σχετικα καινουρια).
    Ride(s) the wind of change...

  8. #278
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    360
    Εγώ πάντως έχω τα pilot sport 3 από τα οποία μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος σε κράτημα και φρένα αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσουν. φιέστα 1.4. Αυτά τα οικολογικά δεν τα συμπάθησα ποτέ μου αν και δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ.

  9. #279
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Πριν 15ήμερο φόρεσα τα GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE σε διάσταση 205/55/16 (285,00 ευρώπουλα το σετ)
    Σουμάχερ δεν είμαι, ούτε κινήθηκα σε ρυθμούς τεστ, αλλά το 3ήμερο της Πρωτοχρονιάς έγραψα με αυτά 1300 χλμ και ένοιωθα πολύ περισσότερο από καλά σε όλων των ειδών τους δρόμους ακόμα και σε δύσκολες καιρικές συνθήκες...Φαίνεται να είναι καλό all around λάστιχο...
    Τελευταία τροποποίηση από THEOD; 05/01/2016 στις 15:41.

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    590
    Τα qoodyear efficient grip τα εβαλα εγω 175/65/15 μετα απo continental eco contact 2 και δεν ειμαι ευχαριστημενος.
    ΜΕ τα conti για να δω γλιστρημα περασα τις 60000χλμ ενω με τα goodyear απο τις 20000 και μετα βλεπω γλιστρηματα και χαζοσπιναρισματα ειδικα στο βρεγμενο κ τωρα στα 30000 εχουν μεγαλη φθορα. Σε yaris 1.3 2009 με ηπια χρηση. Γενικα βλεπω μεγαλη φθορα γρηγορα και πιστευω τα 45000 οριακα θα τα πιασω.
    Περιμενω να παρω τα conti και ο λογος που αλλαξα εταιρια ηταν γιατι ειχα ακουσει για κακα λογια για το eco contact 5 .
    LIVE FREEEEE!!!!!

  11. #281
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366



  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Τα qoodyear efficient grip τα εβαλα εγω 175/65/15 μετα απo continental eco contact 2 και δεν ειμαι ευχαριστημενος.
    ΜΕ τα conti για να δω γλιστρημα περασα τις 60000χλμ ενω με τα goodyear απο τις 20000 και μετα βλεπω γλιστρηματα και χαζοσπιναρισματα ειδικα στο βρεγμενο κ τωρα στα 30000 εχουν μεγαλη φθορα.
    Μπορεί και να έχεις δίκιο - δεν έχω πλήρη άποψη. Όπως έγραψα τα έχω φορεμένα μόνο 15ημέρες, σε άλλη διάσταση, σε άλλο αυτοκίνητο, και έχω γράψει μόλις 1.400χλμ με αυτά. Δεν μπορώ να ξέρω πως θα συμπεριφερθούν αργότερα. Με βάση όμως την ΤΩΡΙΝΗ τους απόδοση και τις πρωτες εντυπώσεις είμαι πολύ ευχαριστημένος.

    Πάντως είναι γεγονός ότι με τα λάστιχα ΠΟΤΕ δεν μπορείς να έχεις μια σίγουρη γνώμη-συμπέρασμα που να είναι ίδια για όλους τους οδηγούς, όλα τα αυτοκίνητα, και όλες τις συνθήκες χρήσης...

  13. #283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Michellin energy saver για 4,5 χρονια (στο τελος γλιστραγαν) και απο προχθες dunlop blueresponse...
    Τα πρωτα πολυ καλα εμεινα πολυ ευχαριστημενος τα δευτερα θα δειξει...

    Seat ibiza 1,2 του 07 με 65-70 αφινιασμενα αλογα....!
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  14. #284
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    590
    Καλησπερα γνωμη θελω για cinquecento 900cc εχουν ψωφησει και καμποσα αλογα... Χαλαρη φυσιολογικη οδηγηση
    Χρηση επαρχιακη χωριο μεγαλο ανεβα κατεβα για την πολη και στο χωριο τσιμεντοδρομος και χωματοδρομος σε μικρο βαθμο.
    + Κρυο και χιονι τον χειμωνα.
    Δεν μ'ενδιαφερει χειμερινο μπαινουν αλυσιδες η δεν χρησιμοποιητε το αυτοκινητο.
    Σκεφτομαι για φτηνα αλλα δεν ξερω αν αξιζουν. Ειχε παλια κατι sava και ειχαν γινει φυτιλια σε καμια 20χιλ χλμ. Μετα πηρα Michelin energy απο φιλο που πουλησε το αυτοκινητο σε σχετικα καλη κατασταση και κρατησαν καμια 15χιλ χλμ.
    Για πειτε καμια γνωμη και τιμες mikes?
    LIVE FREEEEE!!!!!

  15. #285
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    155/70-13 παιζουν στα 140-180 ευρα αναλογα τι θα βαλεις...

    τα μαλακα λάστιχα φθειρονται γρηγορα, επελεξε κατι πιο εσνισχυμενο

    για τα κρυα, καλες γομες εχουν η nokian και η gislaved..

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 10:14
  2. Ελαστικα για sm 2002
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 15:52
  3. Ελαστικά για Ss 600
    από stokos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 14:48
  4. Ασφαλεια Για Αυτοκινητο
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 14:23
  5. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF